субота, 29 вересня 2018 р.

«ПЛЕЯДА» НА ФЕСТИВАЛІ В ГРЕЦІЇ


З 22 вересня по 30 вересня цього року, танцювальна студія «ПЛЕЯДА» під керівництвом Козак Мар’яни Богданівної прийняли участь у міжнародному фестивалі «Folk Dance Festival”, який відбувся у Греції, в прекрасному місті Ханіоті (Халкідікі), де приставляли українську творчість талановита молодь нашої країни.

   26 найкращих наших танцюристів представляли глядачам майстерність, талановитість та артистичність нашого народу. У фестивалі прийняли участь близько 27-ми колективів з різних країн світу, в тому числі Польща, Болгарія, Македонія, Сербія, Греція, Пуер-то-Ріко та інші. Це була чудова можливість ознайомитись з народами різних національностей їх мистецтвом та культурою. 
  Танцювальна студія «ПЛЕЯДА», щиро вдячна батькам, котрі підтримують розвиток дітей, людям котрі щиро радіють їхнім досягненням.

ДО ДНЯ БІБЛІОТЕКАРЯ


У рамках відзначення Всеукраїнського Дня бібліотек працівники Буської дитячої книгозбірні провели зі своїми читачами низку цікавих заходів. Напередодні, 27 вересня, під час святкової наради, учні 4-А класу ЗОШ №2 привітали бібліотечних працівників з професійним святом. Голова районної ради Богдан Глова та заступник голови Буської РДА Тетяна Сай подарували читачам РДБ підбірку книг.

    А вчора у дитячій бібліотеці відбувся День відкритих дверей. Відвідувачів книгозбірні приємно вразили книжкові інсталяції, які для них підготували бібліотекарі. Для наймолодших читайликів Надія Островська зробила огляд літератури, представленої на виставці «Книжкові новинки для дитячої родинки». Галина Гораль провела голосне читання оповідання Василя Шкляра «Помста Баби Яги». Діти не лише слухали, але й висловлювали свої міркування стосовно вчинків головних героїв твору. День відкритих дверей – приємна та очікувана подія як для користувачів, так і для бібліотекарів.

пʼятниця, 28 вересня 2018 р.

Буськ відзначатиме 921 рік з часу першої літописної згадки про нього

У неділю, 30 вересня, древнє місто Буськ відзначатиме 921 рік з часу першої літописної згадки про нього в «Повісті минулих літ».

   Програма святкувань:
29 вересня
 19.00  Кінотеатр під відкритим небом (площа Звитяги).

30 вересня 
   9.00  Святкові богослужіння у храмах міста
  10.00 Футбольний турнір (стадіон Буської ДЮСШ)
  10.00  Волейбольний турнір (Буський спорткомплекс)
 12.30 Легкоатлетичний пробіг вулицями міста, велопробіг за участю дітей дошкільного віку (площа 900-річчя Буська)
 14.00 Розважальне шоу для дітей від анімаційної студії «Бум! Ба! Ра! ШикJ»: бульбашкове шоу аніматори; клоуни.
 16.00 -18.00  Святковий концерт (майдан Звитяги).
 18.00 -18.20 Привітання представників влади.
 18.20  Продовження концерту: Ольга Марченко, Світлана Весна, гурт «Шосте чуття».
21.00-22.30  Дискотека.

четвер, 27 вересня 2018 р.

На Бущині спіймали грабіжника


У Буське відділення поліції 26 вересня за допомогою звернулась 21-річна місцева мешканка. Дівчина повідомила, що близько 17.25 в одному з магазинів, розташованому на вулиці Львівській, зловмисник відібрав у неї її мобільний телефон та втік.

   Про це повідомляє відділ комунікації поліції Львівської області.
   Як встановили правоохоронці, до скоєння злочину причетний 23-річний мешканець одного з селищ району. Речовий доказ поліцейські у нього вилучили.
  За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч.1 ст.186 (грабіж) КК України. Максимальне покарання, передбачене санкцією статті – до чотирьох років позбавлення волі.
   Зловмисник затриманий в порядку ст.208 КПК України, невдовзі суд обере для нього міру запобіжного заходу. Досудове розслідування триває.


У Буську перші «пакунки малюка» були вручені батькам новонароджених дітей


Сьогодні, 27 вересня, заступник голови райдержадміністрації Тетяна Сай разом з начальником управління соціального захисту населення РДА Андрієм Лащуком вручили молодим щасливим батькам соціальну допомогу при народженні дитини – «пакунок малюка».

  Заступник голови Буської РДА привітала матусь із поповненням у родині та побажали усім міцного здоров’я, малюкам рости здоровими та щасливими на радість батькам і гордість країни.
   Довідка:
  В Україні стартував пілотний проект із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка». «Пакунок малюка» безкоштовно надають породіллі у межах дії постанови Кабінету Міністрів від 20 червня 2018 р. № 512 «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» та покликаний допомогти українським родинам забезпечити новонароджених найнеобхіднішими і високоякісними речами.
   У межах дії проекту В Буському районі вже 5 щасливих матусь отримали свій «пакунок малюка».

середа, 26 вересня 2018 р.

Соціальна підтримка та нелегальне працевлаштування за кордоном


Тема трудової міграції населення та наслідків зовнішньої нелегальної трудової міграції для економіки області є надзвичайно актуальною.

   Обласною державною адміністрацією вживається низка заходів з метою запобігання нелегальному працевлаштуванню за кордоном та попередженні трудового рабства та інших неприємних ситуацій, у яких може опинитися трудовий мігрант.
    Важливо наголосити що існують випадки, коли тривалий час особа працює за кордоном, не сплачує жодних податків, проте, користується державною соціальною підтримкою, компенсаціями, отримує субсидію та інші державні соціальні виплати за кошти Державного бюджету України, який наповнюється з податків громадян, які офіційно працюють на теренах нашої держави.
   Найперше це стосуються компенсаційних виплат на догляд за інвалідом І групи або престарілими старше 80 років. Громадяни оформляють згадану виплату, але догляд не здійснюють, оскільки, до прикладу,  перебувають на заробітках за кордоном.
  Обов’язковими умовами одержання зазначених виплат є умова перебування згаданих осіб на території України, оскільки це є підставою здійснення фактичного догляду при одержанні компенсації та чинником, який визначає статус малозабезпеченої сім’ї.
  Аналогічна умова присутня у механізмі призначення житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. Зокрема, житлову субсидію не може бути призначено у разі, коли член домогосподарства або член сім’ї із складу домогосподарства перебуває неофіційно за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії. До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами.
   Також слід зазначити про допомогу малозабезпеченим сім’ям, яка надається сім’ям, які з поважних або незалежних від неї причин мають низькі доходи. Зазначене допомога призначається і виплачується у грошовій формі малозабезпеченим сім'ям, які постійно проживають на території  України.
  Варто знати, що якщо одержувач зазначених виплат і субсидій перебуває та працевлаштований за кордоном – вказані виплати припиняються та скасовуються.
  Слід відмітити, що органами соціального захисту населення постійно проводиться перевірка щодо виїзду за кордон одержувачів допомог. Зокрема, здійснюються запити до державної прикордонної служби, здійснюються акти обстеження стосовно факту здійснення догляду тощо. Також інформація про неофіційне працевлаштування за кордоном є важливим фактором що призводить до поверненню одержаних коштів їх у добровільному або судовому порядку та подальше скеровування такої інформації до правоохоронних органів.

вівторок, 25 вересня 2018 р.

У Буському районі викрито трійцю горе-зловмисників, які обікрали пенсіонерку


До Буського відділення поліції за допомогою звернулася 64-річна мешканка одного із сіл району. Вона поінформувала, що за час її відсутності з 15 по 17 вересня невідомі розбили віконне скло й проникли до будинку. Лиходії викрали побутові речі, включаючи навіть – електропроводку й дві подушки. Сума заподіяних збитків – більше ніж 15 000 гривень.

   Як поінформували у Головному управлінні Національної поліції у Львівській області – працівниками поліції встановлено, що до крадіжки причетні вісімнадцятирічний односельчанин потерпілої, його пятнадцятирічний брат й сімнадцятирічний житель сусіднього села. Викрадені речі у них вилучені.
   За фактом відкрили кримінальне провадження за ч. 3 статті 185 ККУ (Крадіжка). Статтею передбачено: позбавлення волі – 3-6 років. Поліцейськими встановлюються обставини пригоди. Фахівцями ГУ Національної поліції у Львівській області було призначено безпосередньо низку експертиз, що стосуються даної кримінальної події. Досудове розслідування – триває.

понеділок, 24 вересня 2018 р.

Мешканці Красного облаштували пішохідний перехід


Про завершення роботи з облаштування пішохідного переходу через долину Гологірки в районі вул.Бічна Симоненка у селищі Красне повідомив на своїй сторінці у Facebook селищний голова Красного Микола Чучман.

    За словами місцевого газди, проведення робіт було заплановано наприкінці минулого року на прохання та звернення мешканців цього кварталу.
    «Було повністю демонтовано стару кладку, а на її місці залито бетонні підпори та бетонний перехід з перилами довжиною 40 метрів. Селищна рада забезпечила розчин бетону, арматуру та труби для монтажу перил. Мешканці організували необхідну кількість дощок для опалубки. ХОЧУ ЩИРО ПОДЯКУВАТИ МІСЦЕВИМ МЕШКАНЦЯМ, бо саме завдяки їх активній підтримці та участі у будівництві нам вдалося завершити всі будівельні роботи протягом місяця. А роботи було дуже багато і без допомоги людей ми би просто собі не порадили! Бюджетні кошти на будівництво переходу не використовувались», - написав у соцмережі Микола Чучман.
   Нагадаємо, наприкінці липня декілька ініціативних мешканців Красного власними зусиллями відремонтували аварійний пішохідний місток через річку Гологірка. Для роботи хлопцям допомогли мешканці села Острова, які дізнавшись про ініціативу надали потрібні дошки для ремонту аварійного містка. Чоловіки за декілька годин зробили демонтаж дерев’яного прогнилого покриття та встановили нове. Тепер добратися містком можна не боячись впасти в річку.
фото: Ігор СТЕЦИК та із сторінки Facebook Микола ЧУЧМАН

Бущани подарували святковий концерт курсантам Навчального центру академії сухопутних військ


Для працівників галузі культури району уже традиційними стали щорічні мистецькі дарунки для курсантів і офіцерів Навчального центру академії сухопутних військ ім.Гетьмана Петра Сагайдачного, що у с.Старичі Яворівського району.

  Винятком не став і вересень 2018 року. Потужна команда аматорів сцени підготувала для воїнів чудовий різножанровий концерт, кожен виступ якого супроводжувався шквалом оплесків вдячних глядачів. Серед митців на сцені були дорослі і діти: зразковий танцювальний колектив "Енержі" (кер.І.Сторонянська і С.Іваськів), Роксолана Паньків, Наталія Костів, Вікторія Лисак, гімнастка Даринка Домбровська, Яна Владика, Назар Кузьма, Оксана Савчук.
  Начальник 184 навчального полку, полковник О.В.Остапчук вручив начальнику відділу культури та туризму РДА Людмилі Ціхоцькій і усій творчій команді грамоту за плідну співпрацю та військово-патріотичне виховання особового складу навчального центру.
  Вела концертну програму методист РНД Любов Огородник, формувала концерт та працювала з артистами провідний методист РНД Любов Блінова.

ВІДОМОМУ УРОДЖЕНЦЮ БУЩИНИ - 70!


25 вересня виповниться 70 років Народному артисту України, кіноактору, сценаристу  та режисеру Івану Гаврилюку. Цьогоріч на XXVII сесії Буської районної ради уродженцю Бущини присвоєно звання «Почесний громадянин Буського району». 

         Він народився у 1948 році в селі Йосипівка. Любов до мистецтва передалася Іванові на генетичному рівні – його батько прекрасно малював, розписував церкви. Й досі в Йосипівці стоїть гарна церква, яку ще юнаком розписував батько Івана Гаврилюка Ярослав. Мама Лідія усе життя була при батькові, вона ніде не працювала, по суті, присвятила чоловікові усе своє життя. «Біографія мого тата – багатий матеріал для зйомок книги чи написання книги, - розповідає Іван Гаврилюк у своїй книзі «Я в обіймах фотографій…» (Львів, 2008). – Він служив у польській армії, забрали у 1937 – му, через два роки потрапив у німецький полон. Від німців визволили американці, у яких дослужився до чину сержанта. Від американців знову потрапив до німців у полон. Був у Дахау, звідки його визволили радянські війська. Тато розмовляв німецькою, англійською, польською. А російською не вмів говорити. Дивна річ». У 1954 році сім’я вимушено переїжджає до Львова. Улюбленим заняттям школяра Івана Гаврилюка було переписування книг. Він навчався у літературному класі за вільною програмою. «Щовечора сідав за стіл, зручно розкладав письмове приладдя і переписував Василя Стефаника, Тараса Шевченка, Маркіяна Шашкевича, Фенімора Купера, Жуля Верна», - згадує. Маючи літературний хист, ще у школі Іван грав у різних виставах, читав зі сцени різні вірші і сам брався за перо та писав вірші. Був знайомим з багатьма письменниками та громадськими діячами Львова. «Тоді ж я днював і ночував у Львівському театрі імені М.Заньковецької, де збиралася львівська еліта, – розповідає артист про себе. – Вони тусувалися в театральному кафе, яке мало назву «Комарик». Ось у ньому на горнятко кави сходився цвіт нації. Театром захворів з першого разу, коли відчув своєрідний театральний запах. А в мистецькому храмі заньківчан він неповторний. Та дивовижна театральна атмосфера й ті унікальні люди, віддані мистецтву, викарбували мою долю – актора». 
         В кіно Гаврилюк почав зніматись ще під час навчання в театральному інституті ім. Карпенка Карого - з 1967 року. Дебютував в ролі Іванка в драмі Бориса Івченка «Анничка». Першою великою работою стала головна роль в історичній драмі «Хліб і сіль» після закінчення інституту.
         З 1973 року Іван Гаврилюк - актор кіностудії ім. О.Довженка. Визначні роботи 70-х років - Богдан в релігійній драмі «Покутування чужих гріхів», Саша Івакін у фільмі «Ті, що йдуть за горизонт», Макар Істомін в драмі «Це сильніше за мене». Пік популярності актора припав на 80-і роки. Тоді він зіграв головні ролі в героїко-пригодницькому фільмі «На вагу золота», виробничих драмах «Потрібні мужчини» і «Тепло студеної землі», історичному фільмі «Данило - князь Галицький», філософській притчі «Небилиці про Івана». 
         З 1986 року Іван Гаврилюк - художній керівник кіновідеооб'єднання «Україна». Іван Ярославович став першим актором незалежної України, якому було присвоєно почесне звання Народний артист України. 
         Працював на студії Лариси Роднянської «Контакт» - актором, сценаристом і режисером. Він створив дві ліричні документальні стрічки: «Місто Коломия» і «Прикарпаття. Гори і доли» (разом з Тимуром Залоєвим).      Усього фільмографія Івана Гаврилюка з 1967 ро 2004 роки налічує понад 50 фільмів. В кіно актор зіграв біля 70 ролей. 
         Іван Гаврилюк – володар численних премій, нагород та призів кінофестивалів: Лауреат премії Ленінського комсомолу (СРСР,1979), Гран – прі Париж (1974, за роль Саші Івакіна у фільмі «Ті, що йдуть за горизонт», медаль уряду Болгарії («Шлях до Сербії», 1976). Був Народним депутатом України ІV скликання від партії «Блок Віктора Ющенка «Наша Україна», кілька разів був заарештований за антирадянську діяльність.
         Гортаючи сторінки книги Івана Гаврилюка «Я в обіймах фотографій» та уважно вчитуючись в рядки його біографії, розумієш, що перед нами людина, патріот, яка усе життя твердо іде своєю стежиною, не схибивши, дотримуючись високих моральних принципів: «Я завжди був непокірним. З раннього дитинства надзвичайно болісно переносив несправедливість. Страшенно не люблю рабів – більше, ніж рабовласників… Недавно прийшов до висновку: мені не можуть пробачити, не можуть змиритися з тим, що я ніколи нікого не зрадив, не продав, був завжди вільним і гордим – не «лизав» нікому і ніякому режимові зад». 
         До ювілею іменитого земляка Івана Гаврилюка у читальному залі Буської центральної районної бібліотеки демонструється виставка – експозиція. Ми ж з нагоди уродин хочемо побажати йому міцного здоров’я, довголіття, творчого натхнення та здійснення найсокровенніших мрій!
              Леся Вовк, зав. методичного відділу Буської ЦРБ
(за матеріалами книги Івана Гаврилюка «Я в обіймах фотографій»)

ОСІННЯ ФЕЄРІЯ В РАЙОННІЙ ДИТЯЧІЙ БІБЛІОТЕЦІ

Осінь багата на щедрі дари. Адже саме в цю пору в садах дозрівають червонобокі яблука і медові груші, від налитих соком грон вгинається виноградна лоза. Грядки радують нас добірною картоплею, червоним бурячком, помідорами, яскраво-оранжевою морквою, різнобарвним перцем. Та найбагатша цьогоріч осінь на гарбузи – найбільші з плодів, які родить земля. До речі, не всім відомо, що гарбуз – це ягода, яку в XV столітті до Європи привіз Христофор Колумб. А найбільший гарбуз, вирощений американським фермером у 2013 році, важив аж 922 кілограми.

   Саме цим дарам природи був присвячений бенефіс «Осіння феєрія», який відбувся в дитячій районній бібліотеці з п’ятикласницями Буської ЗОШ №2. А розпочався він із цікавої та змістовної розповіді бібліотекарів Надії Островської та Галини Сай про маловідомі факти з історії овочів та фруктів. Зокрема, діти дізналися про те, що цвіт картоплі та квасолі слугували як прикраси в королівських палацах Франції та Італії. А у Стародавньому Єгипті під час будівництва пірамід рабам додавали в їжу цибулю, аби вони були сильними і не хворіли. Перець  чілі прадавні індіанці використовували не лише як приправу до їжі, але й як зброю: жменю розтертого перцю кидали ворогові в обличчя, що викликало різкий біль в очах, сльози й задуху. «Хмара смерті»  – так назвали цю «зброю» європейці.  Також школярі довідалися й про інші рослини, багаті на різноманітні поживні елементи. Найбільш учасників заходу зацікавила розповідь про гарбуз. З давніх часів його використовували не лише для приготування їжі, але й виробляли з нього посуд, іграшки та музичні інструменти. До речі, у казці Шарля Перро Попелюшка їхала на бал у гарбузовій кареті. 
   Історія про цей неймовірно корисний і смачний плід настільки  вразила дітей, що вони вирішили спробувати свої таланти у створенні осінніх гарбузових композицій. Учасники розділилися на дві команди, модераторами яких були Галина Сай та Надія Островська. Визначити кращу композицію було важко, оскільки кожна вийшла цікавою  та креативною, адже діти проявили максимум фантазії, вміння та винахідливості. 
   Для користувачів бібліотеки у читальному залі організовано виставку-інсталяцію «Осінь… Смак бабиного літа», де не тільки представлена література про  земні плоди, але й подані цікаві та корисні рецепти з приготування смачних страв та фруктових смаколиків.
   На завершення заходу діти пригощалися яблуками, грушами, виноградом та печивом з цукатами.
Г.Гораль, заст.директора Буської ЦБС по роботі з дітьми
І.Якимишин, бібліотекар Буської РДБ

субота, 22 вересня 2018 р.

У зоні АТО брали участь 344 бущанина

Про це стало відомо під вчорашньої робочої зустрічі керівництва району із демобілізованими учасниками бойових дій в зоні проведення ООС. Участь у зустрічі взяли голова райдержадміністрації Петро Мороз, голова районної ради Богдан Глова, Буський міський голова Ростислав Сліпець, керівники з питань соціального захисту, пенсійного і медичного забезпечення, освіти, земельних і юридичних питань, зайнятості, тощо.

   Як інформують у Буській РДА, кожен з учасників війни на сході мав нагоду безпосередньо під час зустрічі отримати відповіді на будь-яке зі своїх запитань щодо пільг, які передбачені законодавством для учасників бойових дій, почути фахові роз’яснення та рекомендації, довідатися про переваги, які надає пілотний проект «Рука допомоги» тим, хто вирішить відкрити свою власну справу. 
   Також демобілізовані захисники були проінформовані щодо вільних вакансій з працевлаштування, про діючі обласні та районні програми, направлені на соціальну підтримку учасників українсько-російської війни, про можливості відшкодування частини вартості будівництва чи купівлі житла, про грошове забезпечення тим, хто вирішить підписати контракт і знову стати на захист держави.
   Серед проблемних питань, які були озвучені під час спілкування окремими учасниками АТО (ООС): необхідність забезпечення якісного протезування зубів, отримання путівок на санаторно-курортне лікування, виділення земельних ділянок під будівництво.
  Голова районної ради Богдан Глова наголосив, що Буська районна рада і надалі підтримуватиме районні програми допомоги учасникам війни на Сході України, а саме тим, хто підписали контракт не менше 10000грн. на одного, допомоги демобілізованим учасникам АТО, ООС не менше 3000грн. на одного, а також  програми щодо лікування зубів та на медикаменти не менше 5000грн. на одного з районного бюджету. Порадив  Богдан Глова використовувати  подібні обласні та державні програми.
    Як зазначив голова РДА Петро Мороз, органи влади є відкритими та готовими повсякчас допомагати захисникам України у вирішенні усіх проблем, з якими вони можуть стикатися. «Ми завжди готові до відкритої, предметної розмови з Вами. Звертайтеся до керівників органів влади району, міста, усіх соціальних служб, які в міру своїх можливостей завжди Вас підтримають і допоможуть», - зазначив Петро Мороз.
   До відома, участь у ООС (АТО) брали 344 бущанина.

пʼятниця, 21 вересня 2018 р.

У Буському районі з 1 жовтня розпочнеться призов громадян на строкову військову службу


Про це йдеться у наказі Буського військового комісара, підполковника Ігоря Томачука «Про призов громадян на строкову військову службу».

  Згідно наказу, явці на призовні дільниці Буського району для призову на строкову військову службу підлягають усі громадянини 2000 року нарородження, яким в період чергового призову виповниться 18 років, а також громадяни, які народилися у 200-1991 роках, у яких закінчилася відстрочка від призову, або не призвані раніше на строкову військову службу за різних обставин.
   Усі громадяни Буського району, які підлягають призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути на призовні дільниці за адресою: м.Буськ, вул.Львівська, 77 (поліклінічне відділення Буської ЦРЛ, 3 поверх, кабінет №61) у встановлений час з документами, що зазначені в повістках. Громадяни, які не отримали особистих повісток для призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути до районного військового комісаріату до 10 жовтня 2018 року, та мати при собі документи, які посвідчують особу.
   Усі особи призовного віку, які підлягають призову на строкову військову службу і тимчасово перебувають на території Буського району, зобов’язані негайно повернутися до місця постійного проживання з’явитися у районний військовий комісаріат для проходження призовної комісії.
   Громадяни, які ухиляються від призову і не з’являються за повісткою до військового комісаріату, несуть відповідальність згідно з законодавством.
   Нагадаємо, призовників строкової служби у зону ООС (АТО) не відправляються.

«Щуряча хвороба» полює на людей


 Головний біль, підвищена температура, сильні болі в м’язах. Звичайний грип?! Проте за кілька днів шкіра людини жовтіє, відмовляють ноги. Що це? З початку року в Буському районі зареєстровано 4 випадки захворювання на лептоспіроз  (з них 1 випадок у вересні),  а у Львівській області – 10 випадків, в т.ч. 2 летальні.

  Лептоспіроз або водяна гарячка – гостре інфекційне захворювання людей та тварин.  
   Щоб підхопити підступну недугу, достатньо з’їсти немите яблуко, хліб, що лежав поруч з брудними овочами. Є випадки, коли люди потрапляли до інфекційної лікарні, поласувавши консервами з підвалу (попередньо забувши про елементарне – протерти банку). Лептоспіри  можуть проникати в організм не тільки через шлунково-кишковий тракт, але і через пошкоджену шкіру та слизові оболонки, не залишаючи на місці проникнення змін.
   Біда чатує на риболовлі, полюванні, навіть на городі, адже збудники лептоспірозу -  лептоспіри, потрапляють на продукти харчування , у воду, землю тощо з виділенням хворих гризунів - здебільшого звичайних сірих пацюків, поголів’я яких на Львівщині останнім часом помітно зросло. Саме тому, цю хворобу часто називають «щурячую». Утім, переносниками смертельної лептоспіри є  хворі собаки, їжаки і корови.
       Носійство лептоспір серед гризунів не припиняється, про що свідчать щорічні позитивні результати лабораторних досліджень серед мишовидних гризунів та щурів. Так, за 5 місяців цього року було досліджено 172 екз. дрібних гризунів, лептоспіроносійство визначене у 12 екз., що становить 7%, при дослідженні 31 екз. щурів, позитивні  результати отримані від 3 екз., що становить 10% від загальної кількості. Гризуни, в т.ч. щурі в природніх умовах дають найбільший приріст в теплу пору року, тому найбільша їх кількість накопичується до осені.   Це сприяє найбільшому поширенню серед них епізоотичних процесів. Окрім цього,лабораторією особливо небезпечних інфекцій ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України» проводиться моніторинг води відкритих водоймищ на виявлення збудника лептоспірозу. В минулому році виявлено 3 позитивні проби.
  Відчувши характерні симптоми недуги, хворі займаються самолікуванням, сподіваючись впоратися самотужки з   «грипом». Однак, дуже швидко інфекція вражає нирки, печінку , центральну нервову систему. І тоді врятувати пацієнта може лише диво.
    Щоб  не захворіти на лептоспіроз необхідно:
- дотримуватись правил особистої гігієни, мити руки перед вживанням їжі;
- не купатись у забруднених водоймах;
- знищувати щурів і мишей, не допускати забруднення гризунами харчових продуктів та питної води. 
   З метою профілактики інфекційних хвороб, переносниками яких є мишовидні гризуни, Буське районне лабораторне відділення Бродівського МРВ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр Міністерство охорони здоров’я України» відповідно до замовлень проводить дератизаційні заходи на об'єктах різних категорій та території населених пунктів району, за адресою: м.Буськ, вул. Грушевського 1а, контактні телефони: 30092, 0934502847. 
   Лабораторія особливо небезпечних інфекцій ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» на договірній основі проводить діагностику сироватки крові у хворих з підозрою на лептоспіроз, дослідження води відкритих водоймищ та мишовидних гризунів на виявлення збудника лептоспірозу, за адресою: м.Львів, вул. Круп’ярська, 27, контактні телефони: 2768592, 0636332866.
    Увага! При перших ознаках хвороби негайно звертайтесь до лікаря!
Буське районне лабораторне відділення
БродівськогоМРВ  ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»

четвер, 20 вересня 2018 р.

У Буську поліція спростувала випадок викрадення дитини


Останнім часом у соціальних мережах і серед батьківських колективів активно поширюється інформація про буцімто спроби викрадення дитини у Буську. Автор такого допису описує невідомого чоловіка, який на чорному автомобілі Мерседес вдягнутий у чорний одяг, кепку та окуляри. 

   У коментарі «Буському медіа порталу» правоохоронці Буського відділення поліції Камянка-Бузького відділу поліції ГУНП у Львівській області зауважують, що ця інформація не знайшла свого підтвердження.
  Крім цього, під час моніторингу соціальних мереж з’ясувалося, що автор вказаних дописів не має жодного стосунку до описаних випадків. До того ж, аналогічні повідомлення поширюються і в інших регіонах України.
   Поліція просить громадян зберігати спокій і не поширювати паніку.

Стало відомо, яка середня зарплата у Буському районі


Згідно оприлюднених даних Головного Управління Державної фіскальної служби у Львівській області та Львівського управління Офісу великих платників податків  Державної фіскальної служби за липень середня зарплата у Буському районі склала у сумі 6 тис 297 грн, 60 коп.

   Найбільша середня зарплата у розмірі 12 тис 724,60 зафіксована у Стрийському районі.

середа, 19 вересня 2018 р.

У Буському районі реорганізовують місцевий суд

Розпочато процедуру припинення Буського районного суду Львівської області як юридичної особи в результаті реорганізації (злиття). Відповідно до указу Президента України № 451/2017 від 29.12.2017 року та наказу Державної судової адміністрації України № 446 від 06.09.2018 року розпочато процедуру припинення діяльності в результаті реорганізації у встановленому законом порядку Буського районного суду Львівської області.

   Про це інформують у прес-службі суду.
   На виконання вимог статті 105 Цивільного кодексу України на сайті Міністерства юстиції України буде оприлюднено повідомлення про рішення щодо припинення Буського районного суду Львівської області як юридичної особи в результаті реорганізації.
   У Буському районному суді Львівської області утворено комісію з реорганізації (злиття), якою буде здійснено усі необхідні заходи з реорганізації (злиття) суду.
   Додатково повідомляють, що відповідно до частини шостої статті 147 та пункту 3 розділу ХІІ Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Буський районний суд Львівської області продовжує здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності Золочівського окружного суду.

У Задвір’янській школі пройшла виставка-огляд «Квітковий вернісаж»


Захід був проведений серед учнів 5-11 класів НВК «Задвір’янська ЗОШ I-III ст.».

   Згасло веселе барвисте літо, і осінь стала повноправною господаркою. У всьому вічувається  прохолодний подих осені. Ключі журавлів, дикі гуси, багряні квіти…Усе це є ознаками найпрекраснішої пори року, оспіваної поетами та художниками,- золотої осені.
   У цю прекрасну пору року вбралася школа у різнокольорові барви, перетворилася на справжню казкову країну. В чистому ранковому повітрі аромат осені, адже 14 вересня у НВК “Задвір’янська ЗОШ I-III ст.”- “Квітковий вернісаж”. Учні творчо готувались до виставки- огляду. В їхніх композиціях були щедрі плоди осені: квіти, овочі, фрукти, які характеризували осінній настрій.
    За підсумками роботи журі присудило:
I місце – 7 клас ( кл. керівник Стадник І.В.)
                5-Б клас ( кл. керівник Козак Г.І.)
II місце  – 10 клас (кл. керівник Максимів М.А.)
                  8 клас ( кл. керівник Хижняк І.В.)
                  9 клас ( кл. керівник Валько В.А.)
III місце – 6 клас ( кл. керівник Ковальська А.І.)
                   5-А клас ( кл. керівник Пилипчук Н.І.)
   Виставка зігріла всіх теплими промінцями дитячих сердець. Надзвичайно приємно, що рівень виконаних робіт з кожним роком усе вищий, і кількість їх збільшується.
   Дякуємо нашим юним митцям.

вівторок, 18 вересня 2018 р.

Голову ОДА просять розібратись із підрядником, який здійснював ремонт у Буській школі №2


Після ремонту у школі №2, що у місті Буськ, на стінах у нових кабінетах – волога. Дах не закінчений, як і підлоги. Батьки б'ють на сполох, просять допомоги. Про це заявив депутат фракції «Самопоміч» у Львівській обласній раді Іван Собко, який повторно вимагає в голови ЛОДА розібратися з неякісною роботою підрядника і навести лад у школі.

   «Два тижні тому я зі звернення звертався до Вас, Олеже Михайловичу, давав вам відповідні фотографії. Здійснюється добудова корпусу школи, і батьки б'ють у дзвони. Просять когось знайти, хто б міг дати раду з підрядником, який будує швидко, але не якісно. Лише одиничні моменти виправлені. На даху далі не дороблено, батареї ніхто не перевіряв, при включенні опаленні може бабахнути. Нові навчальні класи, які збудовані уже затопило. Це видно по стінах неозброєним оком. Невже так можна будувати? Ви це робите для дітей, для наших дітей. Це не пусті слова. Я повторно прошу, якщо голова РДА не слухає голову ЛОДА, то ви знаєте, що робити...», - виступив з трибуни депутат Іван Собко.
   Нагадаємо, наприкінці серпня журналіст «Буського медіа порталу» завітав до Буської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, де завершувався капітальний ремонт західного корпусу школи. 
  У розмові із журналістами директор школи пояснив, що не він підписує акти робіт, а лише може контролювати роботу, тим самим просити будівельників, щоб якісь недоліки ліквідували, але безпосереднього прямого впливу він не має, лише може просити допомоги у районного керівництва. 
  У свою чергу голова Буської РДА Петро Мороз у коментарі нашому виданню зазначив, що батьки не можуть розбиратись у якості виконання будівельних робіт, бо на це є кваліфікований та ліцензований підрядник, технічний нагляд.

Надбужанський художник намалював для військових три ікони


Дві перших ікони уже рятують життя захисникам українських кордонів на Сході, а третю нещодавно було освячено в церкві св.Миколая в місті Буську.
   Перша ікона Покрову Пресвятої Богородиці з травня 2018 стала оберегом 24 бригади з Яворівщини, а друга - ікона  Семистрільна захищає від смерті бійців 28 бригади у Мар'їнці. Там вона знайшла своє місце у капличці, яку відвідують і місцеві жителі. У тяжкі хвилини до цих ікон з палкою молитвою звертаються наші воїни та місцеві жителі. Ікони написані на дереві, а ось третя виконана на полотні і є більшого розміру.
   Третю ікону Одигітрія волонтери Бузеччини після освячення в храмі планують повезти на Схід України. До ікони звертатимуться, як молитвами, так і простими словами. Головне, щоб слова були щирими й шли від серця. 
   До ікони Одигітрія, до ікон Покрову Пресвятої Богородиці та Семистрільної уже звертаються з проханням наставити на шлях Істини, позбутися війни на Сході.
   У креативно оформленому прапорами країн ЄС коридорі бібліотеки, Петро Бербека, з іконою біля українського прапора котрий уже побував в АТО. Художник Петро Бербека з дитинства любив малювати сакральні речі, любив молитися в чистому полі біля колишніх Адамів. Сьогодні своїми руками він пише ікони миру і безкоштовно дарує їх, як інформацію миру не тільки для українських вояків, а й для росіян. Адже війну можуть зупинити тільки ікони і віра в Бога.
Марія Литвин, співробітниця інтернет-центру Буської районної бібліотеки, фото автора

понеділок, 17 вересня 2018 р.

Мистецькі колективи Бущини подарують військовим концерт


У неділю, 23 вересня, учасники художньої самодіяльності Буського району виступатимуть з концертною програмою перед курсантами 184 Навчального центру Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Яворівському районі.

   Про це «Буському медіа порталу» повідомили у відділі культури та туризму Буської РДА.
 Нагадаємо, торік у червні за участі Народних колективів області у 2017 р. мистецькі колективи Бущини відвідали мілітарну столицю України, с. Старичі, з мистецькою програмою для військовослужбовців. Тоді гостями Старич були вокальний ансамбль «Журавка» НД с. Журатин (кер. А. Нарольська), Зразковий хореографічний колектив «Енерджі» Красненського НД (кер. І. Сторонянська), вокалісти Оля Маркевич (м. Буськ), Роксоляна Паньків (с. Сторонибаби), баяніст Андрій Коник (м. Буськ).

У Буському районі закрили нелегальну АЗС


Із початку вересня працівники фіскальної служби провели 10 обшуків на території Львівської області. 

    По одному обшуку у м.Львові, Радехівському, Буському та Мостиському районах та по три – у Жовківському та Дрогобицькому районах. Про це повідомила прес-служба Головного управління ДФС у Львівській області
    У результаті було викрито та припинено діяльність 10 нелегальних автозаправних станцій. Працівники фіскальної служби вилучили спеціалізоване обладнання, паливно-мастильні матеріали орієнтовно в кількості 32,5 тисяч літрів загальною вартістю 910 тисяч гривень.
   Досудове розслідування триває, проводяться необхідні слідчі (розшукові) дії.

субота, 15 вересня 2018 р.

Команда Буського району здобула друге місце у ХХХI Спартакіаді Львівщини для осіб з інвалідністю


Впродовж 12-13 вересня 2018 року на базі лікувально-оздоровчого комплексу «Ровесник» в с. Бендюга Сокальського району проводилася ХХХI обласна спартакіада для людей з інвалідністю.

Відкрила змагання директор департаменту соціального захисту населення Наталія Кузяк.
«За останнє десятиріччя соціальна політика України стосовно осіб з інвалідністю зазнала суттєвих змін. Сьогодні особи з інвалідністю беруть активну участь у суспільному житті, є повноправними членами суспільства та прикладом для більшості, їхня сила та витримка вражає», - зазначила Наталія Кузяк.
    Традиційно, вже шістнадцятий рік поспіль, участь у ній взяла команда Буського району у складі 5 спортсменів. Надбужанці здобули шість золотих медалей, чотири срібних та одну бронзову. У результаті наші спортовці вибороли II командне місце серед команд 21 району Львівської області.
   Із Буського району у змаганнях взяли участь Фабіянський Василь в категорії ВС -5 (I місце з бочча і більярду та II місце з настільного тенісу), Підгірний Андрій у категорії ВС-4 (I місце з бочча та II місце з настільного тенісу та в перегонах на візках), Дончак Петро (I місце з бігу та стрибків в довжину), Сурма Дем’ян (I місце з бігу, II місце зі стрибків у довжину та III місце з дартсу). Після завершення змагань усіх учасників нагородили медалями і грамотами, а команду - кубком і грамотою за заняте II командне місце.
  Напередодні 5-10 вересня в Одесі відбулася XIII Всеукраїнська Спартакіада, в якій взяла участь і успішно виступила представник Буського району Климус Софія Якимівна. Після завершення цьогорічних Всеукраїнських та обласних змагань у Буській районній асоціації інвалідів та реабілітаційно-спортивному клубі інвалідів «Вікторія» розпочнеться підготовка до спортивних змагань наступного року.
  Наша команда висловлює подяку за допомогу в організації поїздки Голові Буської РДА Морозу П.С., голові Буської районної ради Глові Б.В., голові Буської міської ради Сліпцю Р.С. та благодійнику Квятковському Д.О.
   Спартакіада відбувалась в межах реалізації заходів Обласної комплексної програми правового захисту, соціальної підтримки та реабілітації людей з інвалідністю Львівщини на 2015-2018 роки.