середа, 26 серпня 2015 р.

У суботу, 22 серпня, біля військових поховань полеглих добровольців, які загинули 17 серпня 1920 року в бою проти радянської кінної армії Будьонного поблизу с. Задвір’я, відбулася Служба Божа та урочистості, які з року в рік о цій порі традиційно проводяться на знак безстрашності та героїзму українців, поляків, євреїв, які виступили для оборони Львова під час польсько-більшовицької війни. 

   Серед учасників заходу були: голова райдержадміністрації Петро Мороз і Задвір’янський сільський голова Тарас Дума, які разом з нашими друзями поляками, спільно вшанували пам'ять загиблих, поклали квіти до насипної могили меморіалу.
   Довідково 
  Організатором заходу щорічно виступає Польське Товариство Військових Поховань за сприяння Генерального Консульства Республіки Польща у Львові.
   Цього року припала 95-річниця польсько-українського військово-політичного союзу та їх спільної боротьби проти більшовицьких загарбників. Одним з важливих епізодів війни, яка ввійшла у історію під назвою польсько-більшовицької війни, був героїчний бій 300 добровольців, здебільшого львівської молоді та студентів, з радянською кінною армією Семена Будьонного, що мав місце 17 серпня 1920 року біля с. Задвір’я. Після цілоденної завзятої битви всі оборонці загинули, попри те їх вчинок мав безпосередній вплив на подальший хід боротьби. За кілька днів похід армії Будьонного зупинили загони армії УНР та польської армії під командуванням полковника Марка Безручка.

0 коментарі:

Дописати коментар

МИ У FACEBOOK

© 2017. На платформі Blogger.

НАДБУЖАНСЬКА ПРОДУКЦІЯ

НАДБУЖАНСЬКА ПРОДУКЦІЯ

РОБОТА

РОБОТА

ВАШ КОМП'ЮТЕР

ВАШ КОМП'ЮТЕР

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ