неділя, 24 липня 2016 р.

ДІСТАЮТЬ КОМАРІ? ПОРАДИ ДО СЕЗОНУ

Якщо вам здається, що комарі вибрали вас своєю сьогоднішньою метою і ви з ніг до голови покриті укусами, в той час, як оточуючих куснула всього по парі раз, цілком можливо, що комарі мають рацію, так воно і є.

  Комарі бувають вельми прискіпливі. Вони реагують на запахи людського тіла. Вони здатні розпізнавати більше 70 типів запахів різних хімічних сполук, що виділяються людиною. 
      Деякі люди є нездоланною спокусою для комарів, у той час як запах інших відштовхує кровососів. Велику роль відіграють ваші біологічні особливості, ваш метаболізм і унікальна хімія тіла, неповторна, як відбитки пальців. Причому, з часом, ступінь вашої привабливості для комарів може мінятися в ту або іншу сторону.
   Вже в радіусі 50 метрів комар «чує» свою жертву, орієнтуючись на вуглекислий газ що видихається,рух,тепло,запах молочної
кислоти.
        Найбільш неприємностей приносять самки комарів.
         На місцях укусу комарів часто виникає місцеве запалення — приблизно через годину після укусу. Місце може свербіти протягом кількох днів та інколи навіть кровоточити. Тривале чесання може призвести до утворення дефектів шкіри.
 Комарі через укуси здатні передавати тяжкі та смертельні захворювання, зокрема, маляріюжовту гарячкугарячку Денгегарячку Західного Нілу тощо. Нагадаємо, хвороба, спричинена вірусом Зіка – арбовірусна інфекція, що передається людині через укуси комарів роду Aedes. Природний резервуар на сьогодні невідомий.
     Комахи-кровопивці надають перевагу жіночій крові більше, аніж чоловічій. Однак, і серед жінок у комарів є свої переваги.  Виявилося, що вагітних вони кусають в два рази частіше за тих, хто не перебуває в «цікавому» стані.
Причин такої «любові» декілька.
 По-перше, комарі реагують на тепло, а під час вагітності зазвичай підвищується температура тіла.
 По-друге, вагітні жінки, як правило, сильно пітніють і у великих кількостях виділяють вуглекислий газ, що також привертає комарів.
 По-третє, під впливом гормональних процесів змінюється запах шкіри жінки, він часто стає солодким, а це вірна приманка для комарів.
Приблизно такий же ефект роблять на цих комах люди, які вживають алкоголь (а найбільше пиво), оскільки споживання спиртного сприяє підвищенню температури тіла і потовиділенню. 
   Фахівці Буського районного лабораторного відділення ДСЕСУ» поділяться з Вами   рецептами та радять самостійно приготувати засоби, що відлякують комах – репелент. Ось декілька народних рецептів для відлякування комарів:
1. Візьміть 5 г гвоздики на склянку води, прокип`ятіть 15 хвилин. 10 крапель відвару змішайте із столовою ложкою будь-якого одеколону і протріть відкриті ділянки тіла. 2 год. можна гуляти спокійно: комарі і мошки облітатимуть вас.
 2. До відлякуючих засобів належать запах валеріани, тютюновий дим і дим від злегка просушеної хвої ялівцю, соснових або ялинових шишок, камфари. Сто грамів камфари, випаровувані над вогнем, позбавлять від мух і комарів навіть дуже великі приміщення.
3. За старих часів для відлякування комарів і інших комах-кровососів застосовували відвар коріння пирію - одного з найпоширеніших бур`янів.
 4. Можна використовувати дрібно нарізане свіже листя і квітки черемхи або базиліка.
 5. Відлякує комарів запах гвоздики, базиліка, анісу і евкаліпта. Будь-яку з олій цих рослин можна використовувати для захисту - досить змастити відкриті ділянки шкіри або крапнути олію на джерело вогню - в камін, багаття, на свічку або розігріту сковороду. Олія чайного дерева також може використовуватися як репелент; швидко усуває свербіння і набряклість шкіри після укусів комах.
 6. Посадіть під вікнами Вашого будинку бузину. Свіжі гілки бузини приносьте в кімнату, вони відлякують комарів. Можна під вікнами зробити грядку з томатами; комарі не люблять специфічного запаху листя томату.
 7. Якщо Ви вирішили посидіти на природі, закип`ятіть самовар на соснових або ялинових шишках або киньте в багаття злегка просушену хвою ялівцю.
 8. Щоб не кусали клопи, комарі, мухи, мошка, оводи, лісові кліщі - змащуйте риб`ячим жиром всі відкриті частини тіла.
 9. Старий народний засіб проти комарів - пиретрум (персидська, далматська або кавказька ромашка). Сушені суцвіття, стебла і листя цих видів ромашки, подрібнені в порошок, вражають нервові клітини комах. Комарі не насмілюються залітати в приміщення, оброблене пиретринами.
10. Запах кедрової олії відлякує не тільки комарів, але також мух і тарганів.
11. Дуже допомагає карболова кислота; достатньо на ніч небагато окропити нею стіну біля ліжка, злегка змочити слабким розчином руки, обличчя, щоб спати потім спокійно, не боячись нападу.
Щоб не жалили оси та бджоли – на відкриті частини тіла наносять розчин одеколону із м’ятним маслом чи м’ятними краплями ( 10 – 15 крапель на 40 – 50 мл. одеколону). Цей засіб діє на протязі 1 години. При укусі бджоли або оси, насамперед потрібно вийняти жало, а потім, щоб запобігти появі пухлини та зняти біль, ужалене місце промити 3 – 4 рази розчином оцту розведеним із водою 1:1. 
   Укус комара викликає свербіння, яке можна зняти розчином питної соди (0,5 чайної ложки на склянку води), нашатирним спиртом або блідо-рожевим розчином марганцівки. Добре знімають біль і свербіння від укусу злегка розім`яте свіже листя черемхи або м’яти. Але все-таки краще зовсім не допустити комариних укусів, ніж боротися з їх наслідками.
Буське районне лабораторне  відділення
ДУ «ДОЛЦ ДСЕСУ»

Немає коментарів:

Дописати коментар