вівторок, 24 вересня 2019 р.

Керівник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Микола Станіщук інформує громадян щодо укладання договору про сплату аліментів.

    Найкращим варіантом як для батьків, так і для дитини є підписання договору про сплату аліментів з визначенням розміру та строків їх виплати, він укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується. Предметом договору є дії того з батьків, який зобов'язується виплачувати аліменти на дитину, сторонами завжди є батьки дитини, – зазначає Станіщук.
Форма договору може бути грошова і (або) натуральна форма.
   Розмір визначається у спосіб:
- частка від доходу матері, батька. Частка може визначатися у дробах чи відсотках;
- у твердій грошовій сумі;
- в інший спосіб за домовленістю батьків.
Особливості визначення розміру, виходячи з положень СК:
- мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку;
- розмір аліментів, визначений домовленістю між батьками у твердій грошовій сумі, щорічно підлягає індексації відповідно до закону, якщо платник і одержувач аліментів не домовились про інше.
Щодо термінів/строків, порядку виплат:
- періодично (щомісячно, щоквартально, щорічно);
- одноразово за весь строк;
- щомісячно та додатково певні суми щоквартально;
   28 серпня 2018 року набув чинності Закон України від 03.07.2018 № 2475, спрямований на посилення захисту права дитини на її належне матеріальне утримання з боку батьків. Цей документ вносить зміни до Сімейного кодексу України та низки інших нормативних документів, що врегульовують порядок стягнення аліментів.
    Основні зміни, прийняті в 2018 році, полягають в наступному:
- Аліменти відтепер є власністю дитини. Це значить, що отримувач має право на отримання та розпорядження ними лише в інтересах та від імені дитини. По досягненню 14 років дитина має право самостійно розпоряджатися аліментами;
- отримувач аліментів, з яким проживає дитина, має право самостійно обрати спосіб їх стягнення (раніше це було за рішенням суду): фіксована грошова сума чи певний відсоток від доходу платника аліментів; при визначенні суми аліментів враховується стан здоров’я дитини, матеріальне положення платника аліментів та його стан здоров’я, наявність у платника аліментів додаткових виплат (аліментів, утримання членів сім’ї), матеріальне положення того, з ким проживає дитина;
- на суму аліментів може вплинути доведене існування у платника рухомого та нерухомого майна, вартісні покупки платника (більше 10-кратного розміру прожиткового мінімуму), якщо вони не відповідають офіційним доходам та платником аліментів не вказано джерело походження коштів за такі покупки;
- дитина має право на виділ частки майна у натурі у спільній частковій власності батьків або отримання грошової компенсації.
   У разі порушення строків сплати аліментів: сплачується неустойка (пеня) за кожний день прострочення – 1% за кожний день прострочення до дня погашення заборгованості чи дня прийняття судом рішення про стягнення, але не більше 100% суми заборгованості; за перевищення терміну несплати в 1 рік накладаються штрафи (див. нижче).
   У разі несплати аліментів протягом 6 місяців (3 місяці – якщо дитина інвалід або тяжко хвора) боржник включається до спеціального реєстру.
   І з цього часу він тимчасово позбавлений:
- права виїду за кордон;
- права керування автомобілем;
- права на використання зброї;
- можливості перереєстрації, зняття з обліку транспортного засобу з метою його відчуження;
- можливості нотаріального посвідчення будь-яких угод, які спрямовані на відчуження майна;
- як засновник юридичної особи продати чи іншим способом відчужити свою частку в статутному капіталі.

0 коментарі:

Дописати коментар

МИ У FACEBOOK

АРХІВ

© 2019. На платформі Blogger.

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ