понеділок, 15 квітня 2019 р.

Про актуальність проблеми ентеробіозу у дітей


Всесвітня організація охорони здоров’я оприлюднила статистичні дані, згідно з якими більше 80% населення нашої планети страждає від паразитарних хвороб. Гострики (Enterobius vermicularis) є найбільш поширеною інфекцією. На неї хворіють мільйони дітей, всіх соціально-економічних шарів, кожен рік.

   У Буському районі за 2018 рік зареєстровано 24 випадки захворювання на ентеробіоз  проти 107 випадків захворюваності за 2017 рік. Спостерігається  тенденція до зниження захворюваності ентеробіозом у 4,4 рази. Однією з важливих причин зниження захворюваності на дану нозологію являється відсутність проведення щорічних планових обстежень організованого дитячого населення.
   Гострики – маленькі білі черв’яки з гострими кінчиками, довжиною від 0,5 до 1 см. Не можна миритися з думкою, що гострики не шкідливі. Це далеко не так. Живуть вони в нижньому відділі тонкого і в товстому кишечнику людини, звичайно у великій кількості. Хоч життя гостриків в організмі людини недовгочасне – всього один місяць, люди виявляють їх у себе і у своїх дітей протягом декількох років. Відбувається це в результаті самозараження.
  Гострики-самки для відкладання яєць виповзають із прямої кишки назовні, відкладаючи на шкірі безліч яєць, викликаючи при цьому сильне свербіння, особливо вночі під час сну. При розчухуванні сверблячих місць яйця гостриків прилипають до шкіри пальців хворого, потрапляють під нігті і з немитих рук заносяться безпосередньо в рот, викликаючи повторне зараження. Яйця гостриків забруднюють тіло, білизну, постіль, попадають на підлогу і разом з пилом заносяться на різні предмети і харчові продукти.
   Найчастішими ознаками ентеробіозу є свербіння в ділянці заднього проходу і промежини. Хворі діти дратівливі, знижуються увага та успішність в школі, худнуть, погано їдять, вночі прокидаються, скаржаться на болі в животі. У деяких хворих домінують диспепсичні прояви. При дослідженні крові виявляється еозинофілія.
  При підозрі на наявність ентеробіозу необхідно звертатись до лікаря. Якщо у дитини виявлені гострики, необхідно суворо дотримуватись таких гігієнічних правил:
- старанно мити руки з милом перед їжею, після відвідування туалету і після сну;
- вранці і ввечері підмиватися теплою водою з милом;
- щоденно змінювати натільну і постільну білизну, прасувати її або кип’ятити;
- частіше купатись;
- не можна спати з хворим в одному ліжку;
- тримати в чистоті нігті;
- не брати пальців до рота, не гризти нігті, боротися з цими звичками у дітей;
- частіше проводити вологе прибирання приміщень.
   Виходячи з вищезазначеного, важливо відзначити, що своєчасна діагностика, лікування та профілактика – необхідна умова збереження вашого здоров’я та здоров’я ваших дітей на багато років.
   При наявності наведених клінічних проявів або підозри на ентеробіоз рекомендуємо провести лабораторні обстеження, які можуть забезпечити   фахівці Буського РЛВ Бродівського МРВ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України», тел.3-00-92  +380934502829.
Буське РЛВ Бродівського МРВ 
ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»

Немає коментарів:

Дописати коментар