субота, 31 березня 2018 р.

ВЕСНЯНА ТОЛОКА В ДНЗ «ЛЕЛЕЧЕНЯ»


Сьогодні до впорядкування своєї території ДНЗ «Лелеченя» залучили всіх своїх працівників.

   Весняна толока відбувається щорічно  напередодні Великодніх свят. Дружній колектив вкотре доводить, що спільними зусиллями  прибирання  території садочку відбувається весело, завзято  та згуртовано.
   Тетяна Сандак, завідувач ДНЗ «Лелеченя»

Депутати Буської міської ради прийняли рішення взяти на баланс міста колишнє військове містечко

У середу, 28 березня, сесія Буської міської ради одноголосно прийняла рішення взяти на баланс міста військове містечка на вулиці Львівській, 12. Про це інформують у прес-службі фракції «Самопоміч» у Буській міській раді.

   Громада і керівництво міста сподіваються, що взявши під опіку цей об'єкт, більш відомий у місті як «медсклади» і провівши там реконструкцію та роботи з благоустрою, вже незабаром місто отримуватиме прибуток від його оренди.
Також депутати сподіваються, що це покращить зовнішній вигляд центральної частини міста. Зараз ця територія має доволі запущений стан, хоча знаходиться ледь не в центрі. 

   «Ця територія зараз в руїнах. Ми, навіть, не можемо зробити елементарного — поставити нову огорожу», — пояснив Едуард Слівінський, депутат фракції «Самопоміч» у Буській міській раді. 
  Відтак місто готуватиме запит у Міністерство внутрішніх справ про передачу військового містечка на баланс міста. 
   Раніше, таким чином на баланс міста було передано Палац Бадені, у якому колись була військова частина. Палац занепадав і неодноразово горів. Проте саме після передачі його місту стало можливим виділити кошти на перекриття даху і проведення деяких ремонтних робіт. Містяни сподіваються зробити його прибутковим, а поки закликають усіх охочих та небайдужих до громадських робіт по прибиранню території маєтку і парку поруч.

пʼятниця, 30 березня 2018 р.

УРОДЖЕНЕЦЬ БУЩИНИ СПІЙМАНИЙ НА ХАБАРІ ЗВІЛЬНИВСЯ


Уродженець Буського району Тарас Гнида написав заяву на звільнення з посади голови Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради за власним бажанням.

  16 березня 2018 року голову Залізничної РА Тараса Гниду затримано за підозрою в отриманні неправомірної винагороди. Як розповіли в поліції, Тараса Гниду затримали на хабарі у 105 тисяч гривень. Затриманому обрали запобіжний захід і відсторонили від посади. Як виявилося, затриманий Тарас Гнида мав намір за хабар відпочити на Кіпрі.
   Нагадаємо, що Гнида Тарас Григорович народився 30 листопада 1971 року, с. Богданівка Буського району Львівської області. Освіта: 1996-2002 – Національний університет «Львівська політехніка», спеціальність інженер-геодезист, кваліфікація – геодезія, картографія та землевпорядкування. Закінчив Львівський університет бізнесу та права, спеціальність – медіа-комунікації, магістр з медіа-комунікації.
    Досвід роботи:
  Трудову діяльність розпочав у 1989 році, працюючи слюсарем-ремонтником СПО «Райдуга».
  1989-1991 – служба в армії.
  З березня 1994 року працював на посаді лісника Куткірського лісництва Буського району Львівської області, а з 1995 року – майстром лісу.
   З травня 1999 року до листопада 1999 року працював інженером у ЖЕК №209. Франківського району м. Львова, а з листопада 1999 року до серпня 2000 року – начальником філії ПП «Смоляр».
   У серпні 2000 року призначений директором ГДКП «РАС».
  З жовтня 2013 року до лютого 2015 року працював директором ЛКП «Тополя-406».
   З лютого 2015 року – начальник відділу житлового господарства Шевченківської районної адміністрації Львівської міської ради.
  З 31 грудня 2015 року переведений на посаду голови Франківської районної адміністрації Львівської міської ради.
  З 11.12.2017 був головою Залізничної районної адміністрації Львівської міської ради.

У БУСЬКОМУ РАЙОНІ З МОЛОТКА ПІДЕ ОДИН СТАВОК


Департамент екології та природних ресурсів облдержадміністрації повідомляє, що о 11.00 11 квітня відбудуться земельні торги у формі аукціону з продажу права оренди земельних ділянок разом із водними об’єктами. Про це повідомили в ЛОДА.

    Зокрема, цього дня на аукціон буде виставлено наступні ставки:
   Ставок площею 1,7236 га, який розташований на території Соколівської сільської ради (за межами населеного пункту) Буського району, на земельній ділянці площею 2,3310 га;
   Ставок площею 17,1307 га, який розташований на території Великосілківської сільської ради (за межами населеного пункту) Кам’янка-Бузького району, на земельній ділянці площею 17,1307 га;
  Ставок площею 0,0883 га, який розташований на території Гуменецької сільської ради (за межами населеного пункту) Пустомитівського району, на земельній ділянці площею 0,6554 га;
  Ставок площею 0,1167 га, який розташований на території Гуменецької сільської ради (за межами населеного пункту) Пустомитівського району, на земельній ділянці площею 0,7124 га;
  Ставок площею 1,4496 га, який розташований на території Липовецької сільської ради (за межами населеного пункту) Перемишлянського району, на земельній ділянці площею 2,3069 га;
    Ставок площею 9,1954 га, який розташований на території Зубівмостівської сільської ради (за межами населеного пункту) Кам’янка-Бузького району, на земельній ділянці площею 11,0163 га.
     Останній день подачі заявок на участь – 4 квітня до 16:30 год.
   Аукціон з продажу права оренди земельної ділянки разом із водним об’єктом відбудеться у Департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації за адресою: м. Львів, вул. Стрийська, 98.

четвер, 29 березня 2018 р.

ГОЛОВА ФРАКЦІЇ НРУ У ЛЬВІВСЬКІЙ ОБЛРАДІ ЗДІЙСНИВ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН

На запрошення голови Буської районної ради Богдана Глови допомогти вирішити складні питання Буського району в середу 28 березня приїхав голова фракції Народного Руху України у Львівській обласній раді Богдан Гагалюк. 

   Зокрема голова фракції НРУ допоміг вирішити питання проведення складних операцій та лікування більше десятка жителів Буського району, надавши жителям району біля 20 000 грн. матеріальної допомоги зі свого депутатського фонду. І це при тому, що Богдан Гагалюк не є депутатом обласної ради від мажоритарного округу Буського району. При зустрічі відчувалася повага зі сторони голови фракції обласної ради до голови Буської РО НРУ Богдана Глови.
  На зустріч з головою фракції Богдан Глова запросив представника ТзОВ «Барком», який попередньо звернувся до голови Буської райради з питанням ускладненого проїзду сільськогосподарської техніки по трасі Київ-Чоп. Зокрема представник Баркому пан Садовий зазначив, що на дозвіл з області потрібно чекати більше півмісяця. Дане питання повинно бути розв’язане на рівні голови Львіської ОДА та обласної поліції. Богдан Гагалюк пообіцяв підняти дане питання перед обласними очільниками.
  Обговорив голова фракції НРУ з сільським головою села Топорів питання аптеки в селі Топорів, яка до недавно перебувала у приміщенні обласної комунальної власності, також пообіцявши підняти дане питання перед обласними очільниками.
  Пожалівся Богдан Глова на те, що держава збільшила навантаження на місцеві бюджети. Зокрема з державного бюджету викинули фінансування енергоносіїв освіти та медицини і поклали це на районні бюджети, та бюджети об’єднаних ОТГ. Відповідно держава також припинила фінансування техпрацівників освіти, підвезення школярів до шкіл, техдопомогу в галузі освіти і дані видатки також поклала на районні бюджети, та бюджети об’єднаних ОТГ. А крапкою терпіння стало припинення фінансування з боку держави пільгових перевезень і покладання даних видатків на місцеві бюджети. Тобто, списки пільговиків затвердила Верховна Рада а платити за них повинні місцеві ради. Це таке вперше за всю незалежність України. А з пенсіонерами за віком ще цікавіше? Їх пільги на проїзд не затверджені жодним законом, а лише постановою Кабміну. Та коли Кабмін подав проект держбюджету на 2018 рік, то проігнорував свою власну постанову щодо пенсіонерів. Тобто, вперше не виділив під це грошей. То хто ж тепер захоче створювати об’єднані громади? По телебаченні не завжди об’єктивна інформація щодо цього. Богдан Гагалюк підтвердив, що серед більше тридцяти громад Львівської області самодостатніх тільки 6-7. У решту проблема з виплатою захищених статей. Але, про це не прийнято говорити, щоб не налякати інших створювати об’єднані громади.
  Богдан Глова запропонував те, про що волають інші голови місцевих рад, але їх не чують. Основний податок бюджетоутворення це ПДФО. Тобто податок з фізичних осіб. Раніше він розподілявся так: 25% місцева рада (сільська, селищна, міська), 60% районна та 15 обласна. Пізніше держава в сільської, селищної і міської (місто районного значення) ради забрала цей двадцятип’ятивідсотковий  податок і залишила місцевій раді 0. Голови місцевих рад просять повернути з цього податку хоча б 15 відсотків, тоді можна створювати громади. Тоді ОТГ отримає 60% ПДФО з району і +15 місцевого = 75% а не 60. Тоді можна покрити ті видатки, які на місцеві бюджети за останні 2 роки скинула держава. Тоді і пільговикам хватить і скорочувати освіту, медицину чи культуру не потрібно. Але держава наразі на це не йде. Богдан Гагалюк погодився з головою райради. Проте чи дослухаються до тих думок на верхах? Побачимо. 

Усі пилорами у Буському районі мають працювати в правовому полі, - голова РДА

У четвер, 29 березня, за ініціативи очільника району Петра Мороза відбулася зустріч з керівниками лісопильних цехів (пилорам), які ведуть свою діяльність на території Буського району. Про це повідомляє прес-служба Буської РДА.

    Як зазначив під час наради голова РДА, першочерговим завданням на сьогодні є забезпечення роботи цих підприємств в правовому полі: їх легальну реєстрацію, легалізацію робочої сили, попередження незаконного обігу деревини та жорсткий контроль за її використанням з боку правоохоронних органів.
   Петро Мороз повідомив, що своїм розпорядженням створив комісію, яка проведе обстеження усіх лісопильних об’єктів у районі.
    Серед вимог, які мають бути виконані: 
- лісопильний об’єкт має бути введений в експлуатацію згідно чинного законодавства;
- територія має бути огороджена;
- повинен працювати за встановленим графіком;
- на кожному лісопильному об’єкті має бути книга обліку лісопродукції (пронумерована, прошнурована, скріплена печаткою та погоджена райдержадміністрацією та податковими органами району), у яку відповідальна особа заносить відомості (дата звернення, прізвище власника лісоматеріалів, номери машин, супровідні документи, які підтверджують первинне походження лісопродукції, порода, асортимент, сорти лісопродукції, кількість одержаної в результаті переробки);
- документи на лісопродукцію, яка переробляється, мають зберігатись до виконання замовлення і повертатись їх власникові при вивезенні ним готової продукції;
- під час надходження лісоматеріалів на лісопильний об’єкт відповідальна особа робить у документі на лісоматеріали відмітки про час надходження лісоматеріалів та про час закінчення порізки.

   Під час зустрічі також виступив директор ДП «Буський лісгосп» Микола Яворський, який проінформував присутніх про реалізацію деревини на торгах і на електронних торгах, а начальник відділу економічного розвитку, інфраструктури та молодіжної політики РДА Леся Корецька розповіла про конкурси інвестиційних проектів, які триватимуть з 21 березня по 21 квітня 2018р. 
    На завершення кожен з підприємців отримав зразок книги надходження та обліку лісопродукції та акту обстеження лісопильних об’єктів.

У Буську письменник Володимир Шовкошитний презентував унікальні книги

З словами "Вимрій собі Україну!" звертається до своїх студентів, людей молодого покоління, активний громадсько – політичний діяч, письменник та публіцист, директор престижного київського видавництва «Український пріоритет» Володимир Шовкошитний.

  Назва цього підприємства – не просто слова, це основне гасло діяльності видавництва, у його арсеналі книжкова продукція, яка покликана відтворити справжнє обличчя української історії. Володимир Шовкошитний – в минулому технік – геофізик, інженер – теплоенергетик, доктор філософії в галузі політології, активний розбудовник Української держави, народний депутат України І скликання, співавтор всіх основних державотворчих актів України, серед них — Декларація про Суверенітет України, Акт проголошення незалежності України та Конституція України, президент Міжнародної організації «Союз Чорнобиль» (1990–2003), один із засновників Української екологічної асоціації «Зелений світ», активний учасник всіх Майданів. 

   Володимир Шовкошитний уже багато років не зраджує собі, невтомно несучи українське слово поміж людей. Географія його подорожей Україною дуже широка. Сьогодні Володимир Шовкошитний зустрівся із бібліотекарями та читачами Бущини та представив їм нові книги, які вийшли у видавництві «Український пріоритет». До речі, це вже друга зустріч з бущанами, перша відбулася в грудні минулого року. Про що розповідав письменник та видавець цього разу? Про свої життєві стежки, політичну та письменницьку діяльність, про перепоховання Василя Стуса із Пермських таборів в Україну у 1989 році, одним з ініціаторів якого він був, про трагічні події Майдану…З особливою любов’ю ділився думками про книги, які видав та збирається видавати, та їхніх авторів.

   Голова Буської районної ради Богдан Глова та заступник голови Буської РДА Тетяна Сай, які взяли участь у презентації, щиро подякували письменнику та видавцю Володимиру Шовкошитному за його невтомну проукраїнську діяльність. Богдан Глова зауважив, що такі книги повинні бути в кожній сільській бібліотеці, бо вони виховують справжнього українця.
Леся Вовк, зав. методичного відділу 
Буської ЦРБ ім.І Котляревського
Фото: Роман Матвіюк

БУЩАНИ НА ОБЛАСНОМУ КОНКУРСІ-ЧИТЦІВ ЗДОБУЛИ ПРИЗОВІ МІСЦЯ

  Вчора, 28 березня 2018 року, в приміщенні Комунального закладу Львівської обласної ради «Львівського обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи» відбулася обласна нарада керівників театральних колективів та методистів театрального жанру районних Народних домів, на якій були присутні методист  Буського РНД Оксана Шквір та директор Народного дому с. Куткір Марія Майба. 

  Надзвичайно сподобався майстер – клас театральним колективом  IVкурсу режисерської групи (викладач – методист театральних дисциплін, спеціаліст вищої категорії, викладач Львівського коледжу культури і мистецтв С.В.Бельченко), гарні враження від професійного читання   творів Т.Шевченка переможцями обласного огляду – конкурсу читців (номінація «Учасники – професіонали») та композиції  «Кавказ» у виконанні Народного аматорського театру «Оборіг» Народного дому с.Оброшино Пустомитівського району.
  Приємно, що за підсумками обласного огляду – конкурсу читців,  Євгенія Бурбан, учасниця художньої самодіяльності Народного дому с.Полтва, нагороджена дипломом Лауреата  II ступеня, а читці Мирослава Нестер з Цикова та Роман Блавацький з Топорова – грамотами.
 Оксана Шквір, методист Буського РНД

ЮНІОРИ БОКСЕРСЬКОГО КЛУБУ БУЩИНИ ЗДОБУЛИ ПРИЗОВІ МІСЦЯ

Днями у місті Самбір відбувся Турнір першості між юнаками. У ньому взяли участь 14 провідних боксерських клубів Львівщини, близько 160 юних спортсменів у важких поєдинках виборювали призові місця та нагороди.

  Буський район на цих змаганнях представляли юні спортсмени боксерського клубу "Самсон", які вкотре довели що на теренах Бузеччини існують сильні боксерські традиції та багато шанувальників цього виду спорту. Кращі юні представники боксерського клубу "Самсон" у виснажливих боях здобули призові місця. Це –  Баран Богдан (2010р.н) – 2 місце, Чучман Маркіян (2010р.н) – 1 місце, Чучман Юрій (2009р.н) – 1 місце, Станішевський Максим (2008р.н) – 1 місце, Яворський Павло (2007р.н) –  1 місце, Якимович Максим (2007р.н) – 1місце, Севастьянов Сергій (2004р.н) – 1 місце, Максимов Максим (2003р.н) – 1 місце, а Маркіян Чучман був визнаний кращим боксером цих юніорських змагань.

            Завдяки наполегливим тренуванням,та волі до перемоги наші юні боксери достойно представили Буський район на змаганнях обласного значення.
Роман ФУРДА, заступник голови Буської районної ради

БІЛЯ БУСЬКА ЛЕГКОВИК ЗІТКНУВСЯ З ВАНТАЖІВКОЮ

Вдосвіта 29 березня на трасі Київ-Чоп біля міста Буськ на Львівщині трапилася ДТП за участю вантажного автомобіля Renault Magnum та автомобіля Chevrolet Lacetti.

   За інформацією ДСНС Львівщини, аварія трапилася о 05:42.
   Травмованого 26-річного водія Chevrolet Lacetti рятувальники деблокували з автомобіля.
 Його у важкому стані госпіталізували в Буську центральну району лікарню.

середа, 28 березня 2018 р.

Як обрати свого лікаря, до якого завжди можна звернутись за допомогою

Уряд України запускає зміни в системі охорони здоров’я і вже з 2 квітня стартує кампанія з вибору свого лікаря 

    Ви обираєте лікаря – терапевта, сімейного лікаря, педіатра (для дитини) – і підписуєте з ним декларацію на обслуговування, яка засвідчує, що ви стали пацієнтом саме цього фахівця. Лікар надає вам медичну допомогу, а заклад, де він працює, отримує фінансування з розрахунку на кожного його пацієнта. Декларація з пацієнтом є підставою для перерахування медзакладу коштів з державного бюджету. І таким чином реалізується принцип «гроші йдуть за пацієнтом» – тобто, кожен медзаклад, лікар отримає конкретні гроші за конкретних пацієнтів. Вже з липня медичні заклади почнуть фінансуватись за цим принципом. Щоб кожен українець отримував якісну медичну допомогу, а лікар – гідну зарплату. 
    Якщо ви вже маєте лікаря, до якого звертались за допомогою і задоволені результатом, або лікаря, що лікує членів вашої родини, і ви йому довіряєте, ви зможете підписати декларацію з ним. Якщо ж такого немає – запитайте у друзів, родичів, колег, чи можуть вони когось вам рекомендувати. Розпитайте знайомих про лікарів, які працюють у найближчій до вашого місця проживання поліклініці чи амбулаторії. Прив’язка медичного обслуговування до місця проживання скасовується, проте вам буде зручно, якщо лікар практикує поруч. 
   Щоб обрати свого лікаря, потрібно: взяти паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон і прийти до фахівця та підписати з ним декларацію. Для обрання лікаря дитині (педіатра) необхідно взяти ще свідоцтво про її народження. Дитину приводити необов’язково. Декларацію з лікарем в цьому випадку підписує один з батьків або інший законний представник дитини.
   Підписати декларацію можна лише в медзакладах, що підключені до електронної системи. Вони матимуть наліпку «Тут можна обрати свого лікаря».
    Лікар, або представник медзакладу (медсестра, працівник реєстратури) введе ваші дані в електронну систему. Після чого на ваш мобільний надійде СМС з кодом, який потрібно повідомити працівнику закладу. Декларацію роздруковують з електронної системи, ви перевіряєте правильність внесених даних та підписуєте її у двох примірниках, один з яких забираєте з собою.
     До обов’язків вашого лікаря входить: лікування та обстеження, призначення необхідних аналізів, направлення до профільних спеціалістів, вакцинація, профілактика захворювань, видача рецептів, медичних довідок та лікарняних листків.
Лікар не може відмовити у підписанні декларації через хронічні захворювання пацієнта, його вік, стать, соціальний статус, матеріальне становище, зареєстроване місце проживання. Єдина причина для відмови — лікар уже має оптимальну кількість пацієнтів: для терапевта – це 2000, для сімейного лікаря – 1800, для педіатра – 900. В такому разі заклад, у який ви звернулися, має запропонувати вам іншого лікаря.
    Термін дії декларації з лікарем необмежений. Вона діє до того часу, доки ви не вирішите підписати декларацію з іншим лікарем, якщо з якихось причин захочете його змінити. В такому випадку попередня декларація анулюється автоматично.
Кінцевого терміну підписання декларації немає. Її можна підписати будь-коли, наприклад, під час вашого найближчого візиту до лікаря. Але не відкладайте це на кінець року. Оберіть лікаря, якому довіряєте, і під час наступного візиту підпишіть з ним декларацію.
  Якщо ваш лікар у відпустці чи на лікарняному, адміністрація медзакладу, в якому він працює, визначає лікаря, що впродовж цього часу виконуватиме обов’язки основного фахівця.
   Якщо ви захворіли під час перебування в іншому місті, ви не залишитесь без допомоги. Вам потрібно звернутись до найближчого закладу з надання первинної допомоги. Підписувати декларацію для одноразового звернення не потрібно.
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю 
Секретаріату Кабінету Міністрів України