субота, 2 липня 2016 р.

Трихінельоз – це дуже небезпечне захворювання, збудником якого є глисти роду трихінела.

   Хворіють на трихінельоз як дикі м’ясоїдні тварини – кабани, вовки, лисиці, ведмеді, куниці, борсуки, щурі та інші, так і свійські тварини – свині, собаки, коти, нутрії, а також і люди. Дикі тварини заражаються при поїданні трупів та туш інших звірів, домашні тварини – через поїдання мишей, пацюків, а також після забійних відходів. Збудник трихінельозу постійно циркулює в популяції диких тварин. Свійські тварини стають носіями цього збудника, як правило, після поїдання ними заражених гризунів. 
     Зараження людини на трихінельоз відбувається при вживанні в їжу ураженого личинками трихінели м’яса домашніх та диких тварин.
   Небезпеку можуть нести сирокопчені ковбаси, сало з прожилками м’яса, інші м’ясні вироби, які не піддавалися достатній термічній обробці. Збудник трихінельозу дуже стійкий в навколишньому середовищі. Так, при варінні м’яса товщиною у 8 сантиметрів, збудник не гине протягом 2-2,5 годин. Соління, коптіння – не знищують збудника. Замороження знижує ризик захворювання, тому що збудник, хоча і поступово, але гине.
    Зовні вигляд ураженого трихінелами м’яса не відрізняється від неураженого, личинки настільки малого розміру, що для неозброєного ока непомітні.
                                     Як розвивається хвороба на трихінельоз
   Від моменту зараження до початку захворювання може пройти від декількох днів до двох місяців.
Основними характерними ознаками трихінельозу є:
- лихоманка, яка з’являється у перші дні захворювання і тримається впродовж  3-4-х неділь;
- набряки повік і обличчя, які часто супроводжуються  кон’юнктивітом (запальним процесом слизової оболонки ока), а  також набряки суглобів;
- біль у м’язах шиї, язика, очей, міжреберних м’язах та кінцівок;
- зміни у крові, а саме – гіпереозинофілія  крові (різке підвищення кількості еозинофілів) постійна і рання ознака трихінельозу.
    Крім характерних ознак трихінельозу з’являються загальні ознаки: слабкість, головний біль, зниження працездатності, розлади кишечника, іноді - шкірні висипання на тілі.
   Трихінельоз може ускладнюватися: міокардитом (запалення серцевого м’язу), пневмонією (запалення легенів), менінгоенцефалітом (запалення мозку).
    При протіканні трихінельозу у тяжких формах з ускладненнями прогноз щодо видужання серйозний з можливими  летальними наслідками.
                              Як запобігти цьому небезпечному захворюванню?
    Вчасно поставлений діагноз та правильне лікування призводить до одужання.
   В разі появи перших ознак хвороби  потрібно негайно звернутися до лікаря. Лікування трихінельозу проводиться виключно у стаціонарі.
                      Основні заходи попередження  захворювання на трихінельоз:
- перед забоєм домашніх свиней та інших тварин необхідно  проводити попередній ветеринарний огляд та після забою ветеринарно-санітарну експертизу туш;
- потрібно обов’язково проводити ветеринарно-санітарну експертизу перед вживанням у їжу м’яса диких тварин, добутих на полюванні, і ретельно проварювати невеликими шматками;
- не допускати зараження домашніх свиней трихінелами, а саме: постійно проводити боротьбу з гризунами, не випасати свиней, а також не годувати їх сирими  відходами і тушами забитих хижаків;
- треба систематично очищати територію свиноферми, звіроферми, а також населених пунктів від побутових відходів, трупів тварин, проводити боротьбу з бродячими собаками і котами.
  Пам’ятайте!
 Купувати м’ясо слід лише у спеціалізованих закладах, не користуватися послугами стихійних ринків, тоді м’ясні делікатеси принесуть Вам не шкоду, а користь Вашому здоров’ю.
                                           Ваше здоров’я – у Ваших руках!
Буське РЛВ Бродівського МРВ ЛД 
ДУ "ЛОЛЦ ДСЕС України"

0 коментарі:

Дописати коментар

МИ У FACEBOOK

АРХІВ

© 2019. На платформі Blogger.

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ