субота, 30 липня 2016 р.

МЕШКАНЕЦЬ ОЖИДОВА СКОЇВ ДТП, ЗАГИНУВ ПАСАЖИР

Трагедія сталась у Пустомитівському районі.

   29 липня близько 06:45 на автодорозі Київ-Чоп в с. Ков'ярі Пустомитівського району, водій автомобіля «Фольксваген LT», мешканець села Ожидів в Буському району, 1995 року народження, скоїв зіткнення з автопоїздом «Рено Магнум 440» із причепом під керуванням мешканця села Франівка в Рівненській області 1970 року народження. Внаслідок ДТП пасажир автомобіля «Фольцваген LT», мешканець Львова 1976 року народження від отриманих травм помер на місці події. Про це Буський портал проінформували у департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОДА.

пʼятниця, 29 липня 2016 р.

ГОЛОВА БУСЬКОЇ РАЙРАДИ ПРО ВРАЖЕННЯ ВІД ПОЇЗДКИ У ЗОНУ АТО НА СХОДІ УКРАЇНИ

   20-25 липня відбулася поїздка членів Асоціації місцевих рад «Ради Львівщини» у зону АТО. Зі сторони органів місцевого самоврядування участь у поїздці взяли 15 голів районних рад та міський голова міста Моршина. З районів області зібрали 2 фури продуктів та різних потрібних для наших солдат речей. З Буського району біля 4 тон. До слова, на схід України поїхали усі жінки, які були обрані головами районних рад. Натомість не усі чоловіки взяли участь у даній поїздці. 

   У перший день, 22 липня, після приїзду у місто Северодонецьк представників органів місцевого самоврядування поділили на групи та відправили у шість районів Луганської області. Мені, голові Радехівської районної ради Марії Климочко та заступнику голови Сколівської районної ради Юрію Допілко випав Кремінський район, який порівняно з іншими є досить патріотичним. Коли накочувалась так звана сепаратистська навала, в Кремінському районі були виставлені блокпости, особливо на кордоні з Попаснянським районом і місцеві мешканці не пускали сепаратистів. На захист району стали спортсмени з фізкультурного центру «Олімп», де тренуються представники олімпійської збірної. В цьому районі проводились патріотичні заходи, в правильному напрямку працювала культура, тому Кремінне бандити взяти не змогли. Звісно прихильники так званого «руского міра» були і є, але в цьому районі вони в меншості. Представники місцевої влади відкрито говорять, що якби така позиція була в інших, зокрема і в сусідніх районах Луганщини, то цієї війни не було б.
   Разом з головою Кремінської РДА Наталією Чехутою та головою районної ради Володимиром Прокопенком ми відвідали обласний фізкультурний центр «Олімп», районний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів, Кремінську школу № 2, районну лікарню, базу МНС, обласний інтернат з посиленою фізичною підготовкою «Кадетський корпус ім. героїв «Молодої гвардії» та ознайомились із життєдіяльністю Красноріченської громади.
  Протягом суботи – неділі ми почали відвідувати військові частини Луганської та Донецької області. Саме перед нашим виїздом сепаратисти накрили вогнем з артилерії бійців на передовій в районі Авдіївки, тому цей напрямок був закритий. Але оскільки на цьому напрямку були наші хлопці з Буського району я наполіг на поїздці саме в цю сторону. Хочу віддати належне водію вантажівки МАН пану Ігорю зі Львова, який погодився зі мною туди поїхати і доставити продукти та найнеобхідніші речі нашим бійцям на передову. 
Богдан Глова із захисниками України
(Андрій Гаєвський з Буська у центрі)
   У Авдіївку ми дістались під вечір. Передали продукти 95 бригаді в передмісті Авдіївки. Проте, з Бузецькими хлопцями, зокрема Андрієм Гаєвським не зустрілися, оскільки було уже темно і вони не змогли виїхати з поля на передовій, бо включені фари - це добра мішень. Тому ми  заїхали в лікарню у Слідове, а у Покровську (до перейменування називався Красноармійськ) були у другій ночі. Виявилось, що там лежать 11 поранених. Один у важкому стані. Передали чимало необхідних медикаментів, продуктів та інших речей і змушені повертатись в Сєверодонецьк. На цей час усі голови районних рад уже виїхали додому. Однак на волонтерському складі ще залишалось чимало продуктів та речей, тому ми з водієм вирішили в черговий раз загрузити вантажівку та все ж дістатись до наших хлопців на передову, які стояли в полі між Горлівкою та Новгородстьким, що недалеко від Авдіївки, за 160 км від місця нашої дислокації в Сєверодонецьку. Та й слово дав Андрію Гаєвському, що таке до нього доїду. По дорозі ми побували у бійців в Костянтинівці, Дружківці, Лисичанську, яким також допомогли  продуктами та необхідними речами. Уже майже під вечір ми таки зустрілись з Андрієм та його побратимами і виконали свою обіцянку. Як не дивно, найбільше бійці зраділи простим подушкам, бо не завжди є у бліндажах на що голову покласти. Повертались ми додому цією ж вантажівкою з почуттям виконаного обов’язку.
  Які ж думки щодо АТО панують у бійців на передовій. Найбільше нарікань на Мінські домовленості. Українські солдати хочуть чим скоріше викинути ту заразу з України. Запевняють, що сил достатньо. Не такі категоричні офіцери, зокрема вищий командний склад. Хоча вони справді підтверджують, що сил української армії достатньо, щоб вибити противника з Донецької та Луганської області, тобто знищити тих терористів, які на даний час зосереджені на території України. Проте на кордоні з Україною з боку Росії дислокується ціла армія з сучасним озброєнням. І ніхто не знає поведінки Путіна, якщо Україна почне звільняти свої території. Чи почнеться широкомасштабна війна? Чи допоможе Європа та США? Ні в кого немає відповідей. Але складається враження, що у хлопців на передовій більше оптимізму, ніж у нас в тилу. Їх накриває снарядами, а вони в цей час в окопах анекдоти про «сєпарів» розказують. І я зрозумів, що армія, це насамперед люди. І доки у нас є такі хлопці, доти нас нікому не завоювати.
Збір продуктів для бійців у Буську
   Окремо за допомогу у зборі продуктів та необхідних для бійців речей хочу подякувати Чанижській, Топорівській, Переволочненській, Кізлівській, Заводській, Соколівській, Новосілківській, Полтв’янській, Задвір’янській та Красненській місцевим радам. Депутатам Буської районної ради Василю Зробку, Ігорю Репі, Євгену Підвальному, Марії Гаєвській, Володимиру Гриневичу, Павлу Меху, Тетяні Лакатош, Василю Кашубі та фермеру Олегу Репі. Громадській організації «ПЛАСТ», та зокрема голові станиці  Красне Пласту НСОУ Людмилі Гураш. Також висловлюю подяку єдиному підприємству Буського району, яке долучилось до збору продуктів, медикаментів та інших потрібних речей  бійцям АТО для цієї поїздки – Буському консервному заводу, зокрема директору Марії Діжак. Варто подякувати небайдужим громадянам Буського району Ірині Рогоцькій, Євгену Морозу, Ігорю Колосу, начальнику відділу освіти Богдану Глуховецькому, керівництву Буської РДА Петру Морозу та Олегу Ільківу а також заступнику голови районної ради Роману Фурді.           
  У п’ятницю, 29 липня, з метою обміну досвідом ми уже приймали делегацію з представників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Луганської області у кількості більше 50 осіб у місті Львів. Були в складі цієї делегації й ті керівники, у яких я особисто побував з візитом на Луганщині. Підписали меморандум про співпрацю та зголосилися прийняти дітей з Луганщини на Різдвяні свята. При спілкуванні з представниками сходу складається враження, що в них оптимізму більше ніж у нас, хоча працюють в надзвичайно важких умовах. Тож, хочеться все ж вірити, що ситуація зміниться на краще. Як кажуть, надія вмирає останньою…                                                             
 Богдан ГЛОВА,
 голова Буської районної ради

четвер, 28 липня 2016 р.

У НЕДІЛЮ – ДЕНЬ СЕЛА СОКОЛІВКИ ТА ПОЛОНИЧ

Традиція святкувати День села активно поширюється надбужанським краєм. У цю неділю, 31-го липня, народні гуляння та святкування Днів сіл відбудуться у Соколівці та Полоничах.

   О 15 годині на «Співучому полі» відбудеться День села Полонич. У програмі: святковий концерт, частування, танці та різноманітні конкурси. Захопіть із собою чудовий настрій та вишиванку.
  О 16 годині – в приміщенні Народного дому відбудеться святкування Дня села Соколівки.
/Буський медіа портал/

середа, 27 липня 2016 р.

МЕШКАНЦІ СОКОЛІВКИ ДБАЮТЬ ПРО СВОЄ СЕЛО

У селі Соколівка, що на Бущині працівники тутешньої сільської ради разом із небайдужими мешканцями села провели толоку. Допомагали дружньо і завзято й юні односельці.  

 Спільними зусиллями вдалось впорядкувати територію Соколівської сільської ради та місцевий парк, де буде розміщуватись дитячий майданчик. Наразі акція з прибирання у селі триває, тому кожен охочий може долучитись до доброї справи.
  У свою чергу, Соколівська сільська рада щиро дякує за допомогу і підтримку усім, хто радо відгукнувся у прибиранні села, а також приватному підприємцю Ірині Рудко, яка смачними гостинцями для підтримки сили й ентузіазму пригощала учасників толоки.
/Буський медіа портал/
Фото із соцмереж






В ОЛЕСЬКОМУ ЗАМКУ ВІДБУЛИСЬ ОДИНАДЦЯТІ «ОЛЬЖИНІ ЧИТАННЯ»

У неділю, 24 липня 2016 р., у День пам’яті рівноапостольної княгині Ольги, за організаційної участі Львівської  національної галереї мистецтв ім. Бориса Возницького і Творчої лабораторії «На межі» та підтримки голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина відбувся науковий семінарій «Одинадцяті «Ольжині читання». Про це повідомило видання Буський Репортер.

 Захід проходив в Олеському замку, на місці якого, за гіпотезою одного з організаторів заходу, можливо, колись був палац князя Олега, батька святої.
  Ідея регулярного проведення такого заходу виникла ще у першій половині 2000-х років, коли історик Ігор Мицько сформулював гіпотезу про походження княгині Ольги з города Пліснеськ (його залишки – величезний археологічний комплекс у сучасному селі Підгірці Бродівського району). Тоді львівського науковця підтримав директор Львівської національної галереї мистецтв Борис Возницький, який так сформулював мету та завдання читань:
   «…Метою нашого наукового зібрання є активізація міждисциплінарних досліджень Пліснеська – одного з найбільших градів Слов’янщини Х – ХІІІ ст. […]
  Назву конференції пов'язана з іменем рівноапостольної княгині Ольги, бо за найновішою гіпотезою свята походила з Пліснеська. Тому на майбутніх читаннях приділятимемо увагу її життєпису; релігії та культурі початкового періоду Київської держави; взаємозв’язкам найдавнішого фольклору слов’ян, народів Скандинавії та Німеччини.
Ми зацікавлені також у вивченні околиць Пліснеська, насамперед Підгорець, Олеська, Золочева, з їх пізньосередньовічними замками.
  За одинадцять років «Ольжиних читань» учасниками написано і опубліковано десятки статей, видано п’ять збірників матеріалів читань, створено інтернет-сайт «Пліснеськ – батьківщина княгині Ольги». Саме завдяки щорічній участі у роботі семінарію, доктор архітектури, професор Національного університету «Львівська політехніка» Юрій Диба сформулював гіпотезу про народження хрестителя Руси-України, князя Володимира Святославича у селі Будятичі біля княжого міста Володимира на Волині. У 2014 р. його дослідження було опубліковане окремою книгою «Батьківщина святого Володимира. Волинська земля у подіях Х ст.».
  На цьогорічних «Ольжиних читаннях» прозвучали доповіді у доволі широкому тематичному спектрі. Так історик і краєзнавець з Бродів Дмитро Чобіт оприлюднив своє дослідження про давньослов’янські топоніми з околиць Пліснеська.  Науковий співробітник Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» Світлана Федосєєва аналізувала версію змієборчої легенди з Володимира на Волині.  Працівник Музею «Олеський замок» Борис Шенгера розповів про зниклі поселення околиць Олеська. Юрій Диба ознайомив присутніх із своїм аналізом критики його досліджень у праці запорізького науковця В.Таланіна «Русская и русско-венгерская знать X-XV вв». Ігор Мицько розповів про фальсифікацію редактором «Повісті временних літ» місця народження княгині Ольги, з нашого Пліснеська на російський Псков. Керівник Творчої лабораторії «На межі», директор Телерадіокомпанії «Броди» Володимир Булишин говорив про роль мас-медіа та громадських ініціатив у популяризації історичних знань. 
  У обговоренні доповідей взяли активну участь працівники Музею «Олеський замок» та настоятель Пліснесько-Підгорецького монастиря Чину Святого Василія Великого о.Віктор (Батіг). 
  Організатори обіцяють незабаром опублікувати текстові версії матеріалів семінарію, зокрема на сайті «Пліснеськ – батьківщина княгині Ольги» (http://olga.namezhi.com.ua).

СВЯТО СПОРТУ ТА СИЛИ У ЗАВОДСЬКОМУ

 У неділю, 24 липня з нагоди дня вшанування воїнів СС «Галичина»  у с. Заводське відбулось спортивне свято у патріотичному дусі під гаслом: «В здоровому тілі здоровий дух».

   У заході взяли участь діти та молодь с. Заводське, а також їхні батьки. Для дітей була проведена весела програма, яку підготувала завідуюча Народного дому Зіновія Цебровська-Заковоротна.  Відтак діти змагалися у різних конкурсах: перетягували канат, брали участь у спортивних естафетах, малювали на асфальті, співали караоке, вчилися танцювати.
 Головною розвагою, на яку дуже чекали діти, був батут, на якому мали можливість пострибати усі охочі. Перед тим – діти заспівали гімн України, а також послухали коротеньку розповідь  про воїнів СС «Галичина», яку прочитав керівник «Спілки політв’язнів і репресованих» Буського району Сергій Бондаренко. Також п. Сергій розповів, що даний батут і дитячі качелі з гіркою, а також лаву для жиму штанги в комплекті з брусами – змогли придбати завдяки перемозі у міні-гранді від БО «Львівська освітня фундація» за програмою РОЗВИТОК МОЛОДІЖНИХ ВОЛОНТЕРСЬКИХ ПРОГРАМ НА ПАРАФІЯХ, в якому він, як керівний проекту разом із парохом церкви Успення Пресвятої Богородиці УКГЦ о. Юрієм Годісем, взяли участь і перемогли. Тому тепер наші діти мають можливість безкоштовно користуватись цими речами. Першим, хто стрибав на батуті був син загиблого воїна в АТО Васькало Романа – Матвійко, після цього усі охочі продовжили стрибати.  
Для старшого покоління теж було заняття – вони мали нагоду пограти в: більярд, теніс, шахмати, потренуватися на тренажерах у спортивному залі, який знаходиться в Народному домі.
  Варто відзначити, що найближчим часом у селі Заводське буде встановлена дошка пошани Героям Небесної Сотні.

вівторок, 26 липня 2016 р.

БУСЬКИЙ РАЙОН ПРИЙМАТИМЕ КНИЖКОВИЙ МОБІЛЬНИЙ ФЕСТИВАЛЬ

Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка провів зустріч з представниками видавництв Львівщини, на якій було затверджено обласний план проведення книжкових мандрівних фестивалів (виставок) у 2016 році.

Згідно календарного плану визначено, що районний центр Буськ прийматиме таку виставку в період з 20 по 31 жовтня 2016 року.

понеділок, 25 липня 2016 р.

ЗАГАРІЯ ПРОСЯТЬ ЗАБЕЗПЕЧИТИ БЕЗПЕЧНЕ ЖИТТЯ МЕШКАНЦІВ БУСЬКОГО РАЙОНУ

Депутат Львівської обласної ради Петро Жукровський звернувся до начальника ГУ МВС України у Львівській області Загарія Дмитра з депутатським зверненням щодо посилення громадського контролю на теренах Буського району.

  За словами депутата, до нього звернулись виборці виборчого округу, які скаржаться щодо збільшення  кількості крадіжок та пограбування, які останнім часом почастішали у Буському районі, що приносять людям велику грошову втрату.
  Відтак у своєму зверненні депутат  П. Жукровський попросив начальника ГУ МВС України у Львівській област Загарія Д.Д. допомогти встановити у Буському районі безпечне життя для його мешканців.

неділя, 24 липня 2016 р.

У СЕЛИЩІ КРАСНЕ ТРИ ДНІ НЕ БУДЕ ГАЗУ

Буське управління газового господарства повідомляє, що у зв’язку з проведенням ремонтно-профілактичних робіт на ГРС Буськ споживачам смт.Красне буде припинено подачу газу у період з 09.00 год. 25 липня до 16.00 год. 27 липня 2016 року.

Будьте обережні при відновленні газопостачання!

ДІСТАЮТЬ КОМАРІ? ПОРАДИ ДО СЕЗОНУ

Якщо вам здається, що комарі вибрали вас своєю сьогоднішньою метою і ви з ніг до голови покриті укусами, в той час, як оточуючих куснула всього по парі раз, цілком можливо, що комарі мають рацію, так воно і є.

  Комарі бувають вельми прискіпливі. Вони реагують на запахи людського тіла. Вони здатні розпізнавати більше 70 типів запахів різних хімічних сполук, що виділяються людиною. 
      Деякі люди є нездоланною спокусою для комарів, у той час як запах інших відштовхує кровососів. Велику роль відіграють ваші біологічні особливості, ваш метаболізм і унікальна хімія тіла, неповторна, як відбитки пальців. Причому, з часом, ступінь вашої привабливості для комарів може мінятися в ту або іншу сторону.
   Вже в радіусі 50 метрів комар «чує» свою жертву, орієнтуючись на вуглекислий газ що видихається,рух,тепло,запах молочної
кислоти.
        Найбільш неприємностей приносять самки комарів.
         На місцях укусу комарів часто виникає місцеве запалення — приблизно через годину після укусу. Місце може свербіти протягом кількох днів та інколи навіть кровоточити. Тривале чесання може призвести до утворення дефектів шкіри.
 Комарі через укуси здатні передавати тяжкі та смертельні захворювання, зокрема, маляріюжовту гарячкугарячку Денгегарячку Західного Нілу тощо. Нагадаємо, хвороба, спричинена вірусом Зіка – арбовірусна інфекція, що передається людині через укуси комарів роду Aedes. Природний резервуар на сьогодні невідомий.
     Комахи-кровопивці надають перевагу жіночій крові більше, аніж чоловічій. Однак, і серед жінок у комарів є свої переваги.  Виявилося, що вагітних вони кусають в два рази частіше за тих, хто не перебуває в «цікавому» стані.
Причин такої «любові» декілька.
 По-перше, комарі реагують на тепло, а під час вагітності зазвичай підвищується температура тіла.
 По-друге, вагітні жінки, як правило, сильно пітніють і у великих кількостях виділяють вуглекислий газ, що також привертає комарів.
 По-третє, під впливом гормональних процесів змінюється запах шкіри жінки, він часто стає солодким, а це вірна приманка для комарів.
Приблизно такий же ефект роблять на цих комах люди, які вживають алкоголь (а найбільше пиво), оскільки споживання спиртного сприяє підвищенню температури тіла і потовиділенню. 
   Фахівці Буського районного лабораторного відділення ДСЕСУ» поділяться з Вами   рецептами та радять самостійно приготувати засоби, що відлякують комах – репелент. Ось декілька народних рецептів для відлякування комарів:
1. Візьміть 5 г гвоздики на склянку води, прокип`ятіть 15 хвилин. 10 крапель відвару змішайте із столовою ложкою будь-якого одеколону і протріть відкриті ділянки тіла. 2 год. можна гуляти спокійно: комарі і мошки облітатимуть вас.
 2. До відлякуючих засобів належать запах валеріани, тютюновий дим і дим від злегка просушеної хвої ялівцю, соснових або ялинових шишок, камфари. Сто грамів камфари, випаровувані над вогнем, позбавлять від мух і комарів навіть дуже великі приміщення.
3. За старих часів для відлякування комарів і інших комах-кровососів застосовували відвар коріння пирію - одного з найпоширеніших бур`янів.
 4. Можна використовувати дрібно нарізане свіже листя і квітки черемхи або базиліка.
 5. Відлякує комарів запах гвоздики, базиліка, анісу і евкаліпта. Будь-яку з олій цих рослин можна використовувати для захисту - досить змастити відкриті ділянки шкіри або крапнути олію на джерело вогню - в камін, багаття, на свічку або розігріту сковороду. Олія чайного дерева також може використовуватися як репелент; швидко усуває свербіння і набряклість шкіри після укусів комах.
 6. Посадіть під вікнами Вашого будинку бузину. Свіжі гілки бузини приносьте в кімнату, вони відлякують комарів. Можна під вікнами зробити грядку з томатами; комарі не люблять специфічного запаху листя томату.
 7. Якщо Ви вирішили посидіти на природі, закип`ятіть самовар на соснових або ялинових шишках або киньте в багаття злегка просушену хвою ялівцю.
 8. Щоб не кусали клопи, комарі, мухи, мошка, оводи, лісові кліщі - змащуйте риб`ячим жиром всі відкриті частини тіла.
 9. Старий народний засіб проти комарів - пиретрум (персидська, далматська або кавказька ромашка). Сушені суцвіття, стебла і листя цих видів ромашки, подрібнені в порошок, вражають нервові клітини комах. Комарі не насмілюються залітати в приміщення, оброблене пиретринами.
10. Запах кедрової олії відлякує не тільки комарів, але також мух і тарганів.
11. Дуже допомагає карболова кислота; достатньо на ніч небагато окропити нею стіну біля ліжка, злегка змочити слабким розчином руки, обличчя, щоб спати потім спокійно, не боячись нападу.
Щоб не жалили оси та бджоли – на відкриті частини тіла наносять розчин одеколону із м’ятним маслом чи м’ятними краплями ( 10 – 15 крапель на 40 – 50 мл. одеколону). Цей засіб діє на протязі 1 години. При укусі бджоли або оси, насамперед потрібно вийняти жало, а потім, щоб запобігти появі пухлини та зняти біль, ужалене місце промити 3 – 4 рази розчином оцту розведеним із водою 1:1. 
   Укус комара викликає свербіння, яке можна зняти розчином питної соди (0,5 чайної ложки на склянку води), нашатирним спиртом або блідо-рожевим розчином марганцівки. Добре знімають біль і свербіння від укусу злегка розім`яте свіже листя черемхи або м’яти. Але все-таки краще зовсім не допустити комариних укусів, ніж боротися з їх наслідками.
Буське районне лабораторне  відділення
ДУ «ДОЛЦ ДСЕСУ»

субота, 23 липня 2016 р.

У БУСЬКОМУ РАЙОНІ ГОРІВ ПРОМИСЛОВИЙ ЦЕХ (ВІДЕО)

21 липня о 02:55 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу в залізобетонному цеху, площею 2000 кв.м, в с. Утішків.

 На місце події були негайно направлені пожежно-рятувальні підрозділи. На момент прибуття вогнеборців вогонь повністю охопив будівлю.
  До ліквідації займання залучили 20 рятувальників та 6 одиниць спецтехніки, 2 мотопомпи.
  Складність гасіння пожежі полягала у загрозі обвалу конструкцій будівлі, внаслідок дії високих температур. Також  процес ліквідації ускладнювався відсутністю під’їзду пожежно-рятувальної техніки до вододжерела, тому рятувальникам довелося використати мотопомпи для забору води.
  Завдяки злагодженим та фаховим діям вогнеборців вдалося зупинити подальше поширення вогню й врятувати від згорання 2 будівлі.
  Пожежу локалізували о 04:39 та повністю ліквідували о 05:22. Вогнем знищено цех та автомобіль ЗІЛ з цистерною газу.
  Причину виникнення займання встановлюють правоохоронці. Постраждалих внаслідок пожежі немає.

ГРОЙСМАН РОЗПОВІВ, ЯК МІСТА МОЖУТЬ БУТИ ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИМИ

Фото: Роман МАТВІЮК

Місцеві ради можуть інвестувати кошти бюджетів в модернізацію енергетичної системи, це дозволить за декілька років зробити міста  енергоефективними. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на семінарі для регіональних ЗМІ з питань енергоефективності та тарифної політики Уряду, на якому побували журналісти Буського медіа порталу.

За словами міністра це допоможе більш ефективно модернізувати енергосистеми замість того, щоб приймати звернення щодо недопущення підвищення тарифів, оскільки розрахунки щодо тарифів на житлово-комунальні послуги формуються на місцях.
Фото Роман МАТВІЮК
  «Комунальне підприємство робить розрахунки з власних тарифів і передає їх в Київ на перевірку і затвердження. Хто є власником комунального підприємства? Власником є територіальна громада. А хто управляє? Міська рада. То навіщо міська рада сама приймає рішення зупинити підвищення тарифів у своєму ж підприємстві? Достатньо сказати своєму ж керівнику, що не давайте ніяких розрахунків, зробіть збитковий тариф і ми вам з міського бюджету це компенсуємо як різницю тарифів», - наголосив Гройсман.
   Володимир Гройсман наголосив, що місцеві бюджети отримали додаткові мільйони і мільярди завдяки розпочатій фінансовій децентралізації. 
«Треба їх інвестувати і за 2-3 роки міста стануть енергоефективними», - заявив Прем’єр-міністр.
   «Мова йде про те, що це популістичний крок. Є політикани, які закликають міські ради приймати рішення. Воно їм треба не для того, щоб захистити, а для того, щоб зробити інформаційну кампанію проти тарифів», - зазначив Володимир Гройсман.
/Буський медіа портал/
Фото Роман МАТВІЮК, Київ-Буськ.

пʼятниця, 22 липня 2016 р.

НОВІ ЗДОБУТКИ АНТОНА ДАЦКА У ПОЛЬЩІ

Цими днями у Варшаві (Польща) завершився черговий етап Кубку світу з фехтування у візках "Шабля Кілінського". Це останні перед Паралімпіадою-2016 змагання, на яких провідні фехтувальники світу, проводячи поєдинки з поміж собою, вивіряють сили та складають можливі прогнози щодо боротьби за медалі на Паралімпіаді в Ріо.

   Приголомшливо на цих представницьких змаганнях виступили 8 українських гардемаринів у візках: у доробку українців 9 нагород, серед яких 5 золотих, 2 срібні та 2 бронзові медалі, і, що найважливіше - команда України, власне напередодні Паралімпійських ігор в Ріо, посіла перше загальнокомандне місце серед 22 країн-учасниць, представлених 138 спортсменами.
   Вагому частку успіху національній паралімпійській збірній принесли представники «Інваспорту» Львівщини. 
  Міжнародна спортивна спільнота визнала кращим спортсменом цього турніру українського паралімпійця бужанина Антона Дацка, котрий виборов 2 золоті та 1 бронзову медалі етапу Кубка світу (1-е місце у фехтуванні на шаблі та 3-є місце командою у фехтуванні на шаблі). Львів’яни Наталя Морквич посіла 1-е місце у фехтуванні на шаблі та 2-е місце у фехтуванні на рапірі, а Андрій Демчук 3-є місце командою у фехтуванні на шаблі. 

ПЛАСТУНИ БУЩИНИ ДОПОМАГАЮТЬ УКРАЇНСЬКИМ БІЙЦЯМ

Пластуни Станиці Красне разом з виховниками (Людмилою Гураш, Василем Джасом, Тетяною Дзядух, Надією Кішай, Оксаною Дзюбою, Іриною Палкою) приєдналися до акції «Підтримаємо українську армію», яку проводив голова Буської районної ради Богдан Глова. 

   Діти привезли молоду картопю, моркву, огірки, цибулю, часник, консервації, крупи та мед. За зібрані кошти пластуни закупили необхідні засоби гігієни (туалетний папір, вологі серветки, крем до бриття, мило, шампунь, одноразові станки для гоління) для бійців АТО.  Діти побажали нашим воїнам здоров’я, миру і спокою, щасливого повернення додому, закінчення війни і перемоги. В акції взяли участь новацтво і юнацтво з Красного, Полтви, Полонич, Петричів, Олеська та Переволочної.
Ірина Палка,
Старшопластунка Станиці Красне
Пласту НСОУ

середа, 20 липня 2016 р.

ГРОМАДА БУСЬКОГО РАЙОНУ ЗІБРАЛА ДОПОМОГУ БІЙЦЯМ АТО


Героїзм українських військових захищати свою державу викликає в усіх повагу та бажання долучитись до здобуття перемоги. Протягом двох днів мешканці Буського району, відгукнувшись на прохання голови Буської райради Богдана Глови, зібрали допомогу військовим на передову.

  У результаті спільної діяльності було зібрано чимало продуктів харчування, засобів гігієни, і особливо важливо – українськомовних газет. Бус з продуктами був переповнений, сільські ради Буського району довозили і довозили допомогу.
   Це дуже приємно, що наші люди не байдужі і підтримують Героїв надалі.
   Нагадаємо, що сьогодні за участю голови Буської районної ради відбудеться поїздка делегації Обласної асоціації місцевих рад «Ради Львівщини» в зону АТО (м. Артемівськ, район Бахмутської траси, м. Новокраматорськ, смт. Станиця Луганська, ТЕЦ Луганська, м. Новий Айдар),
   У наступних публікаціях ми назвемо поіменно всіх тих, хто зміг допомогти.
Фото Роман МАТВІЮК/Буський медіа портал 

АНДРІЙ ПАРУБІЙ РОЗПОВІВ ЖУРНАЛІСТАМ ПРО НЕЛЕГКІ БУДНІ НАРДЕПІВ

Всі фото: Роман МАТВІЮК/Буський портал
Виступ Голови Верховної Ради України Андрія Парубія на підсумковій прес-конференції
Шановні журналісти, колеги!

   З чим в українців найчастіше асоціюється Верховна Рада? Депутати-прогульники, бійки між депутатами та блокування трибуни. Саме такі новини про Верховну Раду, а не про прийняті Радою закони, переважають в ЗМІ. Тож, чи варто дивуватися, що рейтинг довіри до головного законодавчого органу країни такий низький.
   В своєму виступі я не збираюся стверджувати, що в роботі Верховної ради немає проблем. Навпаки, я збираюся проілюструвати тезу, що, поки телебачення транслює нескінченне шоу, Рада, більшість її депутатів займаються повсякденною копіткою працею, пишуть та приймають життєво важливі для країни закони.
 Мій виступ – пропозиція журналістам дещо змінити кут зору, аби ви і ваші читачі — наші співгромадяни, на конкретних прикладах побачили, як тільки за одну окремо взяту останню сесію Верховна Рада змінила обличчя країни.
  Про це далі, але на початку свого виступу я хотів би згадати варварський акт державного терору, здійснений російськими окупантами в небі Донбасу. Два роки минуло з того страшного дня, що обірвав 298 невинних життів пасажирів та екіпажу рейсу Ем-Ейдж-17. Два роки Україна, її закордонні партнери послідовно докладають зусилля задля того, аби винуватці були викриті і постали перед міжнародним судом.
 Як і винуватці смертей тисяч українців, які стали жертвами російської агресії на Донбасі. Винуватці появи понад мільйона біженців і переміщених осіб. Винуватці жахливих порушень прав особистості і міжнародного законодавства в окупованих Криму і на Донбасі. – Кожного разу це буде перелік тих самих осіб.
  Але, як доводить досвід Другої світової, щоб посадити агресора на лаву підсудних, спершу його потрібно зупинити і перемогти. Нам треба зібрати всі сили в потужний кулак. Зокрема я про Сили Спеціальних Операцій, які створені Законом 4563, прийнятим Верховною Радою 16 червня.
 Втім, це не кулак, а тонкий хірургічний інструмент, гостро необхідний в умовах сучасної гібридної війни. Лазерний скальпель військової справи. Закон 2090а від 14 червня не тільки збільшив оборонне замовлення – зброї і амуніції, необхідних нашим захисникам, а й посилив контроль за фінансами, виділеними на його реалізацію.
 Величезним успіхом в боротьбі з корупцією - смертельною хворобою що занапастила українську армію колишнього зразка, стало прийняття 12 травня Закону 4288 про електронні закупівлі для армії. Корупція, що процвітала у затишній приватності генеральських кабінетів, немов сніг тане на сонці під контролем громадськості. 
  Боротьба з корупцією в армії це – якісне харчування, надійне обмундирування, нова зброя для солдатів. Це армія, яка витрачає свій час не на щоденну боротьбу із злиднями, а на вдосконалення своїх умінь та бойових навиків, це армія здатна перемогти навіть набагато численнішого за себе ворога.
 Цей кулак це не тільки наша армія, це наші союзники і друзі, ті хто надає Україні дипломатичну, технічну, фінансову і військову допомогу.
 Це зв'язки на рівні окремих політиків та державних діячів, національних парламентів, наднаціональних структур, які зшивають такі союзи, збільшують взаємну довіру і ефективність взаємодії.
 Усього за 3 місяці, як голова Верховної Ради, я взяв участь у більш як 40 міжнародних заходах на рівні ПАРЄ, ОБСЄ, НАТО, Європейського парламенту і ООН, парламентів окремих країн. А тепер додайте до цієї цифри сотні зустрічей моїх колег-парламентарів.
 В ході роботи Міжпарламентської ради Україна-НАТО, зустрічей з послами країн ЄС та Великої сімки, з Державним секретарем США Джоном Керрі та його заступником  Вікторією Нуланд обговорювали питання стратегічного партнерства та безпеки, протистояння російській агресії та зміцнення обороноздатності України.
  Європа і Світ поступово позбавляються від наївних ілюзій, які вони плекали після падіння радянської Імперії зла. Це засвідчив у тому числі і недавній Варшавський саміт НАТО. Втім, звільнення від цих ілюзій – це не тільки наша заслуга, але й результат впертих зусиль Кремля.
 Зміцнюючи оборонний щит, поглиблюючи партнерські відносини із зарубіжними союзниками, ми ні на мить не забуваємо про наших героїв - ветеранів АТО, про жертви війни – мирне населення прифронтових територій. Змінами до Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» Верховна Рада звільнила від призову близьких родичів загиблих захисників України.
   Закон 4350 від 19 квітня покликаний забезпечити право на освіту тих українців, хто проживає безпосередньо в зоні бойових дій, а Закон 4048 від 17 травня забезпечити безперешкодну роботу органів місцевого самоврядування на цих територіях.
   Та я добре розумію, що рани від цієї війни ми будемо заліковувати ще довго. А шрами на серцях українців залишаться назавжди. Та спершу маємо перемогти!
  Прийнятий Верховною Радою 16 червня Закон 3822-д встановив квоти пісень українською мовою в ефірі українських радіостанцій. Це ще один довгоочікуваний крок на захист української мови, самобутніх українських виконавців і українських слухачів від нав'язування їм низькоякісного продукту з-за східного кордону. 
  Цей закон, не сумніваюся, дуже важливий у сенсі сьогоднішньої інформаційної війни проти України. Розірвано ще одну павутину, якою Україну незримо прив'язували до «Русского мира».
 У своїй Постанові від 11 травня Верховна Рада звернулася до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, світових лідерів та усього міжнародного співтовариства щодо засудження порушень Російською Федерацією прав і свобод кримськотатарського народу. Нагадала про радянський геноцид кримськотатарського народу 1944 року, та застерегла світ від його повторення під чоботом російського окупанта сьогодні.
  Я вже згадував сьогодні про боротьбу з корупцією в армії. Утім, це тільки одна голова цієї гідри, що вже чверть століття роз’їдає нашу державу зсередини. Прислухаючись до пісеньок про професіоналів, про необхідність досвіду роботи, Верховна Рада свого часу згодилась на призначення Генерального Прокурора зсередини існуючої системи.
  Невтішні результати цих кадрових здобутків спричинили політичну кризу, яка змусила Верховну Раду передивитись свої підходи. У результаті призначення новим Генеральним Прокурором Юрія Луценка, ефективної роботи МВС і СБУ разом із початком роботи Національного антикорупційного агентства України, в останні тижні вся країна із увагою і вболіванням спостерігає за численними затриманнями на гарячому корупціонерів минулого режиму, та спритників, що вирішили підхарчуватися вже за нової влади.
 Як у випадку з Державною санітарно-епідеміологічною службою, бурштиновою мафією, корупціонерів беруть системно, одразу у всіх областях.
 Та маємо визнати, роботу з очищення України тільки розпочато. Верховна Рада обіцяє працювати і далі, не жаліючи ані чужих, ані своїх. Так нещодавно, ви всі про це знаєте, Верховна Рада дала згоду на затримання та арешт депутата Олександра Онищенка.
  Але затримання та арешти це тільки пів-справи. Ні для кого в Україні не секрет, що наші суди були невід’ємною складовою корупційної моделі керування країною.
  За останні місяці Верховна Рада взялася і за демонтаж цього заповідника хабарництва. 2 червня Верховна Рада прийняла Закон про судоустрій і статус суддів, та внесла відповідні зміни до Конституції,
Закон про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів, Закон про виконавче провадження. 
  Цими реформами започатковано оновлення всього суддівського корпусу. Впроваджено переатестацію усіх, без виключення, суддів та звільнення за скороченою процедурою тих, хто не відповідає критеріям компетентності.
Президент і Парламент позбавлені можливості впливу на суддів. Обмежено суддівський імунітет.
  Судді призначаються лише за прозорим конкурсом.
 Непідтвердження легальності джерел походження майна стає підставою для звільнення судді.
 Усього за четверту Сесію було звільнено 270 суддів. У тому числі – двоє суддів Конституційного Суду, а також 193 судді з Автономної Республіки Крим за порушення присяги. Також надано згоду на затримання та арешт двох суддів.
  Обіцяю, як голова Верховної Ради я буду стояти на сторожі, аби у боротьбі з корупцією не було недоторканих, аби новий генеральний прокурор та Національне Антикорупційне Бюро України після кількох гучних арештів продовжили свій хрестовий похід, аби структурні та кадрові зміни у прокуратурі та судовій системі з вітрини корупції перетворили Україну на вітрину правосуддя та державних чеснот.
 Адже питання правосуддя це не лише дотримання прав та свобод громадян. Без цього неможливе економічне зростання. За кожним економічним дивом у світі стоїть ефективно діюча антикорупційна модель. Справа держави не повсякчас втручатись у економіку, а гарантувати, що один раз встановлені правила будуть виконуватись, що вони будуть однаково застосовуватись до всіх.
  Неприпустимо щоб держава сама, штучною зарегульованістю відлякувала інвесторів. Сподіваюсь, що Закон 2763 щодо скасування обов'язковості державної реєстрації іноземних інвестицій від 31 травня широко розчинив ворота там, де було лише прочинено хвіртку.
 Найменш ефективний власник це держава — доведено останнім сторіччям історії України. Законом від 2 червня Верховна Рада реформувала систему корпоративного управління державними підприємствами відповідно до стандартів Організації Економічного Співробітництва та Розвитку та запровадила механізми захисту держкомпаній від політичного втручання, а також забезпечення прозорості та підзвітності їхньої діяльності.
 З метою підвищення прозорості роботи держпідприємств цей закон передбачає, що звітність держкомпаній підлягає обов'язковому щорічному незалежному аудиту. З феодальних вотчин цей закон перетворює державні підприємства на народну власність, дозволяє суспільству контролювати їх діяльність, запобігати корупції.
 Втім, як і раніше, основна мета для нас це скорочення державного сектору економіки, подальша приватизація заради залучення інвестицій та прискорення економічного зростання.
 Проілюструю як дерегуляція може вже незадовго покращити нам життя. 31 травня Верховна Рада знизила акцизи на старі авто. Що це означає для звичайного українця? Це означає, що після набрання чинності закону, кожен українець зможе придбати більший, економніший, безпечніший та комфортніший автомобіль для своєї сім’ї. Завдяки значно нижчій ціні.
 Ще яскравіший приклад з закупівлею лікарських засобів. Прийнятий Верховною Радою 31 травня Закон щодо спрощення державної реєстрації лікарських засобів відкрив вільний, без посередників, доступ в Україну найсучаснішим якісним лікам, створив на ринку усім зрозумілі, і, що головне, рівні умови.
  Нагадаю, завдяки законодавчим новаціям у закупівлі ліків міжнародними організаціями, в 2015 році було зекономлено 790 мільйонів гривень.
  Це не тільки забраний у фармацевтичної мафії навар, це можливість для держави закупити більш якісні ліки, врятувати життя тисячам хронічно хворих українців.
  Утім, розумію, що цих та інших прикладів замало, аби реально полегшити сьогоднішнє скрутне становище більшості українських родин. Шокова терапія після кількарічної стагнації, кризи та в умовах війни, боляче вдарила по виснаженому соціальному організму. Вихід один — зламати старі корупційні схеми, побудовані на неринкових методах встановлення цін.
  Українським товарам відкрито європейські та канадський ринки, Рада спростила експорт не тільки товарів але й послуг. Українські та авторитетні міжнародні експерти пророкують на наступні роки швидке зростання економіки. Саме час розпочинати власну справу.
 Тільки відновивши середній клас, фінансово незалежний від держави, коли половина українців буде мати, нехай невеликий, але свій власний бізнес, ми зможемо подолати зубожіння. 
  Наше майбутнє у наших власних руках! Вважаю, що мета Верховної Ради, мене особисто як її голови, створити всі умови, аби український середній клас зміг стати на ноги. Саме до цього ми маємо докладати максимум зусиль. Ми вже відкрили ринки та експорт послуг. 
  А поки що Верховна Рада в міру наявних коштів намагається допомогти найбільш потребуючим українцям. 2 червня внесено зміни у Податковий кодекс щодо відміни оподаткування пенсій. 21 квітня поширено чорнобильські пільги на ліквідаторів та жертв інших ядерних катастроф та випробувань на території СРСР. Законодавчо забезпечено реалізацію житлових прав мешканців гуртожитків…
   Усього за четверту сесію Ради прийнято понад 470 законодавчих актів.
  Завдяки законам про декомунізацію, карта країни змінилася назавжди. Але найголовніше – завдяки декомунізації назавжди змінюється ментальний простір, психологія і світогляд українського суспільства.
   На майбутнє маю великі надії на відповідальних державників. Це люди з якими ми сповідуємо спільні цінності, маємо спільну мету. І я сподіваюсь на їх підтримку у справі реформування головного законодавчого органу країни, у законодавчому забезпеченні необхідних країні реформ.
  Наша ціль – це реальні справи, реальні зміни в країні, яких від нас так чекає український народ.
Я переконаний, спільними зусиллями ми переможемо!
Слава Україні!