пʼятниця, 7 липня 2017 р.

Згідно  результатів  проведеного аналізу  захворюваності серед дорослого  населення району  у структурі  неінфекційних захворювань за 2016 рік на першому місці  є хвороби органів системи кровообігу -  показник поширеності 632,06 на 1 тис.осіб( середньо обласний показник  538,83) -35.1 % від усіх захворювань; на другому місці хвороби органів дихання - показник поширеності  292,09 (с/обасний показ. – 319,72) – 16,3%; третє місце  - хвороби органів травлення --  показник поширеності 128,2 на 1 тис. осіб ( с/обласний показник  132,83) – 7,1 %.

Велика кількість людей в Україні страждає на серцево-судинні захворювання. Саме артеріальна гіпертензія в сумнозвісній компанії з цукровим діабетом, атеросклерозом та надмірною масою тіла є одними з основних причин старіння та різних захворювань дорослого населення.
Людина, яка нехтує елементарними правилами збереження власного здоров’я, рано чи пізно змушена витрачати значні кошти на відновлення здоров’я, а його як відомо і за гроші не придбаєш.
Існує чотири основні чинники, які визначають стан здоров’я: спосіб та умови життя (50–55%), екологічний стан навколишнього середовища (20–25%), спадковість (15–20%) і рівень медичного обслуговування (7–15%). Зауважте, спосіб життя має найбільший вплив на стан нашого здоров’я.
Здоровий  спосіб життя - наслідок щоденної роботи над собою. Адже життєздатність основних органів людини, зокрема, серця, нирок, печінки, шлунка розрахована мінімум на 150 років. Здоровий спосіб життя закладає фундамент гарного самопочуття, зміцнює захисні сили організму та розкриває його потенційні можливості. Поступово змінюючи себе, свої звички і уклад життя, ви зможете досягти бажаного-  продовжити молодість і попередити захворювання.
Які основні елементи здорового способу життя?
1. Здоров’я та довголіття залежить від харчування.
«Людина риє могилу своїми зубами» - писав Гіпократ. Хвороби приходять з неправильною їжею. В Україні, на жаль, існує неприпустимо низький рівень освіти населення з питань раціонального харчування та обізнаності громадян щодо ризиків розвитку неінфекційних хронічних хвороб, які пов’язані із нераціональним харчуванням. Їжа має бути різноманітною.
- Споживайте більше овочів, злакових, фруктів,  риби; вживайте молочні продукти низької жирності;  обмежте кількість солі, цукру, відмовтеся від продуктів, що містять добавки; максимально обмежте вживання  продуктів швидкого харчування («фаст-фуд», піца) ;
- щодня з’їдайте один зубок часнику;
- не пропускайте прийоми їжі, особливо, сніданок.  Почніть ранок зі склянки чистої води, випитої натщесерце.
Потрібно їсти до 6 разів  в день. Це забезпечить нормальну роботу жовчного міхура і  печінки, а значить - і судин. Якщо ви їсте рідко, але багато, це викликає  різкі стрибки інсуліну в крові, а він руйнує судини.
2. Достатня рухова активність —одна із основних складових нашого здоров’я  і довголіття. Адже м’язи і кровоносна система при малорухливому способі життя не діють, що провокує развиток  багатьох захворювань.
Обов’язково робіть зарядку у провітреній кімнаті або на свіжому повітрі. Рухова активність зміцнює м’язи, зменшується навантаження на суглоби, це попереджує остеопороз, знижує ризик виникнення серцево-судинних захворювань, допомагає впоратися із зайвою вагою, стресом і  депресією.
3. Ще одна складова доброго самопочуття і здоров’я - споживання чистої, краще - джерельної води. Важливо на протязі дня випивати до двох літрів рідини, з яких чиста вода повинна складати дві третіх.
4. Сон — не менш важлива складова здорового способу життя.
Найбільш сприятливий час для сну — з 22 години до 6 години ранку. В цей час відбувається очищення крові та перерозподіл енергії. Організм виробляє мелатонін - гормон, який регулює роботу головного мозку і сповільнює  процеси старіння клітин. Для здорового повноцінного сну відмовтеся від напоїв, що містять кофеїн або, принаймні, не вживайте їх у другій половині дня.
5. Внутрішня гармонія. Наше здоров’я й здоровий спосіб життя в цілому починаються з правильного внутрішнього настрою. Хвороби тіла є наслідками хвороб розуму — про це знали всі стародавні лікарі.
На Сході кажуть, що причиною всіх хвороб є три отрути людської свідомості: гнів, незнання та пристрасть. Ці три отрути викликають дисбаланс в організмі, що й призводить до хвороб.  Як досягти цього?
— живіть у злагоді з собою;
— вчіться радіти життю;
— дотримуйтеся режиму дня;
— будьте більш терплячими до інших;
— відмовтеся від куріння, алкоголю та інших шкідливих звичок.
Буське районне лабораторне
відділення  ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»

0 коментарі:

Дописати коментар

МИ У FACEBOOK

АРХІВ

© 2019. На платформі Blogger.

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ