пʼятниця, 11 грудня 2015 р.

СЕСІЯ БУСЬКОЇ РАЙРАДИ: ПОЛІТИЧНІ ІГРИ, ТВОРЧИЙ ТАНДЕМ ТА «СМОТРЯЩІ»...

Вчора, 10 листопада 2015 року під головуванням голови районної ради  Богдана Глови відбулося друге пленарне засідання першої сесії Буської районної ради VIІ скликання. У його роботі взяли участь всі 34 депутати районної ради, голова Буської РДА Петро Мороз, керівники установ та організацій району, голови місцевих рад, представники засобів масової інформації, політичних партій і громадських об’єднань. Всього на порядку денному було 11 питань, майже всі вони стосувалися подальшої організації роботи районної ради. Про перипетії на сесії райради – далі у матеріалі нашого журналіста.

Об'єднання «Батьківщина-Свобода» 
та утворення фракцій

   Сесія розпочалася з вже традиційної «розминки» у вигляді заяв та запитів, на цей раз від депутата-«свободівця» Богдана Гринишина. Депутат проінформував про створення депутатської фракції ВО «Свобода»  у Буській районній раді у складі 4 осіб (до речі, всі політичні партії на сесії теж оголосили про утворення своїх фракцій) та оголосив про створення міжфракційного об’єднання депутатів Буської районної ради «Батьківщина-Свобода». Співголовами об’єднання обрані Гаєвський Михайло і Гринишин Богдан. В об’єднання ввійшло 10 депутатів. Після цього головний «свободівець» району зачитав депутатський запит направлений голові Буської РДА П.Морозу щодо наявності на автобусних зупинках інформаційних таблиць про розклад руху маршрутних автобусів, які здійснюють перевезення громадян, облаштування всіх автобусних зупинок в Буському районі, чи має транспортні підприємства угоди, які зобов’язують надавати безоплатні послуги по перевезенню інвалідів різних груп, пенсіонерів. Ще одним депутатським зверненням «свободівець» цікавиться у голови Буської РДА щодо отримання та використання пісково-соляної суміші у Буському районі на зимовий період, яка степінь готовності відповідних структур до роботи в зимовий період тощо. Також депутатський запит був озвучений і голові Буської райради Б.Глові щодо обстеження стану забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів громадського призначення.
Без заступника, але із … «смотрящими»?
    Після повідомлень, заяв і запитів депутати приступили до порядку денного. Перше питання, яке розглядалось, це – обрання заступника голови Буської районної ради (на попередній сесії, що відбулась 2 грудня, його не вдалося обрати). Голова Буської районної ради Богдан Глова вкотре запропонував на цю посаду кандидатуру депутата Романа Фурди, добровольця-учасника АТО, активного громадського діяча. До кандидата на посаду заступника у депутатів виникла низка запитань, на які вони отримали відповіді. Користуючись нагодою, депутат районної ради Михайло Гаєвський повідомив депутатів, що ті, хто обрав голову районної ради – не задоволені ним і просять пана Гаєвського йти у заступники. А далі стає ще цікавіше – депутат заявив, що йому запропонував голова райради йти у заступники. На що Богдан Глова заявив, що це неправда і пояснив, що насправді лише поцікавився думкою М.Гаєвського, чи дійсно він міг йти до нього заступником, але почув: «Ні!».
   При підготовці цього матеріалу прослуховуючи диктофонні записи, з’ясувалось, що Михайло Гаєвський після того, як повідомив, «що ті, хто обрав голову районної ради  не задоволені ним і просять його йти у заступники», пролунала з його уст ще одна, доволі цікава фраза, на яку варто звернути увагу: «Це не голова районної ради пропонував». Виходить, що депутат спочатку заявляє, що йому не голова пропонував, а далі грою слів висказує, що голова райради йому пропонував йти у заступники? Для чого такі фреш-заяви?
  Не менш цікаво було почути звичні у своєму репертуарі чутки від «свободівця» Богдана Гринишина. За його словами, він почув від деяких осіб, що у новообраного голови Буської районної ради є… «смотрящі». Така чутка викликала сміх у Богдана Глови та у самих присутніх у залі. 
  Депутат Михайло Кадиляк у своєму виступі висловив обурення, що у цьому маленькому залі немає єдності. Ті, хто ще нещодавно програв вибори голови, не можуть визнати свій програш. «Якщо демократичною більшістю головою було обрано Богдана Глову, то дайте йому працювати із заступником», - підсумував депутат.
  І все ж, після заяв, звинувачень і нововигаданих анекдотів, депутати приступили до голосування обрання заступника голови. Під час голосування журналіст «Буського порталу» запримітив, що депутати від ВО «Батьківщини» отримуючи бюлетені у секретаря (від ВО «Батьківщина»), демонстративно перед нею ставили галочки «Не підтримую», так би мовити звітуючи і виконуючи політичну волю свого керівництва, після чого кидали бюлетені у скриньку. Інші депутати отримуючи бюлетені піднімались на трибуну, на якій робили своє вільне, а головне,  таємне волевиявлення. Депутати знову не підтримали кандидатуру Романа Фурди: проти проголосувало 14, за – 16, 4 бюлетені визнані не дійсні. До розгляду питання про обрання заступника голови районної ради депутати повернуться на наступному засіданні.
(Не) узгоджені голови комісій
  Не обійшлось без реплік пристрастей та емоцій депутатського діалогу-протистояння щодо утворення, обрання складу, голів постійних комісій Буської райради. До речі, дуже не приємно було побачити, що під час голосування одного із питань, журналіст районного часопису «Воля народу» (також у минулому депутат райради), вигукнула до своїх однопартійців (з ВО «Батьківщина»), аби ті опустили руки і не голосували. Власне, провал голосування і викликав у присутніх у залі крики «Ганьба!».
   Проекти рішень які розглядалися було опрацьовано на погоджувальній раді, тому при їх розгляді  дискусій серед депутатів мали б не виникати і всі рішення були би прийняті. Та у деяких депутатів знову з’явились чимало поправок, тож довелось голові райради оголосити півгодинну перерву для узгодження всіх питань з головами депутатських комісій. Після перерви депутати все ж проголосували за утворення, обрання складу, обрання голів 6 комісій, а саме: 
- комісія з питань планування, бюджету та фінансів, роботи з органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади (Михайло Кадиляк, голова); 
- комісія з питань комунальної власності, ЖКГ, будівництва та промисловості, роботи з ЗМІ (Марія Гаєвська, голова); 
- комісія з питань розвитку підприємництва, транспорту, зв’язку та реалізації державної регуляторної політики (Василь Кашуба, голова); 
- комісія з питань законності, регламенту, екологічної безпеки, використання природних ресурсів, охорони навколишнього середовища, АПК, врегулювання майнових відносин у сільському господарстві (Ігор Мураль, голова); 
- комісія з питань праці, соціального захисту та охорони здоров’я населення (Максим Коропецький, голова); 
- комісія з питань освіти, науки, духовного відродження, культури, туризму, депутатської діяльності, етики, роботи з молоддю, фізичної культури та спорту (Богдан Домінський, голова).
    Наступними питаннями порядку денного було затверджено регламент роботи районної ради VII скликання, сформовано президію Буської районної ради.
   Також депутати підтримали два Звернення до Президента України, голови Верховної Ради України та прем’єр-міністра України: одне – щодо необхідності проведення повторних виборів міського голови м.Кривий Ріг, друге – висловлювання категоричної незгоди із репресіями нинішньої влади проти політичних опонентів через застосування вибіркового правосуддя.  
Роман МАТВІЮК
/Буський медіа-портал/

1 коментар:

  1. На початок рекомендуємо двом Г побувати в АТО, а потів рватись до влади.Щось про їх добрі справи для району ніхто не чув на відміну від п.Глови.

    ВідповістиВидалити