понеділок, 27 листопада 2017 р.

ГРИП ТА ЙОГО ПРОФІЛАКТИКА

За підсумками моніторингу 47 тижня (17.11.2017р. по 23.11.2017р.) в Буському районі на гострі респіраторні інфекції захворіло 139 осіб, в т.ч. дітей до 17 років – 97, що на 2 випадки більше, як за попередній тиждень. Інтенсивний показник на 100 тис. населення склав 298,89 при епідпорозі 217,68. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 69,7%. У віковій групі 0-14 років відсоток захворілих дітей становить – 83,5%, 7-14 років – 16,5%. 

   За аналогічний період 2016 року (18.11.16р. – 24.11.16р.) на ГРІ у районі захворіло 116 осіб, з них 69 дітей, що вказує на ріст захворюваності за поточний рік в 1,2 рази . Із загального числа захворілих, в інфекційне відділення Буської ЦРЛ госпіталізовано 11 осіб (8%), у тому числі 8 дітей до 17 років. В Україні пройшли перереєстрацію вакцини проти грипу: "Інфлувак" (виробник - Нідерланди), "Інфлуензе Ваксин" (Китай), "Джісі ФЛЮ" (Корея) і "Ваксігрип" (Франція). Станом на 17.11.2017р. у Буському районі отримали щеплення проти грипу 31 особа з групи ризику. 
   Грип - це гостра інфекційна високо контагіозна хвороба, викликається вірусами грипу, передається повітряно-краплинним шляхом. 
  Основні ознаки: 
1. Гострий початок 
2. Короткий гарячковий період 
3. Інтоксикація організму    
4. Ураження слизових оболонок верхніх дихальних шляхів 
5. Часті ускладнення з боку органів дихання. 
   Основним джерелом інфекції є хвора людина. В перші 2-3 доби хвороби хвора людина виділяє величезну кількість вірусу під час дихання, кашлю, чхання. Початкові ознаки грипу – загальний дискомфорт, легкий озноб, закладеність носа, сухість і перхота в горлі. Вже через кілька годин з’являється гарячка (38-400 С), яка супроводжується інтенсивним головним болем в лобній, скроневій і надбрівній ділянках. Характерний біль в очах, м’язах та суглобах, запаморочення, нудота, блювання. Вірус грипу передається від людини до людини під час чхання, кашлю. В процесі цих актів велика кількість збудника потрапляє у повітря, а звідти – у дихальні шляхи людей, особливо у місцях великого скупчення людей (громадський транспорт, кіно, театри, дитячі заклади). Контингенти найбільшого ризику – діти раннього віку і особи похилого віку. Характерні ускладнення і з боку нервової системи. Під час грипу або після перенесеної хвороби спостерігається загострення хронічних хвороб. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія. Сприйнятливість до зараження вірусами грипу висока. 
  Для грипу та ГРІ характерна сезонність. В осінньо-зимові місяці збільшується ураженість населення гострими респіраторними інфекціями та грипом. У період сезонного підвищення захворюваності дотримуватись простих правил профілактики: 1. По можливості уникати відвідування закладів із великим скупченням людей (кіно, театри, торгові центри, ринки). 2. Виходячи з дому, змащувати ніс оксоліновою маззю. 3. Не займатися самолікуванням. При перших ознаках захворювання (особливо у дітей раннього віку, осіб похилого віку та осіб з хронічними захворюваннями) звертатися до лікаря. 
Буське районне лабораторне відділення 
Бродівського МРВ ДУ "ЛОЛЦ МОЗ України"

Немає коментарів:

Дописати коментар