середа, 12 серпня 2015 р.

 Цього разу скажений лис забіг у двір багатоповерхового будинку в м. Буськ, де мешканці його зловили, наражаючи себе на небезпеку. Ситуація зі сказу серед тварин в районі загрозлива і створює постійну небезпеку його виникнення у людей. Появу цього захворювання спричинює зростання популяції певного виду тварин — носія сказу, в нашому випадку лисиць.

    Найбільш небезпечними є контакти з дикими тваринами. Наприклад, якщо лисиця забігла серед білого дня в населений пункт — напевно вона хвора на сказ, тому що за своєю вдачею це дуже обережні і хитрі тварини.
    Заразитися сказом можна не лише через укус, але і при ослиненні шкірних і слизових покривів, контакті з кров’ю хворої тварини, пораненні предметами, які контактували з хворою твариною. Це може статися під час умертвлення хворої тварини, обробці його шкурки, забої худоби.
   Через неушкоджену шкіру вірус проникнути не може, але як знати, що вона непошкоджена? Вірусу при його нанорозмірах достатньо і мікротріщини, невидимої неозброєним оком. Такі мікропошкодження завжди є на шкірі рук у людей, які багато працюють.
    Пам’ятайте, що лікування проти цього захворювання немає, воно завжди закінчується летально. Причому людина помирає досить швидко у важких муках.
    Що стосується профілактики захворювання на сказ, то найдієвіший спосіб – обмежити контакт з дикими та безпритульними тваринами, хай би якими жалюгідними і безпорадними вони були.
     Ваше здоров’я у Ваших руках! 

Буське районне лабораторне 
відділення  ДСЕС України

0 коментарі:

Дописати коментар

МИ У FACEBOOK

АРХІВ

© 2019. На платформі Blogger.

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ