понеділок, 30 листопада 2015 р.

У БУСЬКУ МІСЬКИХ ДЕПУТАТІВ ПРОСЯТЬ ВРЯТУВАТИ ОЗЕРО «КОМСОМОЛЬСЬКЕ»

У Буську започатковано кампанію по порятунку озера «Комсомольське» під гаслом «Озеру «Комсомольському» - жити»! У цьому напрямку зроблено перший крок: подано заяву – звернення до новообраного депутатського корпусу Буської міської ради.


Буській міській раді

Буського району
Львівської області

жителів м. Буськ 

(191 підпис)
Заява           

   Шановні депутати Буської міської ради! Звертаються до Вас жителі м. Буська з проханням про прийняття невідкладних заходів по порятунку озера «Комсомольське», яке знаходиться в центрі нашого міста. Не одне покоління бужан займалось на ньому рибалкою та сімейним відпочинком. Приводили і привчали до культури поводження з природою своїх дітей, онуків. Та з недавніх пір стан озера став жахливим. Відсутність проточної води, замулення природних джерел, засмічення прибережної зони, втручання людського фактору (розширення меж озера, невміле намагання його поглибити) призвели до того, що колись чисте і придатне для купання і рибальства водойма стала застійним і затхлим болотом. Берег навколо озера вимагає санітарного очищення і окультурення. Рибалки міста Буська і просто люди, яким не байдужий стан навколишнього середовища звертаються з проханням до депутатів Буської міської ради прийняти міри по розчищенню, окультуренню і зарибненню озера «Комсомольського». Адже нам тут жити і те що ми залишимо нашим нащадкам залежить лише від нас.

    На даний момент зібрано 191 підпис небайдужих громадян. Громадська позиція бужан дала свій результат. 25 серпня 2015 року, за №433 було отримано офіційну відповідь міського голови із запевненням про те, що «Виділення коштів відносно впорядкування водойми у відповідності з «Правилами охорони життя людей на водних об’єктах України» буде розглядатись в 2016 році на бюджетній сесії Буської міської ради». Тому уклінно просимо новообраний депутатський корпус виправдати наші надії і сподівання на те, що бужани до наступного літа таки отримають в центрі міста чисте озеро з проточною водою, придатне для відпочинку і риболовлі.
20 листопада 2015 рік.
Громада Буська

неділя, 29 листопада 2015 р.

І ЗНОВУ СКАЗ!

 У с. Купче забігла лисиця, яка була застрілена мисливцем. Осіб, які могли зазнати ризику інфікування вірусом сказу не виявлено. При дослідженні на сказ Львівською регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини виявлені специфічні свічення, характерні для вірусу сказу.

     Сказ – це особливо небезпечна, невиліковна хвороба, яка тяжко уражає нервову систему людини і завжди закінчується її смертю.  
    Джерелом збудника сказу у природі є дикі м’ясоїдні: лисиці, єнотовидні собаки, вовки та інші. Основним резервуаром збудника сказу у дикій природі, як і раніше залишається руда лисиця (90% від усіх диких тварин). Продовжує залишатися значною кількість випадків сказу серед собак і котів, які найбільш наближені до людей та являють для них головну небезпеку щодо інфікування збудником сказу.
     Напружена епізоотична ситуація зі сказу створює постійну загрозу його виникнення у людей.
Як розпізнати хвору на сказ тварину?
       Головною ознакою захворювання диких або бродячих тварин є зміна поведінки та втрата відчуття страху. Вони втрачають обережність і, нерідко, вдень з’являються у населених пунктах, місцях випасу і утримання худоби, нападають на людей та тварин. Домашні тварини не приймають звичайної їжі, стають неспокійними, агресивними, кусають людей. Слина хворої тварини містить в собі вірус сказу ще за 10 днів до появи перших ознак захворювання, тобто інфікуватись людина може і від тварин, які зовні виглядають здоровими. Зараження людини вірусом сказу відбувається при нанесенні укусів, подряпин чи ослинення шкіри, слизових оболонок хворими на сказ тваринами.
     Слід пам’ятати, якщо Вас укусила домашня тварина її не слід вбивати. Для встановлення за нею ветеринарного спостереження необхідно з’ясувати прізвище та адресу власника тварини та надати цю інформацію лікарю. При укусі чи ослиненні дикою чи невідомою твариною – якомога швидше звернутися до лікувального закладу і пройти повний курс щеплень. Рану  необхідно промити мильним розчином у проточній воді, краї обробити 70% спиртом чи 5% розчином йоду.
Пам’ятайте, якщо людина захворіла на сказ, врятувати її вже неможливо. Єдиний спосіб порятунку – своєчасна вакцинація, яка захистить Вас від захворювання та врятує Вам життя.
Буське районне лабораторне відділення
Бродівського міжрайонного відділу
лабораторних досліджень ДУ «ЛОЛЦ Д СЕС України»

пʼятниця, 27 листопада 2015 р.

СХИЛІМО ГОЛОВИ В СКОРБОТІ...

Традиційно, в четверту суботу листопада, в Україні відзначають пам’ятний день жертв Голодомору 1932-33 років.

    27 листопадав НВК «Задвір’янська ЗОШ І-ІІІ ст..»  відбулась урочиста лінійка - реквієм вшанування пам'яті безневинно померлих українців у 1932-1933 роках «Схилімо голови в скорботі…».
    Учні школи перенесли усіх присутніх у ті важкі, гіркі часи, зі смутком розповіли про страждання людей у голодний 1933 рік. Зі сльозами на очах слухали вірші.
    Після перегляду фільму про голодомор, учні вшанували всіх загиблих хвилиною мовчання…. В цю мить кожен школяр замислився про той непереборний жах, який охоплює людину в момент, коли дитина просить у матері їсти, а навіть малесенького шматочка хліба немає, про нестерпний біль від втрати рідних...
Зроніть сльозу. Бо ми не мали сліз.
Заплачте разом, а не наодинці.
Зроніть сльозу за тими, хто не зріс,
Що мали зватись гордо — українці.
Заплачте! Затужіть! Заголосіть!
Померлі люди стогнуть з тої днини,
Й благають: українці, донесіть
Стражденний біль голодної країни.
    Звертаючись до учнів школи, заступник директора з виховної роботи Збір Марія Іванівна закликала усіх зберегти пам'ять про трагічні сторінки історії нашої держави для майбутніх поколінь та запалити свічку пам'яті 28 листопада о 16.00 год.
Олена Баран, 
педагог-організатор

четвер, 26 листопада 2015 р.

ПРО СКЛИКАННЯ ПЕРШОЇ СЕСІЇ НОВООБРАНОЇ БУСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ

ЧЕРГОВI ВИБОРИ ДЕПУТАТIВ МIСЦЕВИХ РАД ТА СIЛЬСЬКИХ,
СЕЛИЩНИХ, МIСЬКИХ ГОЛIВ 25 ЖОВТНЯ 2015 РОКУ
БУСЬКА РАЙОННА ВИБОРЧА КОМIСIЯ

ПОСТАНОВА
м.Буськ
  
14 год. 30 хв.                                                                                           
26 листопада 2015року                                                                            37

Про скликання першої сесії новообраної 
Буської районної ради VII скликання

Відповідно до ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», п. 18 Роз'яснень щодо порядку реєстрації обраних депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ, затверджених постановою Центральної виборчої комісії № 381 від 02.10.2015 року, Буська районна виборча комiсiя
ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Скликати першу сесію новообраної Буської районної ради VII скликання та призначити перше пленарне засідання на 02 грудня 2015 року об 11 годині у сесійній залі Буської РДА (80500, м.Буськ, вул. Львівська, 2).

2. Оприлюднити цю постанову на інформаційному стенді Буської районної виборчої комісії та на Буському медіа порталі.
Голова Буської районної виборчої комісії        Фалінська Л.В.

ПРО РЕЄСТРАЦІЮ ДЕПУТАТІВ БУСЬКОЇ РАЙРАДИ

ЧЕРГОВI ВИБОРИ ДЕПУТАТIВ МIСЦЕВИХ РАД ТА СIЛЬСЬКИХ,
СЕЛИЩНИХ, МIСЬКИХ ГОЛIВ 25 ЖОВТНЯ 2015 РОКУ 
БУСЬКА РАЙОННА ВИБОРЧА КОМIСIЯ

ПОСТАНОВА
м.Буськ

14 год. 00 хв.                                                                                           
26 листопада 2015 року                                                                                                                       № 36 
Про реєстрацію депутатів Буської районної ради

   Відповідно до статті 89 Закону України «Про місцеві вибори», роз’яснень щодо Порядку реєстрації обраних депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ, затверджених постановою Центральної виборчої комісії № 381 від 02.10.2015 року, відповідно до постанови Буської районної виборчої комісії Про визнання обраними депутатів Буської районної ради № 28 від 04.11.2015 року, постанов № 32,33,34,35  Буської районної виборчої комісії Про припинення дії представницьких мандатів та заміщення депутатів Буської районної ради у багатомандатному виборчому окрузі, враховуючи подані до виборчої комісії заяви про згоду на реєстрацію депутатів Буської районної ради , а також інші необхідні документи, Буська районна виборча комiсiя
ПОСТАНОВЛЯЄ:
1. Зареєструвати обраних депутатів Буської районної  ради згідно з додатком 1 до цієї постанови.
2. Оприлюднити цю постанову на інформаційному стенді Буської районної виборчої комісії та на Буському медіа порталі.
 Голова Буської районної виборчої комісії                                Фалінська Л.В.                                                                    
                                                                                          Додаток 1
                                                                                      до постанови Буської районної виборчої комісії
                                                № 36 від 26.11.2015 року
Список зареєстрованих депутатів Буської районної ради

1. Гаєвський Михайло Петрович
2. Лакатош Тетяна Михайлівна
3. Гаєвська Марія Володимирівна
4. Дудак Валентина Яківна
5. Прокуда Володимир Ігорович
6. Шевців Михайло Мирославович
7. Зеленюх Володимир Миколайович
8. Кадиляк Михайло Володимирович
9. Постолюк Михайло Павлович
10. Микитин Микола Володимирович
11. Вовк Богдан Мар’янович
12. Мащак Олег Омелянович
13. Глова Богдан Володимирович
14. Підвальний Євген Романович
15. Репа Ігор Олегович
16. Левко Василь Григорович
17. Скобилко Ігор Богданович
18. Фурда Роман Ярославович
19. Коропецький Максим Михайлович
20. Майба Ігор Євгенович
21. Нестерович Андрій Васильович
22. Гринишин Богдан Дмитрович
23. Домінський Богдан Володимирович
24. Грищун Олександр Михайлович
25. Пастущак Ігор Казимирович
26. Пристач Володимир Михайлович
27. Мех Павло Михайович
28. Політило Петро Михайлович
29. Мураль Ігор Володимирович
30. Дроздовський Петро Володимирович
31. Гунчак Степан Петрович
32. Кашуба Василь Володимирович
33. Зробок Василь Дмитрович
34. Гриневич Володимир Олександрович

Голова Буської районної виборчої комісії                                   Фалінська Л.В.
Секретар Буської районної виборчої комісії                                  Харабовська Л.З.

середа, 25 листопада 2015 р.

МІСТОК ДРУЖБИ МІЖ ЗАХОДОМ І СХОДОМ

До села Нескучне Великоновосілківському району Донецької області, що за 40 км від зони бойових дій, сьогодні вирушила бузецька делегація, щоб прийняти участь у відзначенні 120-річчя Нескучненської школи.

    «Ця поїздка є у відповідь нашим донецьким друзям, які приїжджали улітку до Буська, – каже директор НВК «Буська ЗОШ І ст.-гімназії ім. Є.Петрушевича при ЛНУ ім.Івана Франка» Ольга Антонишин, яка разом з двома освітянами їде у Нескучне. – Враховуючи те, що Нескучненська школа і далі з нами підтримує тісний зв’язок, нас запросили на відзначення ювілею школи. Ми вирішили не відмовляти їм і підготували для них книжки, зошити, солодощі та вишитий рушник».
    З освітянами вирушили і голова районної організації ветеранів війни і праці Володимир Луженцов та бузецький фотокореспондент Мирослав Тимчишин (ініціатор поїздки).
   Для нашої делегації гості підготували насичену програму, яку наразі не розкривають. Відомо те, що з нашою делегацію виявив бажання зустрітися голова Великоновосілківської РДА.
   Настоятель церкви святої Параскеви отець Михайло помолився на нашу делегації і побажав миру. Отець нагадав, що саме школярка Вікторія, яка приїхала із Донеччини з групою школярів, прийняла рішення у Буську охреститись. Дівчині дали друге ім’я Параскева.
   На проводи делегації завітав голова Буської РДА Петро Мороз, який побажав щасливої дороги і приємних вражень.
/Буський медіа-портал/

У БУСЬКОМУ РАЙОНІ НАЙРОЗВИНЕНІШЕ СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО

Буський, Кам'янка-Бузький та Бродівський райони – у трійці лідерів із сільського господарства області.

   Згідно із даними департаменту економічного розвитку торгівлі та промисловості Львівської ОДА щодо оцінки рейтингових позицій районів та міст Львівської області, за показниками сільського господарства лідирує Буський район.
    Зокрема, станом на 1 листопада цього року, за обсягом виробництва на одиницю сільського населення у першу п'ятірку увійшли: Буський (16 736,2 грн на особу), Кам'янка-Бузький (16 521 грн), Бродівський (16 311,2 грн), Сокальський (16 032,8 грн) та Золочівський (15 783,5 грн) райони.
    Найнижчі показники із сільського господарства на Львівщині були зафіксовані у Сколівському (4 563,8 грн на особу), Старосамбірському (6 228,6 грн) та Турківському (6 365,8 грн) районах.

вівторок, 24 листопада 2015 р.

ТВОРЧІ ЗДОБУТКИ ВОКАЛЬНОГО ДІВОЧОГО АНСАМБЛЯ «НАДБУЖАНКИ»

15 листопада 2015 року в приміщенні обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи проходив обласний огляд-конкурс вокальних ансамблів, присвячений 150-й річниці від дня народження українського композитора Дениса Січинського.

   На конкурсі представляли своє вокальне мистецтво понад 20 колективів Львівщини. Буський район на даному конкурсі представляв  вокальний дівочий ансамбль  РНД "Надбужанки". Журі та  глядачі  мали змогу послухати у виконанні вокального колективу три різнохарактерні твори. Наші "Надбужанки" здобули друге місце.
   А цієї неділі, 22 листопада на обласному конкурсі естрадної пісні ім. І.Білозіра "Перевесло", який проходив в м. Радехові, де народився і виріс Білозір, наші чарівні надбужанки вирішили знову продемонструвати свій талант і високу майстерність перед високопоставленим журі, головуючим, якого був викладач Львівського музичного училища ім.Людкевича, завіідувач відділу естрадного співу Юрій Антонюк. Дівчата представили дві пісні І.Білозіра: "Встань з колін, народе мій", яку виконали акапелло, а також "Ой, русалонько" В залі лунало "Браво!" і журі відзначили виступ талановитих дівчат високою нагородою - дипломом І ступеня. А голова "Благодійного фонду сприяння розвитку українського мистецтва ім. І.Білозіра» Юрій Кедринський, який теж був у складі журі, подарував 4 диски пісень у виконанні легендарної білозірівської "Ватри" 1980-1986років. Такий великий успіх нашого молодого дівочого колективу "Надбужанки" свідчить про їхню велику невтомну працю і натхнення збагачувати і популяризувати українську пісню та прославляти Бущину своїм талантом.
Відділ культури та туризму Буської РДА

понеділок, 23 листопада 2015 р.

ІНВАЛІДНІСТЬ, ЗІГРІТА ТУРБОТОЮ


 3 грудня Україна відзначатиме Всесвітній день інвалідів. Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей з обмеженими фізичними можливостями. Буська районна асоціація інвалідів існує 24 роки і нараховує 425 членів. Різноманітні секції, гуртки, навчання, поїздки на змагання – це те, на що спрямовує свою роботу асоціація. Щоденна праця над собою, підтримка один одного дають гарні плоди. Цьогоріч Буський район зайняв почесне друге місце у командному заліку на обласних змаганнях серед людей з інвалідністю. Змагання були присвячені Року Андрея та Климентія Шептицьких.

 Недільної днини, в рамках святкування Всесвітнього дня інвалідів, відбувся районний фестиваль «Повір у себе». 
   Під своїм крилом фестиваль об'єднав десятки талановитих діточок, яких згуртувала у велику, дружню родину районна асоціація інвалідів, головою якого є невтомна Софія Климус.  Повен зал глядачів, не дивина на фестивалі, адже на усміхнених і впевнених артистів на сцені приходять подивитися і підтримати родина, друзі і усі небайдужі бужани. 
   На початку дійства з вітальним словом та врученням нагород та подарунків виступили голова Буської РДА П.Мороз, керуючий справами Буської райради Б.Глова та голова районної асоціації С.Климус. Кожен член асоціації  отримав подарунок, які придбали за кошти благодійників та спонсорів. Щирими аплодисментами і усмішками дякував глядацький зал за веселі пісні та патріотичні вірші у виконанні учасників художньої самодіяльності районної асоціації інвалідів. Цьогоріч тішили своєю майстерністю й гості фестивалю: хореографічна студія «Єврика» (кер.Т.Новак) дарувала запальні танці, С. Степаник співала веселих пісень, а Я.Глова та А.Коник – дивували публіку професійною грою на акордеоні.
    Буська асоціація разом з її членами розвивається, росте та мріє про нові досягнення.  Заняття плаванням, шахами, співами, ораторським мистецтвом, вишивання бісером, витинанка – це далеко не увесь перелік того, чим займаються діти. Сьогодні актуальною є потреба приміщення, яке б могло слугувати міні спортзалом для щоденних занять. Голова асоціації, разом з людьми з особливими потребами, сподіваються на розуміння і підтримку влади.
   До проведення акції в музичній школі прилучився відділ культури та туризму Буської РДА.
  Кожен день у житті цих людей з особливими потребами наповнений прагненням пристосовуватися до самостійного життя у суспільстві, самовдосконалення, приносити радість собі та оточуючим. І незважаючи на деякі невдачі та смуток, надія на краще та більш легше життя в суспільстві не залишає їх. Головне для них, що життя є і воно продовжується.
Відділ культури та туризму Буської РДА
-------------------------------------------------------------------------------------------
   22 листопада Буська района асоціація інвалідів провела фестиваль «Вірю в себе» присвячений Міжнародному Дню інвалідів.

    Свято розпочалося  виконанням гімну України та гімну Буської районної асоціації інвалідів. Також було вшановано пам'ять воїнів АТО хвилиною мовчання.
     Після виступу Христинки Вовчанської з піснею «Україна – це я» всіх присутніх в залі привітав голова Буської РДА Петро Степанович Мороз та керівник  апарату Буської РДА Богдан Володимирович Глова та голова Буської районної асоціації інвалідів Софія Якимівна Климус. Крім того вони отримали грошову винагороду від наших благодійників.
    Фестиваль продовжили запрошений  танцювальний колектив «Еврика» та драматичний театр Буської асоціації «Первоцвіт», який показав виставу-мюзикл «Червона шапочка».  Володимир Романів подарував усім присутнім в залі пісню «Я люблю Україну Свою»,  Володимир Романів та Катерина Новак в дуеті виконали пісню «Не стидайся то твоя земля», Олеся Мазур та Христинка Вовчанська посвятили пісню воїнам АТО, пісня «Україна – вишиванка» прозвучала з уст Іринки Приступи,  ансамбль «Діти Надії» став родзинкою фестивалю, виконавши пісню «Перлина Україна».
     Також усі  присутні в залі мали змогу насолодитися чарівними рядками поезії, які прозвучали від Максима Романа, Дмитрика Омеляновського, Іринки Діжак, Олесі Ігнат та Ореста Крайовського. Ведучими свята були  Любов Огороднік та Мар’янаКлимус.
    Крім членів асоціації у концертній програмі брали участь запрошені гості свята. Андрій Коник, музичний керівник асоціації інвалідів подарував для всіх присутніх  композицію «Гра світла і тіней». Ярослав Глова – директор Красненського народного дому виконав  композиції: «Дунайські хвилі» та «Коломийка-в’язанка», Софія Степаник виконала пісню «Мати божа», та танцювальний колектив «Енерджі» порадував усіх присутніх запальним танцем«Джазом»,  та  танцем  в українському стилі «Краю рідний».
      Після закінчення свята членам асоціації були роздані продуктові набори. Всі залишилися задоволеними та з усмішками на обличчях поверталися додому.
      Буська районна асоціація інвалідів щиро дякує усім меценатам, благодійникам, які долучилися до свята, бо без їхньої допомоги свято не було б таким яскравим, а саме: Пришляку Роману Романовичу,  Козаку Богдану Романовичу, Гладишевському Андрію Іларіоновичу, Квятковському Дмитру Олександровичу, Коротич Марії Петрівні, Степанику Богдану Володимировичу, Кадиляку Михайлу  Степановичу, Сліпцю Ростиславу  Степановичу.
     Подяка за допомогу у проведенні заходу:  директору музичної школи – Керкало Ользі Кирилівні, Відділу культури та туризму Буської РДА, директору Красненського народного дому – Глові Ярославу Володимировичу, керівнику хореографічної  студії «Еврика»  – Тетяні Новак, художнім керівника Буської районної асоціації інвалідів Ірині Макар та Андрію Конику, районному часопису «Воля народу» , Буському радіо та  Буському медіа порталу.
Дякуємо за тісну співправцю і взаєморозуміння. 
Буська районна асоціація інвалідів

МУЖНІЙ І ГЕРОЇЧНИЙ МЕШКАНЕЦЬ СЕЛА ЗАВОДСЬКЕ

За час окупації Донбасу мешканець села Заводське Буського району Петро Лісовий сповна відчув запах війни. Сержант матеріально-технічного забезпечення інженерно-саперного батальйону витягував з поля бою загиблих, хоронив своїх товаришів. А поки більшість кадрових офіцерів його батальйону намагалася перебувати якомога далі від передової, Петро Васильович викладався на всі сто. 

    Під час нашої розмови у Львівському обласному госпіталі інвалідів війни та репресованих імені Юрія Липи я почув з його вуст дуже багато. Чоловік розповідав про те, як піклувався про матеріально-технічне забезпечення військового підрозділу, як дбав про дисципліну серед побратимів, як витягував з передової загиблих, як хоронив товариша, що загинув на передовій. На війну він пішов добровольцем, оскільки волів поділитися досвідом, отриманим під час військової служби сапером. Слухаючи цього мужнього бійця, я зрозумів, що, незважаючи на важкі бойові дні, він жодного дня не шкодував і не жаліє про свій вибір.
     Від молодих років Петро Лісовий брав участь у буремних подіях у країні. Під час Революції на граніті він разом з однодумцями повалив першого Леніна в Україні. Ця подія відбулася в Червонограді. Згодом він активно долучався до громадського життя в державі у складі Народного руху України. Одним із першим Петро Васильович прибув до Києва, коли в центрі столиці розігнали студентів. Патріот долучився до охорони барикад і брав участь у всіх масштабних подіях, які відбувалися у столиці. Коли у лютому силовики почали зачищати останній острівець свободи, багато політиків та активістів злякалося та втекло. Проте пан Петро та інші патріоти залишилися в наметовому містечку. Коли барикаду, розташовану з боку Європейської площі, почав штурмувати бронетранспортер, він разом з афганцями та бійцями самооборони не давав силовикам прорватися. Активісти закидали БТР пляшками з «коктейлями Молотова». Машина почала палати. Незважаючи на те, що тієї ночі «беркути» притисли протестантів майже до самої сцени, вони втримали Майдан, постійно укріпляючи барикади, через які намагалися прорватися силовики.
     Відразу після подій на Майдані Петро Лісовий вирішив піти на службу в армію, оскільки мав за плечима досвід військової служби сапером. Довго не думаючи, він записався добровольцем у сільській раді та районному військовому комісаріаті. Ще не відчувши запаху війни, Петро Васильович похоронив свого товариша Романа, який прийшов за зятя в його село. Солдат загинув під біля Сєверодонецька внаслідок потрапляння снаряду в бліндаж. Дізнавшись про це, пан Петро відразу погодився їхати по тіло товариша. Разом із представниками влади він вирушив до Вінниці, звідки привіз покійного.
      Лише влітку 2014 року Петра Васильовича призвали до війська. Його призначили сержантом матеріально- технічного забезпечення інженерно-саперного батальйону Самбірської військової частини. Ще у частині він використав свій військовий досвід, відшліфовуючи стройову підготовку новачків, порядок стрільби та метання гранат. А ще залучив волонтерів, які зібрали кошти на бронежилети для багатьох бійців. Солдатів активно підтримав уродженець Дрогобича Ярослав Андрухів, котрий передав їм кевларові каски та спальні мішки.
      Спершу саперів скерували на передову для проведення інженерних робіт. Вони будували укриття й інженерні споруди поблизу міст Курахове та Волноваха, мінували дороги та мости на підступах до звільненої території.
    – Наприкінці листопада, коли солдатів Самбірської військової частини знову відряджали на схід, їм створили нестерпні умови для поїздки, – розповів Петро Лісовий. – До частини пригнали «ЗІЛи» та «КамАЗи» з перегнилим брезентом і підлогами, які зяяли отворами. Бійці першої групи мовчки виконали вказівку командира. Розуміючи, що коли в таких машинах їхатимемо за чотирьох градусів морозу понад 1300 кілометрів, зляжемо всі. Ми відмовилися сідати в ці автомобілі, вимагаючи у керівництва забезпечити нас відповідним транспортом. За три години до військової частини прибув комфортний автобус марки «Еталон», яким ми поїхали на схід. Спочатку прибули до Артемівська, а відтак нас відрядили до Дебальцевого. Перебуваючи в цьому місті, ми будували сховки для техніки, відновлювали зруйновані бліндажі, мінували виїзди з міста, залізничні дороги та мости. Чотири рази до нас у гості приходили диверсійні групи. Ми давали їм відсіч. Коли обстріли міста посилилися, нас вивели звідти. Нам вдалося уникнути котла, який невдовзі замкнувся… 
   Із глибоким сумом Петро Васильович пригадав, як поблизу Дебальцевого окупанти обстріляли бронетранспортер із гранатометів. Цих хлопців… мертвих і попалених… довелося витягати зі знищеної бойової машини. Згодом бійців інженерно-саперного батальйону скерували до Артемівська. Вони мінували мости у містах Часів Яр, Дружківка, Костянтинівка, а відтак охороняли ці об’єкти. Усе це було потрібно зробити на випадок наступу ворога. Тут Петрові Лісовому довелося служити більше ніж чотири місяці. До Самбора він повертався з надією, що піде на дембель. Проте, прибувши в частину, дізнався про провал шостої хвилі мобілізації. Чимало солдатів навідріз відмовилися йти служити, оскільки законно відслужили свій рік. Натомість частина бійців, поміж яких був Петро Лісовий, вирішили повернутися, аби замінити побратимів на фронті. Добровольців відрядили до Костянтинівки, де їх розташували на околиці міста перед виїздом на Дзержинськ. Сапери чули бої своїх із сепаратистами біля Горлівки: звідти долинали автоматні черги та вибухи. – Упродовж чотирнадцяти місяців перебування на сході України я зіткнувся із ницістю та підлістю офіцерів, – зауважив наостанок нашої розмови Петро Васильович. – Згідно з ротацією поруч із нами мали служити близько вісімдесяти службовців офіцерського складу. Проте пліч-о-пліч з нами перебували лише чотири офіцери, котрі їздили на замінування та розмінування. Один із них – майор Навальнов підірвався на розтяжці. На щастя, після цього він став на ноги. Решта офіцерів ховалися у штабах, базах і піонерських таборах.
Юрій СКОБАЛО
Фото з архіву редакції Буського порталу

У БУСЬКУ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ

Попри прохолодну дощову пору 20 листопада, напередодні Дня Гідності та Свободи, сотні бущан зібралися в райцентрі біля меморіалу Героїв Небесної Сотні, аби віддати шану тим, хто поклав своє життя на вівтар свободи, європейського вибору, людської гідності, загинувши за Україну під час Революції Гідності, чи захищаючи державу на сході від російського окупанта.

    Віче розпочалося зі спільної молитви усіх присутніх разом з священиками о.Іваном Салабаєм та о.Андрієм Баглаєм. Надалі було виконання Державного Гімну України та покладання до меморіалу корзини квітів керівниками РДА та райради П.Морозом і В.Замрозом, хвилина мовчання за загиблими. Цього дня квіти лягли також до могили Героя Небесної Сотні Ольги Бурої, яка похована на кладовищі у своєму рідному селі Ріпнів.
    З промовами до присутніх краян звернулися: голова райдержадміністрації Петро Мороз, депутат Львівської обласної ради Петро Жукровський, учасник подій на Майдані Сергій Бондаренко, голова громадської ради при РДА Андрій Кузьма.
    Виступаючи перед учасниками віча, голова райдержадміністрації П.Мороз зазначив, що подвиги героїв залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.
    «Цей день – незаперечний доказ відродження Української Нації, нашої держави. Це підтвердження того, що події революції Гідності змінили наш народ, об’єднали в єдиній, соборній, незалежній Україні. 
    Я вдячний кожному з Вас за те, що ви патріоти, за те, що робите все можливе, аби світ побачив Україну такою, що формує нове обличчя демократичної Європи», - зазначив очільник району.
   Надалі голова РДА мав честь зачитати Указ Президента України, вручити посвідчення і медаль «Захиснику України» нашому земляку з с.Брахівка, учаснику АТО Олегу Габі. 
    Завершився захід виконанням церковного гімну «Боже, великий, єдиний».
   Цього ж дня, двома годинами раніше, урочистості з нагоди Дня Гідності та Свободи відбулися у селищі Красне. 
Прес-служба Буської РДА

У БУСЬКОМУ РАЙОНІ У ЛИСТОНОШІ ВКРАЛИ ВЕЛОСИПЕД

Буський РВ поліції повернув листоноші викрадений велосипед. Зловмиснику, причетному до скоєння крадіжки велосипеду, загрожує до трьох років позбавлення волі. Про це повідомили у прес-службі ГУ Національної поліції у Львівській області.

    У Буське відділення поліції, 22 листопада о 16.30, звернулась 42-річна мешканка одного з сіл району. Жінка, котра працює листоношею, повідомила про крадіжку свого велосипеда вартістю дві тисячі гривень. За словами заявниці, двоколісний був викрадений з її подвір’я.
     Правоохоронці встановили, що до скоєння крадіжки причетний 26-річний непрацюючий мешканець сусіднього села. Речовий доказ – викрадений велосипед, поліцейські у нього вилучили.
    За цим фактом крадіжки відкрито кримінальне провадження. Санкція статті передбачає покарання – до трьох років позбавлення волі. Проводиться досудове розслідування.

субота, 21 листопада 2015 р.

У БУСЬКОМУ РАЙОНІ СТВОРЯТЬ ТРИ ОБ’ЄДНАНІ ГРОМАДИ

Уряд затвердив перспективний плану формування територій громад у Львівській області. Про це йдеться у розпорядженні Кабінету міністрів України № 1158-р від 11 листопада 2015 р.

   «Відповідно до частини третьої статті 11 Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад" затвердити перспективний план формування територій громад Львівської області», – йдеться у розпорядженні.
      Відтак, на Львівщині будуть утворені 85 нових громад: Заболотцівська, Дрогобицька, Бориславська, Стебницька, Трускавецька, Гніздичівська, Новострілищанська, Дублянська, Рава-Руська, новороздільська, Пустомитівська, Самбірська, Бабинська, Бісковицька, Воле-Баранецька, Воютицька, Дублянська, Стрілковицька, Чуквянська, Верхньосиньовидненська, Добромильська, Стрийська, Дулібівська, Миртюківська, Нежухівська, Моршинська, Яворівська, Краковецька, Новояворівська, Червоноградська, Жовківська, Куликівська, Сокальська, Белзька, Сілецька, Великомостівська, Павлівська, Радехівська, Лопатинська, Бродівська, Вузлівська, Добротвірська, Кам'янка-Бузька, Буська, Олеська, Красненська Золочівська, Підкамінська, Бродівська, Червоненська, Поморянська, Перемишлянська, Глинянська, Бібрська, Новояричівська, Немирівська, Івано-Франківська, Жидачівська, Миколаївська, Тростянецька, Ходорівська, Журавненська, Стрілківська, Угерська, Дашовська, Щирецька, Городоцька, Великолюбінська, Комарнівська, Мостиська, Судововишнянська, Новоміська, Рудківська, Меденицька, Новокалинівська, Хирівська, Старосамбірська, Підбузька, Східницька, Турківська, Боринська, Сколівська, Славська, Тухольківська та Домажирська територіальні громади.
    Зазначимо, станом на 3 серпня до місцевих виборів у жовтні цього року виявили бажання об'єднатися 30 територіальних громад Львівської області.

   У березні у об'єднаних громадах відбудуться вибори війтів. Усі ці громади отримають близько 3,8 млрд грн для розвитку.