Два в'їзда на сміттєзвалище: один - легальний, другий - несанкціонований |
Сміття прийматимуть до 1 вересня
Верблянське сміттєзвалище |
...Під'їжджаємо
до в'їзду на територію Верблянського сміттєзвалища, тут вказівників немає. Важко повірити, що то є об'єкт
екологічно стратегічний на який міська рада витрачає з міського бюджету чималі
кошти.
При в'їзді на полігон: ні назви полігону, ні графіку |
- назва полігона побутових відходів;
- рік ведення полігона в експлуатацію; - найменування суб’єкта господарювання, що здійснює експлуатацію полігона побутових відходів;
- режим роботи полігона;
- види відходів, що приймаються на полігон;
- тарифи на надання послуг із захоронення побутових відходів;
- найменування структури, що забезпечує охорону полігона побутових відходів, - усе це вимагає Закон України «Про відходи», та усім начхати.
Пошкоджений стовбур дерева є свіжий |
Міський голова Буська Ростислав Сліпець спробував нас запевнити, що це лише легкові машини там проїжджають, однак за описаними характерними ознаками, це свідчить про зовсім інше: очевидно у ночі теж возять сміття на сміттєзвалище і про це чудово знають самі посадовці, які, напевно, беруть за це чималі кошти у свої кишені.
Про несанкціонований об’їзд
шлагбауму Ростислав Сліпець пояснив такою версією, що мовляв, комунальний працівник
нашого міста, перебуваючи у відпустці, забувши ключі удома, був змушений об’їхати шлагбаум на
сміттєзвалище, не дочекавшись відкриття. Через те, ймовірно, машина й поламала гілки
дерев та пошкодила стовбур дерева. Від цієї версії відразу виникає чимало цікавих питань, які кожен читач може задати самостійно.
На території сміттєзвалища у ніс вдаряє стійкий запах гноїння та ще незрозуміло чого. Сміття на полігоні не повсюди розгорнуте. У нашій країні порядок утримання таких полігонів регулюється Законом України «Про відходи», наказом Міністерства з питань житло–комунального господарства України «Про затвердження Правил експлуатації полігонів побутових відходів». Законів України «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та інших.
На території сміттєзвалища у ніс вдаряє стійкий запах гноїння та ще незрозуміло чого. Сміття на полігоні не повсюди розгорнуте.
Два журнала обліку, а третій – удома
На прохання депутата райради і журналіста показати журнал обліку, тутешня працівниця сміттєзвалища спочатку нам пред'явила зошит, який є навіть не прошитий згідно вимог. Після того, як ми виявили, що зошит оформлений з порушенням, нам відразу вручили другий, який вже носить назву: «Журнал щоденного обліку ТПВ. Реєстрація транспортних засобів перевозки сміття». Облік у ньому ведеться лише з липня 2016 року. Цей журнал вже прошитий, однак інформація у ньому, обліком ніяк не назвеш: ні тобі часу, ні номеру машину, ні підпису водія. Працівниця сміттєзвалище пояснила, що один зошит, мовляв, чорновий варіант, а інший – робочий. Для чого було вручати спочатку чорновий журнал?, - працівниця так і не відповіла.
Один журнал - чорновий, а... |
Раніше у коментарях Буському порталу міський голова повідомляв, що на територію Верблянського сміттєзвалища завозять у межах 5 машин зі сміттям в добу. У журналі, який ведуть працівники сміттєзвалище, ми побачили цифри в межах 3-5 машин на добу, однак чомусь зовсім відсутня інформація, про час коли привезли сміття, номер машини та відсутній сам підпис водія. Фактично ведеться не чіткий облік.
...другий ніби робочий |
Об'єм привезеного сміття не контролюється...
Також варто відзначити, що на сміттєзвалищі не має згідно вимог Закону і
встановлених автомобільних ваг для обліку кількості усіх видів відходів, що
надходять на полігон побутових відходів. Відтак досі достеменно не відомо,
скільки насправді на день, а то й за ніч (?) приймає львівського сміття Верблянське
сміттєзвалище і чому досі не закритий несанкціонований об'їзд? Очевидно, для когось це вигода, а для когось – байдужість. У цій ситуації мали б зреагувати мешканці Буська, Верблян та навколишніх сіл, бо вони у першу чергу отруюються. Але вони мовчать, бо міська рада нібито пообіцяла їм усе тримати на контролі. Мешканці міста та сіл повіривши посадовцям продають своє та дітей здоров'я, а хтось, на цьому добре заробляє. Ось такі реалії.
Роман МАТВІЮК, фото автора
/Буський медіа портал/
0 коментарі:
Дописати коментар