пʼятниця, 30 листопада 2018 р.

На території Буського району за поточний 2018 рік зареєстровано 3 випадки сказу серед тварин: собаки (с. Задвір’я) у серпні місяці та борсука (біля с. Ожидів на території Буського РО УТМР), єнота (біля с. Волиця на території ДП «Буський лісгосп»), які були відстріляні під час полювання.

   Львівською регіональною державною лабораторією ветеринарної медицини виявлені специфічні свічення, характерні для вірусу сказу від 27.11.2018 року. В осередках інфекції виявлено 8 осіб, які можливо могли зазнати ризику інфікування вірусом сказу. Контактні скеровані у КНП «Буська ЦРЛ» для надання антирабічного лікування.
Як можна заразитися на сказ?
   Вірус сказу виділяється у хворих тварин зі слиною. Людина може заразитися не лише внаслідок укусу твариною, але й при потраплянні слини на шкіру чи слизову оболонку. Зараження відбувається і через предмети, змочені слиною хворих тварин. Треба знати, що вірус сказу виділяється зі слиною тварин і за декілька днів до появи у них видимих ознак захворювання. Слина у зараженої сказом тварини містить в собі вірус за 10 днів до появи перших ознак захворювання, тому можна заразитися від нібито зовсім здорової тварини.
Як перебігає сказ у диких тварин ?
  Головною ознакою захворювання диких тварин є зміна поведінки – втрата відчуття страху. Звірі втрачають обережність і вдень з`являються в населених пунктах, місцях випасу і утримання худоби, на подвір`ях громадян, нападають на людей та тварин. У пізній стадії захворювання, коли розвиваються паралічі, лисиці ледве рухаються і їх легко спіймати навіть дітям. Про такі випадки треба терміново повідомляти лікаря ветеринарної служби.
Що треба робити, коли покусала тварина?
  При покусах домашніми тваринами необхідно з`ясувати прізвище та адресу власника тварини. Це допоможе уникнути щеплень проти сказу, так як за твариною буде встановлене ветспостереження.
  Собак та котів, які нанесли укуси та інші пошкодження, не вбивати, а доставляти їх для ветеринарного нагляду в найближчу установу ветмедицини.
  При укусах чи ослиненні дикими тваринами, невідомими домашніми тваринами, а також гризунами необхідно терміново звернутися в найближчий лікувальний заклад за наданням антирабічної допомоги.
   При виявленні трупів диких тварин – не знімати з них шкіру, а терміново повідомити працівника ветеринарної медицини.
 Як запобігти захворюванню на сказ?
  У кожному випадку укусів та інших пошкоджень, заподіяних тваринами, ретельно промити рани струменем води з милом, накласти асептичну пов`язку та негайно звернутись до лікаря. Тільки щеплення захистять від захворювання на сказ! Якщо ж людина захворіє, врятувати її неможливо!
   Що необхідно знати, коли призначені щеплення проти сказу?
  Суворо дотримуватися режиму, що його встановлює лікар. Не переривати курс щеплень, не пропускати їх. Рекомендується не перевтомлюватися, уникати переохолодження та перегрівання організму. Під час щеплень категорично забороняється вживати будь-які алкогольні напої.
   Пам’ятайте!!! Захворювання на сказ закінчується смертю хворого у 100%. Лише своєчасно виконана вакцинація захистить Вас від захворювання та врятує Вам життя!
Буське РЛВ Бродівського МРВ
ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»

0 коментарі:

Дописати коментар

МИ У FACEBOOK

АРХІВ

© 2019. На платформі Blogger.

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ