неділя, 6 серпня 2017 р.

Делегація Буського району вкотре побувала на оспіваній Маркіяном Шашкевичем Білій горі, яку в народі називаються Лисою. На цій вершині розміщується величний металевий хрест, який був встановлений у 1911 році на честь 100-річчя від дня народження Маркіяна Шашкевича.

   Історичні джерела розповідають, що від часу встановлення цього пам’ятного хреста, активісти українського відродження організували велелюдні Маркіянові свята. Навіть за часів німецької окупації, 14 вересня 1941 року, тут відбувалися урочистості із вшанування отця Маркіяна Шашкевича. Ці святкування були чи не наймасовішими – близько 40 тисяч людей взяли в них участь.
   Традицію вшановувати пам’ять Будителя національної свідомості галичан на Білій (Маркіяновій) горі було відроджено після проголошення незалежності України.
    Від того часу щорічно у перших числах серпня на Білій горі відбуваються велелюдні святкування на честь Шашкевича. Сюди приїжджають люди, щоб віддати шану українському символу незалежності України.
   Щороку бужчан сюди з під будівлі райдержадміністрації привозить автобус. Сьогодні на Підлиській горі відбулася Архієрейська служба Божа, а після її завершення була відслужена Панахида на могилі учасників національно-визвольних змагань. 
     Участь у прощі взяли голова Буської РДА Петро Мороз, голова Буської районної ради Богдан Глова, перший заступник голови РДА Олег Ільків, керівниця відділу культури та туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька, депутат Буської районної ради Богдан Гринишин, надбужанські пластуни, освітяни, мешканці навколишніх сіл і районів, гості з Києва, Івано-Франківщини та з Польщі.
   Вкотре делегація Бущини біля сцени розгорнула п’яти метровий жовто-блакитний стяг. 
   Після літургії розпочалось літературно-мистецьке свято «Світло Маркіяна». Гостей свята своїми виступами радували колективи із Пустомитівського, Жовківського, Бродівського Золочівського районів. У святковому концерті взяли участь також виконавці із Буського району – жіночий вокальний ансамбль «Елегія» Красненського Народного Дому (керівник Оксана Приставська) та тріо Мисак із села Переволочне.
  Варто відзначити, що люди, які щорічно беруть участь у прощі відзначають, що відвідування Маркіянової гори дає змогу людині скеруватися на шлях національного та духовного відродження, пізнати красу природи, розібратися зі своїми думками. Це правда. Тут, на Білій горі, інакше думається й інакше оцінюються події сьогодення.
Роман МАТВІЮК, фото автора
/Буський медіа портал/

0 коментарі:

Дописати коментар

МИ У FACEBOOK

© 2017. На платформі Blogger.

РОБОТА

РОБОТА

ВАКАНСІЇ

ВАКАНСІЇ

КОНЦЕРТ

КОНЦЕРТ

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ

ПАРТНЕР