субота, 31 грудня 2016 р.

Шановні читачі 
Буського порталу!


Щиро вітаємо Вас з прийдешніми святами!
Нехай Вам засяють Різдвяні вогні!
Здоров’я й добробуту Вашій сім’ї!
Бажаєм, щоб завжди робота була,
І щоб міцніла Ваша сім’я!
Щоб рік, що наступить, був кращим за всі,
Вам злагоди в домі, і справах усіх!
------------------------------------------
З повагою, колектив Буського медіа порталу


1 січня 2017 року виповнюється 108 років від дня народження Степана Бандери, одного з ідеологів національно – визвольної боротьби української нації у ХХ ст, чиїм ім’ям донині називають патріотів різних національностей, що боролися за незалежність своєї батьківщини. 

   Вороги української нації усіляко силкуються применшити роль Степана Бандери у визвольній боротьбі, зводячи її до суто організаторських, хуторянських ідей. На сьогодні для широкого загалу ще не повністю розкрита інтелектуальна праця Степана Бандери, його теоретично – практичні концепції, стратегічні й тактичні ідеї та прогнози. Для того, аби глибше пізнати постать Степана Бандери – легендарного провідника українського національного руху та простої людини, слід звернутися до книжок з історії України. Їх можна позичити в Буській центральній районній бібліотеці ім.І.Котляревського. 
   В переддень уродин відомого українця бібліотекарі районної книгозбірні оформили книжкову виставку «Степан Бандера – творець нової епохи», яку запрошуємо переглянути бущан.
Буська центральна районна бібліотека 

пʼятниця, 30 грудня 2016 р.

Інтернет-користувачі висловлюють співчуття  мешканці Буська, яка поділилась власною історією у матеріалі: «Чи дійсно Буська лікарня доброзичлива до дитини?». Близько сотні людей написали у редакцію нашого видання, так і в соцмережах, слова підтримки для дівчини. Соцмережами навіть поширюється інформація, що такі випадки у буській лікарні не поодинокі. 



Зараз у Буську тривають роботи з повернення первісного вигляду церкві св.Миколая. 

  Справа в тому, що початково церква була запроектована видатним українським зодчим Євгеном Нагірним із зовсім іншими (т.зв. цибулястими) банями та широким опасанням по периметру будівлі.  Церкву збудували у 30-х рр. ХХ ст. А вже в часах воєнного лихоліття Другої Світової війни сакральна споруда зазнала значних пошкоджень. На той час громада не мала можливості повністю відновити пам’ятку. Таким чином куполи церкви накрили простими, т.зв. шоломовими банями, та не відновлювали окремих елементів храму.
   Приємно, що релігійна громада УГКЦ м.Буська парафії св.Миколая дуже ґрунтовно підійшла до проведення реставраційних робіт. Інститут «Укрзахідпроектреставрація», на основі проведених архівних досліджень виготовив проектну документацію.
Відділ культури та туризму 
Буської РДА 
У  Буській дитячій бібліотеці  (директор  Г.Гораль) створили  цікаву  виставку  світлинних альбомів із зображенням зимових пейзажів рідного краю. 

   Не менш цікава, приваблива і пізнавальна виставка художньої літератури із колядками, щедрівками, творами про Різдвяні традиції українського  народу. Діти залюбки гортають сторінки виставкової  літератури. 

четвер, 29 грудня 2016 р.

Фермерське господарство, фермер-одноосібник – це основа зайнятості населення в селі. Непогано, коли в громаді є не один фермер-орендар, а декілька, - це вже є конкуренція і село розвивається. Але не в кожному селі така картина.

   Агрохолдинги, які ведуть відкриту війну за землю, ідучи різними рейдерськими шляхами, зводять це усе нанівець. На превеликий жаль, в цьому їм допомагають деякі представники влади.
   В народі кажуть, що факти річ уперта. Коротко наведу два прості, протилежні приклади. Латифундисти чи агрохолдинги, пригнавши свою великогабаритну техніку, в один зорають поле, в другий – його засіють, в третій – підживлять та оброблять, в четвертий – зберуть урожай. Зазвичай, це технічні культури: соя, соняшник, ріпак, кукурудза, які дають чималі прибутки. Вивезуть з України урожай за кордон, тим самим ще отримають 20% ПДВ та ще й в придачу великотоннажною технікою знищать наші дороги. Фермер, чи фермер-одноосібник до цього доступу не мають, бо держава умисно відвертається від них.
    Кожен день фермер, чи фермер-одноосібник працює разом з мешканцями сіл, вирощуючи відповідні врожаї чи в підсобних господарствах. Зазвичай, де є дрібні та середні виробники, там село не вимирає, розвиває свої території, як би важко не було.
   Де зайшли агрохолдинги то, окрім маленьких подачок, з часом села «вимирають», бо ніхто з мешканців не має доступу до праці. Я не хочу умисно називати тих сіл. А ось, де є «здорова» громада, чи її лідер, які думають за своє майбутнє, ситуація зовсім інша, бо допомагаючи один одному, стає трохи легше жити в такий непростий час для України. Вони дружньо відкидають зайд, які йдуть нагло другим фронтом, щоб з часом захопити наші українські родючі землі.
   В теперішній час земельні питання в Україні ще до кінця не врегульовані, тому іде наглий «дерибан» земель, які є в запасі. Якщо ми дамо це зробити, щоб віддати останнє багатство землі, то наші діти будуть рабами на своїй українській землі.
    Щоб такої жалюгідної картини не було, то в нас усі гілки влади повинні сприяти малим фермерським підприємствам, що утворені з числа громадян, які там проживають. Потрібно періодично фахівцям консультувати фермерів щодо їх розвитку, а не умисно знищувати, як це робиться сьогодні.
    Цю тему я підняв не випадково, бо виконавча влада району має буцім-то «козир», що агрохолдинги будуть давати більше відсотків за пай. Це далеко не «аргумент», бо після того, як місцеві фермери будуть витіснені з своїх та орендованих земель то агрохолдинги, встановивши монополію, не будуть такими щедрими.
    Я вже вислухав чимало поганих висловів на свою адресу від деяких посадовців району, але я захищав і надалі захищатиму мале і середнє фермерське господарство, місцевих громадян, які працюють на землі.
Василь КАШУБА, депутат Буської районної ради

середа, 28 грудня 2016 р.

Довгоочікувана і така бажана вагітність настала за 1,5 роки планування. Це було чудом, бо в мене проблеми по жіночому і кожен день в мене починався прийомом гормональних препаратів. 15.12.2016 р., за тиждень до приблизної дати пологів мене поклали у пологове відділення Буської ЦРЛ (м.Буськ, Львівська обл), щоб я була під наглядом лікарів, бо голівка дитинки була вже досить низько.. Останній час все протікало досить добре, аналізи і КТГ були ідеальні, тому я з нетерпінням чекала зустрічі зі своєю донечкою. Але...

   17.12.16 вдень я відчула легкі перейми і пішла до лікарки на огляд. Вона сказала, що шийка ще не готова і відправила мене в палату очікувати свого часу. Я була дуже рада, що ось-ось настане довгоочікувана зустріч з моїм малятком. Тим більше, що обіцяла чоловікові і родичам найкращий подарунок на св. Миколая. Але в 11 год вечора у мене почались яскраво-червоні кров'янисті виділення. Я відразу ж побігла до чергової лікарки, бо знала, що моя лікарка не візьме трубку ввечері. Чергова лікарка оглянула мене і сказала: «це нормально. Це виділення з шийки матки. Організм готується». Я кажу: «але ж це червона рідка кров, хіба так має бути?». Вона відповіла крізь зуби «це нормально!», і відправила мене в палату. Мої болі наростали і в 4 год ночі я більше не витримала. Перейми були по 1 хв з інтервалом у декілька секунд. Я пішла і розбудила акушерку, чергової лікарки десь не було. Я розказала про своє самопочуття, вона мене оглянула і сказала «відкриття тільки 1 палець, якщо вас зараз так болить, то я не знаю як ви витримаєте справжні перейми. Йдіть ляжте і розслабтесь».
   В 7.00 ранку 18.12.16, на терміні 39 тижнів і 3 дні у мене сталась сильна кровотеча. Я тільки встигла вийти з палати і кричати, щоб допомогли мені, бо сили кудись зникли. Поки мене завели попід руки до оглядової, я залишила за собою струмочок крові. Ще 20 хв наді мною стояли і думали чи викликати мою лікарку, чи це кров «з шийки матки». Далі я пам’ятаю все смутно. Знаю лише, що на екстрений КР лікарі збирались більше 2-х годин, під час яких я втратила дуже багато крові, і знадобились донори.
   Найгірше і найболючіше – я втратила своє Золотко. Не дочекавшись лише 4 днів до терміну пологів.
   Після того, як я відійшла від наркозу, і спитала як моя дитина, мені відповіли «добре, що ще тебе врятували» і «дякуй, що не викинули матку».
Те, що я відчула тоді, не побажаю найзлішому ворогу. Це відчуття нерозуміння, істерики, гніву і спустошення одночасно. Мене розривало зсередини і я звинувачувала Бога в жорстокості.
   Дві доби після операції я лежала навпроти родзалу і чула крики новонароджених немовлят і голоси щасливих матерів. Це дуже боляче. Я про таку зустріч мріяла всю вагітність, але їй не судилось статись.
За проханням мого чоловіка мене перевезли чуть далі від родильних залів, де я пролежала до 26.12.2016, поки мене не виписали. В принципі, а чому мене там тримати? Надто проблемна пацієнтка для них: гроші не даю, постійно плачу…
   Моя лікарка заспокоювала мене, мовляв, «будуть у тебе ще діти», але я хочу СВОЮ донечку, ту, до чиїх рухів я звикла, з якою я говорила під час вагітності і обіцяла, що все в нас буде якнайкраще. Жодна наступна дитина (якщо вона буде) не заповнить той кусочок душі, де тепер залишилась порожнеча і біль.
   Я не знаю, кого звинувачувати в тому. Бо зараз з’явилось багато «якби». Якби я зробила зразу скандал, коли побачила кров, чи поїхала додому до своєї лікарки, чи може пішла на УЗД, як тільки почула перейми, можливо все б було зовсім по іншому. Та я довірилась лікарям... І цього вже не змінити. Я відчуваю велику провину перед донечкою, що не змогла привести її у цей світ і дати все найкраще, як обіцяла.
   В історії хвороби поставлений діагноз – «раптове відшарування плаценти». Та чи воно було таке раптове? Якщо я ще в 11 год. вечора (17.12.2016) підходила зі скаргами на кровянисті виділення, а коли цілу ніч корчилась від болю, мені порадили «розслабитись». До речі, коли лікарі, не поспішаючи збирались на кесарів розтин, моя дитина повільно помирала, бо, згідно з історією хвороби, 18.12.16 о 9.10 год. серце моєї дитини ще билось... А операцію почали робити лише в 10 год. Ось так: я лягала в лікарню здоровою і щасливою жінкою, а вийшла звідти без дитини, покалічена і розбита. До речі, Буська ЦРЛ має статус «Лікарня, доброзичлива до дитини»...
    Надіюсь, моє Сонечко зараз у кращому світі, бо цей світ надто жорстокий.
Мешканка м.Буськ 
Управління Пенсійного Фонду України в Буському районі Львівської області надає роз'яснення щодо особливості виплати пенсій за січень 2017 року.

   Зазвичай пенсії виплачуються щомісяця у період з 4 по 25 число в установлену дату виплати, яка відома кожному пенсіонеру.
   З метою забезпечення своєчасної виплати пенсій з урахуванням святкових та вихідних днів у січні 2017 року, 21 грудня Урядом прийнято рішення, яким встановлено, що частково пенсію за січень 2017 року буде виплачено у грудні 2016 року.
   Пенсіонерам, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 4 по 15 січня 2017 р. включно, пенсія на їх банківський рахунок буде зарахована до 31 грудня 2016 року.
   Пенсіонерам, які отримують пенсію через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 4 по 10 січня 2017 р. включно, пенсія буде виплачуватися починаючи з 27 грудня 2016 року.
    Пенсіонерам, які з різних причин не зможуть отримати пенсію за січень 2017 року на поштових відділеннях в останні дні грудня, зможуть отримати її починаючи з 5 січня 2017 року.
    Для пенсіонерів, які отримують пенсію через банківські установи і мають дату виплати пенсії з 16 по 25 січня або через поштові відділення і мають дату виплати пенсії з 11 по 25 січня пенсія буде виплачуватись в звичайному режимі в установлені дати виплати.
    Із загальної чисельності пенсіонерів (13,0 тис) в Буському районі Львівської області  у грудні 2016 року буде  виплачено пенсій за січень 2017 року 4830 пенсіонерам, в т.ч. 3013 пенсіонерам через банківські установи та 1817 пенсіонерам через поштові відділення. На виплату пенсій управлінням ПФУ в Буському районі за січень 2017 року буде спрямовано у грудні 2016 року понад 7 млн. грн.
    З усіх питань, пов’язаних з виплатою пенсій, пенсіонери можуть звертатись за телефоном гарячої лінії управління Пенсійного фонду України у Буському районі Львівській області (0264) 2-17-82, за телефоном гарячої лінії головного управління Пенсійного фонду України у  Львівській області (032) 255-38-97, а також до Контакт-центру Пенсійного фонду України 0-800-503-753 (зі стаціонарних телефонів - безкоштовно).
О.Цимбор, начальник управління
Передноворічний  дарунок  отримав  відділ культури  та  туризму Буської  РДА від Львівського обласного  департаменту культури національностей  та релігій. 

   Це – великий  пакунок   з  набором  матеріалу   для  проведення    майстер-класів.  У  пакунку – різноманітні  оздоби,  мішечки,  коробочки,  стрічки,  які  з   часом  стануть    мистецькими  виробами. Працівники відділу культури та туризму, районного Народного дому та ЦБС взяли участь в майстер- класі по виготовленню святкових дарунків.







вівторок, 27 грудня 2016 р.

За два роки перебування на посаді голови Львівської ОДА Олег Синютка виконав менше 40% своїх публічних обіцянок. Моніторинг виконання обіцянок Олега Синютки провели експерти всеукраїнської громадської організації «Слово і діло», яка регулярно відстежує і перевіряє виконання обіцянок українських політиків та посадовців.

   У рейтингу відповідальності голів облдержадміністрацій Олег Синютка посів лише 11 місце, виконавши 39% обіцянок, пише «Слово і діло».
  Найбільше обіцянок голови ЛОДА було присвячено галузі розбудови інфраструктури, розвитку охорони здоров’я, транспорту та фінансам. Так, чи не найважливішими серед виконаних обіцянок є такі, як забезпечення обладнанням Новояворівської лікарні №1, побудова двох асфальтних заводів та ремонт доріг у низці районів області.
   Серед обіцянок, що уже були провалені львівським обласним головою, вирізняються такі: завершення у 2015 році ремонту дороги Львів-Славське, заборона діяльності перевізників, які до кінця 2015 року не встановили GPS-пристрої та здача у 2016 році в експлуатацію Львівського перинатального центру (центр перебуває на тривалій реконструкції, що не завершиться до кінця поточного року).
   До зобов’язань, виконання яких від Олега Синютки найбільше чекають мешканці області, належать відкриття відділень гемодіалізу у Стрийському та Буському районах, запуск у 2017 році заводу з виробництва кабельних мереж та зведення до листопада 2017 року вітроелектростанції з шістьма турбінами.

понеділок, 26 грудня 2016 р.

У четвер, 22 грудня, в приміщенні адмінбудівлі Красненської селищної ради відбулась остання в цьому році чергова 12-та сесія селищної ради VIІ скликання. Керував на засіданні селищний голова Микола Чучман.

  Сесія розпочалась з традиційного виконання Гімну України. Під час засідання присутні депутати розглянули низку важливих земельних питань. Насамперед, були розглянуті заяви громадян про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку/приватизація/, про затвердження технічної документації щодо відновлення/встановлення меж земельної ділянки в натурі /на місцевості/ та передачу їх в оренду, надання дозволу на викуп земельної ділянки.
  Депутати також розглянули клопотання департаменту житлового господарства та інфраструктури  Львівської міської ради щодо їх наміру придбати на території Красненської селищної ради земельну ділянку площею 25-30 га для розміщення полігону ТПВ та сміттєсортувального комплексу на умовах викупу, з можливістю спільного використання та сплати за кожну тонну сміття в бюджет селища. Народні обранці обговоривши питання вирішили відмовити департаменту у виділенні земельної ділянки.
   Далі депутати приступили до прийняття головного документа – бюджету на 2017 рік. Отже, доходи селищного бюджету складатимуть у сумі 4 мільйони 965 тисяч гривень:
Акцизний податок з реалізації підакцизних товарів – 500 тис. грн.,
Податок на нерухоме майно, відмінне від зем.ділянки – 100 тис. грн.,
Земельний податок – 3 млн. 200 тис. грн.,
Транспортний податок – 100 тис. грн.,
Єдиний податок – 1 млн. 50 тис. грн.,
Надходження від орендної плати – 10 тис. грн.,
Плата за надання адмінпослуг – 5 тис. грн.
     Видатки селищного бюджету у сумі 4 млн 965 тис. грн:
Благоустрій селища – 1 млн 725 тис грн.,
Управління (апарат селищної ради) – 1 млн. 412 грн.,
Допомога населенню в т.ч. допомога на поховання – 10 тисяч 500 грн.,
Допомога на лікування – 80 тис. грн.,
ПЛАСТу – 0
Спорт – 0
Видатки по землеустрою – 140 тис. грн.,
Ремонт та грейдерування доріг – 300 тис. грн.,
Передача коштів до спеціального фонду – 1 млн. 297 грн.
Біля міста Буськ сталася пожежа у сміттєвозі, унаслідок чого водій авто згорів. Про це повідомили у прес-службі департаменту цивільного захисту Львівської обласної державної адміністрації.

    «26 грудня о 03:45 год. поблизу м. Буськ на об'їзній автодорозі біля перехрестя доріг до с. Яблунівка в автомобілі-сміттєвозі «МАЗ» (зареєстрований у м. Кременчук Полтавської області) виникла пожежа», - йдеться у повідомленні. 
 Як зазначається, вогнем було знищено кабіну та двигун автомобіля. Унаслідок інциденту загинув водій сміттєвоза, 1952 року народження. Тіло загиблого доставлено до моргу Буської центральної районної лікарні. За попередніми висновками медиків, смерть чоловіка настала внаслідок серцевого нападу. Водій зупинив автомобіль, не вимкнувши двигуна, вийшов на вулицю, де і помер. 
  Наразі правоохоронці з'ясовують причини події, триває дослідча перевірка.
У неділю, 25 грудня, мобільна група Буського відділення поліції, спільно з працівниками районного Товариства мисливців та рибалок «Лісівник» та журналістом Буського медіа порталу, здійснили рейдову перевірку в мисливських угіддях Буського району з виявлення осіб, які здійснюють незаконне полювання на дичину.

  У проведенні природоохоронного рейду по виявленню випадків браконьєрства взяли участь старший інспектор з контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи Буського відділення поліції Кам’янко-Бузького ВП ГУНП у Львівській області старший лейтенант поліції Іван Дмитраш, мисливцезнавець Товариства мисливців та рибалок «Лісівник» Роман Кішай та єгер Богдан Дубас.
 В цей день вдалось здійснити патрулювання лісових угідь та полів території Верблянського та Чанижського лісництв. Під час проведення патрулювання рейдова бригада зустріла колектив мисливців, які здійснювали в угіддях полювання.
  Старший інспектор з контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи, старший лейтенант поліції Іван Дмитраш перевірив у мисливців наявність та відповідність документів: посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добування дичини, відстрілочну картку та дозвіл на право носіння та зберігання мисливської зброї. Адже без належно оформлених документів мисливці до полювання не допускаються. У документах мисливців порушень не було виявлено.
  Як зазначив у коментарі Буському медіа порталу мисливцезнавець Роман Кішай, найчастіше бувають випадки порушень, коли мисливці йдучи на полювання забувають у картках відмітити день полювання, або взяти зі собою відповідні документи на полювання. Мисливці мають знати, що усі документи повинні мати при собі.
  Водночас старший інспектор поліції нагадав мисливцям вимоги чинного законодавства, що визначають правові засади діяльності в галузі мисливського господарства та полювання. Особливу увагу було звернено на необхідність дотримання заходів безпеки під час поводження з мисливською зброєю, чітке виконання правил її експлуатації та суворе дотримання дисципліни.

   «Особи, які не дотримуватимуться правил полювання, не матимуть належних дозволів, проводитимуть відстріл забороненими знаряддями або способами, полюватимуть у заборонений час та у заборонених місцях, понесуть відповідальність, передбачену законом», - зазначив старший інспектор поліції Іван Дмитраш.
 Правоохоронці Буського відділення поліції Кам’янко-Бузького ВП ГУНП у Львівській області в подальшому разом будуть проводитимуть такі рейди спільно з районними ЗМІ, з метою недопущення браконьєрства. Якщо мешканцям Бущини відомі факти браконьєрства, правоохоронці просять про них повідомити на лінію «102».
  Нагадаємо, на території Бущини діють 5 мисливських господарств, до їх складу входять 850 мисливців.
Роман МАТВІЮК, фото автора
//Буський медіа портал//
На території Буського району впродовж 51 тижня (з 16.12.16р. по 22.12.16р.) зросла кількість захворілих на гострі респіраторні вірусні інфекції та грип на 11% у порівнянні із попереднім тижнем. За підсумками моніторингу (згідно статистичних даних лікувально- профілактичних закладів району) захворіло  250 осіб, інтенсивний показник на 100 тис. населення склав 538,8 при епідпорозі  458,55, що вказує на перевищення епідемічного порогу – 14,8%.  Питома вага захворілих дітей до 17 років становить 66,8%. У віковій групі  0-14 років  відсоток захворілих дітей становить – 57,2%, 7-14 років – 33%. Із загального числа захворілих, в  інфекційне відділення Буської ЦРЛ  госпіталізовано 25 осіб (10 %), з них 13 дітей до 17 років (17 особам клінічно встановлено діагноз грип). 

  З початку епідсезону з 30.09.16р. в районі захворіло на гострі респіраторні вірусні інфекції 1606 осіб, в т.ч. 1035 дітей до 17 років (64,4%). Із загального числа захворілих, в інфекційне відділення Буської ЦРЛ, ЛОІКЛ  госпіталізовано 88 осіб (5,5 %), з них 54 дитини до 17 років.  За аналогічний період 2015 року в районі захворіло на ГРВІ – 1303 особи, в т.ч. 869 дітей до 17 років (66,6%), що на  303 випадки більше порівняно з минулим роком.
      Причиною виникнення гострих респіраторних вірусних інфекцій можуть бути більше як 200 вірусів. Особливістю вірусних інфекцій є дуже швидке їх поширення. Грипозна інфекція може охопити велике місто протягом двох-трьох тижнів, а окремі регіони чи всю країну – за 3-4 тижні.
    Нагадуємо, що грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом – коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають люди в радіусі 2 метрів навколо хворого. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів.
Вірус грипу небезпечний, але не всесильний. Можна легко уникнути зараження грипом  навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей:
– Уникати скупчень людей – аби зменшити вірогідність контактів із хворими людьми, при тому що деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів.
– Користуватися одноразовими масками при необхідності, щоб захистити себе чи оточуючих від зараження.
– Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання.
        – Уникати  відвідування місць з великим скупченням людей.
– Повноцінно харчуватися, висипатися, уникати перевтоми – для підвищення опірної здатності організму.
– Мати чисті руки – інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Тими ж руками ви тримаєте гроші чи тримаєтесь за поручні, де кілька годин зберігаються в активному стані віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей. Тому необхідно часто мити руки з милом або обробляти їх дезінфікуючим гелем із вмістом спирту.
– Користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками – як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю, а також при нежиті.
– Залишатися вдома при перших ознаках хвороби – щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших людей на небезпеку.
  Також не треба забувати про щорічну  вакцинацію, яка є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу.
Буське РЛВ Бродівського МРВ
ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»

неділя, 25 грудня 2016 р.

У суботу, 24 грудня, вся футбольна родина району зібралась у приміщенні сесійного залу Буської районної ради на урочисте підведення підсумків футбольного сезону Буського району 2016 року, яке організоване сектором з питань молоді та спорту райдержадміністрації й Федерацією футболу Буського району.

  Футбол називають грою мільйонів тому що, та сила, динамічність, спритність, неочікуваність привертає увагу людей. Футбол – це ніби невеликий спектакль, у якому беруть участь сміливі і мотивовані люди, які готові показати щось цікаве та інтригуюче, свою майстерність – тобто подарувати свято  людям, зробити все для того, щоб ним захоплювались. Футбол - це спорт №1 в нашому районі.
   Тому на святі звучало багато похвальних слів на адресу керівників та тренерів команд, гравців та вболівальників, організаторів змагань, які в ці не прості часи, знаходять сили, бажання та можливості, щоб розвивати футбол, залучати дітей та молодь до систематичних занять фізичними вправами, а ветеранам підтримувати свій фізичний стан. Серед таких почесних гостей, що щиро вітали: голова Буської районної ради Богдан Глова, голова Федерації футболу Буського району Степан Больський, редактор часопису «Воля народу» Микола Іванців та завідувач сектору з питань молоді та спорту райдержадміністрації Дмитро Татарин.
   Голова Буської райради Богдан Глова вітаючи спортсменів, зазначив, що футбол згуртовує всіх нас, ми стаємо як сім’я, в якій один за всіх і всі за одного. Ми знаходимо нових друзів, колег. Займаючись, ми стаємо сильніше фізично і морально, що допомагає нам переборювати різні труднощі. Людина обравши футбол вже сильна і мотивована, яка готова до труднощів. Працюючи в поті лиця вона отримає гарне здоров’я, силу, мужність, витривалість, мотивацію до нових здобутків.
  Далі відбулось нагородження кращих команд та гравців сезону, які отримали почесні медалі і кубки.
//Буський медіа портал//

субота, 24 грудня 2016 р.

Працівники Буського відділення поліції затримали 27-річного бешкетника й вилучили у нього мисливську рушницю «Форт».

   У Львівському обласному управлінні поліції повідомили, що 22 грудня, о 23.00  годині лікар медицини катастроф повідомив його працівникам про вогнепальне пораненням правого стегна, яке отримав 27-річний житель одного зі сіл Буського району. Як встановили правоохоронці, у потерпілого з власної мисливської рушниці «Форт» стріляв його 40-річний односельчанин.
   В.о. начальника Буського відділення поліції, підполковник Мар’ян Діжак, розповів: «Зловмисник, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, взяв рушницю, вийшов з нею на вулицю та здійснив кілька пострілів: один у повітря, один у колесо автомобіля «ВАЗ -2102», який стояв на узбіччі, а ще одним пострілом влучив у ногу односельчанину».
   За цим фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 4 статті 296 Кримінального кодексу України, яка передбачає за хуліганство позбавлення волі на строк від трьох до семи років. Про це в прес-службі Львівського обласного управління поліції, де також запевнили: «Зброю правоохоронці вилучили та скерували на експертизу. Зловмисник затриманий в порядку статті 208 Кримінально-процесуальногого кодексу України, невдовзі суд обере для нього міру запобіжного заходу».

Передчуття свята, різдвяний настрій, бажання робити добро, переповнення позитивними емоціями – все це лише спонукає до дії. Незважаючи на втому чи якісь прояви застуди, ми мандруємо і передаємо Вогонь добра, миру, злагоди, надії. Вифлиємський Вогонь в переддень народження Господнього завітав до римо-католицької громади міста Буська. 

   Парафіяни храму святого Станіслава, як завжди, щиро прийняли гостей – пластунів із Заводського та Петрич, які урочисто передали Вогонь та привітали з наближенням Різдва. Серце радіє, коли під час вечірньої відправи храм наповнений людьми різного віку, які із захопленням чекають появи гостей. Приготовані свічечки запалюються і в очах загоряються любов, ніжність та єдність. Словами важко передати ті відчуття, які з’являються в храмі. 
  Щиро дякуємо за теплу зустріч. Вітаємо з Різдвом Христовим та бажаємо зберігати вогонь любові, добра, миру, злагоди та єдності у своїх серцях завжди. 
Наталія Сапріянчук
Завжди на захисті нашого спокою люди, які жертвують собою. Незважаючи на те, що їх чекають рідні, у кожного з них виконання державного обов’язку – збереження єдності та миру в Україні – на першому місці. Ці мужчини, зовсім юні чи сивочолі, першими зустрічають ворога та роблять це без пафосу, не афішують свого героїзму. Символічно, що проводять свій вільний час та розслабляються вони теж доволі скромно – зустрічаються з друзями та однодумцями і…грають у футбол. Напередодні новорічно-різдвяних свят саме така зустріч представників військового Навчального центру міста Золочева, 146 окремого ремонтно-відновлювального полку та ветеранів АТО відбулася в Буську. 

 Керівник дитячо-юнацької спортивної школи Богдан Пасічник разом з керівником відділу освіти Буської РДА Богданом Глуховецьким вкотре відгукнулись на пропозицію голови Буської районної організації ветеранів України Володимира Луженцова та надали умови для проведення товаристського футбольного матчу за участі воїнів. Пластунам Станиці Красне було приємно отримати запрошення завітати в гості. 
  Саме зараз Вифлиємський Вогонь Миру мандрує світом, тож ми з радістю передали його захисникам. Юнацтво з Петрич та Заводського привітало учасників заходу із Різдвом та Новим Роком і вручило невеличкі обереги – медальйончики з Пресвятою Дівою Марією, щоб завжди і всюди вони відчували опіку Матері Божої та неушкодженими поверталися додому. В свою чергу від представника окремого ремонтно-відновлювального полку старшого офіцера з морально-психологічного забезпечення, капітана Пелецьо Романа Івановича отримали безцінний подарунок – прапор, який цілий рік пробув в зоні АТО та повернувся додому разом з воїнами. Підписаний найщирішими побажаннями та з автографами військовослужбовців він перебуватиме на почесному місці у Пластовій домівці. Шеврони окремого ремонтно-відновлювального полку та шлемофон теж будуть нагадувати про цю теплу зустріч. 
  Хочу зауважити, що ми ще й мали змогу потренуватись у влучності. Змагання зі стрільби серед пластунів захопили юнацтво, а солодкий подарунок – стимулював влучати в ціль. Вадим Ткачук виявився найкращим серед однолітків. Щиро дякуємо всім учасникам та організаторам зустрічі, сподіваємося на продовження. В Новому Році бажаємо всім миру, добра та Божого благословення.
Наталія Сапріянчук
   Користуючись нагодою Володимир Луженцов висловлює подяку підприємцям, які долучаються до проведення військово-патріотичних заходів в районі, а саме: Богдану Степанику, Михайлу Кадиляку, Андрію Кошілю, Михайлу Котулі, Олегу Гутовському.
 У четвер, 22 грудня відбулося пленарне засідання одинадцятої сесії Буської районної ради сьомого скликання, якому передувало спільне засідання постійних комісій райради за участю голови ради Богдана Глови. На сесію також прибули керівники структурних підрозділів РДА, різних установ, організацій, селищні та сільські голови, представники громадськості, журналісти ЗМІ. У засіданні сесії взяли участь 26 депутатів. 

  На початку останньої сесії в поточному році, напередодні світлого свята Різдва, пластуни Надбужжя завітали в гості до народних обранців, де під час засідання сесії районної ради урочисто передали Вифлеємський Вогонь Миру. З вуст юнацтва звучали розповіді про традицію поширення Вифлиємського Вогню. Свій мистецький дарунок для присутніх подарували ВІА «Зорецвіт» Буського БДЮТ. 
  А далі розпочалася сесія з вже традиційної «розминки» у вигляді відповідей на звернення. Основним питанням стало різке подорожчання в районі Інтернету з 1 січня 2017 року. Перед присутніми депутатами виступив представник компанії «Вітелеком» Ігор Бекар, який насамперед проінформував, що з 1 грудня цього року відбулось об’єднання інтернет-провайдерів Infonet-M і Вітелеком в Буському районі. У зв’язку з цілим рядом причин компанія тепер змушена змінювати тарифні плани та в значній мірі піднімати ціни на Інтернет користувачам мережі. Серед причин названо такі: подорожчання електроенергії, паливо мастильних матеріалів та обладнання, подорожчання комунальних послуг, і основна причина це – підвищення виробничих витрат компанії, зокрема на доступ до ресурсу телекомунікаційної мережі, а також підвищення зборів за використання радіочастот. Через це компанія з 1 січня 2017 року змушена збільшити вартість своїх послуг. Мінімальний тариф буде 100 грн. за швидкість до 2 мбіт/сек. Звичайно це у користувачів викликає обурення, депутати натомість попросили керівника організації переглянути тарифи ще раз і при можливості збільшити кількість мегабайтів за мінімальну ціну для користувачів. Чи буде позитив, невідомо.
  Далі мав слово депутат Богдан Гринишин, який звернувся до правоохоронних органів щодо вчинення чергового акту вандалізму над меморіалом «Борцям за волю України 1918-1950», що розташований у селищі Красне. Ще у 2013 року, коли з комплексу ковані вінки вкрали вперше, представники Буської районної організації ВО «Свобода» закупили власним коштом та встановили нові. Однак ковані вінки вкрали знову. Тому депутат наголосив, що ми повинні зберегти це історичне сакральне місце, яке нагадує нам про подвиги наших героїв і не вчиняти наруги над пам'яттю. Відтак було звернення до начальника Буської поліції з вимогою встановити особи невідомих, які вчинили акт вандалізму над пам'ятником «Борцям за волю України 1918-1950».
   Голова Задвір’янської сільської ради Павло Юрдига зачитав звернення громади села про необхідність більш швидкого прибуття машин на ліквідацію пожеж. Днями у селі сталась пожежа, в якій згоріла корова. На виклик пожежники їхали аж (!) 40 хвилин.
  Не менш бурхлива розгорілась дискусія з приводу звернення голови Буської районної Спілки політичних в’язнів і репресованих України Сергія Бондаренка щодо ситуації з кімнатою для заняття фізичною культурою та спортом при Народному домі села Заводське. Звернення було адресоване голові Буської РДА Морозу П.С., голові Буської райради Глові Б.В. та сільському голові с.Заводське Ковалю О.В. Подаємо текст звернення:
«Доводжу до Вашого відома, що уже не один рік, завдяки меценатам та небайдужим громадянам, в приміщенні Народного дому с.Заводське функціонувала кімната занять фізичною культурою та спортом у якій зібрані різнопрофільні спортивні тренажери. У цій кімнаті отримали можливість відновлювати своє здоров’я і учасники АТО. Минуло скликання, при підтримці голови Буської райради Володимира Замроза, для зазначених потреб була надана більша кімната. Останнім часом, за сприяння голови фракції НРУ у Львівській обласній раді, для цієї кімнати був закуплений новий більярдний стіл. Проте, цього року з незрозумілих причин у даних приміщеннях керівництвом Народного Дому с.Заводське були замінені замки, в результаті чого люди, які бажають позайматись спортом у зазначеному приміщенні, не можуть туди потрапити. На жаль мої звернення до начальника відділу культури та туризму Буської РДА Людмили Ціхоцької результати не дали. Людмила Іванівна стверджує, що потрібно завести журнал, оформити при НД гурток, встановити графік роботи, список учасників гуртка. Але минулого скликання жодних проблем з роботою кімнати не виникало і жодних вимог не ставилось. І зрештою, хто повинен оформити гурток? Хіба не директор НД, який підпорядковується відділу культури та туризму Буської РДА.
Враховуючи вищевикладане прошу посприяти у вирішенні зазначеного питання та забезпечити доступ до зазначеного приміщення учасників АТО, учнів та інших громадян. В протилежному випадку будуть проведені акції протесту».
  Дане звернення прокоментували начальник відділу культури та туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька та сільський голова села Олег Коваль, які повідомили, що немає рішення про створення гуртка, тому потрібно провести оформлення гуртка. Натомість слово взяв заступник голови Буської районної ради Роман Фурда, який зробив зауваження, що не потрібно так ставитись до бійців АТО та учнів, треба сприяти у підтримці відновлення здоров'я та пропагувати здоровий спосіб життя серед молоді, тому такі «формальності» не повинні взагалі в районі виникати.
Фото Наталії Сапріянчук
   Після «розминки» депутати приступили до розгляду 12 питань порядку денного. З першого питання доповідала про роботу Станиці Красне Пласту Національної Скаутської Організації України станична Людмила Гураш. Про внесення змін до показників районного бюджету Буського району на 2016 рік розповів начальник фінансового відділу Буської РДА Михайло Постолюк. Наступним питанням розглянули надання матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам, які звернулись з відповідними заявами. А далі депутати приступили до розгляду основного фінансового документа – районного бюджету Буського району на 2017 рік. З цього питання доповідав Михайло Постолюк. Якщо у всіх депутатів не виникало питань до показників доходів та видатків бюджету району на 2017 рік, то фракція ВО "Свобода" у Буській районній раді на чолі свого керманича Богдана Гринишина заявила, що у бюджеті не вистачає коштів на освіту та медицину, оскільки держава поклала на місцеві бюджети видатки, які колись утримувала.
  «У галузі освіти переклали на плечі місцевого бюджету соціальні видатки, а саме: зарплату технічним працівникам, енергоносії та утримання. І ця сума перекладу становить 23 мільйона гривень. У медицині ми змушені дофінансувати зі свого бюджету три мільйона гривень на енергоносії. А загалом на видаткову частину в галузі освіти бракує - 10 мільйонів гривень, у медицині - 4, 8 мільйона. Окрім цього, в кінці року відбувається перерозподіл коштів у межах розпорядника. Так, відділ освіти має 450 тисяч гривень, які не використав на харчування, пропонує перекинути на заробітну плату освітянам. Ми зробили зауваження, що наявні кошти потрібно було б використовувати за призначенням, а не жебрати у місцевих радах (декілька сільських рад допомагали школам з власного бюджету). Ми запропонували повністю використовувати надані кошти, покращуючи харчування школярів. Додам, що освітяни не використали кошти в сумі 160 тисяч гривень, їх також пропонуючи перекинути на заробітну плату освітянам. І це тоді, коли гроші збирали батьки на закупівлю фарби та ремонти класів. Тобто батьки в кінці року роблять за свій власний кошт ремонти класів, хоча відділ освіти має передбачені такі видатки на відповідні роботи», - зазначив депутат Богдан Гринишин.
  Свободівець також наголосив, що суми, надані Кабміном на бюджетний 2017 рік є недостатніми. Незважаючи на це, депутати Буської районної ради таки затвердили бюджет на 2017 рік, без голосів фракції ВО «Свобода».
   Надалі депутати затвердили структури та штатний розпис працівників виконавчого апарату Буської районної ради на 2017 рік, затвердили кошториси видатків загального фонду виконавчого апарату Буської районної ради на 2017 рік, затвердили Угоду про порядок висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування Буського району друкованим засобом масової інформації – Буською районною газетою «Воля народу» на суму 18 тисяч гривень, а ще 70 тисяч гривень закладено у бюджеті на 2017 рік на районну цільову програму фінансової підтримки та розвитку газети. Не пошкодували депутати коштів на Буське радіомовлення, поки медики і освітяни сподіваються у наступному році вчасно отримувати свою заробітну плату через дірку в казні, бюджет редакції місцевого радіомовлення збільшився суттєво: у 2017 році сума складатиме 187 тисяч гривень, при тому, що у 2016 році була сума у розмірі 127 тисяч гривень.
  Наступними питаннями депутати розглянули затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок на території Андріївської сільської ради, надання згоди на передачу в оренду нерухомого майна, що є спільною власністю територіальних громад Буського району та знаходиться на балансі відділу освіти Буської РДА (планується відкриття музею у селі Закомар’я), затвердження нової редакції Статуту ДЮСШ «Авангард».
  І останнім питанням депутати проголосували за введення у Буській ДЮСШ посади заступника директора з навчально-тренувальної роботи. 
  На завершення сесії депутати обмінялись новорічно-різдвяними привітаннями та понесли у свої домівки Вифлеємський вогонь.
//Буський медіа портал//

МИ У FACEBOOK

АРХІВ

© 2019. На платформі Blogger.

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ