середа, 30 листопада 2016 р.

БОКСЕРИ-ЮНІОРИ БУЩИНИ ЗДОБУЛИ ПРИЗОВІ МІСЦЯ

 Днями у Львові відбувся відкритий турнір з боксу серед юніорів 2001-2002 р.н, який проходив за підтримки Федерації боксу Львівщини.

 Нашу Бущину на цьому турнірі представляла команда боксерського клубу «Самсон» (смт.Красне), а саме:
- Максим Кучма у ваговій категорії до 70 кг., який виборов перше місце, здобувши впевнені перемоги над двома суперниками,
- Максим Шавала у ваговій категорії до 54 кг. Він посів друге місце, здобувши дві перемоги і поступившись у фінальному поєдинку з мінімальним відривом очків від суперника,
- Устим Пахольчишин у ваговій категорії до 46 кг. Хлопець посів друге місце.
- Владислав  Кондієвський у ваговій категорії до 54 кг здобув третє місце,
 Варто відзначити, що хлопці виборовши призові місця продемонстрували справжню майстерність і волю до перемоги. До прикладу, Ілля Горин провів кваліфікаційний поєдинок, в якому впевнено здолав свого суперника. Відтак учасники змагань були відзначені пам’ятними грамотами та нагородами за призові місця.
 За словами юного боксера Максима Кучми, перемога завжди дається важко: виснажливі тренування, дисципліна та самовиховання у тренувальному залі кують з них справжніх чоловіків, а мить перемоги додає їм наснаги до подолання нових вершин.
Роман ФУРДА, 
заступник голови Буської районної ради

СОФІЯ КАРАФФА-КОРБУТ – ІЛЮСТРАТОРКА ТВОРІВ ДЛЯ ДІТЕЙ

29 листопада відзначили 20 років з дня смерті видатної художниці - землячки Софії Караффи - Корбут. 

   Народилася вона у Львові, а дитячі роки провела у селі Куткір. Тут на цвинтарі знайшла і місце останнього спочинку. 23 липня 2000 року на її могилі врочисто було освячено пам'ятну скульптуру, виконану Іваном Микитюком із Львівської академії мистецтв. Мешканці Куткора шанують світлу пам'ять мисткині. 
  На її честь названо одну з вулиць села, а на місцевій школі встановлено пам’ятну дошку. В приміщенні сільської бібліотеки незабаром планується відкриття кімнати - музею Софії Караффи - Корбут. Уже сьогодні стіни музейної кімнати прикрашає чимало графічних робіт Софії Караффи – Корбут, подаровані розпорядником її творчої спадщини Василем Вальком.  Софія Петрівна віддала українській книзі 43 роки кропіткої праці, створивши унікальні мистецькі роботи, та ще за життя стала  класиком художнього оформлення. Вона проілюструвала 60 книг українських авторів, з них 24 - книги для дітей.  З особливою любов’ю на ілюстраціях  книг Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Гната Хоткевича, Марійки Підгірянки, Павла Грабовського, Дніпрової Чайки, Степана Васильченка, Володимира Лучука, Оксани Іваненко, Марії Пригари, Андрія Волощака, Василя Колодія, які ілюструвала художниця, зображені діти. Софія не мала власної сім’ї та дітей, хоча дуже мріяла про них: «Я б хотіла мати з п’ятеро дітей, щоби вони рядком сиділи за столом, і я їх годувала». На книжках, проілюстрованих художницею, зросло не одне покоління читачів.
  У неділю, 27 листопада, у Куткірській церкві Преображення Господнього відбулася поминальна панахида з участю парафіян та покладання квітів на могилу С.Караффи – Корбут.  У сільській бібліотеці цього дня пройшла мистецька година «С.Караффа – Корбут – ілюстраторка творів для дітей», яку організувала бібліотекар Наталія Худзяк. Діти уважно слухали розповідь про життя і творчість відомої землячки, а також пробували свої сили у художній майстерності.
 Н.Худзяк, 
бібліотекар Куткірської сільської бібліотеки

У КРАСНОМУ ВІДБУЛОСЬ ВІЧЕ-РЕКВІЄМ ПРИУРОЧЕНЕ ДО ДНЯ ГОЛОДОМОРІВ

У суботу, 26 листопада 2016 року о 16:00 год. мешканці селища Красне разом із настоятелями місцевих храмів: о.Володимиром, о.Степаном та о.Юрієм приєдналися до всеукраїнської акції «Запали свічку». 

   Хвилиною мовчання та  спільною молитвою вшанували пам’ять замученого голодом українського народу. Усі присутні  запалили лампадки, а отці відправили поминальну панахиду. 
  Про голодомори українського народу  розповів голова райради Богдан Глова, також з промовою виступив голова селищної ради Микола Чучман. 
 На завершення, усі присутні виконали церковний гімн «Боже великий єдиний» 

вівторок, 29 листопада 2016 р.

У БУСЬКОМУ РАЙОНІ ВШАНУЮТЬ ВОЛОНТЕРІВ ТА ВІЙСЬКОВИХ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Про відзначення Міжнародного дня волонтера та 25-ї річниці Збройних Сил України йшлося вчора, 28 листопада, під час засідання організаційного комітету, який провів голова райдержадміністрації Петро Мороз за участю голови районної ради Богдана Глови, представників волонтерських організацій, ЗМІ, окремих керівників відділів РДА. 

  Обговорювалися питання організації та проведення в м.Буську районного свята по вшануванню волонтерів та військових, проведення заходів національно-патріотичного виховання у навчальних закладах, на спортивних спорудах, в закладах культури, висвітлення діяльності волонтерського руху та Збройних Сил України в місцевих ЗМІ.
  За результатами засідання визначено провести районний захід у приміщенні актової зали Буської ДМШ у вівторок, 6 грудня. Початок о 16 годині. Під час офіційної частини виступлять з привітаннями керівники органів влади району, вони ж вручать грамоти та медалі «За гідність та патріотизм» волонтерам Буського району, які найбільше долучилися до допомоги армії. Анонсовано, що участь у заході візьме командир спостережної групи на лінії розмежування Красногорівка – Мар’їнка, полковник Юрій Верановський, який повсякчас допомагав нашим волонтерам доправляти допомогу воїнам на передову. 
   В концертній програмі, яку готує відділ культури та туризму РДА, передбачено виступи кращих вокалістів та художніх колективів Бущини, а також оркестру Центру Національної Гвардії України з м.Золочів, який є частим гостем під час проведення свят патріотичної тематики у нашому районі.
  А вже найближчими днями центральній районній бібліотеці для дорослих військовими буде передано 4 примірники книги «Вклоняємось доземно українському солдату», де зібрані історії героїв, які стали на захист України, жертвуючи найдорожчим – своїм життям. 
Прес-служба Буської РДА

ГОЛГОФА ГОЛОДНОЮ СМЕРТЮ

Голгофа голодною смертю
                                                                       Що це було? Хто це зробив?
                                                           Скільки було тих нив золотих!
                                                                      Урожай був такий! Усі працювали…
                                              То ж чому ми цей голод зазнали?

  26 листопада  вся країна вшановує пам’ять  жертв Голодомору. Немає на Україні села, де б голод не залишив своїх слідів. Здавна Україна була багата на  родючу землю і на хліб. І хіба можна було уявити, що колись народ-хлібороб помре на чорноземах від голоду? 

 У Кізлівській ЗОШ І-ІІ ст. подіям голодомору 1932-33 років було приурочено урок пам'яті «Голгофа голодною смертю». Вчитель історії Сирота І.В. пригадала про трагедію, яка забрала  життя мільйонів українців.
 Учні школи долучились до акції «Незабудки пам’яті». Зберегти пам'ять про ці події і запалити свічку пам'яті 26 листопада о 16.00 год. учні зібралися після спільної молитви за убієнних голодом. Ці вогники символізують нашу скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів.

понеділок, 28 листопада 2016 р.

ДЕСЯТЬ ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ – НОВА ЗАРПЛАТА ПРАВООХОРОНЦІВ БУСЬКОГО РАЙОНУ

На останній сесії Буської районної ради т.в.о. начальника Буського ВП Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області, підполковник поліції Мар’ян Діжак доповідаючи про роботу Буського ВП Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області щодо стану законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на території Буського району, розкрив інформацію про заробітну плату правоохоронців Буського району.

   «Ми цього місяця отримали довгоочікуване підвищення заробітної плати. Моя зарплата становить 10 тисяч 200 гривень, - зізнався підполковник поліції Мар’ян Діжак. – В слідчого, оперативного співробітника та керівника групи швидкого реагування не залежно від стажу, чи звання – 10 тисяч 100 гривень».
 Також за словами тимчасового виконуючого обов'язки головного правоохоронця району, процес переатестації пройшли 4 співробітника відділу буської поліції, які отримали оцінку «4», що означає не допустимість служби в органах внутрішніх справ. Ще 6 осіб – понижені на посадах. Загалом у штаті відділу поліції в Буську нараховується 58 працівників, в роботі  – 24.
   Негативну оцінку підрозділу поліції дав голова Буської РДА Петро Мороз, який заявив, що правоохоронні органи району не ефективно виконують свою роботу. На що правоохоронець Мар’ян Діжак відповів, що все через брак колективу, який треба укомплектовувати. 
  Більш детальніше про стан роботи Буського ВП Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області по розкриттю злочинів у Буському районі з 1 січня по 11 листопада 2016 року – читайте у наступних наших публікацій.
 /Буський медіа портал

ПАМ'ЯТАТИ НАЗАВЖДИ

На підвіконні палахтить
Скорботи полум’я священне –
То свічка пам’яті горить
За всіх безвинно убієнних.

   25 листопада 2016 року в Олеській ЗОШ І-ІІІ ступенів вшановували пам’ять жертв Голодомору минулого століття. Класні керівники та вчитель історії провели тематичні виховні години, круглі столи, уроки пам’яті. Метою яких було донести до молодого покоління інформацію про неодноразову масову загибель людей від голоду, спричинену зумисними діями влади і спрямовану на геноцид корінного населення.

    Кожна дитина виготовила своїми руками «Незабудку пам’яті», яку прикріпила до панно  темного  кольору, що  своїми  обрисами  нагадувало  картографічну  територію нашої держави та  символізувало  трагічні  події  голодоморів  в  Україні.

неділя, 27 листопада 2016 р.

У КРАСНОМУ ДОРОГИ ЛАТАЮТЬ ...БОЛОТОМ? (ФОТО)

Мешканка Красного зафіксувала, як на вулиці Симоненка втілили новий метод ямкового ремонту доріг: ями засипали болотом із додаванням щебеню.

  У коментарі журналісту «Буського порталу» селищний голова Красного Микола Чучман підтвердив інформацію про ями записані болотом.
«До мене ще вранці у суботу телефонували мешканці і казали, що ями на вулиці  Симоненка засипані болотом., - розповідає селищний голова Красного Микола Чучман. - Дорога, що пролягає по вулиці Симоненка – не є підпорядкована нам, вона дорога загального користування. Лише обласний автодор має можливість проводити на ній ремонт, чи були це вони – мені невідомо».
   За коментарем ми звернулись до відділу Бродівської ДЕД (колишній Буський райавтодор), та начальник відомства на наші мобільні дзвінки не відповів.
  Нагадаємо, що на початку листопада шляховики відомства Бродівського ДЕД (наш Буський райавтодор), проводили ямковий ремонт дороги Красне-Утішків у дощ. Проте метод виявився справді – неефективний, уже через годину після такого ремонту знову з'явилися ямки: повсюди болото і калужі. 
Фото із соцмережі Facebook

БУЩАНИ ВШАНУВАЛИ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРІВ

Традиційно в четверту суботу листопада Бущина разом з усім українством вшановує пам’ять жертв голодоморів 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років.

  Ось і, 26 листопада, у районному центрі Буську зібралися сотні бущан біля пам’ятника Скорботи, аби вшанувати світлу пам’ять про жертв голодоморів, репресованих, депортованих, переселених – усіх родин українців, які у різні часи непростої української історії зазнали поневірянь, втратили своє життя.
    Під час віча-реквієму на тлі сумних мелодій звучали з вуст ведучих Любові Огороднік та Ірини Калиновської моторошні факти та цифри втрат, які зазнала Україна під час цього геноциду світового масштабу.
   Звертаючись до присутніх учасників віча, голова районної ради Богдан Глова розповів про жахливі історичні факти голодоморів в Україні, чисельність їх жертв, причини, які до них призвели. 
  «Все це позначилось на генофонді української нації, понівечило мільйони доль, відкинуло перспективний розвиток на десятки літ. Але не вбило, не знищило пам’яті. Ми ніколи не забудемо ті жахливі сторінки української історії, омиті кров’ю та стражданнями, втраченим життям, долями мільйонів людей», - зазначив він.
   Надалі слово мав перший заступник голови райдержадміністрації Олег Ільків, який акцентував увагу на тому, що західні області України, попри те, що не зазнали такого жахливого геноциду, як інші регіони України, суттєво постраждали від масових репресій, коли відбувалося фізичне винищення активної та інтелектуальної частини громадян.
   "Такі трагічні уроки історії не можна забувати, вони стають болем народу і одночасно символом незнищенності нації. Зараз на сході гинуть українці у війні з російськими окупантами лише за те, що хочуть жити в мирній і незалежній Україні", - зазначив він.
   Олег Ільків закликав пам’ятати, що на кожному громадянину України лежить величезна відповідальність перед усіма загиблими зберегти незалежну Українську державу, історичну пам’ять, винести уроки з трагічних подій історії, щоб не допустити їх у майбутньому.
  Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять про невинно загиблих українців, поклали квіти до пам'ятника Скорботи, а настоятелі місцевих храмів УПЦ КП і УГКЦ отець Микола Салабай та отець Андрій Баглай відслужили панахиду за всіма загиблими, замордованими українцями, невинними жертвами голодоморів і політичних репресій. 
   Корзину квітів встановили до підніжжя монументу перший заступник голови РДА Олег Ільків, голова райради Богдан Глова, Буський міський голова Ростислав Сліпець, депутат Львівської обласної ради Петро Жукровський.
   Під час всього часу проведення віча учні тримали у руках плакати з назвами областей, які найбільше постраждали під час голодоморів: Житомирська, Київська, Черкаська, Полтавська, Харківська, Сумська, ін.
  Ведучими заходу були Любов Огороднік та Ірина Калиновська.
   Перед початком самого віче-реквієму його учасники пройшли ходою вулицею Петрушевича від міської ради до будівлі колишньої катівні НКВС, де запалили свічки та вшанували щирою молитвою замордованих комуністичним режимом краян.
  Буський міський голова Ростислав Сліпець розповів про невинних простих людей з навколишніх населених пунктів та міст, які загинули у підвалах цієї будівлі, яка протягом 1945-1953 років слугувала в’язницею, закликав пам’ятати свою історію та шанувати героїв.
Сергій ПЕНЦАК, фото автора

субота, 26 листопада 2016 р.

ВІДБУВСЯ ТРАДИЦІЙНИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ПОВІР У СЕБЕ»

В актовій залі Буської дитячої музичної школи в п’ятницю, 25 листопада, відбувся традиційний о цій передзимовій порі мистецький фестиваль «Повір у себе», організатором якого стала Асоціація інвалідів Бущини на чолі з своїм керівником Софією Климус. 

   Зі сцени дарували свої пісні, декламували вірші, розповідали гуморески, показували театральний талант юні та дорослі члени Асоціації, за що отримували щирі оплески глядачів та подарунки від спонсорів.
   Цього дня на фест прибули давні друзі організації представники РДА і райради, всі ті, хто не байдужий до проблем людей з інвалідністю.
   Звертаючись до присутніх членів Асоціації, батьків і дітей перший заступник голови РДА Олег Ільків та голова районної ради Богдан Глова запевнили, що органи влади повсякчас готові підтримувати людей з інвалідністю, аби кожен міг адаптуватися у суспільному житті, реалізувати свої здібності.
   Посадовці подякували за титанічну працю багаторічному голові Асоціації Софії Якимівні Климус, висловили своє захоплення спортивними досягненнями чемпіонів паралімпійських ігор в Бразилії Антона Дацка та Віктора Дідуха, вручили подяки та подарували ікону Матері Божої, до якої тепер можна буде помолитися у приміщенні організації.
   Водночас начальник фінансового управління РДА Михайло Постолюк висловив переконання, що навіть при браку коштів у районному бюджеті, фінансова підтримка діяльності Асоціації та Спортивно-реабілітаційного клубу «Вікторія» буде з року в рік продовжуватися і виділятися першочергово.
   Також слово мали: чемпіон Європи зі стрільби з лука, майстер спорту міжнародного класу Володимир Хоменко, чемпіон паралімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро 2016 року Антон Дацко, заступник голови Асоціації інвалідів Людмила Ціхоцька, представники депутата Львівської обласної ради Петра Жукровського, які вручили Почесні грамоти від Львівської обласної ради та грошові допомоги тим, хто вніс вагомий внесок у розвиток фізичної культури та спорту для людей з особливими потребами та допоміг перемогти команді Бущини в XXIX обласній спартакіаді інвалідів.
 Вели захід – Любов Огороднік та Мар’яна Климус.
/Прес-служба Буської РДА/

ГОЛОДОМОР - БІЛЬ ТА СКОРБОТА НАША

Останні дні листопада нагадують кожному українцеві про найтрагічніші події в історії нашої держави. Здається, вони стирають пам'ять. Але є дати, про які не можемо забувати. Навіть з плином часу. Подіям голодомору 1932-33 років було приурочено годину пам'яті «Голодомор 1933 - український голокост», яку провели бібліотекарі Буської РДБ з читачами 7-Б класу Буської ЗОШ №2 I-III ст. 

  З розповіді заступника директора Буської ЦБС Г. Гораль діти дізнались про причини виникнення Голодомору, спровоковані сталінською політикою, про  те, в яких страшних муках вмирали українські селяни, а також про страшні випадки людожерства. У ході заходу були використані документальні матеріали, опубліковані в книгах зарубіжних дослідників радянської історії «Жнива скорботи» Роберта Конквеста, а також «Ваші мертві вибрали мене» Джеймса Мейса.
 Н.Островська, бібліотекар РДБ, зачитала дітям спогади жительки Буська, письменниці А.Андреєвої про часи голодомору, пережиті її прабабусею Мариною Шишкою, а також її мамою Юлією Юхимівною Самойлович, котра, до речі, була вчителькою української мови та літератури у Буській СШ №2. Діти також ознайомились із спогадами уже покійних жителів Буська – вчителів Олександри Петрівни Оводенко, Уляни Сергіївни Панченко, Катерини Іванівни Верби (у повоєнний час працювала в Буську), журналіста Віктора Пилиповича Борозенця, чиї свідчення  були задокументовані у «Національній Книзі пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Львівська область». 
 Участь у заході взяли О.Ільків – перший заступник голови Буської  РДА та Л.Ціхоцька – керівник відділу культури та туризму Буської РДА. Людмила Іванівна розповіла як особисто у 2008 році брала інтерв’ю у мешканців Нового Милятина, котрі безпосередньо пережили часи голоду. Олег Іванович поділився спогадами дитинства, коли до його родини приходили люди, котрі пережили голодомор, як його батьки ділились з ними куском хліба. 
  Увагу дітей привернула книжкова виставка «Голодомор 1932-1933 – біль та скорбота наша». Діти переглянули короткометражний фільм «Голодомор», а також послухали пісню «Свіча» у виконанні Оксани Білозір. Захід спонукає кожного пам’ятати гіркі сторінки своєї історії, аби вона не повторилась ніколи.
 Галина Гораль, заступник директора
 Буської ЦБС по роботі з дітьми

УРОК СКОРБОТИ І ПАМ'ЯТІ «СЛЬОЗИ БОЖОЇ МАТЕРІ»

Це остання хлібина,остання.
Очі горем налиті вщерть.
Батько й діти не їли зрання…
Це остання хлібина, остання
Після неї – голодна смерть

    Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано кривавим і чорним. Найтрагічнішою сторінкою історії нашого народу є голодомор 1932-1933 років.
   Вчора, 25 листопада учні 8 класу НВК «Куткірська ЗОШ І-ІІст.» під керівництвом педагога-організатора Бруцяк Г.С. провели урок Скорботи і Пам’яті «Сльози Божої Матері», на якому нагадали про страшні роки голодомору, вшанували пам'ять мільйонів загиблих сердець від страшного геноциду 1932-1933р., заподіяного сталінським режимом. 
  Під час виховного заходу школа стала храмом духовності, храмом Скорботи і Памяті.

пʼятниця, 25 листопада 2016 р.

ЖІНКИ БУСЬКОГО РАЙОНУ ТЕЖ СЛУЖАТЬ ЗА КОНТРАКТОМ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

У 2016 році на службу за контрактом в українську армію пішли служити чотири жінки з Буського району. Про це повідомив військовий комісар Буського районного військового комісаріату Ігор Томачук.

 На військову службу за контрактом запрошують чоловіків та жінок віком від 20 до 60 років, які  придатні за станом здоров’я.
Кожному військовослужбовцю держава ГАРАНТУЄ:
• стабільне грошове забезпечення - від 7000 грн у залежності від займаної посади
• додаткові виплати у зоні проведення АТО
• соціальний захист
• можливість навчатись у вищих навчальних закладах без відриву від проходження військової служби
•  заочне навчання за рахунок держави (починаючи з другого контракту) у вищих військових навчальних закладах під час проходження військової служби для отримання цивільної вищої освіти за ОКР "бакалавр"
• виплату грошової компенсації за винаймання житла для осіб рядового, сержантського та старшинського складу
• щорічну відпустку зі збереженням грошового, матеріального забезпечення та грошової допомоги на оздоровлення  у розмірі місячного грошового забезпечення
• безоплатну кваліфіковану медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров'я військовослужбовців та членів їх сімей
• санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристичних базах Міністерства оборони України
•  речове забезпечення у відповідності до визначених норм
•  участь у складі національних миротворчих контингентів та миротворчих місіях
• можливість отримання первинного офіцерського звання військовослужбовцями сержантського (старшинського) складу, які мають вищу освіту.
ВИДИ контракту:
- терміном на 3 роки або короткотерміновий (на термін дії особливого періоду)
Детальна інформація за адресою:
Буський районний військовий комісаріат
м. Буськ, вул. Грушевського, 1 а

ЛЬВІВСЬКЕ СМІТТЯ ВОЗИТИМУТЬ ДО БУСЬКОГО РАЙОНУ ДО ПЕРШОГО СІЧНЯ

Вже півроку львівське сміття завозять на Верблянське сміттєзвалище, що розташоване за 4 км від Буська. Вчора міський голова Ростислав Сліпець на районній сесії заявив перед депутатами, що тверді побутові відходи зі Львова на територію Верблянського сміттєзвалище возитимуть до 1 січня 2017 року.

  «Але будемо брати сміття допоки нам дозволятиме сміттєзвалище, - каже господар міста Ростислав Сліпець. – Біля півторамільйона тонн сміття складає потужність нашого сміттєзвалище, на сьогодні воно заповнене на 25 тисяч тонн. Щодня приймає 40 тонн сміття. Ніяких загроз немає. З 2018 року по законодавству має бути на сміттєзвалищі встановлена або переробка сміття, або сортувальна лінія. Однак вже ведуться розмови, що з 2017 року почати на нашому сміттєзвалищі будувати сортувальну лінію. Кошти на її будівництво дадуть інвестори».
 Депутат Буської районної ради Василь Кашуба дорікнув міському голові, що той не вміє дотримуватись обіцянок, бо вже неодноразово заявляв, що сміття припинять возити ще літом, потім заявляв, що до 1 вересня, натомість звучить нова дата.
   «Ви граєтесь з вогнем!, - дорікнув міському голові депутат Василь Кашуба. – Ви подумайте за наше майбутнє!»
  Нагадаємо, раніше журналісти Буського порталу з’ясували, що поблизу шлагбауму на сміттєзвалище зроблений несанкціонований об’їзд, яким, очевидно, користуються спритні ділки після завершення робочого дня працівників сміттєзвалища. Журнал обліку на сміттєзвалищі проводиться з порушенням, а об’єм привезеного сміття не контролюється, бо не має згідно вимог Закону  встановлених автомобільних ваг для обліку кількості усіх видів відходів, що надходять на полігон побутових відходів. 
Роман МАТВІЮК, фото з архіву автора

У КРАСНЕНСЬКІЙ ЗОШ І-ІІІ СТ №1 ВІДЗНАЧИЛИ РІЧНИЦЮ РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ

Із завмиранням серця учні Красненської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 вдивлялися у обличчя тих, хто віддав свою молодість і, найдорожче, життя – за кращу долю України. Уся школа зібралася у залі, щоб у скорботі схилити низько голови перед пам'яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття. 

 Як боляче промовляти рядки: 
І рани їхні вже їм не болять, 
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло, 
Як крила ангела, злітаючи назад, 
Небесна Сотня в вирій полетіла. 
  Уроки пам'яті, стіннівки, флешмоб, виставка у шкільній бібліотеці та вестибюлі  усе це в пам'ять про невинно убитих на Майдані та сході України. Нехай Бог дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави, на власній землі. 
Слава Україні! Героям слава!
Валентина Лотоцька, заступник директора з НВР

СХИЛІМО ГОЛОВИ В СКОРБОТІ...


1933-й рік... найчорніший час в історії України. У світі не зафіксовано такого голоду, як той, що випав на долю нашого народу.

24 листопада в НВК «Задвір’янська ЗОШ І-ІІІ ст..» відбувся захід-реквієм «Схилімо голови в скорботі»,  який підготували учні пластового гуртка «Проліски» разом із виховницею.
Діти нагадали про ті страшні сторінки історії нашої держави, коли без стихії, без засухи, без війни – в самому центрі Європи, в Україні, яка була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей.
Тиша і смуток. Запалі могили…
Мільйони трупів Вкраїну вкрили.
Трагічна подія відома планеті
Голодне море у тридцять третім.
Сьогодні ми впевнено можемо говорити, що це був більшовицький геноцид! Це була безкровна, людоморська війна проти українського народу. Війна - задля того, щоб підірвати коріння волелюбної нації, винищити цілий етнос.
Мерли, не знаючи, діти маленькі.
Їм би конаючим крихітку, жменьку.
Молітеся палко, видзвонюйте дзвони:
Одне життя жаль, а їх же мільйони!
Учасники заходу зачитали розповіді свідків того страшного голодного лихоліття, адже це – достовірне джерело правди про голодомор.
Тривожною була хвилина мовчання. Адже моторошно уявити мільйони зморених голодом людей України.
Також учні наголосили на тому, що хліб потрібно шанувати, адже колоски пшениці вважаються символом життя і перемоги над голодом.
Шануйте хліб, любіте хліб,
Під ноги не кидайте,
Так, як шануєте батьків,
Навік запам`ятайте.
Того ж дня, учні школи долучились до обласної акції «Незабудки пам’яті». Діти робили маленькі квіти, які прикріплювали до чорного панно – території України.
Звертаючись до учнів школи, заступник директора з виховної роботи Збір Марія Іванівна закликала усіх зберегти пам'ять про ці події і запалити свічку пам'яті 26 листопада о 16.00 год.
Олена Баран, 
педагог-організатор

четвер, 24 листопада 2016 р.

ПРАЦІВНИКИ ГАЛУЗІ КУЛЬТУРИ БУСЬКОГО РАЙОНУ ПРИЙНЯЛИ ЗВЕРНЕННЯ ДО ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Прем’єр-міністру України
                                                                          В. Гройсману        
Міністру культури України Є.Нищуку

Звернення 


  Ми, працівники культури Буського району, на зборах трудового колективу, які відбулися 11.11.2016р. у Всеукраїнський день працівників культури та аматорів Народного мистецтва, прийняли звернення щодо виплат надбавок за вислугу років, якої позбавлена частина працівників галузі. Зокрема, директори та художні керівники сільських Народних домів, директори та методисти районних Народних домів мають право на доплату за вислугу років (така доплата передбачена Постановою Кабінету Міністрів України №1026 від 9 грудня 2015 р.). Згідно вказаної постанови, «доплата за вислугу років працівникам державних і комунальних клубних закладів, парків культури та відпочинку, центрів (будинків) народної творчості, центрів культури та дозвілля, інших культурно-освітніх центрів виплачується за рахунок коштів спеціального фонду, коштів, отриманих від господарської діяльності та інших не заборонених законодавством джерел».
 Таким чином, дія даної постанови не поширюється на абсолютну більшість працівників районних та сільських Народних домів, котрі, у зв’язку з низьким рівнем матеріально-технічного забезпечення, а як наслідок, неможливістю надавати платні послуги, не мають відповідних надходжень та позбавлені доплат за вислугу років.
Враховуючи вищевикладене, просимо Вас розглянути наше звернення та внести зміни у відповідну Постанову Кабінету Міністрів України, згідно якої доплата також здійснюватиметься за рахунок коштів загального фонду.
Від імені трудового колективу
працівників галузі культури Буського району
начальник відділу культури та туризму
Буської райдержадміністрації                                         
Людмила Ціхоцька                          

P/S/ Сьогодні на черговій сесії Буської районної ради депутати підтримали звернення трудового колективу працівників галузі культури Буського району до Прем’єр-міністра України В.Гройсмана та Міністра культури України Є.Нищука щодо виплати окремим працівникам галузі культури доплати за вислугу років.

БУСЬКА РАЙОННА РАДА ОТРИМАЛА НОВОГО ДЕПУТАТА

Присягу складає новий депутат /Фото Сергій Пенцак/
Сьогодні, перед початком розгляду питань порядку денного IX сесії Буської районної ради VІІ-го скликання, голова Буської районної виборчої комісії Любов Фалінська зачитала постанову №37 від 22 листопада 2016 року про дострокове складення повноважень депутатом Буської районної ради Степаном Гунчаком від політичної партії патріотів «Укроп» та прийняття районною виборчою комісією постанови про заміщення наступним за черговістю депутатом по виборчому списку від політичної партії патріотів «Укроп», яким є Дроздовський Андрій Євгенович, 1976 р.н.

  Дроздовський Андрій Євгенович проживає у селищі Красне, має вищу освіту, працює заступником керівника Сторонибабського МПД ДП «Укрспирт». 
Після складення присяги, новий депутат приступив до виконання своїх депутатських повноважень.
Загалом у складі Буської районної ради знову 34 депутати.