пʼятниця, 19 лютого 2016 р.

ПРАЦЮВАЛИ, ДИСКУТУВАЛИ, ШУКАЛИ КОМПРОМІС

Фото з архіву
У четвер, 18 лютого 2016 року голова районної ради Богдан Глова провів засідання першого пленарного засідання третьої сесії VІІ-го скликання, яке тривало більше чотирьох годин. В роботі засідання взяли участь голова районної державної адміністрації Петро Мороз, заступник голови райради Роман Фурда, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, голови сільських і селищної рад, громадськість Бущини, місцеві ЗМІ.

   На початку засідання депутати вшанували хвилиною мовчання Героїв Небесної сотні, які два роки тому загинули в трагічних подіях на Євромайдані. Уже вкотре депутатський корпус був присутнім у повному складі – 31 депутатів районної ради.  На порядку денному – 35 питань, серед яких затвердження ряд важливих районних програм соціально-економічного та культурного розвитку Буського району тощо.
    До переходу порядку денного передувала «розминка». Відтак традиційно такою можливістю користується депутат-«свободівець» Богдан Гринишин. Районний обранець привернув увагу присутніх на надані йому відповіді по депутатських зверненнях до відділу освіти району та озвучив нові депутатські звернення до очільників району. Також «свободівець» був не задоволений тим, що йому, як депутату перед сесією не надають роздруківки всіх матеріалів. Та депутату пояснили, що всі матеріали необхідні для сесії можна завжди самостійно роздрукувати на сайті Буської районної ради. 
   Окрім проінформованості депутатів про роботу патрульної поліції у районі, крадіжок у Соколівці, були підняті питання щодо забезпечення ліками дітей дитячого будинку «Добре серце» і надання їм безплатного проїзду у громадському транспорті.
    Після затвердження порядку денного сесії депутати приступили до розгляду питань. Перше, що зробили, це заслухали звернення ветлікарів Буського району, які стурбовані ситуацією, яка склалася щодо фінансування ветеринарної служби Буського району та області в цілому. Дане звернення ми опублікуємо у наступних публікаціях.
    Опісля цього було розглянуто низку інших питань щодо діяльності районної ради, виконання та уточненого районного бюджету за 2015 рік та внесення змін до показників бюджету Буського району на 2016 рік. Власне, останнє питання й викликало протест у фракції ВО «Свобода» у Буській районні раді, очільник якої заявив, що коштом громади планується фінансування чиновницького апарату.
    «Перехідний залишок районного бюджету складає 4 мільйони 58 тисяч гривень. Буська райдержадміністрація під час сесії райради запропонувала виділити із цієї суми 700 тисяч гривень на заробітну плату та премії працівникам райдержадміністрації. Депутати від ВО «Свобода» не голосували за відповідне рішення, пропонуючи ці кошти розподілити наступним чином – на харчування хворим, які перебувають на стаціонарному лікуванні, на закупівлю медичних препаратів, на забезпечення дитячого будинку новими меблями та посудом, які не мінялися ще з радянських часів, для ремонту шкільного автобусу, а також придбання системи очистки води для дитячого садочку. Однак, депутати Буської районної ради не дослухалися до свободівців та проголосували за виділення коштів на зарплати та премії працівникам виконавчої влади. Ми розуміємо, що працівники райдержадміністрації мають отримувати заробітну плату, але відповідальність за це повинен нести уряд, а не місцева громада», – повідомив Богдан Гринишин.
     Проте не обійшлось і без невеликих ексцесів. Під час розгляду цього питання між «свободівцем» Богданом Гринишином і депутатом від БПП «Солідарність» Олегом Мащаком виникла суперечка, в ході якої останній покинув залу.
    Також депутатами було запропоновано виділити кошти на придбання житла дружині безвісти зниклого на війні військовослужбовця Володимира Колтуна з села Полоничі. Мама 37-річного воїна пані Надія, дружина Оксана та двоє дітей – 13-річна Соломійка та 12-річний Степан – востаннє розмовляли з Володимиром по телефону 10 липня 2014 року, а 11 липня відбулася жахлива трагедія під Зеленопіллям. Відтоді вони розшукують його і не припиняють чекати та вірити. 
  Володимир воював на Сході у складі 24-ї механізованої бригади. Після 11 липня його внесли до переліку загиблих під Зеленопіллям. А 22 серпня Центр звільнення полонених оприлюднив список полонених, в якому було зазначено прізвище Володимира Колтуна. Вони вважали, що Володимир може перебувати в полоні терористів. Однак згодом ті списки полонених зникли, а військове керівництво уникало спілкування з родиною. Нічого не дала й ДНК-експертиза. 
   Торік Президент удостоїв Володимира Колтуна орденом (посмертно), але сім’я відмовилася приймати нагороду, бо вірить, що їхній герой повернеться додому живий. Саме через це, що сім’я й досі не визнає загибель чоловіка і не звертаються з відповідною заявою (юридично вона необхідна), сім’я втрачає можливість мати ряд державних пільг, тому це питання було відкладене для доопрацювання до наступного засідання. 
    Далі обранці району розглянули та затвердили 17 районних програм, зокрема: про одноразову виплату адресної допоомги малозабезпечним громадянам у 2016-2020 роках; про створення резерву матеріально-технічних ресурсів для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру та їх наслідків Буського району на 2016-2020 роках; про сприяння діяльності управління Державної казначейської служби України у Буському районі на 2016 рік; про забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у Буському районі на 2016-2018 роках; про підтримку органів виконавчої влади Буського району на 2016-2017 роки, про розвиток Пласту Національної Скаутської Організації України, станиці Красне, на 2016-2020 роки; про пільгове забезпечення учасників АТО в 2016 році; про організаційне, технічне і фінансове забезпечення діяльності Буського районного суду; про розвиток фізичної культури і спорту в Буського районі на період до 2020 року; про безперешкодний доступ населення до безоплатної правової допомоги на 2016 рік; про покращення матеріально-технічного стану та фінансової підтримки об’єктів спільного користування за рахунок субвенцій з місцевих бюджетів на 2016-2018рр; про розвиток культури района на 2016-2017 рр; про розроблення містобудівної документації та проектів землеустрою на 2016-2020рр; про підтримку розвитку пріоритетних та масових видів спорту (легка атлетика, футбол, волейбол, настільний теніс, бокс) у районі на 2016-2020рр; про фінансову підтримку розвитку АПК у районі на 2016-2018 рр тощо.
  Ще 12 мешканцям району районні парламентарі проголосували за надання одноразової матеріальної допомоги на лікування.
   Також депутати підтримали, щоб Буська районна рада вийшла зі складу співзасновників друкованого засобу масової інформації  газети «Воля народу» та редакції Буської районної газети «Воля народу» з перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб'єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого засобу масової інформації.
   Ще одне медійне питання, яке розглянули народні обранці – це призначення Ярему Євгена Ігоровича на посаду директора Редакції Буського районного радіомовлення  з  19  лютого 2016 року на умовах контракту терміном на 5 років. Нагадаємо, до цього Євген Ярема був виконувачем обов’язків директора Редакції Буського районного радіомовлення.
   Після розгляду усіх питань порядку денного сесія завершила свою роботу виконанням Гімну України.
Роман МАТВІЮК

Немає коментарів:

Дописати коментар