вівторок, 19 квітня 2016 р.

В День довкілля, у місті Дружківка Донецької області на шкільному подвір’ї навчально-виховного закладу №14, з’явилась алея пам’яті Олекси Тихого – людини, яка віддала своє життя за те, щоб ми усі разом жили у вільній і незалежній державі. Журналіст Буського порталу, який працює в зоні АТО, побував на святі і розповість про те, як воно відбувалось.

    Олекса Тихого називають справжнім донецьким українцем, який був правозахисником, засновником Української Громадської Групи Сприяння виконанню Гельсінських Узгоджень (Українська Гельськінська Група), вчителем у школах Донецької області. Він понад усе любив свою Донеччину. Її степи, байраки, лісосмуги, терикони. Любив і її людей, невтомних трударів землі, заводів, фабрик, шахт.
   Мабуть, через свою простоту душевну, через природний український патріотизм Олексій Тихий зачепив, навмисне, не хотячи, найболючішу жилу. Ця жила — національне питання, і зачепив він свідомо розуміючи, що йому загрожує. Адже на цифрах показано було результати «мудрої» національної політики партії у сфері культури. Так, зокрема, Тихий виявив, що з 1200 шкіл Донеччини тільки сотня була з українською мовою викладання. Це був фактично геноцид: цілеспрямована політика радянської держави на винищення української культури, українського народу. О.Тихому було пред’явлено не одне звинувачення. Коли організувалася Гельсінкська група, то його заарештували за звинуваченням у «зведенні наклепницьких вигадок, що паплюжать радянський державний та суспільний лад». Довгі роки перебування в ув’язненні, голодівки-протести виснажили здоров’я Олекси Тихого і він помер.
   Однак пам’ять про людину повік не згаса, вона лиш зростає в невпинності літ. За доброї ініціативи працівників місцевого відділу освіти, колективу працівників школи та їх вихованців вдалось отримати для алеї саджанці із садиби, де народився визначний український діяч, в хуторі Іжевка, що біля Дружківки. Там донині ростуть дерева і приносять свої плоди, посаджені його руками. За словами сина Олекси Тихого Володимира, батько груші сам привіз і посадив у своєму саді, а ще роздав сусідам і знайомим.
    Алею імені Олекси Тихого неспроста вирішили створити на шкільному подвір’ї Олексієво-Дружківської школи №14, адже тут він навчався та працював учителем.
   Визначна подія зібрала чимало гостей з різних регіонів України, окрім представників тутешньої влади, у закладанні алеї взяли участь і патріотична громадськість Донбасу та журналісти із Західної України. Разом з школярами журналісти в рамках проекту Донецького прес-клубу «Схід і Захід разом» висадили 5 дерев, які символізують 5 регіонів (Франківська, Тернопільська, Львівська, Чернівецька та Закарпатська області). Відтепер на Донбасі буде рости груша посаджена руками мешканця Бущини з Львівщини. Побажавши гарного росту та хорошого врожаю, усі дружньо зробили світлини на згадку.
    Варто відзначити, що наступного року, 27 січня, виповнюється 90 років з дня народження Олекси Тихого. Ця подія буде відмічатися не тільки на маленькій батьківщині українця, а й по всій Україні.
Роман МАТВІЮК, фото автора 

0 коментарі:

Дописати коментар

МИ У FACEBOOK

© 2017. На платформі Blogger.

РОБОТА

РОБОТА

ВАКАНСІЇ

ВАКАНСІЇ

КОНЦЕРТ

КОНЦЕРТ

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ

ПАРТНЕР