пʼятниця, 25 січня 2019 р.

ЯК ЗАХИСТИТИСЬ ВІД ГРИПУ?


 За даними  Центру громадського здоров’я  МОЗ України протягом звітного 3 тижня (14–20.01.2019) на грип та ГРВІ захворіли  в Україні 191 953 людини, 53,8% з яких — діти віком до 17 років та зареєстровано 6 летальних випадків від грипу, що підтверджено методом полімеразної ланцюгової реакції; із початку епідемічного сезону — 25, зокрема, четверо дітей віком до 17 років.

         За минулий 3 тиждень (14.01-20.01) в Львівській області захворіло на грип та  гострі респіраторні  інфекції 11 062 осіб, що на 1 485 випадків більше, як за попередній тиждень. З початку епідемічного сезону вірусологічною лабораторією ДУ “Львівський ОЛЦ МОЗ України”  при лабораторному досліджені методом ПЛР зразків матеріалу від хворих  із підозрою  на грип  та ГРІ  визначено в 11 зразках вірус грипу А, а також виявлено  риновіруси,   віруси парагрипу ІІ, ІІІ та ІV типів,  аденовірус, коронавіруси, метапневмовіруси.
    За підсумками моніторингу 3 тижня в Буському районі на гострі респіраторні вірусні інфекції, грип  захворіло 211 осіб,  в т.ч. дітей до 17р. – 129. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 61,1%. У віковій групі  0-14 років  відсоток захворілих дітей становить – 46%, 7-14 років – 18,5%.  У порівнянні з минулим тижнем  рівень загальної захворюваності  ГРІ, грип збільшився  на 6,2%, а серед дитячого населення  зменшився  на 9,3 %.
  Станом на 18.01.2019 р. в районі отримали щеплення проти грипу 45 осіб,  в т.ч. з групи  ризику 44. 
  Найдієвішим способом профілактики грипу є вакцинація. Оптимальний час введення вакцини – початок осені (вересень–жовтень). Втім, щеплення можна робити й пізніше – упродовж всього сезону грипу. Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів.
  У цьому сезоні в Україні  доступні дві вакцини від грипу: чотиривалентна Vaxigrip Tetra французького виробника Sanofi Pasteur і тривалентна GC Flu південнокорейської компанії Green Cross Corporation.
  Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.
   Симптоми грипу:
- різке підвищення температури тіла;
- головний біль, біль у м’язах, у горлі ;
- кашель;
- нежить.
   Симптоми грипу, що вимагають термінової госпіталізації:
- обличчя стало дуже блідим чи з’явилось посиніння;
- важко дихати;
- температура не спадає впродовж довгого часу;
- багаторазове блювання та випорожнення;
- порушення свідомості – надмірна сонливість чи збудження;
- біль у грудній клітці;
- з’явились домішки крові у мокроті;
- показники артеріального тиску нижчі норми.
  Ці симптоми грипу ігнорувати ні в якому разі не можна. Продовжувати лікування вдома дуже небезпечно, оскільки затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.
   Нагадуємо ефективні методи щоденної профілактики, застосування яких знизить ризик захворіти:
1. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви,  тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби. Уникайте місць скупчення людей, масових заходів. Одягайтеся по погоді. Стежте, щоб ноги не промокали, одежа захищала від холоду і вітру, носіть теплий головний убір та рукавички.
2. Захворіли — лишайтеся вдома. Якщо можливо, візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип  та простудні інфекції швидко передаються іншим, тож  перебування хворого в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
3. Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання  ніс та рот ліктем або серветкою  — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
4. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
5. Намагайтеся не торкатися руками обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та вірусів, торкаючись ними обличчя ви збільшуєте  шанси потрапляння їх в організм.
6. Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Регулярно провітрюйте приміщення. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою тривалістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною  вітамінізованою їжею.
7. Якщо Ви захворіли не потрібно займатись самолікуванням, а зверніться до свого сімейного лікаря. Тільки лікар зможе правильно оцінити важкість  стану, поставити діагноз та призначити правильне  лікування. 
Буське районне лабораторне відділення
Бродівського МРВ ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України

Немає коментарів:

Дописати коментар