четвер, 30 липня 2015 р.

Сьогодні у приміщенні Буського РНД з нагоди відзначення 150-річного ювілею митрополита Андрея Шептицького відбувся VI форум краєзнавців-літописців  Бущини під назвою «Духовні будівничі української нації». Ведучими форуму стали Галина Гораль і Оксана Стецик.

  Участь у форумі взяли керуючий справами Буської райради Богдан Глова, заступник голови РДА Наталія Сервило, керівник відділу культури і туризму РДА Людмила Ціхоцька, члени товариства «Бужани», священослужителі, освітяни, працівники культури, представники ЗМІ та громадкість району.
   На форум завітали внук отця Романа Чайковського Дмитро, директор Львівської обласної наукової універсальної бібліотеки, історик Іван Сварник та інші гості. 
  З привітальним словом до присутніх звернулась заступник голови Буської РДА Наталія Сервило (слухати виступ).
  150-річчя з дня народження митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького вперше відзначається на державному рівні. Це свідчить про те, що Україна потрохи позбувається радянських штампів про митрополита Шептицького, пов’язаних з незнанням його спадщини. Андрей Шептицький у різний час опікувався не лише Галичиною, але й усією Україною.
   Головний спеціаліст відділу культури та туризму Ігор Стефанюк розповів докладну біографію митрополита А.Шептицького та про значення його спадщини.
  Львівський історик Іван Сварник – один із тих, хто відстоював будівництво і відкриття пам’ятника А.Шептицького у Львові. Пан Скарник завітав на форум вже вдруге, де розповів про цікаві архівні матеріали про митрополита (слухати виступ).
   До 150-річного ювілею митрополита бібліотеки Буської ЦБС провели організацію книжкових експозицій та зайнялися пошуком цікавих матеріалів про його діяльність, зокрема, на теренах нашого району. Про своє дослідження присутніх ознайомила заввідділом бібліотеки с.Ракобовти Марія Смолінська, яка розповіла про візит А. Шептицького у села Купче та Ракобовти. 

   Цікаво й те, що в Олеській церкві Успення Пресвятої Богородиці знаходиться ікона Матері Божої, коронована Андреєм Шептицьким. До неї  побожні парафіяни приходять за зціленням. Обряд коронації описано в книзі о.Володимира Кепича «Олеська парохія». 
  Директор Соколівської школи Михайло Ксьондзик розповів про сподвижника українського відродження – отця В.Кальбу, який, як свідчать архівні документи, вів переписку з митрополитом А.Шептицьким.
Фото Мирослава ТИМЧИШИНА
    Про свого діда Романа Чайковського, який у 20 роках ХХ століття входив до числа досить відомих поетів Західної України, розповів його внук Дмитро. «Дід посвятив себе служінню Богу і людям. Довший час перебував на засланні, але до кінця своїх днів не зрадив батьківської віри».
    На завершення форуму виступив депутат райради Богдан Глова, який подякував присутнім за участь та висловив думку, якби на сході нашої країни проводилися подібні форуми тоді, можливо, ніколи не було б там сепаратизму і війни (слухати виступ).
   Нагадаємо, що з 2010 року в районі проводяться регіональні форуми краєзнавців-літописців.
І–й форум (2010  рік) «Буськ: історико-краєзнавчі нариси, розвідки» був  присвячений   історії м.Буськ з найдавніших часів, історії сіл  району, видатним землякам та діяльності  товариства «Бужани».
ІІ-й  форум (2011 рік) «Буськ: минуле та сучасне». Присвячений  600–річчю  з часу  надання Буську Магдебурзького права, 470–річчю Буській папірні  та археологічним  розкопкам на теренах Буська.
ІІІ–й форум (2012 рік)  «Буськ у  вирі століть», приурочений  915–ій  річниці  І–ої літописної згадки  про місто.  На  форумі розглядалися  питання освіти наших краян, духовне відродження краю, культурно-мистецька палітра.
ІV–й форум (2013 рік) «Бущина: героїчні  сторінки історії»,  присвячений  національно-визвольним  змаганням початку  ХХ століття та його героїчним  постатям, зокрема, Євгену Петрушевичу.   
V-й форум (2014 рік) «Отчий краю, про тебе розповідь моя». Зустріч  була присвячена темі краєзнавчих розвідок різного часу  у  медійних виданнях. 
Роман МАТВІЮК,
знімки автора і Мирослава ТИМЧИШИНА

0 коментарі:

Дописати коментар

МИ У FACEBOOK

© 2017. На платформі Blogger.

РОБОТА

ПП «ТАЙФУН-ПЛЮС» — один з найбільших виробників пиляного шпону (ламелі), паливних гранул та брикетів в Україні у зв’язку із розширенням виробництва оголошує про відкриття вакансій:

Начальник сервісної служби

ВИМОГИ:

Технічна освіта

Знання у галузі механіки або електрики

Бажаний досвід роботи на виробничому підприємстві

Знання програм MS Office (Excel, Word)

Відповідальність в роботі.

Бухгалтер

ВИМОГИ:

Вища освіта (облік та аудит, економічна);

Досвід роботи бухгалтером від 1 року бажано на ділянці основних засобів (ІНМА та МШП);

Знання пакету Microsoft Office (впевнений користувач Excel), 1С 8;

Водій навантажувача

ВИМОГИ:

Водійські права та довід водіння

Досвід водіння навантажувачем буде перевагою

Слюсар-ремонтник

ВИМОГИ:

Профільна освіта (механізація, слюсар-ремонтник);

Досвід роботи з механічним та електричним устаткуванням;

Бажано вміння виконання зварювальних робіт.

Оператор устаткування з перероблення деревини

ВИМОГИ:

Професійно-технічна, або неповна вища освіта;

Вміння працювати з обладнанням та устаткуванням;

Відповідальність в роботі.

Складальниця виробів з деревини

ВИМОГИ:

Спритність рук та бажання працювати

Різноробочий

ВИМОГИ:

Вміння працювати з електроінструментом;

Бажання працювати.

Прибиральник

ВИМОГИ:

Старанність, прихильність до чистоти та порядку;

Бажання працювати, відповідальність.

Працюючи у нас Ви отримаєте:

ВИСОКУ та стабільну ОПЛАТУ ПРАЦІ;

Довезення до місця праці та додому;

Перспективу розвитку;

Комфортні умови роботи.

Чекаємо на Ваші резюме за адресою: село Ожидів Буського району Львівської області вулиця Шашкевича № 41

контактний тел. +38067 213 68 06Іванка Березяк

e-mail: ibereziak@tayfun-plus.com.ua

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ

ПАРТНЕР

ВАШ КОМП'ЮТЕР

ВАШ КОМП'ЮТЕР