субота, 8 квітня 2017 р.

Депутати Буської районної ради зібрались на позачергову сесію у четвер, 6 квітня, на якій прийняли Звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Генеральної прокуратури України, Національного антикорупційного бюро України щодо скасування  абонплати за підключення до системи газопостачання. Подаємо текст Звернення:

   28 березня 2017 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання  у сферах енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП), ухвалила рішення про затвердження за новою методологією тарифів на послуги розподілу природного газу для газорозподільних підприємств, розрахованих на основі приєднаної потужності.
   НКРЕКП пропонує вилучити транспортну складову із загального тарифу та ввести окрему обов’язкову абонентську плату, до того ж за роздутим тарифом. Інакше кажучи, кожна сім’я, незалежно від споживання, повинна буде додатково до і так завищених газових тарифів у середньому сплачувати ще 92 грн./міс., тобто 1100 грн. за рік. Загалом середня плата за споживання газу має зрости у 2-5 разів, передусім для тих, хто не має лічильника, використовує газ лише для приготування їжі та користується послугами невеликих газорозподільних компаній. Найбільш відчутно ця новація вдарить по найбідніших громадянах, яких в Україні, за оцінками ООН, 60%. Постраждають також ті абоненти, які сезонно користуються газом, наприклад, використовують його тільки влітку на дачі. Антигуманним є ще й той аспект, що субсидії на сплату цих нових поборів не передбачені!
   Мотивуючи таке рішення начебто необхідністю підвищити прозорість тарифоутворення та стимулювати громадян економити газ, регулятор насправді вкотре подбав про інтереси олігархів, які фактично монополізували забезпечення населення не лише електрикою, а й газом. Дозволивши Рінату Ахметову заробити на вугільній формулі «Роттердам+», через яку українці переплатили майже 10 мільярдів гривень за електроенергію, НКРЕКП взялася примножувати статки арештованого у Відні Дмитра Фірташа. Саме він контролює більшість газорозподільних підприємств – облгазів. Їхня загальна виручка цього року завдяки запровадженню абонплати має зрости до 24,15 мільярдів гривень.
   І отримувати ці нові мільярди гривень будуть фірми енергетичних олігархів, які, побачивши, що споживання газу населенням за минулий рік скоротилося на 25%, та зрозумівши, що така тенденція збережеться - люди і далі будуть економити та відмовлятися від дорогого газу, знайшли новий спосіб, як не лише не втрачати надприбутки, але й примножити статки олігархів.
   Якщо змовчати, скоритися, то завтра така ж схема буде застосована й щодо електроенергії, водопостачання та водовідведення, тощо.
   Окрім того, НКРЕКП  сором’язливо замовчує,  що труби, за підключення до яких встановлюватиметься абонплата, належать державі, а не облгазам, а побудова й утримання газорозподільних мереж і так фінансується платниками податків. Прикро, що українців примусять двічі платити за встановлення газових лічильників: адже вартість цієї послуги вже давно закладена в тарифі на газ, до того ж люди за власні кошти оснащують квартири/будинки приладами обліку, бо газорозподільні компанії, аргументуючи рішенням НКРЕКП, відмовляються це робити. А тепер від 1 квітня мешканці ще додатково платитимуть за утримання газових мереж.
  При цьому, облгази, які жодної копійки не платять за користування державними й комунальними газопроводами, хочуть здирати з зубожілих людей останні копійки, навіть якщо ті не споживають газу взагалі.
З огляду на це вважаємо, що рішення НКРЕКП, ухвалене 28 березня 2017 року, є необґрунтованим та незаконним, оскільки:
1).  не відповідає нормам чинного українського законодавства;
2). перед його ухваленням не проведено жодних громадських та експертних обговорень;
3). не проведена необхідна попередня аналітична робота з визначення доцільності й ефективності цього нововведення;
4).  не враховані складові та тенденції сучасного ринку природного газу;
5). пропонується застосування подвійного платіжного навантаження на кінцевого споживача на вже сплачені ним газові мережі;
6). не визначено класифікацію вищезазначеного стягнення зі споживача та подальше цільове використання коштів державою.
  Ми, депутати Буської районної ради, вважаємо, що такі дії НКРЕКП є незаконними, необґрунтованими та антинародними,  а тому:
1.   Вимагаємо скасувати відповідну постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, якою запроваджується абонентська плата за газ з 1 квітня;
2. Наполягаємо на звільненні голови НКРЕКП Дмитра Вовка та проведенні невідкладної ротації складу регулятора.
3. Вимагаємо від Генеральної прокуратури України, Національного антикорупційного бюро України розслідувати злочинну діяльність голови НКРЕКП Дмитра Вовка, який діє в інтересах олігархів.

0 коментарі:

Дописати коментар

МИ У FACEBOOK

© 2017. На платформі Blogger.

РОБОТА

РОБОТА

ВАКАНСІЇ

ВАКАНСІЇ

КОНЦЕРТ

КОНЦЕРТ

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ

ПАРТНЕР