понеділок, 4 листопада 2019 р.

В Україні протягом останнього місяця ускладнилась ситуація із захворюваністю на дифтерію.  В Ужгороді захворіли п’ятнадцять студентів із Індії, у Києві — 3 випадки захворювань на дифтерію, у Тернопільській області — 1 випадок. У Львівській області випадки захворювання на дифтерію не реєструвались, проте ризик виникнення та поширення цього захворювання існує через недостатній рівень охоплення щепленнями проти дифтерії  дітей та дорослих.

   Станом на 28 жовтня в Україні зареєстровано 20 випадків дифтерії, із яких 18 – протягом жовтня. Про це повідомляє Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я.
  П’ять випадків дифтерії підтверджено лабораторно: в Луганській, Хмельницькій, Закарпатській, Тернопільській та Київській областях.
  При цьому від дифтерії вакциновано менш як 60% дітей віком до року та лише близько половини дорослих.
  У 2018 році  було зареєстровано 5 випадків захворювання на дифтерію.  У Львівській області захворювань не було, проте наявні причини до їх виникнення - відмічається недостатнє охоплення профілактичними щепленнями проти дифтерії як дитячого, так і дорослого населення. За підсумками 2017 року вакциновано лише 55,7% підлягаючого контингенту дітей.
   Дифтерія – гостра інфекційна хвороба. Переважно вона вражає органи серцево-судинної, дихальної та нервової систем, а також надниркових залоз. На місці, яке вражає інфекція, виникає запальний процес з фібринозним нальотом.
                                                    Шляхи зараження
  Мікроб дифтерійна паличка є збудником дифтерії. Найчастіше дифтерія поширюється при чханні, кашлянні чи диханні, заразитись нею можна також через посуд, іграшки, канцелярські товари, та інші речі, яких торкався носій.
  Трапляються випадки, коли збудник дифтерії проникає в організм через слизову ока, шкіру, рани або слизові оболонки статевих органів.
  До речі, носіями дифтерійної палички можуть бути люди, які не мають симптомів захворювання, але в носоглотці у них живуть, розмножуються і виділяються з кашлем і чханням небезпечні мікроорганізми.
                                       Різновиди дифтерії
 Враховуючи місця ураження дифтерійною інфекцією, виокремлюють такі форми захворювання:
Дифтерія носоглотки (мигдалин);
Дифтерія дихальних шляхів (гортані, трахеї, бронхів);
Дифтерія носа;
Дифтерія очей;
Дифтерія статевих органів;
Дифтерія шкіри;
Три останні форми трапляються вкрай рідко. А от найпоширенішою є форма дифтерії мигдалин.
                                                    Симптоми
   Перші симптоми дифтерії можуть нагадувати звичайну ангіну: біль у горлі, загальне погіршення самопочуття, підвищення температури тощо. При цьому при дифтерії на мигдалинах чи інших уражених інфекцією органах з’являється сіро-білий наліт. Коли хворий видаляє цей наліт, то рана починає кровоточити, а через деякий час наліт знову проступає.
   Також при дифтерії зявляється специфічний солодкуватий запах з рота. Через деякий час уражене місце може набрякати.
  Особливо небезпечно цей симптом протікає у дітей. Тоді може виникнути задуха, це може призвести навіть до смерті.
  Небезпечним є не лише сама дифтерія, але й ускладнення. Внаслідок паралічу дихання людина може померти.
                                           Профілактика та щеплення
   Найефективнішим методом профілактики є щеплення. Щоправда, вакцина не дає 100% гарантії уберегти людину від ураження, однак у хворого із щепленням дифтерія протікає у значно легшій формі або симптоми можуть зовсім не проявлятись. У другому випадку людина є лише носієм.
    За календарем щеплень України вакцинація від дифтерії проводиться у 2-4-6-18 місяців, 6 років, 16 років і повторюється кожні 10 років.
Нині в Україні виникла серйозна проблема через велику кількість невакцинованих громадян. У цьому випадку ризикують підчепити хворобу і дорослі, які переносять дифтерію значно тяжче.
Буське районне лабораторне відділення
Бродівського МРВ ДУ "ЛОЛЦ МОЗУ"

0 коментарі:

Дописати коментар

МИ У FACEBOOK

АРХІВ

© 2019. На платформі Blogger.

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ