пʼятниця, 7 серпня 2015 р.

Сьогодні у Буську відбулися громадські слухання з питання спорудження пам’ятника Тарасу Шевченку.

   В малій залі засідань адмінбудинку своїми думками щодо місця встановлення пам’ятника поділилися мешканці Буська Михайло Шимків – голова оргкомітету, завідувач відділу культури та туризму РДА Людмила Ціхоцька, керівник відділу з питань захисту прав споживачів Василь Кашуба, також слово мали голова РДА Петро Мороз і голова райради Володимир Замроз. Обговорювалися всі «за» і «проти», переваги та недоліки певних місць, розміри пам’ятника, який би підійшов до кожного з запропонованих місць, розмір коштів, які необхідно буде зібрати для будівництва, в тому числі для проведення робіт з благоустрою. 
   З поміж кількох пропозицій, учасники обговорень підтримали висловлену вчора під час засідання оргкомітету пропозицію голови райдержадміністрації Петра Мороза про встановлення погруддя Тараса Шевченка біля районного Народного дому, за яку проголосували одноголосно. Працівники культури з самого початку також дотримувалися думки, що пам’ятник Кобзарю має бути біля закладу культури, запевнили учасників слухань, що повсякчас доглядатимуть за пам’ятником, допомагатимуть при проведенні будівельних робіт.
   Як повідомив Буський міський голова Ростислав Сліпець з бюджету на виготовлення погруддя буде виділено кошти в сумі близько 100 тис. грн., допоможе міська рада і з благоустроєм території. Сприяння у виділенні фінансової допомоги з районного бюджету обіцяв й голова райради Володимир Замроз. Не залишаться осторонь меценати та громадськість, завдяки яким було збудовано у Буську памятники Петрушевичу, Скорботи, у Новосілках – Шашкевичу.
   Проекти пам’ятника оргкомітет розгляне після 10 вересня, отримавши усі пропозиції від зацікавлених скульпторів. Серед побажань присутніх – зображення Тараса Шевченка має бути у віці 35-40 років і не повторювати вже відомі зображення Кобзаря.
Інформація прес-служби Буської РДА
Фото Мирослава ТИМЧИШИНА 

5 коментарів:

 1. НУ ЧОМУ ЗНОВУ ПОГРУДДЯ? ПОМІНЯЛИ ПОГРУДДЯ ВРОРОШИЛОВУ І КАЛІНІНУ НА ПОГРУДДЯ ПЕТРУШЕВИЧУ... ТЕПЕР ПОГРУДДЯ ШЕВЧЕНКУ... БО ТАК ДЕШЕВШЕ? ЧИ ЛИШЕ ЗАРАДИ ТОГО, ЩОБ ПОСТАВИТИ "ПТИЧКУ", ЩО ВЖЕ І В БУСЬКУ Є ПАМ'ЯТНИК ВЕЛИКОМУ КОБЗАРЕВІ? НА ТЕ ВІН І "ВЕЛИКИЙ", ЩОБ ПОСТАВИТИ ГІДНИЙ ЙОГО ПОСТАТІ МОНУМЕНТ, А НЕ БЕЗРУКОГО І БЕЗНОГОГО, ЗАМУРОВАНОГО ПО САМІСІНЬКЕ СЕРЦЕ! ШАНОВНА БУЗЕЦЬКА ГРОМАДО!!! НЕВЖЕ МИ УСІ РАЗОМ НЕ ЗМОЖЕМО ЗІБРАТИ КОШТИ НА СПРАДІ ГІДНИЙ ПАМ'ЯТНИК НАШОМУ БУДИТЕЛЮ! КОМУ Ж, ЯК НЕ ЙОМУ І КОМУ Ж , ЯК НЕ НАМ! ЛЮБІМО НАШУ ІСТОРІЮ І ЛЮБІМО НАШЕ МІСТО!

  ВідповістиВидалити
 2. Колись у Буську жили сестри Байко. Всесвітньо відомі виконавиці української пісні. Колись в Буську стояв їхній пам'ятник у вигляді фонтану. Та з часом пам'ятник-фонтан було знищено. То можливо є сенс подумати про його відновлення? А великому Кобзареві і без нашого міста є багато пам'ятників.

  ВідповістиВидалити
 3. Таки так. У нас тільки ще такого пам'ятника бракує, бо решта вже все досконале. І Шевченко писав - чим більше йому погрудь, тим ближче світле майбутнє.

  ВідповістиВидалити
 4. Так, зараз першочергове завдання -зібрати кошти на ще один пам'ятник ( при всій повазі до Великого Кобзаря), а діти , які борються за життя , поранені солдати - це почекає. Чому ми такі черстві і бездушні ? Для когось ці гроші - питання життя і смерті .

  ВідповістиВидалити
 5. Я завжди підтримувала зведення в Буську пам’ятника Великому Кобзарю. Але тепер війна. Може і справді потрібно дочекатися кращих часів. Ціна пам’ятника в повний ріст не менше мільйона коштує.

  ВідповістиВидалити

МИ У FACEBOOK

© 2017. На платформі Blogger.

.

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ

ПАРТНЕР