пʼятниця, 10 березня 2017 р.

9-10 березня в Україні та у світі уже традиційно вшановують пам'ять великого українського генія Тараса Шевченка. Про нього, як про неперевершеного поета і борця за волю рідної Батьківщини, знають від малого до великого. Чомусь рідше ми згадуємо про нього як про великого художника, чиї малярські та графічні твори були відомі його сучасникам, ними захоплювались в Російській імперії і у Східній Європі.

   Аби краще ознайомити юних читачів власне із Шевченком-художником, працівники Буської дитячої бібліотеки для дітей підготували для дев’ятикласників  Буської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 мистецьку годину «Художня спадщина Кобзаря». Із розповіді бібліотекаря читального залу Іванни Якимишин діти довідались про основні етапи художньої творчості Т.Шевченка та ознайомились із найвідомішими його малюнками, портретами й складними графічними роботами, які вимагали неабиякого художнього хисту.
   За життя Т.Шевченко намалював близько 30 автопортретів, багато портретів визначних сучасників, використовуючи різноманітні техніки – від простого олівця, до олійних фарб і навіть графічних відбитків у стилі офорту. Школярі ознайомились також із визначними творами художника, за які Рада Петербурзької Академії мистецтв неодноразового нагороджувала митця різними нагородами: від срібної медалі (за акварельний малюнок «Циганка-ворожка»), до визнання Т.Шевченка академіком (за складні графічні роботи у стилі офорта й акватинти «Притча про робітників виноградарника» та «Вірсавія») у вересні 1860 року.
   Заслуговує уваги також його серія графічних малюнків під назвою «Живописна Україна», де художник зумів передати надзвичайну мальовничість українських пейзажів, красу і неповторність відомих історичних та культурних пам’яток, а також деякі моменти із побуту та звичаїв свого народу.
   Серед останніх робіт митця цікавими є акварельний проект хати, яку Кобзар мав намір збудувати собі на берегах Дніпра, але передчасна смерть завадила Шевченкові здійснити цю заповітну мрію, а також останній автопортрет митця, який був створений приблизно за місяць до смерті художника. Загалом малярсько-графічна спадщина творів визначного українського художника налічує понад 1000 екземплярів, з яких 270 вважаються втраченими.
   Під час заходу учні довідалися про маловідомі сторінки з історії життя генія Т.Шевченка, що відображають процес становлення його як видатного художника. Також було акцентовано на дружбі Кобзаря із відомими і впливовими художниками, зокрема Іваном Сошенком та Карлом Брюлловим, які допомогли митцю стати тим, ким він є для нас сьогодні.
Іванна Якимишин, бібліотекар Буської ДРБ

0 коментарі:

Дописати коментар

МИ У FACEBOOK

© 2017. На платформі Blogger.

РОБОТА

ПП «ТАЙФУН-ПЛЮС» — один з найбільших виробників пиляного шпону (ламелі), паливних гранул та брикетів в Україні у зв’язку із розширенням виробництва оголошує про відкриття вакансій:

Начальник сервісної служби

ВИМОГИ:

Технічна освіта

Знання у галузі механіки або електрики

Бажаний досвід роботи на виробничому підприємстві

Знання програм MS Office (Excel, Word)

Відповідальність в роботі.

Бухгалтер

ВИМОГИ:

Вища освіта (облік та аудит, економічна);

Досвід роботи бухгалтером від 1 року бажано на ділянці основних засобів (ІНМА та МШП);

Знання пакету Microsoft Office (впевнений користувач Excel), 1С 8;

Водій навантажувача

ВИМОГИ:

Водійські права та довід водіння

Досвід водіння навантажувачем буде перевагою

Слюсар-ремонтник

ВИМОГИ:

Профільна освіта (механізація, слюсар-ремонтник);

Досвід роботи з механічним та електричним устаткуванням;

Бажано вміння виконання зварювальних робіт.

Оператор устаткування з перероблення деревини

ВИМОГИ:

Професійно-технічна, або неповна вища освіта;

Вміння працювати з обладнанням та устаткуванням;

Відповідальність в роботі.

Складальниця виробів з деревини

ВИМОГИ:

Спритність рук та бажання працювати

Різноробочий

ВИМОГИ:

Вміння працювати з електроінструментом;

Бажання працювати.

Прибиральник

ВИМОГИ:

Старанність, прихильність до чистоти та порядку;

Бажання працювати, відповідальність.

Працюючи у нас Ви отримаєте:

ВИСОКУ та стабільну ОПЛАТУ ПРАЦІ;

Довезення до місця праці та додому;

Перспективу розвитку;

Комфортні умови роботи.

Чекаємо на Ваші резюме за адресою: село Ожидів Буського району Львівської області вулиця Шашкевича № 41

контактний тел. +38067 213 68 06Іванка Березяк

e-mail: ibereziak@tayfun-plus.com.ua

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ

ПАРТНЕР

ВАШ КОМП'ЮТЕР

ВАШ КОМП'ЮТЕР