четвер, 8 листопада 2018 р.


Уже вдев’яте з участю представників місцевої влади, істориків, краєзнавців, бібліотекарів, освітян та громадських діячів у Буську відбувся регіональний форум краєзнавців – літописців краю. Цьогоріч темою зібрання були дві поважні дати – 150 – річчя створення товариства «Просвіта» та 100-річчя ЗУНР. А ще родзинкою дійства стала презентація 2-го випуску краєзнавчого альманаху «Клекіт бузька», впорядкованого і виданого ГО «Товариство «Бужани», який повністю присвячений історії діяльності «Просвіти» на теренах Бущини та ЗУНР. 

    Привітав усіх учасників форуму голова Буської районної ради Богдан Глова: «Тішить те, - зауважив він, - що небайдужими людьми постійно ведеться пошуково – краєзнавча робота, і молоде покоління наших земляків матиме добру базу для вивчення історії рідного краю». 
   Історія товариства «Просвіта» – це історія культурного і національного відродження українського народу, це історія боротьби за національне існування, відродження історичної пам’яті. Майже у кожному селі на початку минулого століття діяли просвітянські товариства та організації, які мали за мету навчити людей грамоти, плекати в них духовність та культуру. Такі товариства очолювали переважно духівники, адвокати, вчителі. Історія «Просвіти» Бущини має славну історію та видатних діячів – про це на форумі говорили у своїх виступах начальник відділу культури та туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька та заступник директора Буської РЦБС Галина Гораль. 
   Просвітницькі товариства через освіту та плекання національних цінностей підготували підґрунтя для найбільшого національного здвигу українців Галичини – Листопадового чину 1918 року. Відлуння Листопадового чину докотилося і до Буська. Багатьом уродженцям Буська та округи довелося долучитися до подій національного відродження 20-х років минулого століття. Визначними постатями української революції є представники буських родин: Петрушевичів, Чучманів, Ваньо та ін. Події Листопадового зриву і участь у них уродженців Бущини висвітлили у виступах історик, директор Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки Іван Сварник та вчитель Красненської ЗОШ №1 Ярослав Стецишин. 
   На завершення форуму краєзнавець та дослідник Буська Михайло Зозуля презентував усім 2-ий випуск історико-краєзнавчого альманаху «Клекіт бузька», відповідальним редактором якого він є, та запевнив, що в папці у нього матеріалів на нову книгу є ще досить – отож є над чим працювати. Заступник голови Буської РДА Тетяна Сай подякувала активістам за таку вагому працю на ниві просвітництва та краєзнавства, якою є вихід у світ історико – краєзнавчого альманаху.
О.Стецик, директор Буської РЦБС,
Л.Вовк, зав методичного відділу Буської ЦРБ
Фото Роман Матвіюк
Більше фото на нашій сторінці у соцмережі Facebook

0 коментарі:

Дописати коментар

МИ У FACEBOOK

© 2019. На платформі Blogger.

ВАКАНСІЇ

ВАКАНСІЇ

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ