неділя, 13 листопада 2016 р.

Журналістка інтернет-ресурсу «Буський медіа портал» провела соціальний експеримент, як потрапити жінкам із дітьми на верхні поверхи будинків, до закладів громадського харчування та до крамниць... і чи виявлять містяни співчуття та простягнуть руку допомоги.

  У будинку на вулиці Будівельників у Буську немає ліфту, а мамі з візком потрібно піднятися на найвищий поверх. Як бути? Пересуватися самотужки важко, однак поступово люди повертаються додому з роботи. Чи допоможуть вони нашій дослідниці, яка завітала в гості до їхньої сусідки? З вікна другого поверху за мною спостерігає літня жінка. Я починаю мучитися з візком. Беру на руку малюка і тягну коляску-візок. Так тривало майже півгодини, ніхто не допоміг. На другий день вирішую спробувати ще раз перевірити, тепер на вулиці Галицька. На дворі неподалік входу курить чоловік років 40. Звертаюсь до нього:
- Будь ласка, винесіть мені візок, я не маю сил.
- А коли народжувала, думала, хто допомагатиме буде? Не я батько твоєї дитини. Телефонуй чоловікові!, - відповів незнайомець і зайшов до помешкання.
   Чесно кажучи, моєму подиву не було меж. Відтак до мене підійшов хлопець років 20. Він одразу схопив візок і без слів виніс його нагору. Поцікавився лише, чи допомогти відчинити двері і чи занести його до квартири. Усе ж...світ не без добрих людей!
    Якщо до кафе приходить жінка з дитиною, візок вона може залишити на вулиці. Так кажуть офіціанти. Однак чи не вкрадуть його звідти – гарантій ніхто не дає. Та й турбуватися про безпеку майна, як вважають власники закладів громадського харчування, повинна поліція. Отже, до більшості таких закладів без сторонньої допомоги мамам з малюками потрапити непросто.
– Велосипеди ж не крадуть. Хіба що дуже рідко, - каже один із працівників кафе. – Ви беріть із собою замок і прив’язуйте візок до дерева, до сміттєвої урни. Вихід знайти завжди можна.
  Що й казати...Цікавий підхід до клієнтів у деяких місцевих кафе. Та що казати про них, коли навіть далеко не всі аптеки в Буську обладнано пандусами. Утім у середмісті перехожі справді активно допомагають іншим.
  - Я винесу візок!, -каже жінка років 30 і одразу ж із рішучістю штангіста хапає його однієї рукою. 
Справді, деякі бущанки мають таку силу, що на руках можуть носити не тільки дітей, але й чоловіків! Та й представники сильної статі вміють показати своє благородство...
   - У нас головне набудувати, а про людей ніхто не думає. А скільки жінок таким чином просять про допомогу. Я вже звик до подібних прохань. З радістю винесу і візок, і дитя, і навіть маму, - усміхається мені пан Ігор.
   - Я ж і сам колись був дитиною. Моїй мамі теж допомагали. Проблема актуальна вже далеко не перший рік...Десятиліттями жінка з візками зіштовхуються з подібним, - ділиться думками інший містянин.
  Дійсно, у дечому мами є обмеженими... їм непросто дістатись до певних споруд. Напевно, саме тому й придумали слінг, або «кенгурушку»... з нею куди простіше. Щоправда, на великі відстані пересуватися не дуже зручно. Втішає одне – більшість тих, кого я зустріла на вулицях міста, справді виявили людяність і поспішали на допомогу, а значить – не все у нас так і погано!
Інна ГОНЧАРУК

0 коментарі:

Дописати коментар

МИ У FACEBOOK

© 2017. На платформі Blogger.

РОБОТА

ПП «ТАЙФУН-ПЛЮС» — один з найбільших виробників пиляного шпону (ламелі), паливних гранул та брикетів в Україні у зв’язку із розширенням виробництва оголошує про відкриття вакансій:

Начальник сервісної служби

ВИМОГИ:

Технічна освіта

Знання у галузі механіки або електрики

Бажаний досвід роботи на виробничому підприємстві

Знання програм MS Office (Excel, Word)

Відповідальність в роботі.

Бухгалтер

ВИМОГИ:

Вища освіта (облік та аудит, економічна);

Досвід роботи бухгалтером від 1 року бажано на ділянці основних засобів (ІНМА та МШП);

Знання пакету Microsoft Office (впевнений користувач Excel), 1С 8;

Водій навантажувача

ВИМОГИ:

Водійські права та довід водіння

Досвід водіння навантажувачем буде перевагою

Слюсар-ремонтник

ВИМОГИ:

Профільна освіта (механізація, слюсар-ремонтник);

Досвід роботи з механічним та електричним устаткуванням;

Бажано вміння виконання зварювальних робіт.

Оператор устаткування з перероблення деревини

ВИМОГИ:

Професійно-технічна, або неповна вища освіта;

Вміння працювати з обладнанням та устаткуванням;

Відповідальність в роботі.

Складальниця виробів з деревини

ВИМОГИ:

Спритність рук та бажання працювати

Різноробочий

ВИМОГИ:

Вміння працювати з електроінструментом;

Бажання працювати.

Прибиральник

ВИМОГИ:

Старанність, прихильність до чистоти та порядку;

Бажання працювати, відповідальність.

Працюючи у нас Ви отримаєте:

ВИСОКУ та стабільну ОПЛАТУ ПРАЦІ;

Довезення до місця праці та додому;

Перспективу розвитку;

Комфортні умови роботи.

Чекаємо на Ваші резюме за адресою: село Ожидів Буського району Львівської області вулиця Шашкевича № 41

контактний тел. +38067 213 68 06Іванка Березяк

e-mail: ibereziak@tayfun-plus.com.ua

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ

ПАРТНЕР

ВАШ КОМП'ЮТЕР

ВАШ КОМП'ЮТЕР