пʼятниця, 30 листопада 2018 р.

Що потрібно знати про сказ і як уберегтися від захворювання?

На території Буського району за поточний 2018 рік зареєстровано 3 випадки сказу серед тварин: собаки (с. Задвір’я) у серпні місяці та борсука (біля с. Ожидів на території Буського РО УТМР), єнота (біля с. Волиця на території ДП «Буський лісгосп»), які були відстріляні під час полювання.

   Львівською регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини виявлені специфічні свічення, характерні для вірусу сказу від 27.11.2018 року. В осередках інфекції виявлено 8 осіб, які можливо могли зазнати ризику інфікування вірусом сказу. Контактні скеровані у КНП «Буська ЦРЛ» для надання антирабічного лікування.
Як можна заразитися на сказ?
   Вірус сказу виділяється у хворих тварин зі слиною. Людина може заразитися не лише внаслідок укусу твариною, але й при потраплянні слини на шкіру чи слизову оболонку. Зараження відбувається і через предмети, змочені слиною хворих тварин. Треба знати, що вірус сказу виділяється зі слиною тварин і за декілька днів до появи у них видимих ознак захворювання. Слина у зараженої сказом тварини містить в собі вірус за 10 днів до появи перших ознак захворювання, тому можна заразитися від нібито зовсім здорової тварини.
Як перебігає сказ у диких тварин ?
  Головною ознакою захворювання диких тварин є зміна поведінки – втрата відчуття страху. Звірі втрачають обережність і вдень з`являються в населених пунктах, місцях випасу і утримання худоби, на подвір`ях громадян, нападають на людей та тварин. У пізній стадії захворювання, коли розвиваються паралічі, лисиці ледве рухаються і їх легко спіймати навіть дітям. Про такі випадки треба терміново повідомляти лікаря ветеринарної служби.
Що треба робити, коли покусала тварина?
  При покусах домашніми тваринами необхідно з`ясувати прізвище та адресу власника тварини. Це допоможе уникнути щеплень проти сказу, так як за твариною буде встановлене ветспостереження.
  Собак та котів, які нанесли укуси та інші пошкодження, не вбивати, а доставляти їх для ветеринарного нагляду в найближчу установу ветмедицини.
  При укусах чи ослиненні дикими тваринами, невідомими домашніми тваринами, а також гризунами необхідно терміново звернутися в найближчий лікувальний заклад за наданням антирабічної допомоги.
   При виявленні трупів диких тварин – не знімати з них шкіру, а терміново повідомити працівника ветеринарної медицини.
 Як запобігти захворюванню на сказ?
  У кожному випадку укусів та інших пошкоджень, заподіяних тваринами, ретельно промити рани струменем води з милом, накласти асептичну пов`язку та негайно звернутись до лікаря. Тільки щеплення захистять від захворювання на сказ! Якщо ж людина захворіє, врятувати її неможливо!
   Що необхідно знати, коли призначені щеплення проти сказу?
  Суворо дотримуватися режиму, що його встановлює лікар. Не переривати курс щеплень, не пропускати їх. Рекомендується не перевтомлюватися, уникати переохолодження та перегрівання організму. Під час щеплень категорично забороняється вживати будь-які алкогольні напої.
   Пам’ятайте!!! Захворювання на сказ закінчується смертю хворого у 100%. Лише своєчасно виконана вакцинація захистить Вас від захворювання та врятує Вам життя!
Буське РЛВ Бродівського МРВ
ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»

середа, 28 листопада 2018 р.

НАДБУЖАНЦІ – НАЙКРАЩІ!


Жіночий вокальний дует у складі Уляни Петришин та Стефанії Панькевич, акомпаніатор Ярослав Килимник  та солістка Вікторія Підгірна взяли участь в обласному вокальному конкурсі, присвяченому 115 річниці від Дня народження українського композитора Миколи Колесси.

   За результатами конкурсу перше місце – жіночий вокальний дует, третє – Вікторія Підгірна.
Вітаємо!

У Буську голова фракції НРУ в Львівській обласній раді провів прийом громадян


На запрошення голови Буської районної ради Богдана Глови допомогти вирішити складні питання Буського району, в середу, 28 листопада, вдруге у цьому році до Буська приїхав голова фракції Народного Руху України у Львівській обласній раді Богдан Гагалюк. Зокрема депутат допоміг вирішити питання проведення складних операцій, лікування та життєвих ситуацій більше десятка мешканців лелечого району, надавши їм загалом біля 20 тис. грн. матеріальної допомоги зі свого депутатського фонду.

   Варто відзначити, що Богдан Гагалюк не є депутатом обласної ради від мажоритарного округу Буського району, але вже вдруге приїздить у району і не відмовляє кожному у допомозі. 
   Сьогодні на прийом до депутата звернулись мешканці Красного, Буська та Боложинова, зокрема представники Асоціації інвалідів Буського району. У кожного свої проблеми, уважно вислухавши їх, депутат пообіцяв посприяти виділити матеріальну допомогу до кінця цього року.
   По завершенню прийому громадян із головою фракції Богданом Гагалюком, головою районної ради Богданом Гловою та головою РДА Петром Морозом обговорили питання реконструкції та співфінансування соціальних об’єктів в районі, які були раніше проведені із обласного бюджету та щодо участі Буського району в обласному конкурсі мікропроектів у 2019 році.
   Голова Буської районної ради Богдан Глова розповів, що ознайомившись з новою редакцією Програми проведення обласного конкурсу проектів місцевого розвитку у Львівській області на 2017-2020 роки, затвердженої рішенням, Львівської обласної ради №270 від 25.10.2018 року (додаток 2), звернувся до голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина з відповідним листом щодо внесення змін.
    «Згідно пункту 2, розділу V Програми, небюджетний внесок (кошти фізичних осіб, спонсорські кошти чи не фінансовий внесок громади) повинен становити не менше 10% від вартості проекту. Тобто порівнюючи з попередніми роком відсоток нефінансового внеску збільшили вдвічі. Та найбільше балів, згідно додатку 5, надається тим конкурсантам, нефінансовий внесок яких складається більше 20% - 11 балів. Хоча для бідніших територій у яких немає багатих спонсорів, невеликих населених пунктів, яким важко зібрати такі суми з громади, введений індекс податкоспроможності адміністративно-територіальної одиниці залежно від місця розташування об’єкта, проте цей індекс, на нашу думку, оцінено надзвичайно малим балом (від 0,5 до 2 балів). За таких умов бідніші території аж ніяк не зможуть конкурувати з багатими. Тобто нова редакція програми ще в більшій мірі підтримала багатих і забрала шанси на перемогу в бідних. Враховуючи вищевикладане, пропонуємо або не менше, ніж вдвічі збільшити кількість балів за індекс податкоспроможності адміністративно-територіальної одиниці залежно від місця розташування об’єкта, або провести конкурс окремо по кожному районі в межах конкретної попередньо визначеної суми на район з врахуванням кількості населення району чи ОТГ. Тобто незалежно від того, хто переможе в конкурсі, територія району чи ОТГ в будь-якому випадку отримає визначену суму. Інакше кошти будуть зосереджені лише в тих районах чи ОТГ, де є багаті спонсори, особливо ті, які хочуть балотуватись у 2019 році і не шкодують під це власних грошей, і це призведе в апріорі до несправедливого розподілу фінансового ресурсу», - йдеться у листі голови Буської районної ради Богдана Глови. Наразі очікується відповідь.
   Загалом,  прийом громадян  пройшов в доволі діловій та конструктивній атмосфері.  Відтак, всі звернення мешканців Богдан Гагалюк вирішив  в ході прийому, з окремих керівникам району надані кваліфіковані консультації та рекомендації, а ті, що потребують додаткового вивчення, взяті під  особистий контроль.

У Львові надбужанка презентуватиме першу в Україні інстаґрам-книгу


У неділю, 2 грудня, о 14:00 годині, в приміщенні Львівської обласної бібліотеки для юнацтва (площа Ринок, 9) відбудеться презентація першої в Україні інстаґрам-книги уродженки селища Красне Юлії Сливки «#Чуєш, коли приїдеш додому?» видавництва ASTRUM.

    «#Чуєш, коли приїдеш додому?» Юлії Сливки – це збірка історій, які первісно народились в соціальній мережі, а тепер стали повноцінною книгою. Це один із небагатьох взірців української мережевої літератури на сьогодні. Персонажі, які мандрують з однієї інтернет-новели до іншої (наприклад, #баба_Богдана і #дідо_Богдан), щоразу опиняючись у нових – таких знайомих читачеві – ситуаціях, викликають в нього то сміх, то сльози. Впродовж прочитання книги «#Чуєш, коли приїдеш додому?» у цих персонажах читач, якщо й не впізнає своїх рідних, то вони точно стануть йому рідними.
   Книга «#Чуєш, коли приїдеш додому?» Юлії Сливки нагадує про прості речі і мимоволі спонукає помічати, пам’ятати, вірити, любити та не встидатися.
    Презентація буде розмовою про небезпеки, принади та перспективи мережевої літератури в Україні, а також про лаштунки створення самої книги, - чому така назва і чому така обкладинка, чому саме ці тексти і як вони народились саме в такому суперечливому просторі.
   У Львові презентація є першою у турі книги «#Чуєш, коли приїдеш додому?» шістьма містами України. У грудні видавництво ASTRUM представить її також у Києві, Рівному, Івано-Франківську, Тернополі, Хмельницькому та в селищі Красне.
  Запрошуються усі бажаючі, вхід – вільний та без попередньої реєстрації.
   Довідка.
  Юлія Сливка народилась у селищі Красне. У 2010 році закінчила Красненську ЗОШ №2 та вступила у Львівський національний університет імені Івана Франка. Через 5 років завершила навчання, згодом вийшла заміж та розпочала писати у соціальній мережі на релігійні теми, а також про стосунки, про рідне Красне.

вівторок, 27 листопада 2018 р.

Надбужанська «Плеяда» здобула «Гран-прі» на фестивалі у Києві


Цими вихідними в приміщенні Українського дому, що на Хрещатику, відбувся II-й Всеукраїнський фестиваль «Країна мрії – Україна», у якому взяли участь сотні талановитих колективів з усієї країни: спортивні, бальні школи та студії змагались для здобуття призових місць. Серед них  танцювальна студія «Плеяда» (керівник Маріанна Козак) з Буського району.

    «Це було важке змагання, в якому моя Танцювальна студія «Плеяда» отримала найвищий ступінь конкурсу-«Гран-прі» між 120 конкурсними номерами. Суддями конкурсу, були відомі артисти – Амадор Лопес, Олег Серафин, Олександр Злотник.
   Дякую своїм учням, які завжди наполегливо працюють та довіряють мені. Кожне їх змагання несе за собою багато тренувань та результат вашої праці, ви бачите. Не жалійте себе і тренуйтесь більше. Подяка батькам, які довіряють мені, розвивають своїх дітей, вкладають та підтримують їх у всьому. Далі більше...»
, - написала на своїй сторінці у Facebook Маріанна Козак.
   Нагадаємо, з 22 вересня по 30 вересня цього року, танцювальна студія «ПЛЕЯДА» під керівництвом Козак Мар’яни Богданівної приймали участь у міжнародному фестивалі «Folk Dance Festival”, який відбувся у Греції, в прекрасному місті Ханіоті (Халкідікі), де приставляли українську творчість талановита молодь нашої країни.

Чим небезпечне захворювання на кір?

 Епідемічна ситуація захворювання населення Буського району на кір характеризується як  неблагополучна. За 10 місяців поточного року у районі зареєстровано 91 випадок захворювання (показник на 100 тис. населення 195,67) проти 2-х випадків (показник на 100 тис. населення 4,3) у 2017 році, що вказує на ріст захворюваності у 45,5 рази. Захворюваність серед дитячого населення становить 53,8% (49 вип.).  

   Впродовж листопада (станом на 22.11.2018 року) захворіло на кір 28 осіб (інтенсивний показник на 100 тис. населення 60,2), з них 17 дітей до 17 років проти 2-х випадків у листопаді 2017 року, що вказує на ріст захворюваності у 14 разів.  
  Від початку спалаху кору у Львівській області зареєстровано 2 летальні випадки захворювання, померлі не щеплені проти кору.
          З початком нового навчального року через групове перебування дітей в навчальних закладах ризик захворіти на кір та інші інфекційні захворювання збільшується, тому збільшилась кількість спалахів в організованих колективах.  Зареєстровано в Львівській області 116 спалахів, а у районі – 2.  
          Вірусологічною лабораторією ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України» методом імуноферментного  аналізу від 11-ти хворих з клінічним діагнозом «Кір»  виявлено IgM до вірусу кору.
         Аналіз вакцинального статусу захворілих  чітко підтверджує, що не щеплені або щеплені з порушенням Календаря щеплень діти становлять 40 % .
           Нагадуємо батькам: якщо вашій дитині скоро виповнюється 1 рік або 6 років, їй необхідно зробити щеплення за календарем щеплень. Якщо дитина пропустила першу чи другу дозу вакцини КПК за графіком, зверніться до медичного закладу для якнайшвидшого отримання безоплатного щеплення. 
         Також у Міністерстві охорони здоров’я України затвердили наказ  за №1216  від 26.06.2018р «Про проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору  за епідемічними показаннями», яким передбачається необхідність проведення впродовж 2018 року обов’язкових профілактичних щеплень  серед визначених груп професійного ризику. Таке рішення прийнято у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих. 
 Відповідно до зазначеного наказу, впродовж 2018 року забезпечується проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями:
• серед груп професійного ризику: медичних працівників, працівників освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров'я, представників силових структур (МВС, Міноборони, СБУ, Національна поліція України, Національна гвардія України, Прикордонна служба України, Державна служба охорони);
• студентів навчальних закладів без обмеження віку.
       Для проведення імунізації цих груп дорослих вакцини є в наявності.  Для щеплень КПК в Україну наразі постачається вакцина «Пріорикс» виробництва «Глаксо Сміт Кляйн», вона якісна, ефективна і безпечна, надається державою безоплатно.
       Кір надзвичайно заразний, або, як кажуть фахівці, має високу  контагіозність. Для того щоб захворіти на кір, не обов'язково вступати в тісний контакт з хворим - скажімо, прийти до нього в гості або опинитися поруч у громадському транспорті - вірус кору з легкістю долає відстань у кілька десятків метрів по повітрю, наприклад, по сходових прольотах будинку. Завдяки такій легкості поширення кір відноситься до так званих летючих  вірусних інфекцій  разом з краснухою та вітряною  віспою. Саме через їх широку поширеність і контагіозність  більшість людей хворіють ними, ще будучи дітьми.
           Раніше його вважали дитячим захворюванням, однак сьогодні все частіше хворіють підлітки й дорослі. А перебіг кору в старшому віці значно важчий. Тоді недуга спричиняє серйозні ускладнення - менінгіт, проблеми з нирками, пневмонію. Бувають і летальні випадки. Дуже важко переносять кір діти до одного року, яких ще не вакцинували. Серед таких хворих дуже високий рівень смертності.
          У перші дні хвороба схожа на звичайну застуду чи грип, її можна сплутати з ангіною. Спершу в людини болить горло, надокучає сухий кашель, підвищується температура, набрякає обличчя. Може бути нежить чи кон'юктивіт. Лише згодом починає поступово з'являтися висипання -- спершу на обличчі, потім на руках, на тулубі та на ногах. Дуже важливо при перших симптомах захворювання на кір звернутись до лікаря, не займатись самолікуванням та не переносити хворобу на ногах. Адже тоді Ви заразите інших людей, а також ризикуєте мати ускладнення, про які згадувалось.
Буське районне лабораторне відділення 
Бродівського МРВ  ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»

понеділок, 26 листопада 2018 р.

Наступного тижня - сесія Буської райради


У середу, 5 грудня, в приміщенні Буської районної ради на 11 годину зберуться депутати райради на 29 чергову сесію Буської районної ради VІІ-го скликання.

    На порядок денний винесуться 15 питань:
1. Про порядок денний двадцять дев’ятої сесії Буської районної ради сьомого скликання.
2. Звіт голови Буської районної ради.
3. Про внесення змін до показників районного бюджету Буського району на 2018 рік.
4. Про надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам.
5. Про внесення змін до Програми технічного і фінансового  забезпечення, удосконалення та розвитку системи централізованого оповіщення і зв’язку Буського району на 2018/2019 роки.
6. Про затвердження Програми підтримки Буської районної державної лікарні ветеринарної медицини на 2019 рік.
7. Про затвердження Програми надання пільг з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на приміських та міжміських маршрутах у Буському районі Львівської області на 2019 рік.
8. Про впровадження заходів з енергозбереження та енергоефективності в бюджетних закладах району.
9. Про затвердження Положення про порядок встановлення, обліку та демонтажу пам’ятних знаків, пам’ятників, меморіальних об’єктів та анотаційних дошок на території Буського району.
10. Про затвердження Положення про проведення конкурсу на посади педагогічних працівників комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Буської районної ради.
11. Про надання згоди на передачу в оренду нерухомого майна, що є спільною власністю територіальних громад Буського району та знаходиться на балансі відділу освіти Буської райдержадміністрації.
12. Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок на території  місцевих рад Буського району.
13. Про Звернення до керуючого Львівською єпархією УПЦ (МП).
14. Про Звернення  до Прем’єр-міністра України щодо регулювання тарифів на пасажирські перевезення
15. Різне.

У Ріпнівській школі вшанували жертв Голодомору


23 листопада 2018 року в Ріпнівській ЗОШ І ступеня відбулися заходи, присвячені 85-річчю вшанування жертв Голодомору.

   Загальношкільна лінійка, Урок пам’яті жертв Голодомору, акція «Незабудки пам’яті», відеофільм «Голодний дух», скорботні композиції, флаєри з інформативними матеріалами допомогли маленьким ріпнівцям зрозуміти, що Голодомор – трагедія українського народу.
   …Запалили Свічку пам’яті. Помолилися за душі невинноубієнних. Вшанували хвилиною мовчання.
              Пам’ять їм вічна…
Галина Нос, завідувач школи, 
фото автора

неділя, 25 листопада 2018 р.

У БУСЬКУ ВІДБУВСЯ РАЙОННИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ПОВІР У СЕБЕ»

З нагоди відзначення Всесвітнього дня інвалідів, який є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства – людей з обмеженими фізичними можливостями, у актовій залі Буської дитячої музичної школи відбувся традиційний щорічний мистецький фестиваль «Повір у себе», організатором якого стала Асоціація інвалідів Бущини на чолі із своїм керівником Софією Климус.

  Свято розпочалося виконанням гімну України та гімну Буської районної асоціації інвалідів. Також було вшановано пам'ять воїнів АТО хвилиною мовчання. 
   З вітальними словами до присутніх членів Асоціації та спортивного клубу «Вікторія», батьків, бущан звернулися заступник голови Буської РДА Тетяна Сай, голова Буської районної ради Богдан Глова, начальник відділу соціального захисту населення Буської РДА Андрій Лащук та заступник голови Буської районної ради Роман Фурда. 
  Керівники запевнили, що й надалі допомагатимуть та всіляко підтримуватимуть організацію, подякували за титанічну працю багаторічному голові Асоціації Софії Якимівні Климус, висловили своє захоплення спортивними досягненнями чемпіонів паралімпійських ігор Антона Дацка та Віктора Дідуха, вручили подяки найактивнішим членам Асоціації.
  Зі сцени учасники свята дарували свої пісні, декламували вірші, розповідали гуморески, танцювали, за що отримували щирі оплески глядачів та подарунки від спонсорів. 
  Для присутніх виступили Вікторія та Софія Обірик, Олеся Мазур, Богданна Федишин, Мар’яна Ляльович, Тетяна Турчиняк, танцювальний колектив «Нові зірки» (керівник Мар’яна Цюпка), музичний керівник Асоціації Андрій Коник, волонтер Олександр Сарамсаков та його син Юліан і багато інших.
  Привітав також учасників заходу паралімпієць Антон Дацко. Саме асоціація, спортивний клуб «Вікторія» дали йому перший поштовх до занять спортом, а згодом до підкорення світових олімпійських вершин.
   Підбиваючи підсумки фестивалю, голова Буської районної асоціації інвалідів Софія Климус подякувала керівникам органів влади: Буській районній раді та адміністрації, Буській міській раді, Львівській обласній асоціації інвалідів, благодійникам, усім тим, хто в міру своїх можливостей повсякчас допомагає організації та неповносправним.
  Завершився захід спільним виконанням пісні «Многая літа».
Ведучами свята стали Мар'яна Ляльович та Христинка Наводілова.
 По завершенню заходу голова Асоціації інвалідів Буського району Софія Климус разом із заступником голови Буської районної ради Романом Фурдою завітали у село Заводське, де привітали членкиню Асоціації Пилипенко Пашу Іллічну з 90-річчям.
   Нагадаємо,  у 2017 році Буська районна асоціація інвалідів відзначила 25-ту річницю свого заснування. У Асоціації налічується більше 400 членів. Різноманітні секції, гуртки, навчання, поїздки на змагання – це те, на що спрямовує свою роботу асоціація. Щоденна праця над собою, підтримка один одного дають гарні плоди та віру у краще майбутнє.
/Буський медіа портал/

Олесько пишається своїми талантами


Вихованці Олеського Будинку дитячої та юнацької творчості Наталя Сухоставська та Роман Іваськів стали переможцями Всеукраїнського відбіркового туру ХІХ дитячо-юнацького фестивалю мистецтв «Сурми звитяги», виборовши перші місця у номінації «Декоративно-тематична композиція» у своїх вікових категоріях. 

  Результати конкурсу засвідчили творчу майстерність, високий виконавський рівень конкурсантів та якісну підготовчу роботу (керівник гуртка Турченяк О.В.).
  Творчі конкурсні роботи наших юних лауреатів «З історії стерти не можна сторінки» та «Крути – наша гордість і слава», а також інші художні роботи переможців фестивалю можна переглянути за посиланням: https://uk-ua.facebook.com/Trumpets.of.Glory/ 
 Гала-концерт переможців та урочиста церемонія нагородження дипломами відбудеться 3-го грудня 2018 року у Львівському національному академічному театрі імені Соломії Крушельницької.
Тамара Демчук, директор Олеського БДЮТ

субота, 24 листопада 2018 р.

Селище Красне матиме сучасний спортивний майданчик


На території Красненської ЗОШ №1 розпочалися будівельні роботи з реконструкції спортивного майданчика зі штучним покриттям бюджетної програми «Будівництво футбольних полів зі штучний покриттям у регіонах України». Про це повідомив депутат Львівської обласної ради Петро Жукровський.

   За його словами, загальна вартість даного спортивного майданчика складає 1 млн 339 тис 913 грн, з яких 713 тис. грн із державного бюджету; 100 тис. грн - із бюджету Львівської обласної ради і 526 913 грн - з бюджету Буської міської ради (за клопотанням депутата Жукровського). Виконавцем робіт виступає фірма ТОВ «Будівництв спортивних споруд».
  Нагадаємо,  що  торік, 5 жовтня 2017 року, школярі футбольної команди, директор школи Красненської ЗОШ №1, селищні депутати та представники виконкому і районної ради, - усі зібрались у приміщенні адмінбудівлі Красненської селищної ради на позачергову сесію, щоб отримати гарантійний лист від селищного голови Красного М.Чучмана щодо участі у співфінансуванні проекту «Будівництво міні-футбольного поля зі штучним покриттям у смт.Красне». Однак засідання позачергової сесії так і не відбулося, а все через відсутність кворуму, оскільки прийшла лише половина депутатів та й сам селищний голова відмовлявся підписувати лист. До депутатів поспішили школярі футбольної команди Красненської ЗОШ №1 із плакатом «Ми любимо футбол», які розповіли, що через каміння на футбольному полі отримують чисельні травми рук та ніг. Через відсутність кворуму засідання перейшло у формат обговорення. Палка дискусія продовжувалась більше години. Однак рішення не було прийнято. Селищний голова відмовлявся підписувати документ без спільного рішення депутатів. Дехто з депутатів стверджував, що це ймовірно тиск, чи може якийсь «договірняк», бо відсутність на сесії певних депутатів показало, що більшістю ними маніпулює голова. Лист так і не був підписаний, тому проект футбольного поля був відхилений.
  У жовтні 2018 року у селі Новий Милятин на новозбудованому міні спортивному майданчику команда «Леви» дитячого будинку «Добре Серце» приймала футбольний турнір «Кубок надії 2018р.».  Це – перший в районі сучасний спортивний майданчик.
   Через тиждень після відкриття майданчика у Новому Милятині стало відомо, що футбольне поле розміром 45*22 м все таки буде збудоване на території ОЗНЗ «Красненська ЗОШ І-ІІІ ступенів №». Кінцевий термін будівництва майданчика - 1 травня 2019 року. Співфінансування на будівництво надає не селищна рада, а Буська міська рада.
фото зі сторінки Facebook Петра Жукровського

У Буську вшанували пам'ять жертв голодоморів в Україні


Вже традиційно в четверту суботу листопада Бущина разом з усім українством вшановує пам’ять жертв голодоморів 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. 

 Цьогоріч, у суботу, 24 листопада, у районному центрі Буську жалобна колона учасників заходу на чолі з місцевими священослужителями, керівниками органів влади району та міста пройшли вулицею Петрушевича від міської ради до пам’ятника Скорботи, де відбулось скорботне віче. Учасники заходу зупинились біля будівлі колишньої катівні НКВС, де запалили свічки та вшанували щирою молитвою замордованих комуністичним комуністичним режимом краян, встановили корзину квітів. 
  Під час віча-реквієму на тлі сумних мелодій звучали з вуст ведучої Надії Хом’якевич моторошні цифри втрат, які зазнала Україна під час цього геноциду світового масштабу. 
   З промовами до присутніх учасників віча звернулися голова Буської райдержадміністрації Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова. Зокрема Богдан Глова наголосив, що голодомор в Україні на початку ХХ ст. був не один. А саме це голод 1921-23 у якому жертвами стали жителі південних областей, які через посуху не змогли виконати норму з заготівлі зерна, голод 1932-1933 та 1946-47 років. Проте найстрашніший є саме штучно створений радянською владою голодомор 1932-33 років. Саме цей голодомор у 2003 році український парламент визнав геноцидом проти українського народу. 
  А у 2010 році суд визнав винними у штучному голодоморі проти українців Йосифа Сталіна, Лазаря Кагановича, В’ячеслава Молотова, а в Україні секретаря ЦК КПБУ Станіслава Косіора. Голова райради зауважив, що у травні 1932 з України вже вивезли продовольчі запаси, у червні весь посівний матеріал, а 7 серпня 1932 прийнята сумнозвісна постанова «Про охорону майна державних підприємств, колгоспів і кооперативів» відома як «Закон про п’ять колосків». Людям по суті заборонили володіти їжею. За менше ніж місяць до 14 вересня відбулося 250 розстрілів. Тому, як зазначив Богдан Глова, ті сторінки історії потрібно пам’ятати, щоб такого більше ніколи не повторилося. 
  Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять про невинно загиблих українців, поклали квіти до пам’ятника Скорботи, а місцеві священики Петро Салабай та Михайло Смачило відслужили панахиду за всіма жертвами голодоморів і політичних репресій.
/Буський медіа портал/
фото Роман МАТВІЮК

пʼятниця, 23 листопада 2018 р.

ВЕРХОВНА РАДА ПІДТРИМАЛА ПРОДОВЖЕННЯ РЕФОРМ УРЯДУ

Затвердження міністра одного з ключових міністерств дозволить пришвидшити важливі реформи, що дасть додаткові стимули для розвитку вітчизняної економіки.

  Вчора, 22 листопада Верховна Рада підтримала пропозицію Прем’єр-міністра України  і призначила на посаду міністра фінансів Оксану Маркарову. За це рішення віддали свої голоси 242 депутати, що свідчить про підтримку парламентом кадрової політики Уряду.
Вчасно ухвалений бюджет
  Завдяки професійній роботі Уряду і Міністерства фінансів в бюджетному процесі Верховна Рада вчасно ухвалила Закон «Про Державний бюджет України на 2019 рік». Це дозволяє вже зараз розпочати планування видатків на наступний рік і гарантує, що всі видаткові статті, як і в цьому році, будуть профінансовані вчасно і в повному обсязі. Крім того, вчасно ухвалений бюджет дозволяє продовжити співпрацю з Міжнародним валютним фондом, що відкриває Україні можливість отримати фінансування і від інших міжнародних фінансових установ і донорів. В тому числі, макрофінансову допомогу ЄС у розмірі 1 млрд євро. Співпраця з МВФ дозволить Україні спокійно пройти пікові виплати за зовнішнім боргом, який був накопичений з 2005-го по 2013-й роки. Загалом в 2019 році на обслуговування боргу держбюджет має витратити 418 млрд грн., що складає майже половину зведеного бюджету країни.
  Цей бюджет є збалансованим. Тобто, всі видатки мають конкретне джерело фінансування. Загалом до ІІ читання бюджет зріс всього на 1,8%  17,7 млрд. грн. Таке зростання забезпечено за рахунок збільшення надходжень від НБУ, а також уточнення надходжень від окремих податків і зборів.
  Перегляд дохідної частини дав змогу збільшити видатки на пріоритетні напрями соціальної і економічної сфери. Зокрема, збільшено фінансування безпеки і оборони, додаткові кошти будуть направлені на ремонт і будівництво доріг, АПК, освіту і охорону здоров’я, а також на соціальний захист. 
Починаємо жити на свої кошти
  Уряд ставить на меті поступове зменшення бюджетного дефіциту. Це буде ключовим пріоритетом міністерства. Показник бюджетного дефіциту на 2018 рік – 2,6% ВВП, в наступному році – 2,28% ВВП. Бюджет на наступний рік повністю вписується в цей параметр. Поступова зменшення бюджетного дефіциту означатиме можливість поступово скорочувати обсяги запозичень. 
  Кабінет Міністрів України вже затвердив стратегію управління державним боргом на найближчі три роки (2018-2020 рр). Головна мета, яку поставив Уряд – позбутися критичної залежності від запозичень. В наступному році боргове навантаження на бюджет має скоротитися до 52,2% ВВП (2018 -60% ВВП, а до 2020 р- до 49% ВВП. Якісне управління державним боргом забезпечить макроекономічну стабільність, що є фундаментом для пришвидшення економічного зростання.
Бюджет буде плануватися на три роки
   Уряд планує продовжити консультації з Верховною радою, аби ще в цьому році ухвалити зміни до Бюджетного кодексу, які передбачають запровадження трирічного бюджетування.  Запровадження планування бюджету на найближчі три роки дасть чіткі макроекономічні орієнтири для бізнесу і інвесторів, дозволить чіткіше планувати великі інфраструктурні проекти.
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю
Секретаріату Кабінету Міністрів України

85-річчя вшанування жертв Голодомору


22 листопада в НВК «Задвір’янська ЗОШ І-ІІІ ст..»  відбувся захід – реквієм «Ми пам’ятаємо! Ми сильні!»,  який підготували учні пластового гуртка «Проліски» разом із вихованицею.

   1932 – 1933 роки… Якими словами можна описати мучеництво України того періоду, яке поклало в землю сім мільйонів своїх кращих синів і дочок. Голодомор позначився на майбутньому нації. Третина умертвлених голодом - діти, які не народили нащадків, не дали потомства. У той час Україна була скорботною матір'ю, яка сумує за своїми дітьми. Немов Шевченкова наймичка вбога і знедолена, хоча й сильна духом.
Ти кажеш, не було голодомору?
Чому ж тоді, як був і урожай,
Усе суціль викачували з двору.
- Греби, нічого людям не лишай!..
Я бачив сам у ту зловісну пору
І пухлих, і померлих на шляхах.
І досі ще стоять мені в очах...
А кажеш - не було голодомору!
   Перегляд фільму про голодомор переніс усіх присутніх у ті страшні роки, коли без стихії, без засухи, без війни – в Україні, яка була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей.
   Хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять безневинних жертв голоду - геноциду.
  Після заходу, учні та вчителі отримали флаєри з інформативними матеріалами з метою підтримання акції «Запали свічку пам’яті» вдома.
Запалимо свічку у кожній оселі
На пам'ять на вічну про дні невеселі...
Про голод, що вдерся у кожну хатину.
І нищила смерть ця старого й дитину...
   Заступник директора з виховної роботи Збір Марія Іванівна, звертаючись до учнів школи, закликала усіх зберегти пам’ять про ці події і запалити свічку пам’яті 24 листопада о 16.00 год.
  Також учні школи підготували тематичну композицію до вшанування жертв Голодомору і передали її отцю Петру Гунчаку у церкву Собору Пр. Богородиці. 
Олена Баран, педагог-організатор

Голодомор 1932–1933 років – геноцид українського народу


23 листопада 2018 року в НВК «Яблунівська ЗОШ І-ІІ ступенів - ДНЗ» було проведено перший урок - Урок пам’яті жертв Голодомору та політичних репресій, де згадали трагічну сторінку з історії нашого народу і хвилиною мовчання вшанували пам’ять про мільйони невинних жертв.

   Класні керівники провели виховні години, а вчитель історії Мазан Марія Олегівна  підготувала загальношкільну годину пам’яті, «Схилимо голови в скорботі…», на якій учні школи закликали шанобливо ставитись до нашого минулого, пам’ятати про болючі сторінки життя нашого народу і шанувати пам’ять про них. Діти  зачитували спогади очевидців того лихоліття, які нікого не залишили байдужими, розказували вірші, пронизані болем та скорботою, та зачитували жахливі цифри втрати наших людей у 1932-1933 роках.
  В кінці виступу учні запалили свічку пам’яті.

Вшановуючи пам'ять жертв Голодомору


Вшановуючи пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років, працівники Буської районної бібліотеки для дітей організували книжково-ілюстративну виставку «Голод 1932-1933: біль і скорбота наша», де представили матеріали стосовно штучно створеного геноциду проти українського народу, а також спогади тих, кому вдалося вижити.

  Бібліотекар Надія Островська з учнями 3-В класу Буської ЗОШ №2 провела тематичну бесіду, під час якої презентувала оповідання сучасної львівської письменниці Оксани Думанської «Прихована правда» і твір Олесі Лісової «Зернятко надії». Під час заходу маленькі читачі дізналися про трагічні сторінки нашої історії. Бібліотекар також згадала факти з життя  Андрія Тимофійовича Нагорного, який пережив Голодомор, а у післявоєнний час мешкав та вчителював у Буську. Його родина врятувалася завдяки тому, що односельчани не видавали один одного і не вказували комуністам місця, де заховане збіжжя.
  Також працівники бібліотеки підготували для школярів пам’ятки у вигляді квітки- незабудки, у серцевині якої був напис «Пам’ятаймо про Голодомор 1932-1933 в Україні».
   Працівники бібліотеки долучилися до проведення уроку-реквієму «Україна пам’ятає. Світ визнає», присвяченого вшануванню пам’яті жертв Голодомору, який підготувала педагог-організатор Зоряна Мирославівна Гулай з учнями 7-А класу Буської ЗОШ№2. Захід  вдало доповнювали художні номери семикласників. Зворушливою була танцювальна композиція, під час якої Маркіян Кирик виконував  пісню Наталі  Май «Свіча».
   Бібліотекар Іванна Якимишин виступила з історичною розвідкою «Голодомор – геноцид української нації». У підсумку вона зазначила, що голодомори прийшли на нашу землю тоді, коли Україна втратила державність. Для присутніх було зроблено огляд літератури, представленої на виставці. Учасники заходу у пам’ять про національну трагедію отримали квітку-незабудку – символ Голодомору.