четвер, 31 травня 2018 р.

ДЕ ПРАЦЯ - ТАМ УСПІХ!

Зазвичай у кожній школі є місцеві знаменитості — обдаровані діти. Завдяки таким учням навчальні заклади чи не найбільше поліпшують свої різноманітні рейтингові показники.

   У Буському районі таким навчальним закладом, який відзначається креативним підходом педагогів до справи навчання і виховання учнівської молоді та прагненням самих учнів до творчості, самовираження і пізнання нового, є Заводська ЗОШ І-ІІІ ст. (директор Малиновська М.А.).
   Цьогоріч школа визнана однією з кращих в районі серед учасниць Міжнародної гри з українознавства «Соняшник» (вч. Масловська Л.Б.), гордиться переможцями літературних конкурсів Владиславом Атаманчуком, учнем 8 класу, та Вадимом Ткачуком, учнем 9 класу.
   Робота Владислава Атаманчука «Вдячність через роки» визнана журі обласного фестивалю-конкурсу «І слово, і пісня, матусю, тобі» кращою в номінації «Авторська проза». Учень нагороджений дипломом, а його робота увійде до збірки учнівських творів про маму, що видає Львівський обласний відділ Союзу українок.
   А Вадим Ткачук став призером Всеукраїнського творчого конкурсу «Малюнок, вірш, лист до мами», присвяченого Міжнародному Дню матері. Він нагороджений цінним подарунком ( мобільним телефоном «Samsung»і збіркою творчих робіт переможців попередніх конкурсів) та дипломом  за ІІ місце в конкурсі від Українсько-турецького культурного центру «Сяйво». До речі,  Вадим у 2014 році став переможцем обласного фестивалю-конкурсу «І слово, і пісня, матусю, тобі» в номінації «Авторська поезія» за вірш «Ангел на землі». Учень працює за принципом відомого філософа Сенеки: про свої здібності людина може дізнатися, тільки спробувавши застосувати їх.
   Педагоги-наставники Заводської ЗОШ Ткачук О.Я. і Атаманчук М.П. переконані, що обдарованість дитини – це своєрідна іскра Божа, яку треба відшукати в її душі і допомогти не тільки не згаснути, а спалахнути полум’ям, а талант – то крапля здібностей і море праці. Здібні, талановиті люди в будь-якому суспільстві є його “локомотивом”. Саме їхніми інтелектуальними зусиллями забезпечується прогрес суспільства, плодами якого користуються всі.
Світлана Лабінська, методист районно-інформаційного 
центру відділу освіти

Депутати Буської райради висловились проти недопущення оптимізації закладів охорони здоров’я та скорочення персоналу

Сьогодні із ініціативи фракції ВО «Свобода» депутати Буської районної ради звернулися до Львівської ОДА щодо недопущення оптимізації закладів охорони здоров’я та скорочення працівників медицини у Буському районі. Відповідне звернення під час сесії зачитав голова фракції ВО «Свобода» у Буській районній раді Богдан Гринишин. 

Подаємо текст звернення:
    «Звернення до Львівської обласної державної адміністрації щодо недопущення оптимізації закладів охорони здоров’я та скорочення працівників медицини у Буському районі
   11 квітня 2018 року департамент охорони здоров’я Львівської ОДА звернувся до головних лікарів лікарень міст обласного значення, центральних районних та міських лікарень з вимогою надати дорожню карту з оптимізації закладів охорони здоров’я, погоджену з головою районної держадміністрації та районної ради. До так званих пропозицій департаменту був доданий примірний формат ліжкової мережі центральних районних лікарень та центральних міських лікарень обласного значення.
  Згідно із завданнями облдержадміністрації щодо оптимізації, скерованими в райони та міста обласного значення, планується скоротити 3071 ліжкомісце. Зокрема, без ліжкомісць стаціонару залишаться 27 лікарень, 21 лікарня (переважно міські) буде перепрофільована в амбулаторії, 2 лікарні зазнають реорганізації, 1 лікарня (Стрийська міська лікарня) буде закрита. Такі ініціативи Львівської ОДА потягнуть за собою скорочення працівників медицини. При цьому ретельно приховується інформація щодо ситуації з первинної ланкою медицини – амбулаторіями та фельдшерсько-акушерськими пунктами. Хоча ми володіємо інформацією, що такі заклади будуть масові закриті по районах.
  Ми, депутати Буської районної ради, розцінюємо це як неприхований тиск на керівництво районів та головних лікарів закладів, оскільки департамент охорони здоров’я Львівської ОДА зобов’язує місцеві органи привести свої витрати у відповідність до виділених бюджетних асигнувань, що є абсолютним правовим нігілізмом та маніпуляцією. При цьому оптимізацію департамент прикриває нібито благородною метою – «забезпечення виплати зарплати працівникам галузі, оплатою коштів за спожиті енергоносії, ефективне та цільове використання бюджетних коштів у закладах охорони здоров’я». Хоча виплатою зарплати не можна виправдати антиконституційні заходи із закриття закладів та скорочення працівників медицини.
   Нагадаємо високопосадовцям Львівської ОДА, що згідно зі статтею 49 Конституції України існуюча мережа закладів охорони здоров’я не може бути скорочена. Також відповідно до статті 22 Закону України «Про місцеві державні адміністраці» місцева державна адміністрація зобов’язана вжити заходів для збереження мережі закладів охорони здоров’я.
   Вважаємо, що такі псевдореформи не лише погіршать обслуговування пацієнтів, але й позбавляють громади будь-якої перспективи.
    Беручи до уваги вищенаведене, ми, депутати Буської районної ради, вимагаємо припинити антиконституційну та злочинну оптимізацію закладів охорони здоров’я,  а також скорочення працівників медицини. В іншому випадку передбачаємо, що суспільне напруження у районі буде різко зростати».

Депутати не проголосували за закриття школи в Кудирявцях

Сьогодні, депутати Буської районної ради, на черговій сесії жваво обговорювали питання ймовірного призупинення діяльності Кудирявецької загальноосвітньої школи I ступеня.

 Депутати райради розглядали клопотання начальника відділу освіти Буської районної державної адміністрації Г.Олійник від 21.05.2018 року №457, щодо призупинення діяльності Кудирявецької загальноосвітньої школи I ступеня, у зв’язку з малою наповнюваністю класів та високою вартістю утримання одного учня.  Відтак з метою економного та раціонального використання бюджетних коштів на комісії з питань освіти, науки, духовного відродження, культури, туризму, депутатської діяльності, етики, роботи з молоддю, фізичної культури та спорту було вирішено призупинити діяльності Кудирявецької загальноосвітньої школи I ступеня та провести інвентаризацію майна Кудирявецької загальноосвітньої школи І ступеня.
   Однак батьки дітей виступили категорично проти цього. Сьогодні вони чисельною делегацією завітали на засідання сесії. 
  У свою чергу начальник відділу освіти Буської РДА Галина Олійник розповіла, що згідно Закону «Про освіту», наповнюваність класів має бути не менше 5 дітей. У Кудирявцях навчаються в 1 класі  - 4 осіб, у 2 класі - 6, у третьому класі нема дітей, а у 4 класі – 2 дітей. Всього 12 дітей. Їх навчання забезпечує 2 вчителів.
    «При призупинення діяльності школи, вчитель не залишиться без роботи, всі будуть працевлаштовані, - каже освітянка Галина Олійник. - На сьогодні для ефективного рівня знань та економії бюджету призупинено школи у селах Хватів, Закомар’я, Купче, Журатин, Гута та Острів. 
  Освіту краще здобувати там, де більше дітей, де діти адаптовуються, соціалізовуються, можуть бачити рівень інших і порівнювати себе. До цього року діяла система, коли в школах в одному класі учитель навчав дітей за одною партою 2 учнів  1 класу, а за іншою, – 4 клас. Таке не допустимо тепер.
  На даний момент утримання школи в Кудирявцях обходиться на одного учня у розмірі 26 тис 819 грн (це утримання приміщення, зарплата вчителям, технічним працівникам, енергоносії, предмети та матеріали). Загальний кошторис на рік на Кудирявецьку школу складає 357 тис 910 грн. Школа є дуже затратною для районного бюджету. А так, як би діти навчались у Новосілках з довезенням «Школярика», була б ефективна економія і вищий рівень знань. Приміром, вартість кілометру автобусного пробігу складає 8,7 грн/кілометр. Із Кудирявців до Новосілок – 5 км, ще 2 км візьмемо Дунів. Виходить 7 км, а це приблизно 20 тис грн/рік. Проблема в призупиненні школи в Кудирявцях у тому, що мало там дітей. Зараз у селі дітей від 0-6 років – 13.
   Як відомо, з 1 вересня 2018 року запроваджуються нові підходи до української школи. Відтак збиралась профільна комісія, фахівці та спеціалісти, які все прорахували і дійшли висновку щодо призупинення школи. Це не моє якесь рішення, це вимагає держава».
  Батьки школярів, які завітали на сесію, висловились категорично проти призупинення школи. У своєму зверненні до депутатів батьківський комітет відзначив, що заклад освіти у селі перебуває у хорошому стані та має маленьку гордість села, - дівчинку, яка днями братиме участь у змаганнях.
   Дехто із депутатів відзначив, що Міністерство освіти закриває малокомплектні школи, посилаючись на необхідність забезпечити усім учням «доступ до якісної освіти» та оптимізацію використання коштів.
   Після палкої дискусії із депутатами, батьками щодо низки питань та відповідей, на порядок денний було поставлено проект рішення про призупинення діяльності Кудирявецької загальноосвітньої школи I ступеня. 
  «За» проголосували – 4 депутатів, «проти» - 3, «утрималось» - 15. 
 Таким чином рішення не було підтримане. 

середа, 30 травня 2018 р.

ДЕЛЕГАЦІЯ БУЩИНИ ВШАНУВАЛА ПАМ’ЯТЬ ВАСИЛЯ КІНДРАЦЬКОГО

Делегація з Буського району разом з головою Буської РО НРУ Богданом Гловою взяли участь у заходах пам’яті за полеглим «рухівцем» Василем Кіндрацьким.

 У понеділок, 28 травня, відбулися заходи присвячені пам’яті побратима, заступника голови Львівської Крайової організації Народного Руху України Василя Кіндрацького.  Загинув Василь у 48 років 28 травня 2015 року під час танкового обстрілу позиції українських бійців «Шахта» поблизу села Водяне під Донецьком  у результаті прямого влучення снаряду.
  На Личаківському кладовищі, настоятель Гарнізонного храму св.апп. Петра і Павла у Львові, голова Центру військового капеланства Львівської Архиєпархії УГКЦ, отець Степан Сус разом з побратимами-РУХівцями, які з’їхались з районів області та міста Львова, з родиною Кіндрацьких помолились біля могили і заспівали декілька пісень, які любив співати Василь.
   Після чого поклали квіти до могили і переїхали в Сихівський кінопалац ім. Довженка на перегляд фільму "КІНДРАТ", який вийшов на базі реальних відеокадрів знятих на передовій самим Василем Кіндрацьким. На початку ведучий заступник голови Народного Руху України Андрій Корнат розпочав захід, запросивши на сцену Народний ансамбль пісні "Черемош", які заспівали дві пісні-спогади, потім декілька слів - спогадів від Народного Героя Тимура Баротова та керівництва НРУ. Виступаючі говорили про те, що потрібно пам’ятати усіх наших вояків, які віддали життя за Україну, а також продовжувати організовувати поїздки на Схід нашої держави з метою допомогти та підтримати наших бійців.

понеділок, 28 травня 2018 р.

У ЧЕТВЕР – 26-ТА СЕСІЯ БУСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

 У четвер, 31 травня, об 11 годині в приміщенні сесійної зали Буської районної ради відбудеться 26-та сесія Буської районної ради VІІ-го скликання.

  На розгляд сесії винести понад 10 питань порядку денного: 
1. Про порядок денний двадцять шостої сесії Буської районної ради сьомого скликання. 
2. Про затвердження Програми надання пільг в готівковій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. 
3. Про внесення змін до Програми соціального захисту населення Буського району на 2018-2020 роки. 
4. Про затвердження районної Програми сприяння матеріально-технічному забезпеченню підрозділів територіальної оборони, дислокованих на території Буського району, на 2018-2020 роки.
5. Інформація Буського РВК щодо призову на строкову службу. 
6. Про внесення змін до показників районного бюджету Буського району на 2018 рік. 
7. Про утворення опорного загальноосвітнього закладу. 
8. Про внесення змін в рішення Буської районної ради від 21.12.2017р. № 315 «Про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Буської районної ради». 
9. Про оздоровлення та зайнятість школярів в період літніх канікул. 
10. Про стан фізичної культури та спорту в Буському районі. 
11. Про затвердження технічної документації з нормативно-грошової оцінки земельних ділянок на території місцевих рад Буського району. 
12. Про надання  в оренду нерухомого майна спільної власності територіальних громад Буського району, яке знаходиться на балансі Буської ЦРЛ. 
13. Різне. 

неділя, 27 травня 2018 р.

Бущани взяли участь в обласних заходах з нагоди відзначення Дня Героїв

Сьогодні, 27 травня, у Львові відзначали Свято Героїв. З цієї нагоди біля пам’ятника Степанові Бандері зібралися керівники органів влади з усієї області, представники волонтерських, патріотичних та ветеранських організацій, учасники АТО, родичі Героїв Небесної Сотні, медики Майдану та учасники Революції Гідності, молодіжних громадських організацій, ліцеїсти, школярі та студенти. Делегацію Буського району очолювали голова райдержадміністрації Петро Мороз і голова районної ради Богдан Глова. 

   Про це інформують у Буській райдержадміністрації.
   Бущани разом з іншими учасниками заходу з державними та національними прапорами пройшли вулицями обласного центру урочистою ходою до пам'ятника Тарасові Шевченку, що на проспекті Свободи. 
  За маршрутом руху колони учасники ходи вшанували визначних діячів української історії та поклали квіти біля меморіальних таблиць Є. Коновальцю, Р. Шухевичу, до пам’ятника М. Вербицькому, пам’ятника Жертв комуністичних злочинів на пл. М.Шашкевича, до таблиці жертвам спецслужб тоталітарних режимів, пам’ятника отцю М.Шашкевичу, таблиць патріарху Й.Сліпому, О.Гасину та Р.Дашкевичу.
   Надалі на площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку музичні оркестри з усіх районів області, у тому числі Буського, виконали Національний Гімн України. Там же відбулося громадське віче з вшанування українських Героїв, хвилина мовчання і покладання квітів.
   Зазначимо, що у склад делегації району ввійшли ветерани ОУН,УПА, Спілки політичних в'язнів і репресованих, учасники АТО, мати Героя Небесної Сотні Ольги Бурої - Марія Матвіїв, волонтери, активні учасники Революції Гідності.
   Квіти від нашої делегації лягли цього урочистого дня до підніжжя пам'ятників Степанові Бандері та до пам'ятника Тарасові Шевченку. 
  Цю почесну місію виконали керівники району Петро Мороз і Богдан Глова.

пʼятниця, 25 травня 2018 р.

У БУСЬКУ ЦЕРКВУ СВ.ПАРАСКЕВИ ВІДКРИЮТЬ ВЛІТКУ

Храм святої Параскеви у Буську повністю відреставрують до кінця серпня. Зараз тут вже виконано більше 90% запланованих робіт.

   «Тут замінювали підвалини, майже 30% брусів, бо ті, що були, прогнили. Повністю реставрували бабинець до автентичного вигляду, бо він був спотворений», – розповіла «Львівській газеті» директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук.
  Вона також сказала, що у церкві залишилось зробити підлогу, привести до ладу внутрішні стіни, а також – благоустрій.
    Ці роботи планують виконати у найближчі місяці.
   «Реставрація цього храму тривала два роки. Не зупинялися навіть у зимовий період», – сказала Оксана Ткачук.
   Нагадаємо, церкві святої Параскеви у Буську – більше 300 років. Реставрувати її планували понад 10 років, однак через економічну кризу цього не сталося.
   Це культова споруда, пам’ятка архітектури національного значення у Буську. Датується 1708 роком, однак перша згадка про неї була у поборовому реєстрі за 1507 р. Пізніші згадки у податкових реєстрах стосуються 1531-38, 1540, 1541-42, 1564-80 рр. Зведена на місці старого храму у 1708 р. коштом місцевої громади за ініціативи пароха о. Василя Кучинського.

На Бущині з 1 вересня призупиняється навчання в Кудирявецькій школі

Вчора, 24 травня відбулося спілкування голови райдержадміністрації Петра Мороза, його заступника Тетяни Сай і начальника відділу освіти РДА Галини Олійник з мешканцями села Кудирявці.

  Йшлося про необхідність призупинення роботи місцевої початкової школи з 1 вересня 2018 року, у зв’язку з недостатньою наповнюваністю класів і високою вартістю утримання одного учня. Про це повідомляє Буська РДА.
   Зазначимо, що на сьогодні в цьому навчальному закладі здобувають освіту лише десятеро дітей, при чому вартість утримання кожного учня складає 27 тис грн на рік при середньообласному показнику в 12,5 тис. грн.
   Наступного навчального року найменших учнів довозитимуть шкільним автобусом, як і старших дітей села, до навчального закладу в с.Новосілки та у зворотньому напрямку.
   У разі збільшення кількості дітей до необхідної норми, школа відновить свою повноцінну роботу. 
   Питання щодо призупинення діяльності Кудирявецької загальноосвітньої школи І ступеня винесено для розгляду та прийняття рішення на сесію Буської районної ради, яка відбудеться вже найближчого четверга, 31 травня.

Злодії на Бущині залишили без світла села

Крадії деревини залишили без світла три села у Буському районі. Про це повідомила прес-служба ПрАТ "Льівобленерго".

   Інцидент стався, 21 травня, близько 20:15 год, зрізане невідомими особами дерево впало на повітряну лінію електропередачі напругою 10 тисяч вольт №239-44 у Буському районі та обірвало електропроводи. Внаслідок цього залишились без світла два села повністю — Полоничі та Богданівка, а також с. Задвір’я частково.
   Диспетчер Буського району електромереж одразу ж повідомив про цю ситуацію в поліцію.
   Працівники "Львівобленерго" відремонтували електромережу, аби відновити електропостачання мешканцям, а також перевірили, чи несанкціоновано зрізане дерево не завдало шкоди електроопорам. Світло у знеструмлені села енергетики повернули на наступний день близько 14:45 год.

ГОСТРІ КИШКОВІ ІНФЕКЦІЇ – ПРОФІЛАКТИКА ТА ПРОГНОЗ

Впродовж останніх 5-ти років рівень захворюваності на гострі кишкові інфекції серед населення Львівської області зріс більше як у півтора рази – з 4641 випадку до 7453 та на сьогоднішній день утримується нестійка епідситуація. З початку 2018 року вже  зареєстровано 8 спалахів кишкових інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 50 осіб, з них 20 дітей (40,0%). Така ж кількість спалахів реєструвалася за весь 2017 рік. 

  У Буському районі ситуація із захворюваності на гострі кишкові інфекції характеризується, як нестійка  з тенденцією до зростання даної нозології. 
  На сьогодні в районі зареєстровано 18 випадків ГКІ з інтенсивним показником 38,70 на 100 тисяч населення проти 40 випадків з інтенсивним показником  86,01 за аналогічний період минулого року. Реєструється  спад захворюваності  в 2,2 рази.    Питома вага захворілих дітей до 17 років складає 66,6 %, з найвищим показником у віковій групі 1-4 роки і становить 39 %. 
   З настанням теплої пори року зростає захворюваність на гострі кишкові інфекції. Кишкові інфекції  займають одне з провідних місць в інфекційній патології, особливо в дитячому віці та поступаються лише захворюваності на ГРВІ та грип.   Це велика група захворювань з ознаками загальної інтоксикації організму, які уражають шлунково-кишковий тракт. В дану групу входять: сальмонельоз, дизентерія, ентерити, коліти, гастроентероколіти, харчові токсикоінфекції та ротавірусні інфекції. Спільні клінічні прояви – загальна слабість, болі в животі, проноси, нудота, блювота, підвищення температури тіла. Інкубаційний період триває від кількох годин до 7-ми днів. Домінуючим є фекально-оральний та контактно-побутовий механізм передачі. Основне джерело інфекції - харчові продукти, рідше хвора тварина або людина (хворий чи  бактеріоносій). Кишкові інфекції  займають одне з провідних місць в інфекційній патології, особливо в дитячому віці.
    У поточному році в районі не зареєстровано жодних випадків  на сальмонельозні інфекції, хоча за аналогічний період минулого року – 3 випадки, з них одна дитина. Захворюваність у 98% випадків пов’язана із вживанням інфікованої їжі. У харчових продуктах, особливо в напівфабрикатах, сальмонели не лише зберігаються, але і швидко розмножуються.  Це - м’ясні, рибні, молочні продукти. Сальмонела довго зберігається у маслі, сирі, хлібних виробах, досить швидко гине у кислих продуктах та соках. Також не менш важливим чинником передачі збудника сальмонельозу є яйця та яйце продукти (меланж, креми, в які входять сирі яйця, кондитерські вироби). Найчастіше яйця курячі забруднюються сальмонелами екзогенно при довгому зберіганні їх у несприятливих умовах: різка зміна температури, сирість, мікротріщини шкарлупи. Яким би шляхом не забруднювався харчовий продукт, необхідною умовою виникнення захворювання на сальмонельоз є потрапляння у травний канал людини живих сальмонел. Тому дуже важливе місце в профілактиці  інфекційних хвороб займає питання дотримання правил гігієни рук, кулінарної та термічної обробки харчових продуктів при їх виготовленні та зберіганні.
  Сезонний підйом захворюваності на гострі кишкові інфекції припадає на весняні та літньо - осінні місяці. Цей підйом може бути пов'язаний із забрудненням джерел водопостачання паводковими водами, купанням у відкритих водоймах,  з активацією харчового шляху зараження (овочі, фрукти, ягоди). Часті   стихійні лиха (повені, спека), політичні дії в країні, економічна нестабільність,  міграція населення – все це сприяє  поширенню інфекційних хвороб, в т.ч. ГКІ. В результаті, і надалі прогнозується  тенденція до ймовірного підвищення рівня захворюваності на гострі кишкові інфекції.
   З метою профілактики кишкових інфекцій рекомендуємо:
1. Не купувати продукти харчування на стихійних ринках або з рук приватних осіб;
2. Не допускати споживання протермінованих продуктів та напоїв;
3. Не вживати харчових продуктів та напоїв при найменшій підозрі щодо їх якості;
4. Витримувати достатню термічну обробку при приготуванні страв. Зберігання  готових страв без холоду не повинно перевищувати 2 годин;
5. При неорганізованому відпочинку (туристичні мандрівки, екстремальний туризм) для пиття та приготування їжі мати з собою запас питної води. Не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел (рік, озер, підземних джерел, поверхневі води);.
6. У подорож не брати продукти, що швидко псуються (ковбаси, молочні, кулінарні, кондитерські та інші вироби, що потребують охолодження при зберіганні);
7.  Дотримуватись правил особистої гігієни, часто мити руки з милом, особливо перед прийомом  їжі, після відвідування туалету;
8. У випадку виявлення перших ознак кишкового захворювання терміново звернутись до найближчої лікувальної установи.
  Пам’ятайте: хворобу легше попередити ніж лікувати!
Буське районне лабораторне відділення
Бродівського МРВ ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»

четвер, 24 травня 2018 р.

У Буську в тендері на реконструкцію басейну за ₴12 млн змагаються дві фірми одного власника

У тендері від Буської РДА на реконструкцію басейну Буської дитячо-юнацької спортивної школи беруть участь дві фірми одного власника. Очікувана вартість робіт – 11,88 млн грн. Про це повідомило видання «Наші гроші. Львів» з посиланням на інформацію з порталу публічних закупівель Prozorro.

   За 11,88 млн грн підрядник повинен замінити покрівлю, підлогу та вікна у приміщенні басейну, обладнати басейн новою системою опалення та вентиляції. Також технічним завданням передбачено встановлення пандусів та підіймача для людей з інвалідністю.
   Цікаво, що учасниками тендеру є всього дві компанії: ТОВ «Пласт» і ТОВ «Галицький будівельник». Пропозиція ТОВ «Пласт» була на 18 тис. грн дешевшою, ніж пропозиція ТОВ «Галицький будівельник».
   За інформацією «Наші гроші. Львів», ці фірми є пов’язаними. Документи, які подали на тендер обидва учасники торгів, мають аналогічне оформлення. Крім того, обидві компанії мають одного директора та співвласника, використовують однаковий номер телефону та мають однакові назви електронних скриньок, які відрізняються лише поштовим сервісом.
   Директором обох підприємств є Петро Орихівський. Йому належить 50% статутного капіталу ТОВ «Пласт», та 50% статутного капіталу ТОВ «Галицький будівельник». Тобто обидві фірми мають однакових співвласників.
   Згідно з п.16 ст.1 Закону України «Про публічні закупівлі», пов’язаними є особи, які мають понад 25% статутного капіталу учасника процедури, а тому комітет забов’язаний відхилити пропозиції цих учасників і, відповідно, через відсутність інших компаній на торгах, скасувати закупівлю.

У Красному розпочнеться будівництво першого в області кооперативного молокопереробного підприємства

В рамках другого дня проведення молочного форуму на Львівщині делегація із 10 регіонів України, представники органів обласної та районної  влади, інвестори з Канади та Нідерландів завітали сьогодні в смт Красне, де взяли участь у вмуровуванні наріжного каменя майбутнього першого кооперативного молокопереробного заводу на Львівщині.

 На території колишнього маслозаводу, який знаходиться, на даний момент, в руїнах в селищі Красне, відбулась церемонія підписання Угоди про взаєморозуміння між Львівською облдержадміністрацією і Посольством Уряду Канади щодо сприяння із будівництва такого підприємства та закладання наріжного каменю.
  На сьогоднішній захід завітали Надзвичайний Уповноважений посол Канади в Україні Роман Ващук, заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук, канадський інвестор Камін Котте, заступник директора департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА Людмила Гончаренко, голова Буської РДА Петро Мороз, його заступниця Тетяна Сай, керівник апарату Буської РДА Євген Кичурчак, голова Буської районної ради Богдан Глова, представники Львівської аграрної дорадчої служби та інші.
    У вітальному слові посол Канади в Україні Роман Ващук зауважив, що проект «Розвиток молочного бізнесу в Україні», який фінансується урядом Канади, є справді успішним і реальним. В межах цього проекту є гарна співпраця із обласною адміністрацією, її стурктурами, районними адміністраціями та радами, громадами. Як приклад, реалізація будівництва першого кооперативного молокопереробного заводу на Львівщині у селищі Красне.
   - Мені дуже приємно сьогодні приймати участь у  події, - каже Надзвичайний Уповноважений посол Канади в Україні Роман Ващук. - Вже 10 років тому кооперативно-квебеківська організація «Соковіді» за фінансової підтримки уряду Канади розпочало впроваджувати перший проект молочного сектору в Україні. Зараз ми пройшли екватор другого проекту, який у своїй назві має ключову складову – розвиток молочного бізнесу. Знаково є те, що ми в Красному. Тут народився відомий видавець газети «Народна справа» Іван Тиктор. Колись цю газету називали «коров'ячою». Чому так називали? Тому що із кожною передплатою було страхування на важливішу тоді «членкиню» родини – сільську корову. Можливо через те й газета здобула найвищий тираж в Україні. Відомо й те, що Іван Тиктор народився у Красному, а похований в місті Оттава, що в Канаді. Це теж прямий спільний наш зв’язок.
  На сьогодні кооперативний рух має всі підстави стати відчутним гравцем на сільськгосподарському ринку. Цей наріжний камінь, який ми його ставимо  у майбутню будівлі першого кооперативного молокопереробного заводу, дасть поштовх для подальшого розвитку місцевого фермерства, кооперації і сприятиме підвищенню добробуту малих виробників молока.
   За словами канадського інвестора Каміна Котте, вже у червні наступного року планується урочистий запуск заводу. Саме тоді планується, що буде перероблена перша партія молока і  звідси виїде перша машина з торговою маркою «Білобока».
  Заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук також підкреслила важливість співпраці Львівщини із Канадою та участь у спільних проектах, адже завдяки співпраці в області вже втілено чимало проектів.
   Голова Буської РДА Петро Мороз висловив приємність, що саме на буській землі постане молокопереробний завод, який вже за рік допоможе забезпечити громаду селища новими робочими місцями, необхідною продукцією для споживачів тощо.
  Завершилась церемонія закладанням наріжного каменю, який вмурували Посол Канади в Україні Роман Ващук та заступник голови Львівської ОДА Оксана Стоколос-Ворончук.
   Варто відзначити, що у будівництво молокопереробного підприємства планує уряд Канади вкласти 1 млн доларів, 300 тис доларів - інвестиції від виробників молока. 
Текст і фото Роман МАТВІЮК

середа, 23 травня 2018 р.

В аварії на Бущині загинуло 6 заробітчан, які поверталися з Чехії

Смертельна аварія сталася у середу, 23 травня, близько 7-ї години ранку. На трасі Е40 Київ – Чоп біля села Чучмани Буського району відбулося зіткнення між вантажівкою та мікроавтобусом Mercedes Sprinter.

   За попередньою інформацією відділу комунікації Головного управління Нацполіції Львівщини, внаслідок дорожньо-транспортної пригоди загинули 6 осіб. Ще троє – госпіталізовані.
   «О 07:20 надійшло повідомлення в чергову частину про те, що біля села Вербляни сталася ДТП між мікроавтобусом Mercedes Sprinter та вантажівкою. Попередньо 6 осіб загинуло», – йдеться у повідомленні відділу комунікації Головного управління Нацполіції Львівщини.
   Як повідомили у відділі комунікації Головного управління ДСНС Львівщини, рятувальникам довелося вирізати одного постраждалого з пошкодженого авто за допомогою спецобладнання.
   Наразі відомо, що в мікроавтобусі їхали 9 заробітчан із Чехії. Автомобіль зіштовхнувся з вантажівкою, від чого мікроавтобус злетів у кювет. Шестеро пасажирів, які сиділи на задніх сидіннях загинули, ймовірно, їх придавило сумками, які були в автомобілі. Ще троє осіб госпіталізовані у лікарню.
  На місці працюють правоохоронці. Наразі обставини та причини з’ясовують.

вівторок, 22 травня 2018 р.

В Олеську рятувальники ліквідували пожежу господарської будівлі

19 травня о 13:42 до рятувальників надійшло повідомлення про пожежу в господарській будівлі в селищі Олесько на вул. Передмістя, 20. Рятувальники запобігли подальшому поширенню вогню й врятували від згорання будівлю.

  Пожежу локалізовано о 13:57, ліквідовано о 14:10. Вогнем знищено прибудову площею 2,25 кв.м та пошкоджено дах на площі 2 кв.м. Внаслідок події ніхто не постраждав.
 Причина виникнення займання встановлюється.

Легалізація робочих місць та заробітної плати – соціальна захищеність кожного

Питання виплати офіційної, прозорої заробітної плати сьогодні є дуже важливим та актуальним. Адже більшість працівників іноді свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати неофіційну, вищу за мінімальну заробітну плату. Трапляється, що заробітна плата працівника значно відрізняється від тієї, яка записана у відомості.

   Заробітну плату в «конвертах» без перебільшення можна назвати однією з найбільших на сьогодні перепон в економічному та соціальному розвитку держави. Ні для кого не секрет, що частина заробітку на фірмах і підприємствах виплачується нелегально. Біда ж у тому, що й наймані робітники погоджуються одержувати частину оплати своєї праці «у конвертах». Під загрозою стає не тільки гідне пенсійне забезпечення на старість, але й інші соціальні виплати.    Отримуючи неофіційну заробітну плату, працівник повністю беззахисний перед роботодавцем.
   Не оформлений офіційно працівник ризикує залишитися без права на отримання соціальних пільг та виплат, гарантованих державою, особливо при нарахуванні пенсії та їх перерахунків у подальшому. Тільки офіційно оформлений найманий працівник може відчувати себе соціально захищеним, а бюджет Пенсійного фонду матиме стабільні надходження для своєчасного фінансування пенсійних виплат. Суспільство має зрозуміти, що легалізації заробітної плати альтернативи немає. Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижче від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.
   Шановні громадяни! Не позбавляйте себе соціальних благ, забезпечте собі старість, не сприяйте порушенням трудового законодавства.
   Шановні роботодавці! Своєчасно оформляйте найнятих робітників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у т.ч. шляхом використання нелегальної найманої праці тягне фінансову, адміністративну та карну відповідальність. 
Г. Петришин, головний спеціаліст відділу забезпечення наповнення бюджету №2 Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області

субота, 19 травня 2018 р.

ДЕНЬ ЄВРОПИ У ЗАВОДСЬКОМУ

У ці травневі дні все європейське співтовариство відзначає День Європи. Цей день став символом нового початку, вільного та успішного шляху.
  

  Вчора, 18 травня відбулась загальношкільна лінійка та флешмоб "Європа - велика міцна родина". Активну участь в проведенні свята взяли учні 7 класу, танцювальний колектив "Едельвейс" та учні початкових класів разом з своїми класоводами.
  Попереду чекає велика робота. Яка вимагає від нас об’єднання зусиль, політичної волі та високого професіоналізму і відповідальності. Тому цього дня бажаємо терпіння та рішучості у справі, становлення України в якості дійсно європейської держави.
   Тож давайте ми з вами своїми вчинками, як майбутнє покоління, будемо дотримуватися всіх цих понять, доказуючи, що ми є європейці і Україна – Європейська держава.
   Відео пропонуємо переглянути в ютубі на каналі Мар'яни Атаманчук.
https://www.youtube.com/channel/UC_WaAR6Jl6nanA0rhTwbu0w
Мар'яна Атаманчук, 
педагог-організатор

пʼятниця, 18 травня 2018 р.

Мешканця Буського району, який поранив ножем родича, узяли під варту

Чоловіка з ножовим пораненням госпіталізовано в реанімацію, його кривднику загрожує до 8 років позбавлення волі. Про це повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.

  «За процесуального керівництва Радехівської місцевої прокуратури працівниками поліції розпочато кримінальне провадження за фактом нанесення тяжкого тілесного ушкодження», – зазначили в прокуратурі.
    Подія трапилася цьогоріч у травні в будинку підозрюваного. Встановлено, що 39-річний мешканець Буського району у стані алкогольного сп’яніння розпочав словесний конфлікт із своїм 41-річним родичем, під час якого завдав йому ножовий удар у живіт.
   Унаслідок цього потерпілого госпіталізовано до реанімаційного відділення центральної районної лікарні. Чоловіка прооперували, він у стабільному стані.
  «Зловмиснику повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження). Крім цього, Буським районним судом йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без альтернативи внесення застави», – йдеться в повідомленні.
  За вчинене правопорушнику загрожує позбавлення волі на строк до 8 років.

У Буську за понад 400 тисяч гривень відремонтують дах палацу Бадені

Управління будинками Буська сьогодні підписало угоду з ДП «Базис Сервіс» на реставраційні роботи з ліквідації аварійного стану покрівлі пам’ятки архітектури палацу Бадені ХІХ століття.

   Про це стало відомо із сайту публічних закупівель ProZorro.
    Тендер вартістю 417 695 гривень (без ПДВ) був оголошений сьогодні і сьогодні ж підписана угода із дочірнім підприємством «Базис Сервіс». Жодна тендерна документація, зокрема і договір, відсутні на сайті публічних закупівель.
    Натомість в описі предмету закупівлі зазначено, що йдеться про реставраційні роботи з ліквідації аварійного стану покрівлі пам’ятки архітектури палацу Бадені ХІХ ст. м-н Незалежності,8  м.Буськ Львівська обл. Площа покрівлі – 368 м.кв.
Строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: 15 травня 2018  —  30 вересня 2018.
   Єдиний учасник і переможець торгів – ДП «Базис Сервіс» – працює на ринку майже 14 років. Засновником ДП є ПП «Базис», а бенефіціаром Іван Луківський. Торік компанія отримала тендерів на понад мільйон 266 тисяч гривень: три від Управління будинками Буська, два – від Буського виконкому і один – від Буської міської ради. 2016-го «Базис Сервіс» отримало три тендери від Буського виконкому на загальну суму на понад 400 тисяч гривень.