четвер, 3 березня 2016 р.

КРАСНЕНСЬКА СЕЛИЩНА РАДА Є ТАКИМ САМИМ ЗАСНОВНИКОМ САДОЧКІВ, ЯК І РАЙОННА

ДНЗ "Калинонька" смт.Красне
Сьогодні, як і обіцяли на сесії Красненської селищної ради, група активістів, місцевих депутатів на чолі з головою Красненської селищної ради М. І. Чучманом завітала до кабінету голови Буської районної ради Богдана Глови з питанням додаткового виділення коштів на фільтр очистки води ДНЗ «Калинонька».

    Нагадаємо, що селищний голова Микола Чучман наголошував, що дитячі дошкільні установи – це виключно проблема району. Проте Богдан Глова оприлюднив цікаву інформацію піднявши діючий Статут Дошкільного навчального закладу «Калинонька», який затверджений як Красненською селищною радою (рішення №913 від 24.03.2015 року), так і Буською районною радою (рішення №569 від 02.04.2015 року).
    Отже, згідно п. 1.3. цього Статуту засновниками ДНЗ є Красненська селищна рада та Буська районна рада. Більше того, було наголошено, що майно садочку (усі приміщення) є у виключній власності Красненської селищної ради. Тобто в районну комунальну власність не передавалось. Отже, вся відповідальність за Красненські садочки лежить і на селищній раді.
    Що стосується районної ради, то як з’ясувалось, вона затверджує лише загальні цифри на галузі і то після експертизи фінансового управління РДА. До прикладу на галузь освіти затверджено трохи більше 70 млн. грн.. З них на ДНЗ району – 7 308 100 грн. А відділ освіти самостійно затверджує кошториси садочків. І на садочок «Калинонька» погоджено 1 627 300 грн. І, як наголосив керівник відділу освіти Богдан Глуховецький, кошти на фінансування ДНЗ з державної освітянської субвенції використовувати категорично заборонено. Тобто, садочок «Калинонька» (як і інші ДНЗ) профінансовано виключно з районного бюджету. Відтак, Богдан Глова звертався до Красненської селищної ради як до одного із засновників садочку, з проханням дофінансувати закупівлю фільтру, оскільки цей засновник на садочок ще нічого не давав. Але депутатам на  сесії Красненської селищної ради головуючий засідання не розказав, що до садочку однакове відношення має як районна, так і селищна рада. На даний час досягнуто домовленості, що на закупівлю фільтрів 50% виділяє районна рада, а 50% – селищна. Хоча є думка, що саме власник майна повинен відповідати за його покращення.
    Також голова Буської РДА Петро Мороз наголосив, що очищуватися буде лише технічна вода, яка після очищення все одно залишиться технічною. Тому реально потрібно думати про свердловину і забезпечення садочків справді нормальною водою, а просто фільтр проблему не вирішить. Усі з цим погодились, що реально потрібно розпочинати більш масштабний проект.   

Немає коментарів:

Дописати коментар