четвер, 7 березня 2019 р.

Бущина цьогоріч на конкурс мікропроектів подала вдвічі більше заявок, ніж торік


Цього року громади Буського району подали до Львівської обласної ради 57 мікропроектів місцевого розвитку, але реєстрацію пройшли 43 заявки. Про участь громад нашого району в обласному конкурсі мікропроектів “Буському медіа порталу” розповів голова Буської районної ради Богдан Глова

  – У грудні місяця 2018 року було розпочато конкурс мікропроектів. Всі мали можливість написати заявку.  Для цього організовувались відповідні навчання з доїздом до Львова, надавались потрібні консультації. 
   Чому ми просимо громади писати мікропроекти? Тому що, половина фінансування їх бере на себе обласний бюджет. Хто хоче зробити заміну вікон в школі, чи встановити в селі освітлення, зробити тротуар або закупити обладнання для народного дому, то замість того, щоб просити все фінансування з сільського чи районного бюджету – можна краще написати мікропроект з співфінансуванням з обласного бюджету.  
   31 січня 2019 року закінчився термін прийняття заявок. Потім тривав процес їх опрацювання. На жаль, не всі заявки пройшли реєстрацію. З 57 заявок з Буського району реєстрацію пройшли 43. Далі обласна рада визначає потенційних переможців. Тоді всім районам скидають списки і потенційні переможці повинні до 22 квітня подати рішення на підтвердження співфінансування. І лише ті, хто подасть рішення, будуть визначені переможцями. А ті, хто не подадуть, будуть вилучені зі списку, а на їх місце по списку стане інший заявник. Вже у травні буде затверджений остаточний список переможців.
   Крім фінансування з бюджету, найголовніше обласна рада враховує: скільки грошей зібрала громада. Щоб заявка була зареєстрована треба, щоб громада зібрала 10% суми від кошторису проекту. Але навіть 10% – це нуль балів, це лише право взяти участь у конкурсі. Далі виставляються бали: якщо більше на 1%, то це 1 бал, на кожний наступний відсоток добавляється бал. Наприклад, якщо громада має 20% фінансування, то за це отримує 11 балів. Тобто високий бал можна отримати за співфінансування від громади. Ще 6 балів дають за актуальність проекту, 9 балів – за розвитковість, очікуваність результатів проекту тощо. Ще маємо 1,5 бала до кожного проекту за індекс платоспроможності. 
   Вже зараз можна сказати, що цьогоріч найбільше заявок на конкурс мікропроектів подала галузь культура. Ось у Побужанах та у Соколівці дослухались до моєї поради: громада сіл, щоб назбирати коштів на співфінансування, ходили по оселях колядувати на різдвяні свята, були й в адмінбудинках району. Назбирали більше 20% співфінансування, бо люди знали, що кошти, які дають на коляду підуть на добрі справи для розвитку громади.
   Отже, галузь культура подала 20 заявок на загальну суму 471 тис. 558 грн.;
Галузь освіта (8 заявок) на суму 2 млн 75 тис 306 грн.;
Галузь медицина (9 заявок) -  1 млн 531 тис 439 грн.; 
Місцеві ради подали (6 заявок) -  989 тис 455 грн.;
Загалом все це на суму 5 млн 67 тис 758 грн. 
  Члени конкурсної комісії обласної ради відзначили, що цьогоріч громади Буського району якісно написали проекти і подали більше заявок, ніж торік. Натомість інші райони подали менше в порівняні з минулим роком. Приємно, що у Буському районі громади активізувались у співфінансуванні.
   Якщо брати до уваги детальний аналіз, то у заявках переважно капітальний ремонт будівель, дахів, котелень, заміна вікон, закупівля інвентаря, встановлення вуличного освітлення тощо.
    До речі, вперше в січні місяці з’явився соцеконом. До грудневих коштів були додані додаткові кошти розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 січня 2019 року №39-Р. Зокрема село Ожидів на капітальний ремонт фасаду ДНЗ “Казка”, отримало у грудні одну суму, а у січні - ще додаткові кошти. Загалом на освоєння мають 585 тис 350 грн.
   Далі – реконструкція даху народного музею Шашкевича на суму 299  тис 655 грн та капітальний ремонт Народного дому село Лісок 365 тис грн.
  Було виділено і повністю нову суму, зокрема на капітальний ремонт дитячої музичної школи 726 тис 522 грн і реконструкцію ДНЗ "Калинонька" 373 тис 478 грн. 
  На даний момент ще розглядаються проекти по ДФРР, обласному соцеконому, проекту спортивних майданчиків та інших.
   Зазначу, що по Державному фонду регіонального розвитку від Буського району подано 9 об'єктів на суму 91 млн грн.
  До речі, днями отримав лист від обласної комісії з питань будівництва, житлово-комунального господарства, енергоефективності, альтернативної енергетики, промисловості та інвестиційної політики, які підтримали мою ініціативу щодо проекту реконструкції Красненської міської лікарні. Обласна комісія скерувала лист в обласну державну адміністрацію для розгляду.  Ми просимо на цей рік на лікарню 5 млн грн.
  Зазначу, що на цей проект Красненська селищна рада пообіцяла виділити 200 тис грн співфінансування, районні раді залишиться дофінансувати 425 тис 202 грн.
   Сподіваюсь, що за підтримки такої комісії нам вдасться відстояти важливий проект реконструкції Красненської міської лікарні. 

Немає коментарів:

Дописати коментар