понеділок, 16 травня 2016 р.

На жаль, відносини між роботодавцями та найманими працівниками не завжди відповідають нормам законодавства. Часто працівники отримують офіційну зарплату меншу за мінімальну (або на рівні мінімальної), а решту зарплати - у «конверті». Таким способом роботодавці ухиляються від сплати податку.

    Не рідкість і випадки, коли працівники взагалі офіційно не оформлені на роботу.  Це робиться роботодавцями для того, аби мiнімізувати витрати та отримати максимальний прибуток. Через те, що величезні суми коштів виводяться «в тінь» держава втрачає десятки мільярдів гривень доходів до держбюджету, Пенсійного та інших страхових фондів, а працівники залишаються позбавленими соцвиплат та соцгарантій.
   Тому легалізація трудових відносин і заробітної плати, ліквідація прихованої зайнятостi - є одним з ключових напрямків роботи усіх державних органiв. І вирiшувати цю пробему треба спільними зусиллями -  як державі, так і самим працівникам.
     Варто вже зараз відстоювати свої конституцiйні права – вимагати від роботодавцiв офiційного оформлення трудових вiдносин. Людям треба чітко усвідомити, що згода отримувати зарплату «в конвертах»  може зіграти з ними злий жарт, позбавивши їх у майбутньому всіх соціальних гарантій.
    Попри те, що робота державних органів влади у цьому напрямку дуже важлива і необхідна, громадяни повинні зрозуміти, що їм теж варто підключитися до вирішення цієї проблеми.
     Ніхто не зможе краще змусити роботодавців чесно платити зароблені гроші, як самі працівники, які повинні просто не погоджуватися на роботу за невигідними для себе умовами.
   Суспiльство має усвiдомити, що легалізація заробітної плати – це гідне забезпечення майбутнього кожного з нас.    
Галина  Петришин, завідувач сектору
платежів до пенсійної системи  
управління ПФУ в Буському районі

0 коментарі:

Дописати коментар

МИ У FACEBOOK

АРХІВ

© 2019. На платформі Blogger.

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ