пʼятниця, 30 червня 2017 р.

Після негоди 29 червня на території Буського району станом на 12 годину 30 червня без електропостачання залишаються декілька населених пунктів. Про це повідомили у прес-службі ПрАТ «Львівобленерго».

  Мешканці Бущини відзначають, що вчорашня негода позривала дахи житлових та господарських будинків  у селах Куткір, Красне, Буськ та інші.

   Депутат Ігор Зінкевич виклав у соцмережу цікаві світлини наближення негоди у Красному, Балучині, Буську.





середа, 28 червня 2017 р.

Двадцять перший день народження Основного Закону України – Конституції – відзначатимуть бущани разом з усією Україною завтра, 28 червня. 

А вже сьогодні, напередодні цієї знаменної дати, 27 червня, у районному Народному домі відбулася урочиста академія і святковий концерт за участю керівництва органів влади району, депутатів усіх рівнів, широких кіл громадськості, молодого покоління бущан, ЗМІ.
До присутніх з словами-вітаннями звернулися Народний депутат України Михайло Бондар та голова районної державної адміністрації Петро Мороз.
 З доповіддю перед учасниками академії виступив історик за фахом, голова районної ради Богдан Глова, який зупинився на найбільш важливих розділах Основного Закону, нагадав про те, що однією з перших європейських конституцій нового часу була конституція гетьмана Війська Запорозького Пилипа Орлика, прийнята 1710 року на зборах козацтва біля містечка Тягина. Посадовець зазначив, що сучасна українська Конституція є однією з найкращих в світі з точки зору виписаних в ній прав та свобод громадян. Тому важливо, аби статті Основного Закону виконувалися. Також він висловив переконання, що у найближчий час буде відновлено територіальну цілісність України: окупований Крим та окремі частини Донецької та Луганської областей повернуться під контроль держави.

  Квіти від учасників святкувань лягли цього дня до підніжжя пам’ятника Незалежності, що височить у Буську. Цю почесну місію виконали молоді люди, які сьогодні отримали паспорти громадян України.
  Надалі учасники заходу переглянули змістовну концертну програму, підготовлену відділом культури та туризму РДА. Участь у ній взяли кращі танцювальні та вокальні колективи, окремі виконавці.
   Ведучими заходу були Євген Ярема та Любов Огороднік.
  Окрім райцентру, святкування Дня Конституції України у ці дні відбудеться в усіх населених пунктах району, відповідно до планів органів місцевого самоврядування.
Інформує Буська РДА

понеділок, 26 червня 2017 р.

З початку 2017 року в Україні спостерігається значне зростання рівня захворюваності на кір. Цього року вже 735 людей із 15 регіонів України захворіли на кір. Більшість із них – діти. Ріст захворюваності, насамперед, пов’язаний із низьким рівнем вакцинації. Високий рівень захворюваності реєструється в Одеській, Івано-Франківській областях.

       Перебіг епідемічної ситуації з кору у Львівській області вказує на чергове наростання епідемічного процесу. За 6 місяців 2017 рік зареєстровано 12 випадків, з них 10 серед дітей. Серед захворілих частка  не щеплених осіб склала 58,3%. За останні 15 років ріст захворюваності  у Львівській області  спостерігався тричі – у 2001, 2006 та 2012 роках. У ці роки захворюваність зростала у десятки і сотні разів. Ріст захворюваності, насамперед, пов’язаний із низьким рівнем вакцинації.
    У Буському районі у 2016 році зареєстровано 1 випадок захворювання на кір (показник на 100 тис. населення 2,1 при середньо обласному 0,20) проти 0 випадків 2015 році . Захворілий відносяться до  вікової групи: 1-4 роки  (дитина не щеплена). Найвищий показник захворілих на кір зафіксовано протягом 2012 року і становив 87 осіб (інтенсивний показник на 100 тис. населення 186,7) з них  50% - це діти (44 дитини).   Головною причиною захворюваності на кір являється стан імунітету в населення та нагромадження неімунного прошарку. 
  Кір – небезпечне вірусне захворювання, що характеризується загальною інтоксикацією, запальними процесами  зі сторони сизових очей, носоглотки, верхніх дихальних шляхів, характерною висипкою, яке може мати серйозні наслідки, особливо у дітей віком до 5 років.
  Збудник кору - вірус, не стійкий у зовнішньому середовищі, швидко поширюється і передається при кашлі, чханні чи тісному контакті з хворим.
Клінічна картина
  Інкубаційний період від 7 до 21 дня. Джерелом інфекції є хвора людина, яка заразна  з останніх двох днів інкубаційного періоду до п’ятого дня після появи висипу. Починається хвороба гостро з симптомів загальної інтоксикації: температура підвищується до 38 гр і вище, загальна слабкість, головна біль, сухий  кашель, кон’юнктивіт. Період висипання починається з 4-5-го дня хвороби і триває зазвичай 3 дні. Характерна етапність висипань. Перші елементи висипки виникають за вухами, на спинці носа, потім протягом першої доби вона швидко поширюється на обличчя, шию, частково на верхню частину грудей і спини. На 2-у добу висип покриває весь тулуб, а на 3-й – верхні і нижні кінцівки.
   Ускладнення - запалення середнього вуха (отит), запалення дихальних шляхів (бронхіт), пневмонія, енцефаліт.
   Якщо Ви чи Ваша дитина захворіли, необхідно:
- терміново звернутися за медичною допомогою -  викликати лікаря додому;
- до приходу лікаря обмежити контакт з родичами, іншими людьми до  мінімуму;
- повідомити лікаря про всі контакти за останні 10-20 днів;
- при кашлі, чханні прикривати рот і ніс, використовуючи носову хустинку або серветку, частіше мити руки з милом;
- використовувати засоби захисту (маску або марлеву пов’язку );
-не займатися самолікуванням!
Профілактика кору:
 - найкращий захист від кору – вакцинація. планова та за епідемічними  показами;
 - необхідно звернутися до лікаря в поліклініку за місцем проживання для її про
 проведення;
-ізоляція хворих, вологе прибирання та часте перевітрювання приміщення.
Буське районне лабораторне відділення
Бродівського МРВ ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»

неділя, 25 червня 2017 р.

Президент Петро Порошенко призначив суддею Буського райсуду Ганну Шендрікову. Про це йдеться у відповідному указі №157/2017.

   Ганна Шендрікова до призначення працювала суддею у Буському райсуді. Тому для неї це призначення не нове. Згідно Конституції України її повноваження, які були строком на п'ять років, завершились, тому Президент України своїм указом їх поновив.
    В оприлюдненій декларації на сайті Єдиного державного реєстру декларацій Ганна Шендрікова вказала, що за 2016 рік працюючи в Територіальному управлінні державної судової адміністрації у Львівській області заробила 187 тисяч 359 гривень, а також отримала від Національної школи суддів України гонорари та інші виплати згідно з цивільно-правовим правочинами у розмірі 30 тисяч 555 гривень. У банку жінка має картковий рахунок (кредитний ліміт) на суму 10 тисяч гривень. Чоловік суді отримав лише дохід від надання в оренду майна у розмірі 6 тисяч 500 гривень.
  Суддя Ганна Шендрікова має у спільній власності (0,33%) квартиру у місті Києві, загальною площею 71 кв.м. Її чоловік у власності володіє квартирою у місті Львів, загальною площею 153 кв.м., підвалом площею 4 кв.м., а також нежитловим приміщенням, загальною площею 63,5 кв.м.
    У власності судді Буського райсуду легковий автомобіль Mitsubishi Outlender 2008 року випуску, чоловік судді має легковий автомобіль Infiniti fx35 2008 року випуску.
   Ганна Шендрікова також є є членом громадського об’єднання «Всеукраїнська асоціація жінок-суддів».
   Нагадаємо, 12 лютого 2013 року, Борис Журибіда був призначений головою Буського районного суду Львівської області. Таке рішення ухвалила Вища рада юстиції за поданням ради суддів загальних судів.
/Буський медіа портал/
За даними епідеміологічного моніторингу інфекційної захворюваності за поточний рік у Львівській області захворюваність на ентеровірусні інфекції залишається на рівні минулорічних показників, зареєстровано 68 випадків проти 70 за аналогічний період минулого року. У Буському районі зареєстровано 1 випадок ентеровірусної інфекції серед дитячого населення проти 0 випадків за минулий період 2016 року. Випадки ентеровірусної інфекції вірусологічно не підтверджені, діагноз встановлено клінічно.

  Згідно моніторингового плану досліджень водойм та стічних вод на ентеровіруси, вт.ч. полівіруси з квітня по грудень 2017 року  Буським районним лабораторним відділенням  відібрано та доставлено  у вірусологічну лабораторію ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України» 6 проб стічної води  (до очистки) з Буського ПВКГ та інфекційного відділення  Буської ЦРЛ, результати дослідження негативні.
 Джерелом інфекції являються хворі і вірусоносії. Основний механізм передачі – фекально-оральний, проте не виключений і повітряно-краплинний. Інкубаційний період до 5 днів. Найчастіше хворіють діти та молоді особи. Основні симптоми захворювання – катаральні явища (закладеність носа з серозними виділеннями, кашель, гіперемія (почервоніння) слизових оболонок), біль в животі, пронос, підвищення температури тіла, біль у м’язах. Після перенесеного захворювання можуть реєструватися ускладнення у вигляді пневмонії, отиту.
Ентеровіруси характеризуються стійкістю до різних факторів навколишнього середовища, наприклад, при температурі 0°С у стічних водах вони зберігають свою інфекційність протягом місяця, у харчових продуктах (молоці, сметані, маслі) при температурі 56°С - до 30 хв. Віруси швидко гинуть під час кип’ятіння, впливу УФ-випромінюваня, дезінфікуючих хлорвмісних засобів.
    Як можна інфікуватися?
-        при вживанні недоброякісної питної води;
-        під час купання у стоячих чи забруднених водоймах;
-        при вживанні забруднених харчових продуктів;
-        під час спілкування з хворим та вірусоносієм.
    Які заходи профілактики?
-        під час відпочинку на природі,  використовувати тільки бутильовану воду;
-        купатися у визначених для цього місцях;
-        піддавати термічній обробці харчові продукти;
-        вживати добре вимиті фрукти та овочі;
-        дотримуватися правил особистої гігієни.
Не займайтеся самолікуванням, оскільки це може нашкодити Вашому здоров’ю.
Пам’ятайте, Ваше здоров’я у Ваших руках!
Буське районне лабораторне відділення
Бродівського МРВ ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України» 

пʼятниця, 23 червня 2017 р.

У селищі Красне тривають роботи з реконструкції привокзального парку: облаштовуються бруковані алеї, місця для встановлення лавок та площа перед Фігурою Матері Божої. Про це повідомив селищний голова Микола Чучман.
                                
   «Цей парк – своєрідна візитка Красного, тому хочеться, щоб він виглядав якнайкраще, - каже селищний голова. - Роботи проводяться поетапно: минулого року було освітлено частину парку, зараз там кладеться бруківка, після цього плануємо освітити другу частину парку, а наступного року облаштувати в ній бруковані алеї та лавки. «Попрацюємо» також трохи з формою дерев та земляним ландшафтом. Перепрошуємо за тимчасові незручності».
  
Про це повідомила користувачка соціальної мережі Facebook Вікторія Балицька, виклавши світлину з місця, де раніше стояв пам’ятник.

   Нагадаємо,за роки незалежності України цей пам’ятник набув страхітливого вигляду через крадіжку з нього металу. Його обіцяли демонтувати ще минулого року на вимогу закону «Про декомунізацію». 
   Пам’ятник був споруджений у 1975 році неподалік селища Олесько до 55-річчя від створення кінної армії Семена Будьоного, яка постійно супроводжувала партію більшовиків, беручи участь в усіх її кривавих акціях: червоному терорі, пограбуванні «ворожих класів», продрозверстці на селі. Скульптурна композиція містить двох воїнів-будьонівців на конях, які зображені в русі.

 У 2015 році місцеві мешканці здерли більшу частину мідної обшивки монументу.
Фото Вікторія Балицька
8 червня 2017 року заступником керівника Радехівської місцевої прокуратури призначено Левицького Романа Андрійовича. Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» заступником керівника Радехівської місцевої прокуратури Левицьким Р.А. здійснюється особистий прийом громадян щовівторка з 09.00 год до 13.00 год за адресою: м.Буськ, вул.Львівська, 6.

   Окрім цього, нагадуємо, що особистий прийом громадян у Буському відділі Радехівської місцевої прокуратури керівником Радехівської місцевої прокуратури Процаком Любомиром Ярославовичем здійснюється кожної першої, третьої середи місяця з 10.00 год до 13.00 год за адресою: м.Буськ, вул.Львівська, 6.
   Також, щодня з 09.00 до 13.00 і з 14.00 до 18.00 год (у п’ятницю дл 16.45 год) за адресою: м.Буськ, вул.Львівська, 6 прийом громадян здійснюється працівниками Буського відділу Радехівської місцевої прокуратури.

четвер, 22 червня 2017 р.

Сьогодні в Україні День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни 1939-1945 років. Вранці 22 червня 1941 року війська Німеччини вторглися на територію колишнього СРСР. Цей день вважається початком війни на території країни. Загальні демографічні втрати в результаті війни— 26,6 млн. осіб, з них втрати України складають 10 млн. людей.

 Час не владний над подіями такого масштабу, як Друга світова війна. Пам'ять про героїзм і мужність, віру і благородство людського духу, прагнення вижити і перемогти, що проявилися у воєнні роки, є і має залишитися невід’ємною частиною національної самосвідомості. Іcторію найкривавішої в історії людства війни зафіксовано у наукових працях, архівних і музейних документах, фотографіях, плакатах воєнного і повоєнного часів, у спогадах учасників, а також відтворено у художніх, літературних творах, кінострічках. 
 З нагоди відзначення Дня скорботи і вшанування пам`яті жертв війни в Україні у Буській ЦРБ ім.І.Котляревського експонується книжкова виставка – пам'ять «У полум’ї війни». Її наповнюють художні та документальні твори, історичні нариси, спогади, які відтворюють трагічні сторінки воєнних лихоліть. Зокрема, дуже цікавою є грунтовна історична праця у двох книгах «Україна у Другій світовій війні: погляд з ХХІ ст.». У ній подається сучасне бачення мобілізаційних і режимних заходів радянського керівництва, стратегічних і фронтових операцій на території України, політики німецької окупаційної влади, повсякденного життя цивільного населення в умовах нацистського режиму та ще багато сторінок із життя цього драматичного періоду. Для усіх, хто виявляє інтерес до подій Великої Вітчизняної війни, корисною буде книга «Україна в полум’ї війни 1941 – 1945». В ній розкриваються діяльність руху Опору, тактика козачих та кавалерійських формувань, що визволяли українську землю від ненависного ворога, особливості політико – виховної роботи серед військовослужбовців у фронтових умовах, масовий героїзм, мужність, самовідданість бійців і командирів, які вистояли і перемогли у жорстокому двобої з фашизмом.
Запрошуємо усіх охочих до перегляду виставки.
 Леся Вовк, зав. методичного відділу Буської ЦРБ
20 червня 2017 року працівники та партнери пекарні “Джерело” пікетували Буське управління експлуатації газового господарства. Причина – відключення газу, через яке зупинилася робота пекарні. Про це повідомив сайт Золочів.нет.

   У кожної сторони у цій ситуації своя думка. Після тривалої розмови врешті вдалося знайти певний компроміс. Підприємець Олег Шайда написав заяву на відновлення газопостачання, в управлінні запевнили, що газ підключать.
   Але крапки в цій історії ще немає…

середа, 21 червня 2017 р.

У Куткорі, на батьківщині відомої художниці–графіка Софії Караффи – Корбут, тривають роботи з облаштування музею творчості мисткині. В приміщенні сільської книгозбірні, де він розташовуватиметься, зроблено ремонт, придбано експозиційні вітрини. Частково вони уже наповнені експонатами – оригінальними малюнками художниці, репродукціями її ілюстрацій, книгами та авторською керамікою.

Нещодавно тут з візитом побували львівські музейники – заступник директора з музейного розвитку Львівського музею історії релігії Зоряна Білик та художник – оформлювач Олена Євтушенко, а також розпорядник творчої спадщини Караффи – Корбут Василь Валько. Вони дали професійні поради щодо еспозиційного плану майбутнього музею, а Василь Валько привіз чергові дарунки – портрет Софії Караффи – Корбут та деякі її твори. Пані Зоряна, яка у Куткорі вперше, висловила своє захоплення побаченим та запевнила, що тут вже є добра база для створення музею. 
    «Це велика перспектива для села – мати таку культурну оазу, яку залишила нам ця велика художниця», - сказала вона. 
  Окрім львівських гостей, в конструктивній розмові про подальше функціонування музею взяли участь і працівники відділу культури Буської РДА – директор Буської ЦБС Оксана Стецик, завідувачка методичного відділу Буської ЦРБ Леся Вовк, методист Буського РНД Любов Огороднік, директор НД с.Куткір Марія Майба та бібліотекар сільської бібліотеки Наталія Худзяк. По завершенні розмови усі відвідали могилу Софії Караффи – Корбут та вклонилися світлій пам’яті видатної українки.
Леся Вовк, зав. методичного відділу Буської ЦРБ
Буський ВП Кам’янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області вкотре нагадує громадянам, що чинним законодавством передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність за незаконний посів і вирощування маку чи конопель. 

   Так, згідно ст.106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення наступає адміністративна відповідальність за незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до 100 рослин чи конопель у кількості до 10 рослин і карається накладанням штрафу від вісімдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощуваних наркотиковмісних рослин.
   Також повідомляється, що згідно із ч.1 ст.310 Кримінального Кодексу України (незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості від 100 до 500 рослин чи конопель у кількості від 10 до 50 рослин) наступає кримінальна відповідальність і карається штрафом від 1700 грн до 8500 грн або арештом на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, а згідно із ч.2 ст.310 Кримінального Кодексу України (незаконнний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307,309,311,317 Кримінального Кодексу України, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості п’ятисот і більше рослин чи конопель у кількості п’ятдесят і більше рослин) – караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
Олександр МАРУШКЕВИЧ, т.в.о.начальника Буського ВП
Кам’янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області 
підполковний поліції

вівторок, 20 червня 2017 р.

Громадська організація «Вірні традиціям» представила нову книгу коміксів «Кіборги. Початок».  Герої коміксу – реальні кіборги Донецького аеропорту. Безкоштовно 5 книг відділу культури та туризму Буської РДА передав наш земляк, постійний волонтер, учасник АТО Ярослав Слівінський. Тому незабаром ознайомитись із коміксами можна буде й у бібліотеках району.

   Історія, змальована у виданні, не є вигадкою, а персонажі мають реальних прототипів. Книга коміксів «Кіборги.Початок» розповідає про першу битву за Донецький аеропорт, яка відбулася 26 травня 2014 року. Саме ця дата є початком Великої історії, де багато боїв, героїв, перемог, втрат і досі чимало запитань...
  Варто відзначити, що ці комікси випускають, або доносити історію сьогодення до якомога більше кількості людей.
Червень - місяць черешень і суниць. Це перший місяць літа. Саме наприкінці цього прекрасного місяця завершив свою роботу англомовний літній табір «FUNNY friends», який працював в Кутівській ЗОШ І-ІІ ст. 

  Діти разом з вчителькою англійської мови Іриною Ігорівною Савкою провели активну діяльність: грали ігри, ходили на екскурсії, виготовляли тематичні плакати. За час роботи табору юні учасники відвідали Михайлівську церкву у с.Кути, Олеський замок - пам'ятник архітектури XIV-XVII ст., місцеві парки та визначні споруди, ознайомившись з історією їхнього виникнення.
  Дітлахи радо провели час оглядаючи експонати Олеського замку, а також прогулялися пейзажним парком, де є висаджено безліч рідкісних видів дерев та кущів. 
  В останній день роботи табору його учасники здійснили екскурсію до озера, де розпалили табірне вогнище у спеціально призначеному для таких випадків місці, і поводились відповідно до правил техніки безпеки. У цій заключній екскурсії взяв участь заслужений старший вчитель вищої категорії Андрій Йосипович Коцюмбас.  Загалом діти вкрай задоволені відпочинком у таборі та співпрацею зі своїми педагогами – наставниками.
До нових зустрічей!
Ірина САВКА, вчитель англійської мови
Кутівській ЗОШ І-ІІ ст

понеділок, 19 червня 2017 р.

З 11 червня по 18 червня 2017 року у сонячному місті Кітен (Болгарія) відбувся міжнародний фестиваль "Зоряний бриз-2017". На фестиваль завітали близько ста колективів з України, Казахстану, Македонії, Білорусії.

  Прийняла участь і Танцювальна студія "Плеяда", яка займається при Красненському Народному домі під керівництвом Козак Мар'яни  Богданівної. Зірковими суддями фестивалю були відомий хореограф, телеведучий, співак шоу-мен, Дмитрій Коляденко, хореограф-постановник, актор та учасник команди "Лукас", телепроект "Ліга сміху" 1+1, Кирил Головкін, президент міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв "Зоряний бриз", Голова МГО "Європейська молодіжна ліга", Заслужений діяч естрадного мистецтва України, Віталій Нечитайло, які відзначили "Плеяду" дипломом міжнародного зразка та вибореним I-м місцем за професійну техніку виконання, хореографічний жанр композиції, складність постановки номеру, оригінальність, підвищення професійного рівня колективу, акторську майстерність та емоційність виконання. Всі члени журі та глядачі були враженні поставкою та виконанням дітей з маленького провінційного містечка Красне.
   Протягом тижня діти проживали в літньому таборі "Разом", де мали змогу познайомитись, вчитись новому та ділитись досвідом з іншими колективами. В таборі проводилось безліч майстер-класів від відомих хореографів.
   Цей Унікальний дитячий творчий телевізійний табір "Разом" розташований в одному з найкрасивіших заповідних куточків Болгарії - курортній зоні Кітен. Там не було місця нудьзі! Разом ми творили в таборі безліч ексклюзивних клубів, занять, шоу, кіно зйомки, екскурсії, щоденні спортивні змагання та турніри, аквааеробіка, розваги і творчість non-stop, а також багато моря і сонця!   Танцювальна студія "Плеяда" провела яскравий і незабутній літній відпочинок, за що щиро вдячна людям котрі їм допомогли у цій поїздці: це депутатові обласної ради Жукровському Петру,  ПП Павлику Юрію Михайловичу, директору ДП "Сторнибабського спиртного заводу", Кв'ятковському Дмитрію Олександровичу та людям, які щиро раділи нашій перемозі!
У березні 2017 року Буська центральна районна лікарня уклала угоду з ФОП Кузьмак М.В. про купівлю-продажу невідомого переліку найменувань продуктів харчування на суму 50 тис гривень. Про це стало відомо зі звіту про укладену угоду, опублікованого на сайті електронної системи публічних закупівель «ProZorro».

  Слід відзначити, що угода (без додатків) була підписана без аукціону, адже сума поставки є допорогова. Та насправді жодної інформації окрім суми в угоді немає. В угоді ми не виявили кількості закупівлі продуктів харчування (літри, кілограми тощо), ні найменування та коду предмета закупівлі продуктів харчування (чи то сир, олія, овочі, цукор тощо) згідно Державного класифікатора продукції та послуг, ні ціну на кожний перелік. Також в угоді не вказано основні вимоги до продукції. Якщо на сайті «ProZorro» вказується, що продуктів харчування замовляли 3167 кг, то в угоді укладеній із ФОП Кузьмак М.В. така інформація чомусь відсутня.
    Про ФОП Кузьмак М.В. знаходимо наступну інформацію, що вона зареєстрована у селі Чаниж Буського району. Раніше цей підприємець не підписувала подібних угод на постачання продукції харчування. Угоду на купівлю-продаж «продуктів харчування різних» з Буською ЦРЛ в особі головного лікаря Романюка Є.В., цей підприємець цьогоріч підписала вперше.
/Буський медіа портал/

неділя, 18 червня 2017 р.

Уродженка села Соколівка Буського району Ольга Сіра (на фото) вже понад 20 років живе в Одесі, де працює заступником головного редактора єдиної обласної газети, яка виходить на українській мові. При знайомстві із землячкою дізнались успіхи та проблеми видання. Вже цьогоріч 19 липня газета «Чорноморські новини» святкуватиме 100-річчя від дня заснування.

   Головний редактор газети Іван Мельник каже, що упродовж існування газета змінювала назви та засновників, але не припиняла виходу. У 1918 році вона виходила навіть французькою мовою. Влада Одещини щоразу намагалась усіма методами знищити єдину українську газету: морально правоохоронці тиснули на редактора, погрози, суди, вилучення тиражу з кіосків, не опалювалось приміщення, скорочення штату працівників...
   Як відзначає заступник редактора Ольга Сіра, на сьогодні газета виключно тримається на своїх читачах, які навіть об’єднались у ініціативну групу, яка всіляко, зокрема й фінансово, намагається допомогти виданню. Від держави єдина українська мовна газета підтримується лише в обласній програмі підтримки друкованих ЗМІ національних меншин (!).  У цю програму включені видання, що виходять на території Одеської області болгарською, грецькою, вірменською, молдовською... ну і українською. Прикро, що в часи незалежності України єдине видання на українській мові  відносять до видань нацменшин. Колеги відзначають, що більшість тутешніх газет, інтернет-видань та телеканалів займаються не журналістикою, а російською пропагандою.
  Сьогодні засновник газети «Чорноморські новини» - трудовий колектив редакції, який намагається створити належні умови для роботи журналістів та не втратити власного читача, готуючи для нього якісний інформаційний продукт та долаючи всі перешкоди на своєму шляху.
   До речі, видання має власний музей, де зберігаються найдавніші примірники газети, оригінальні друкарські машини, ретро-фотографії.
   Довідка Буського порталу: Ольга Сіра народилась у селі Соколівка Буського району. У 2012 році отримала ступінь бакалавра, кафедра «Міжнародні відносини», Інститут соціальних наук, Одеський національний університет імені І.І. Мечникова. Через рік отримала ступінь «спеціаліст» з міжнародних відносин з поглибленим знанням японської та англійської мов. Працювала аспірантом кафедри міжнародних відносин Інституту соціальних наук Одеського національного університету імені І.І. Мечникова за спеціальністю «Політичні проблеми міжнародних систем та глобального розвитку». Заслужений журналіст України.
/Буський медіа портал/

субота, 17 червня 2017 р.

До села Кути завітали блогери, модератори соціального проекту «Всеукраїнський тур маршрутом «Вишиваний шлях» Ірина Журавель та Сергій Нагорний.

  Гості з великим інтересом та захопленням оглянули пам'ятки національного значення церкву св. Арх. Михаїла та церкву Собору Пресвятої Богородиці. Екскурсію для блогерів провів настоятель о. Степан Момоход.
   До речі, родзинкою туристичного проекту стала зустріч із дітьми та молоддю села Кути, які продемонстували мистецькі обереги – великі та величні рушники, вишиті мисткинями району.
  Варто відзначити, що акція відбулася завдяки підтримці Буської РДА. Локальними координаторами проекту виступили Людмила Ціхоцька, Іван  Стефанюк та Людмила Дендюк. 
Відділ культури та 
туризму Буської РДА
15 червня в Буській центральній районній бібліотеці пройшов семінар для бібліотечних працівників району на тему «Бібліотека  і правова освіта: час нових підходів». З питанням  «Виховання правосвідомого громадянина: бібліотечна складова» виступила директор Буської ЦБС Оксана Стецик, яка наголосила на важливості правової освіти користувачів. 

   У Буській ЦРБ функціонує правовий куток, де можна кожному ознайомитись з різноманітними матеріалами з правничих питань. Показником  здоров`я суспільства, його цивілізованості у сьогоднішньому світі є права людини, в тому числі – дитини. Важливу місію - оволодіння школярами правових знань - виконують сьогодні бібліотеки. Досвідом роботи з правового виховання читачів - дітей поділилась заступник директора Буської ЦБС по роботі з дітьми Галина Гораль. Правові години, уроки милосердя, школа етикету, бесіди-застереження («Стережися «Синього кита», «Підліткове насильство та його наслідки»), інтегрований урок «Подорож у країну Правил дорожнього руху» - далеко не весь перелік проведених бібліотечних заходів, які сприяють підвищенню правових знань школярів. 
  Завідуюча відділу обслуговування Буської ЦРБ Людмила Михалюк ознайомила присутніх з роботою правового майданчика та наголосила на плідній співпраці бібліотеки із Центром правових та політичних досліджень «СІМ», а також із Буським місцевим центром  з надання безоплатної вторинної правової допомоги. У роботі заходу взяв участь начальник відділу по роботі з суб'єктами надання безоплатної первинної правової допомоги Іван Закала. Він розповів про роботу центру – його функції та завдання, а також відповів на запитання учасників семінару. Бібліотекарі одержали методичні рекомендації   по протидії насильству та щодо забезпечення учасників бойових дій ліками та лікарськими засобами. Ці матеріали матимуть практичне застосування серед читачів бібліотек, допоможуть уникнути різноманітних правових колізій. На закінчення було проведено круглий стіл, на якому обговорювались різноманітні  аспекти правової роботи у бібліотеці.

четвер, 15 червня 2017 р.

У Буському районі тривають загальнодержавні оперативно-профілактичні заходи «Канікули», у ході яких виявляються особи, які втягують підлітків у злочинну діяльність, проституцію, жебрацтво, наркоманію. Попереджаються злочини з боку неповнолітніх, перевіряється рівень їхнього соціального стану і правового захисту. 

  Під час проведення літніх канікул велика кількість дітей віком до 16 років в нічний час перебувають у закладах для розваг. Тому звертаємось до власників закладів, у яких проводиться діяльність у сфері розваг, закладів громадського харчування з інформацією щодо належного виконання вимог Закону та роз’яснюємо ст.180-1 КупАП «Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування, тягне за собою накладання штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян – власників підприємств чи уповноважених ними осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від двадцять до п’ятдесяти неоподаткованих мінімум доходів громадян».
  Також звертаємось до місцевих мешканців Буського району про неприпустимість залишання дітей без нагляду.
Олександр Марушкевич,
Т.в.о. начальника Буського ВП
Кам’янка-Бузького ВП
ГУНП у Львівській області
підполковни поліції
     Учні 1-4 класів Ріпнівської ЗОШ І ступеня їздили на  екскурсію в м. Львів.

    Школярі побували в музеї народної  архітектури та побуту «Шевченківському гаї» - в одному з найбільших музеїв під відкритим небом у Європі. Окрасою і гордістю музею є сім храмів. Діти ознайомилися з предметами побуту українців, побачили старовинні хати, школу, водяний млин, вітряки, кузню, тартак. Спостерігали за тваринами, за прирученими лелеками, за лебедями, які поважно плавали в озері.
       В музеї «Арсенал» учні з цікавістю слухали розповідь екскурсовода про старовинні зразки холодної та вогнепальної зброї з тридцяти країн світу, обладунки воїнів, елементи військової форми, оглянули колекцію орденів. В приміщенні «Арсеналу» зберігається цінна пам’ятка львівського ливарництва  – статуя архангела  Михаїла.
     В храмі Львова, запаливши свічки - офірки, усі молилися за здоров’я рідних та мир в нашій державі. Школярі  милувалися красою фонтану біля Оперного театру, фотографувалися, каталися на дитячих автомобілях. Весело провели час на спортивному майданчику.
       Радісні і щасливі, з сувенірами і незабутніми враженнями діти повернулися додому.
Галина Нос,
завідувач Ріпнівської ЗОШ І ступеня 

середа, 14 червня 2017 р.

Ми проаналізували оприлюднені декларації за 2016 рік голів місцевих рад Буського району. Додамо, що під час аналізу декларації, оприлюднені у Єдиному державному реєстрі декларації помітили, що деякі представники органів місцевого самоврядування отримують окрім заробітної плати, ще й депутатську допомогу розмірі однієї тисячі гривень, зберігають на банківських рахунках чималі кошти, мають чимало земельних ділянків записаних на своїх родичів. Проте, варто відзначити, що є й такі, які живуть без земельних ділянків, автомобілів, рахунків у банку – лише на зарплату.

Посада декларанта
П. І. Б. декларанта 
Загальна
сума доходу декларанта в грн.
Андріївський сільський голова
Романів Михайло Володимирович
77 460
Балучинський сільський голова
Цюман Григорій Володимирович
88 530
Боложинівський сільський голова
Дацків Віктор Володимирович
92 754
Гумниський  сільський голова
Кравець Тетяна Яремівна
99 189
Заводський сільський голова
Коваль  Олег Васильович
66 041
Задвір’янський сільський голова
Юрдига Павло Романович
Відсутня декларація
Кізлівський сільський голова
Бура  Галина  Ярославівна
71 905
Купченський сільський голова
Смолінський Богдан Ярославович
79 529
Кутівський сільський голова
Карпій Ігор Антонович
82 345
Милятинський сільський голова
Гриневич  Світлана  Миколаївна
114 748
Новосілківський сільський голова
Яворський Володимир Ярославович
95 000
Ожидівський сільський голова
Шах Олександра Юріївна
111 524
Побужанський сільський голова
Карашкевич Світлана Іванівна
69 839
 Переволочненський сільський голова
Колещук Василь Степанович
74 538
Полтв"янський сільський голова
Вірста Ростислав Михайлович
Відсутня декларація
Соколянський сільський голова
Штибель Павло Михайлович
Відсутня декларація
Соколівський сільський голова
Леськів Мирослава Петрівна
42 410
Сторонибабський сільський голова
Виниченко  Ірина  Петрівна
91 052
Тур"янський сільський голова
Красіцький Євген Петрович
99 243
Утішківський сільський голова
Микитюк Зеновія Степанівна
60 728
Чанизький сільський голова
Політило Ігор Богданович
50 700
Яблунівський сільський голова
Романюк  Надія  Ігорівна
91 891
Олеський селищний голова
Триндюк Анатолій Павлович
65 958
Красненський селищний голова
Чучман Микола Ігорович
104 859
Буський міський голова
Сліпець Ростислав Степанович
86 526

МИ У FACEBOOK

АРХІВ

© 2019. На платформі Blogger.

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ