четвер, 12 липня 2018 р.

«КЛЕКІТ БУЗЬКА» - ПЕРШИЙ БУСЬКИЙ ІСТОРИКО – КРАЄЗНАВЧИЙ АЛЬМАНАХ


Цього року виповнюється 30 років з часу створення в Буську громадської організації «Товариство Бужани». У далекому 1988 році воно стало першою ластівкою національного відродження на наших теренах. 

  Організовували його люди, якими, в першу чергу, керувала любов до рідного краю, його історії та культури. Ініціатором  створення товариства були брати Зіновій та Володимир Павлики, краєзнавець Тарас Дишкант, громадський активіст Олександр Саримсаков, вчителі місцевих шкіл Людмила Ціхоцька, Ярослав Книш та Роман Бучко, журналіст Ігор Грабович. 1989 року товариство зареєструвало свій статут, і вже тоді було зрозуміло, що воно займе важливу нішу у суспільно – політичному та громадському житті краю. З цього часу і донині члени товариства мають активну життєву позицію, ведуть дослідницьку, історико – культурну  та археологічну діяльність, долучаються до всіх важливих подій, що відбуваються в районі. Впродовж років у товариство вливалися нові ініціативні люди, кожен з яких вносив свою лепту в історико – краєзнавчу скарбницю Бущини. Одним з них був Михайло Зозуля, який систематизував та видав перший номер Буського історико – краєзнавчого альманаху «Клекіт бузька». До нього ввійшли статті членів товариства «Бужани», написані з часу його заснування. 
  Сьогодні у методичному залі Буського РНД відбулася презентація цього видання. Привітати «Бужан» та мешканців Буська з виходом у світ першого номера альманаху прибули відомі історики та краєзнавці Львова - Іван Сварник, Андрій Левик, Роман Мелех, Анатолій Недільський, директор видавництва «Растр – 7» Михайло Турко. У своїх виступах вони акцентували увагу на тому, що вихід такого видання – важлива подія для бущан. Буськ – дуже древнє місто, тут зароджувалася українська держава. 
   За словами Івана Сварника, історико – культурний альманах «Клекіт бузька» - це ще одна цеглинка в будівництво модерної української держави. Саме тому ми маємо свято берегти історичну память для нащадків, бо без неї у держави немає майбутнього. Щирі слова подяки за свою подвижницьку працю та підтримки у виданні майбутнього тиражу цієї книги члени товариства отримали і від голови Буської районної ради Богдана Глови, першого заступника голови Буської РДА Олега Ільківа, редактора часопису «Воля народу» Миколи Іванціва, заступника Буського міського голови Володимира Зеленюха. 
  «Дякуючи таким людям, таким організаціям, як «Товариство Бужани», Україна і стала незалежною», - підсумував Богдан Глова. А книгознавець та журналіст Анатолій Недільський зауважив, що у всі часи прогресом рухає культура, одним з виявів якої є книжка. І такий альманах слугуватиме багатим джерелом для теперішнього та майбутнього поколінь, для тих, хто прагне глибше пізнати історію свого народу. Бо ті, що читають книжки, завжди ведуть за собою інших.
Галина Гораль, заст. директора Буської ЦБС
Л.Вовк, зав. методичного відділу Буської ЦРБ

Немає коментарів:

Дописати коментар