вівторок, 19 квітня 2016 р.

В День довкілля, у місті Дружківка Донецької області на шкільному подвір’ї навчально-виховного закладу №14, з’явилась алея пам’яті Олекси Тихого – людини, яка віддала своє життя за те, щоб ми усі разом жили у вільній і незалежній державі. Журналіст Буського порталу, який працює в зоні АТО, побував на святі і розповість про те, як воно відбувалось.

    Олекса Тихого називають справжнім донецьким українцем, який був правозахисником, засновником Української Громадської Групи Сприяння виконанню Гельсінських Узгоджень (Українська Гельськінська Група), вчителем у школах Донецької області. Він понад усе любив свою Донеччину. Її степи, байраки, лісосмуги, терикони. Любив і її людей, невтомних трударів землі, заводів, фабрик, шахт.
   Мабуть, через свою простоту душевну, через природний український патріотизм Олексій Тихий зачепив, навмисне, не хотячи, найболючішу жилу. Ця жила — національне питання, і зачепив він свідомо розуміючи, що йому загрожує. Адже на цифрах показано було результати «мудрої» національної політики партії у сфері культури. Так, зокрема, Тихий виявив, що з 1200 шкіл Донеччини тільки сотня була з українською мовою викладання. Це був фактично геноцид: цілеспрямована політика радянської держави на винищення української культури, українського народу. О.Тихому було пред’явлено не одне звинувачення. Коли організувалася Гельсінкська група, то його заарештували за звинуваченням у «зведенні наклепницьких вигадок, що паплюжать радянський державний та суспільний лад». Довгі роки перебування в ув’язненні, голодівки-протести виснажили здоров’я Олекси Тихого і він помер.
   Однак пам’ять про людину повік не згаса, вона лиш зростає в невпинності літ. За доброї ініціативи працівників місцевого відділу освіти, колективу працівників школи та їх вихованців вдалось отримати для алеї саджанці із садиби, де народився визначний український діяч, в хуторі Іжевка, що біля Дружківки. Там донині ростуть дерева і приносять свої плоди, посаджені його руками. За словами сина Олекси Тихого Володимира, батько груші сам привіз і посадив у своєму саді, а ще роздав сусідам і знайомим.
    Алею імені Олекси Тихого неспроста вирішили створити на шкільному подвір’ї Олексієво-Дружківської школи №14, адже тут він навчався та працював учителем.
   Визначна подія зібрала чимало гостей з різних регіонів України, окрім представників тутешньої влади, у закладанні алеї взяли участь і патріотична громадськість Донбасу та журналісти із Західної України. Разом з школярами журналісти в рамках проекту Донецького прес-клубу «Схід і Захід разом» висадили 5 дерев, які символізують 5 регіонів (Франківська, Тернопільська, Львівська, Чернівецька та Закарпатська області). Відтепер на Донбасі буде рости груша посаджена руками мешканця Бущини з Львівщини. Побажавши гарного росту та хорошого врожаю, усі дружньо зробили світлини на згадку.
    Варто відзначити, що наступного року, 27 січня, виповнюється 90 років з дня народження Олекси Тихого. Ця подія буде відмічатися не тільки на маленькій батьківщині українця, а й по всій Україні.
Роман МАТВІЮК, фото автора 

0 коментарі:

Дописати коментар

МИ У FACEBOOK

© 2017. На платформі Blogger.

РОБОТА

ПП «ТАЙФУН-ПЛЮС» — один з найбільших виробників пиляного шпону (ламелі), паливних гранул та брикетів в Україні у зв’язку із розширенням виробництва оголошує про відкриття вакансій:

Начальник сервісної служби

ВИМОГИ:

Технічна освіта

Знання у галузі механіки або електрики

Бажаний досвід роботи на виробничому підприємстві

Знання програм MS Office (Excel, Word)

Відповідальність в роботі.

Бухгалтер

ВИМОГИ:

Вища освіта (облік та аудит, економічна);

Досвід роботи бухгалтером від 1 року бажано на ділянці основних засобів (ІНМА та МШП);

Знання пакету Microsoft Office (впевнений користувач Excel), 1С 8;

Водій навантажувача

ВИМОГИ:

Водійські права та довід водіння

Досвід водіння навантажувачем буде перевагою

Слюсар-ремонтник

ВИМОГИ:

Профільна освіта (механізація, слюсар-ремонтник);

Досвід роботи з механічним та електричним устаткуванням;

Бажано вміння виконання зварювальних робіт.

Оператор устаткування з перероблення деревини

ВИМОГИ:

Професійно-технічна, або неповна вища освіта;

Вміння працювати з обладнанням та устаткуванням;

Відповідальність в роботі.

Складальниця виробів з деревини

ВИМОГИ:

Спритність рук та бажання працювати

Різноробочий

ВИМОГИ:

Вміння працювати з електроінструментом;

Бажання працювати.

Прибиральник

ВИМОГИ:

Старанність, прихильність до чистоти та порядку;

Бажання працювати, відповідальність.

Працюючи у нас Ви отримаєте:

ВИСОКУ та стабільну ОПЛАТУ ПРАЦІ;

Довезення до місця праці та додому;

Перспективу розвитку;

Комфортні умови роботи.

Чекаємо на Ваші резюме за адресою: село Ожидів Буського району Львівської області вулиця Шашкевича № 41

контактний тел. +38067 213 68 06Іванка Березяк

e-mail: ibereziak@tayfun-plus.com.ua

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ

ПАРТНЕР

ВАШ КОМП'ЮТЕР

ВАШ КОМП'ЮТЕР