понеділок, 31 грудня 2018 р.


Дорогі наші читачі, вітаємо Вас із Новим Роком та Різдвом Христовим! Бажаємо Вам яскравих свят і успішного 2019 року!

    Колектив «Буського медіа порталу» дякує Вам усім за увагу, розуміння та підтримку. 
   Дякуємо за те, що читаєте, критикуєте і допомагаєте нам рости у професійному плані. 
   Ми постійно вчимося і розвиваємося завдяки Вам і для Вас.
 Хай 2019 рік буде наповнений лише хорошими подіями, аби всі справи завершувалися успіхом, а у нашій країні запанував мир! 
   Хай завжди в очах іскряться Успіх, радість і кохання. 
   Хай здійсняться всі Ваші бажання!
   Веселих свят і щасливого Нового року!
Ваш «Буський медіа портал»!


Сьогодні на кладовищі у селищі Олесько відбувся чин похорону та погребення померлої уродженки Буського району Орисі (Ірина) Матещук (Грицина) (псевдо: «Маківка», «Бистриця»), яка 29 грудня на 90-му році життя померла у своїй квартирі у Львові.

   Попрощатися з землячкою, яка все своє життя присвятила служінню народу та Україні, прийшли широкі кола громадськості селища та району, представники зі Львова. На похорони прибули перший заступник голови РДА Олег Ільків, заступник голови РДА Тетяна Сай,  рідні та близькі покійної, представники РО Братства ветеранів ОУН-УПА (голова Мар'ян Длугош), Спілки політичних в'язнів і репресованих, пластуни Станиці Красне НСОУ (станична Людмила Гураш).
   Нагадаємо, Орися Матешук народилася 22 січня 1929 року в с. Теребежі Буського району Львівської області — учасниця національно-визвольних змагань, член ОУН, політрепресована, письменниця, Почесний громадянин Буського району.
   Батько Андрій був заможним господарем, мати Бронислава з дому Косинська походила із збіднілої української шляхти. Батько боровся за незалежність України в лавах січових стрільців як воїн Української Галицької Армії, організував у рідному селі осередок «Просвіти», був його головою. Обоє були відомими на той час громадськими діячами. Старший брат Роман загинув за волю України 1944 року.
   У 1939 р. через страх депортації після приходу «перших совітів» батьки переїхали до Львова. Орися навчалася у львівській середній школі № 5, де в час російської окупації розгорнулася широка підпільна діяльність. У 1945 р. дівчина стала членом Спілки української молоді, згодом — членом ОУН (псевдо «Маківка», згодом змінила на «Бистриця»). Виконувала різні завдання підпілля. За наказом Проводу ОУН з метою конспірації перейшла у львівську залізничну середню школу № 3, яку закінчила 1947 року. Того ж року вступила на факультет української філології Львівського університету.
   У жовтні 1947 року вперше заарештована, у вересні 1948 року заарештована вдруге. Понад рік перебувала під слідством у львівській тюрмі на Лонцького.
22 березня 1949 року Військовий трибунал МВС Львівської області засудив Орисю за ст. 54-1 «а» КК УРСР до 25 років позбавлення волі у виправно-трудових таборах.
  Після суду декілька місяців перебувала в тюрмі «Бриґідки», згодом — у київській пересильній тюрмі, звідки етапована до таборів ГУЛАГу. Покарання відбувала в Комі АР у таборах суворого режиму в Інті й Абезі, у Казахстані (Карабас). Орися писала:
«Вкраїні рідній присягала
Служити вірно все життя.
В бою за волю обіцяла
Боротись поруч із УПА».
  Її вірші підносили дух українських хлопців і дівчат, надихали на боротьбу з ворогами України.
  У 1955 році звільнена під час «хрущовської відлиги», проте проблеми залишилися. Повернулася хвора до Львова до батьків. Однак батьків невдовзі після її приїзду виселили з їхнього помешкання просто на вулицю. Поновитися в університеті також не дозволили.
   Вдалося вступити до культосвітнього технікуму, а згодом і заочно закінчити Харківський бібліотечний інститут. Працювала бібліографом у бібліотеках Львова.
  У 1956 р. вийшла заміж за колишнього політв'язня, відомого хірурга Ростислава Матешука. 1957 року в них народилася донечка Леся, яка нині є професором Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького, автором першого україномовного підручника з нормальної анатомії. Чоловік помер у березні 2006 року, декілька днів не доживши до їхнього золотого весілля.
З початком національного відродження Орися Матешук очолила Львівський клуб репресованих імені Михайла Сороки (1989—1995 рр.), який брав активну участь у становленні незалежної Української Держави. Орися Матешук була автором відозв і прокламацій клубу репресованих.
   Знайшла себе в письменницькій діяльності. Деякі її вірші покладено на музику.
Брала активну участь у створенні цвинтарного меморіалу «Ми вмерли, щоб Україна жила» в селищі Олеську, є активним членом Товариства «Просвіта».
Девізом життя Орисі Матешук були висловлені нею слова: «За волю рідної країни віддать готова я життя».
Творчий доробок «Відважні, щирі, неповторні» (2003, збірка поезій);
«Незабутня Софія Караффа-Корбут» (2004, спогади);
«Олеська земля – земля героїв» (2006);
«А ми не скорилися» (2007);
«А ми лишилися людьми: спогади» (2011);
«Без надії сподіваюсь...» (2013).
Фото Буська РДА та Ірини Дмитрик

субота, 29 грудня 2018 р.

У зв’язку з призначенням додаткових пасажирських поїздів на період новорічних та різдвяних свят приміський електропоїзд №6091 сполученням Здолбунів-Львів відправлення із Здолбунова 29, 30 грудня 2018 року та 03, 05, 08 січня 2019 року по станції Красне о 06.35-06.36 год.

пʼятниця, 28 грудня 2018 р.

5 головних запитань про монетизацію пільг і субсидій

    1. Чи потрібно повторно подавати документи?
   Так, усім отримувачам пільг і субсидій обов’язково потрібно У ТРАВНІ подати Заяву на монетизацію і Декларацію про доходи в управління соціального захисту населення та надати дозвіл на обробку персональних даних.
  В Ощадбанк йти не потрібно. Уряд максимально автоматизував процес монетизації, щоб основне навантаження лягло на управління соціального захисту населення, державний банк та надавачів комунальних послуг.
Тим, хто звернеться за допомогою вперше у 2019 році, у травні вже не потрібно поновлювати документи. Ви вже є учасниками монетизації пільг і субсидій.
     2. Чи потрібно у Ощадбанку самостійно відкривати рахунок?
    На кожного одержувача субсидій, після опрацювання заяви на монетизацію, буде АВТОМАТИЧНО відкритий персональний обліковий запис в банку, на якому будуть відображатися житлової субсидії у грошовій формі.
   Персональний обліковий запис матиме спеціальний режим використання. Тобто кошти першочергово будуть спрямовуватися на оплату послуг за спожитий газ, тепло, електроенергію й воду.
  Ощадбанк щомісяця інформуватиме субсидіантів та пільговиків SMS-повідомленням про надходження коштів від держави, їх використання та залишок.
   Після закінчення опалювального сезону - у червні - суми невикористаних коштів перераховуватимуться на поточні рахунки одержувачів житлової субсидії. Рахунок кожному Ощадбанк відкриє автоматично, без додаткового звернення у банк.
     3. Як відбуватиметься оплата комуналки?
   Все відбуватиметься автоматично. Щомісяця надавачі комунальних послуг для Ощадбанку формуватимуть он-лайн платіжку субсидіанта. Банк згідно з наданою інформацією перераховуватиме їм субсидію. Про це, та про те скільки залишається заплатити за комуналку, Ощадбанк одразу інформуватиме субсидіанта SMS-повідомленням.
    Для субсидіантів будуть створені ПЕРСОНАЛЬНІ КАБІНЕТИ, де можна буде відслідкувати інформацію про розмір нарахованої допомоги, перелік комунальних послуг, які сплачені за рахунок субсидії, залишок коштів. Додаткові консультації можна буде отримати у контакт-центрі Ощадбанку за тел.: 0 800 210 800.
    4. Чому Ощадбанк?
   Ощадбанк є державним уповноваженим банком щодо десятка урядових програм та має понад 15 років досвіду співпраці з підприємствами паливно-енергетичного комплексу.
   Банк володіє найбільшою мережею відділень – понад 3 200, які присутні в тому числі у сільській місцевості, де найбільша кількість субсидіантів, та має великий ДОСВІД щодо виплат соціальної допомоги й пенсій великій кількості клієнтів одночасно. Тому і визначено проводити монетизацію пільг і субсидій саме через цей державний банк.
  Жодних комісій від субсидіантів та пільговиків за обслуговування їх персональних облікових рахунків Ощадбанк не братиме.
5. Чому гроші не роздадуть одразу на руки?
  В Україні субсидію отримує майже половина українських сімей. Якщо одразу роздати такій кількості людей гроші на руки, є ризик гіперінфляції та кризи комунальних неплатежів.
   Уявімо ситуацію, що 8 млрд. грн. щомісяця замість оплати комуналки попадатимуть на споживчий ринок. Уже через два місяці житлово-комунальне господарство України спіткає колапс, адже надавачі послуг не зможуть розрахуватися з тим же Нафтогазом за куплений газ.
  Тому допомога надходитиме на персональний обліковий запис субсидіанта та пільговика в Ощадбанк, а все, що залишиться після оплати комунальних послуг протягом року, за результатами опалювального сезону ЕНЕРГООЩАДНІ українці зможуть забрати з банку готівкою.
В очікуванні Різдва Христового, кожен з нас намагається якнайкраще прикрасити свою оселю. Працівники Буської бібліотеки для дітей разом з шестикласниками ЗОШ №2 провели майстер-клас з виготовлення новорічних віночків, які в Україні стають дедалі популярнішими. 

  Школярі довідалися, що така традиція прийшла до нас з Німеччини. Там таку різдвяну прикрасу вперше виготовив у 1839 році теолог Йоганн Вихерн, котрий опікувався сиротами. Аби вихованці розуміли, скільки часу залишилось до Різдва, він змайстрував праобраз сучасних вінків – колесо, на якому було 28 свічок і запалював їх щодня. Популярні сьогодні різдвяні віночки, скручені з ялинових або соснових гілочок, з’явилися значно пізніше. Такі «різдвяні бублики» прикрашали червоними стрічками, яблуками та солодощами. 
  Сьогодні спектр декорації святкових віночків дуже різноманітний: від шишок – до синтетичних кульок та стрічок. Звичайно, різдвяний віночок є своєрідним родинним оберегом, в якому коло символізує вічне існування Бога, зелений колір хвої є символом життя та розвитку, вічності та духовності. Червоні стрічки, якими часто прикрашають віночки – це символ крові Ісуса Христа. А от природний матеріал, такий, як шишки, жолуді, каштани, горіхи нагадують про відродження.
   Також у читальному залі бібліотекарі організували огляд літератури біля книжкової виставки « Колядують зорі на Різдво Христове». Тож школярі отримали необхідні навики і зможуть змайструвати таку прикрасу вдома.

четвер, 27 грудня 2018 р.

Днями надійшла приємна інформація для Буського району. В кінці року по державній програмі соцеконому виділено майже мільйон гривень на об’єкти соціальної сфери Буського району. 

   Про це «Буському медіа порталу» повідомив голова Буської районної ради Богдан Глова.
   Як йдеться у Додатку 1 до розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 грудня 2018 р. №934-р розподілу у 2018 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій між місцевими бюджетами, виділено кошти на наступні об’єкти:
    - 453 700 грн. на капітальний ремонт фасаду ДНЗ «Казка» в с. Ожидів Буського району Львівської області;
  - 232 300 грн. на реконструкцію даху будівлі Народного музею О. М. Шашкевича в с. Новосілки Буського району Львівської області;
   - 282 900 грн. на Капітальний ремонт Народного дому с. Лісок Буського району Львівської області. 
  Варто відзначити, що усі зазначені кошти є перехідними у 2019 рік, тому освоювати їх почнуть уже з початку наступного року.

Сьогодні на відкриття новозбудованого підприємства завітали обласні та районні посадовці. Офіційна церемонія відбулась без перерізання стрічки.

   Серед гостей заходу були начальник управління інвестиційної політики Львівської ОДА Роман Матис, начальник відділу управління інвестиційної політики Львівської ОДА Любомир Титаренко, перший заступник голови Буської РДА Олег Ільків, заступник голови Буської районної ради Роман Фурда та журналісти.
   У вступному слові начальник управління інвестиційної політики Львівської ОДА Роман Матис, відзначив, що відкриттям цього підприємства у Буську ставиться офіційна фінальна крапка у 2018 році і фінальна крапка роботи за останні три роки управління інвестиційної політики на Львівщині.
   «За нашим сприянням в області відкрито понад 240 підприємств. А це більше 25 тисяч робочих місць.  – каже посадовець Роман Матис. - Хочу наголосити, що кожне створюючи нове підприємство на Львівщині, ми супроводжуємо по всіх інстанціях та органах місцевої влади, допомагаємо з документами без жодної корупційної складової».
   Керівник ТзоВ “Ківшсервіс” Ольга Хаммель розповіла, що свою діяльність підприємство розпочало з малого орендованого приміщення, де відбувалось виробництво обладнання для спецтехніки – ківші, вила, відвали, розпушувачі. Паралельно виготовляли техніку для дров під брендом GreenTech. З часом заробили гроші на земельну ділянку у Буську, 2015-го збували цех. Тепер його розширили, облаштували, виробили всі дозвільні документи. Зараз тут мають роботу 8 працівників, отримують 10 тисяч гривень зарплати.
   «Я тішуся, що за короткий час ми змогли створити нові робочі місця та розширити спектр послуг. Дякую Львівській ОДА за сприяння, допомогу і співпрацю», - зазначила Ольга Хаммель.
  Далі делегація гостей здійснила огляд підприємством та поспілкувалися з його працівниками.
   Варто відзначити, що підприємство "КІВШСЕРВІС" є першим в Україні виробником якісного навісного обладнання для землерийної спецтехніки. Воно виготовляє всі види навісного обладнання і проводить ремонт спецтехніки від будь-якого виробника.
/Буський медіа портал/

За процесуального керівництва Буського відділу Радехівської місцевої прокуратури забезпечено швидке розкриття кримінального правопорушення та притягнення особи до відповідальності.

    25 грудня 2018 року 47 річний житель смт. Красне Буського району разом з невстановленими особами під час вчинення хуліганських дій що мали місце в електропоїзді із сполученням Львів – Здолбунів, в момент коли він зупинився на ст. Красне вчинив опір працівникам Буського ВП Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області в ході якого наніс одній з працівниць поліції тілесні ушкодження.  
   За даним фактом СВ Буського ВП Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області відкрито кримінальне провадження.
   Завдяки злагодженим діям правоохоронців зловмисника затримано на місці події в порядку ст.208 КПКМ України та 26.12.2018 останньому обґрунтовано повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 342 КК України (опір працівникові правоохоронного органу під час виконання ним службових обов’язків) та ч.2 ст.345 КК України (умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків).
   Цього ж дня місцевою прокуратурою погоджено клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
   За вчинення вказаного злочину зловмиснику загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років.
Роман Левицький, заступник керівника Радехівської місцевої прокуратури молодний радник юстиції

Майже 300 ящиків пиріжків з моменту початку проведення АТО спекла для наших захисників мешканка села Побужани, художній керівник місцевого Народного дому, депутат Буської районної ради Марія Гаєвська.

   Днями для наших українських захисників на передовій пані Марія знову випекла 7 ящиків смачних рум'яних пиріжків з маком та вишнею, а долучились до доброї справи і односельчани – Надія Дацків, Любов Дацків та Ольга Петришин (випекла три ящики булочок з вишнею).
   У місцевій школі діти намалювали святкові листівки, які разом з випічкою були передані на схід до бійців через надбужанського волонтера Михайла Цюрка.
   «Чесно? Я навіть не рахую скільки часу і грошей витрачаю для доброї справи, - каже мешканка села Побужани Марія Гаєвська. - Роблю це із великою радістю і гордістю за наших мужніх хлопців на передовій».
   До речі, на свято Миколая у селі разом із небайдужими мешканцями пані Марія закупила 70 подарунків для дітей, а прикрашав свято святковий торт, який випекла місцева односельчанка Роксолана Семенів. Під час святкового заходу дітки мали нагоду скуштувати різні солодощі, фрукти та печиво.
   У селі про пані Марію Гаєвську відгукуються як про активну й ініціативну жінку, яка своїм прикладом показує, як важливо допомагати та підтримувати тих, хто цього потребує.

середа, 26 грудня 2018 р.

Троє чоловіків, які вчинили бійку у приміському поїзді сполученням Львів-Здолбунів, є мешканцями Буського району, а ще один - Золочівського. Журналісти “Буського медіа порталу” дізнались подробиці вчорашнього інциденту.

    «Я тоді їхала з роботи. Сіла у першому вагоні, щоб ближче було вийти до залізничного переходу на автобус, - розповідає очевидець, мешканка Буська пані Катерина. - Спочатку не звернула уваги на шум у поїзді, бо всі про щось говорять, але коли почула нецензурну лексику обернулась і побачила хлопців, які почали поводитись агресивно. Спочатку пасажири намагались словами їх заспокоїти, але ті їх матами крили і поводились дуже агресивно. Декілька жінок перейшли у інший вагон. А далі раптово почалась бійка».
   «Те, що творилось не передати словами, - каже  журналісту інша очевидець пані Наталія. - Вони почали трощити лавки і бити скло на вікнах потягу. Люди почали з телефону і по сигналу до машиніста викликати поліцію. Один із них намагався добратись до кабіни машиніста».
   Як розповіли журналістам нашого видання у Буському РВ поліції, на виклик відразу виїхала поліцейська машина. Приїхавши поліцейські намагались заспокоїти дебоширів, але один із агресивних чоловіків накинувся на жінку-поліцейську. 
   «Дебошира затримано. Це чоловік 1971 р.н. Він є мешканець смт.Красне. Особи причетні до бійки встановлені, це двоє чоловіків із села Андріївка (Мармузовичі) і ще один із села Мала Вільшанка Золочівського району. Найближчим часом затриманому буде обрано міру запобіжного захисту. Через інцидент рух електрички було затримано на 45 хвилин», - зазначили у коментарі журналісту “Буському медіа порталу” правоохоронці Буського відділення поліції Кам’янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області.
   Поліцейська, яка отримала травми, перебуває на даний момент на лікуванні у Буській районній лікарні.

Вчора, в приміському електропоїзді Львів – Здолбунів на станції Красне група людей в нетверезому стані вчинили бійку. На місце було викликано поліцію, однак хулігани побили і поліцейську групу реагування.

    «Близько 11:00 у поліцію надійшла інформація про бійку в електричці, яка наближалася до станції у смт Красне. Правопорушники перебували у першому вагоні, вчинили бійку та інші хуліганські дії. На станцію Красне приїхала група реагування патрульної поліції Буського відділення поліції.
    Під час встановлення всіх обставин події та осіб правопорушників, один із учасників бійки раптово наніс поліцейській удари по обличчю та голові. Капітана поліції госпіталізовано, в неї діагностували струс головного мозку та забої тіла», ‒ розповіли у відділі комунікації поліції Львівської області.
   Відомо, що чоловіка, який накинувся на поліцейську, затримали. Це 47-річний мешканець Буського району. Невдовзі суд обере йому міру запобіжного заходу. Особи інших чоловіків, які причетні до бійки також встановлені.
  За цими фактами відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 345 ККУ (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу, яка передбачає покарання до п’яти років позбавлення волі) та за ч.2 ст.296 ККУ (хуліганство, передбачає обмеження волі до п’яти років або позбавлення волі до чотирьох років).
   Проводиться досудове розслідування.

неділя, 23 грудня 2018 р.


Керівника Радехівської місцевої прокуратури М.В.Друзюка просять провести перевірку на законність набуття прав приватної особи на водні об’єкти (ставки) та гідротехнічні споруди (водонапуски, дамби, тощо), що розташовані на території Куткірської, Сторонибабської сільських та Буської міської рад.

  Як стало відомо, на розгляд у Буську районну раду подані три технічних документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок водного фонду, на яких розташовані водні об’єкти, що перебувають у користуванні ПрАТ “Львівський облрибкомбінат”. Та знаходяться на території вищесказаних сільських та міської рад. Під час розгляду профільною постійною комісією районної ради зазначених технічних документацій було встановлено, що заявник - Карпінець Роксолана Андріївна, як підставу для набуття права на земельну ділянки, які оцінювалися вказала таке: 
   1. По земельній ділянці на території Сторонибабської сільської ради у додатках до документації наявна копія нотаріально посвідченого приватним нотаріусом Жовківського районного нотаріального округу Головач О.Р. договору купівлі-продажу нежитлових будівель від 24 листопада 2017 року, а саме, рибацького дому (позначений за планом літ. “А-1”), площею 40,6 кв.м., та складу кормів (позначений за планом літ. “Б-1”), площею 116,3 кв.м.
   У цьому договорі (п.1.2) зазначено, що предмет договору (приміщення) знаходяться на земельній ділянці площею 59,600 га (кадастровий номер 4620685900:04:000:0005) і це при тому, що загальна площа придбаного нерухомого майна складає лише 156,9 кв.м!
   Крім цього, у додатку до документації додана копія договору купівлі-продажу від 24.11.2017 року, укладеного без нотаріального посвідчення між ПрАТ “Львівський облрибкомбінат” та Карпінець Р.А., за яким остання нібито набула: Басейн, став №1, став №4, став №7, зимувал №9, зимувал №12, зимувал №15, водонапуск, став №2, став №5, став №8, маточний став №10, зимувал №13, водоподаючий канал, став №3, став №6, нерестовик, маточний став №11, зимувал №14.
   Тобто, предметом цього “договору” є ряд водних об’єктів, які нібито належать Продавцю на праві приватної власності. При цьому, як доказ належності зазначених об’єктів Продавцю, зазначено баланс підприємства (п.3 договору).
   Між тим, баланс підприємства (організації) є формою бухгалтерського обліку, визначення складу і вартості майна. Баланс не визначає підстав знаходження майна у власності (володінні) підприємства. Такої правової позиції притримується Верховний суд України (постанова від 12.06.2007 року у справі №4/793 та неодноразово констатував Вищий господарський суд України. 
  Отже, такий договір купівлі-продажу, не будучи нотаріально посвідченим, незважаючи на те, що його предметом є нерухоме майно, є нікчемним. А якщо врахувати те, що предметом договору було майно, яке не належало продавцю, такий договір може містити ознаки зловмисної домовленості сторін з метою незаконного заволодіння земельною ділянкою, на якій розміщені об’єкти водного фонду, що перебувають у державній власності.
   2. По земельній ділянці на території Куткірської сільської ради у додатках до документації наявна копія нотаріально посвідченого приватним нотаріусом Жовківського районного нотаріального округу Головач О.Р. договору купівлі-продажу нежитлових будівель від 23 березня 2018 року, а саме, будинку рибака (позначений за планом літ. “А-1”), площею 36.9 кв.м та складу комбікормів (позначений за планом літ “Б-1”, площею 124,5 кв.м).
   У цьому договорі (п.1.2) зазначено, що предмет договору (приміщення) знаходяться на земельній ділянці площею 71,400 га (кадастровий номер 4620682800:06:000:0001) і це при тому, що загальна площа придбаного нерухомого майна складає лише 161,4 кв.м.
   Крім цього, у додатку до документації додана копія договору купівлі-продажу від 23 березня 2018 року, укладеного без нотаріального посвідчення між ПрАТ “Львівський облрибкомбінат” та Карпінець Р.А. за яким остання нібито набула: водонапуск, під’їзна дорога, спортивний став, нагульний став, перепускна дорога, контурна дамба, розподільна дамба).
   Тобто, як і по Сторонибабській сільській раді, предметом такого “договору” є ряд водних об’єктів, гідротехнічних споруд та дорога, які нібито належать Продавцю на праві приватної власності. При цьому, як доказ належності зазначених об’єктів Продавцю, знову зазначено наявність таких об’єктів на балансі підприємства (п.3 договору).
   Таким чином, як і аналогічний договір по Сторонибабській сільській раді, договір купівлі-продажу ряду водних об’єктів від 23.03.2018 року, не будучи нотаріально посвідченим, незважаючи на те, що його предметом є нерухоме майно, також є нікчемним. А якщо врахувати те, що предметом договору було майно, яке не належало продавцю, такий договір може містити ознаки зловмисної домовленості сторін з метою заволодіння земельною ділянкою, на якій розміщені об’єкти водного фонду, що перебувають у державній власності.
   3. По земельній ділянці на території Буської міської ради у додатках до технічної документації, як підстава заінтересованості Карпінець Р.А. у розробленні цієї документації та підставності її прав (зобов’язань) як замовника додані: копія договору оренди землі від 15.06.2004 року, укладеного між Буською РДА та ВАТ “Львівський обласний виробничий рибний комбінат” на оренду 47,2 га ставка терміном на 25 років.
   Цей договір є чинним на даний час, а Карпінець Р.А, ніколи не була і не є його стороною. Тобто права замовника документації таким договором не посвідчується. 
   Крім цього, у додатках до документації додана копія згаданого вище: нотаріально посвідченого договору купівлі-продажу нежитлових будівель від 23 березня 2018 року, розміщених на території Куткірської (!) сільської ради (с.Куткір, урочище “Золотий лан”, будинок №1), які не мають жодного відношення до земельної ділянки на території Буської міської ради!
   Оскільки у поданих на розгляд технічних документаціях відсутня будь-яка інформація про те, що Карпінець Р.І. має достатні підстави набути право на усю площу земельних ділянок водного фонду без проведення процедури земельних торгів (аукціону) у Буській районні раді припускають, що у даному випадку мають місце ознаки шахрайських дій з метою заволодіння державним майном в обхід визначеної законом процедури. Безумовно, такими діями може бути заподіяна шкода державі.
    У Буській районні раді звертають увагу прокуратури і на те, що усі зазначені вище технічні документації успішно, без жодних зауважень, пройшли державну експертизу землевпорядної документації в Головному управлінні Держгеокадастру у Львівській області, що підтверджується копіями висновків. Тобто посадові особи, що проводили таку експертизу, дали позитивні висновки, прискається, що вони також прямо чи опосередковано можуть бути зацікавлені у незаконному заволодінні Карпінець Р.І. земельними ділянками. А оскільки районна рада не є правоохоронним органом, перевірити це не може, тому звертається до прокуратури здійснити перевірку законності набуття Карпінець Р.А, прав на водні об’єкти та гідротехнічні споруди та перевірити законність дій посадових осіб Головного управління Держгеокадастру у Львівській області, які проводили державну експертизу землевпорядної документації.
   Про результати перевірки просять проінформувати районну раду на черговому пленарному засіданні на початку 2019 року.
/Буський медіа портал/

субота, 22 грудня 2018 р.


     Згідно моніторингу захворюваності на ГРІ, грип впродовж 50 тижня (07.12.-13.12.2018р.) у Буському районі захворіло 232 особи,  що на 20 випадків більше, як за попередній тиждень. Інтенсивний показник захворюваності становить 501,10 при епідемічному порозі 331,86, що вказує на перевищення епідемічного порогу на 33%. Питома вага захворілих дітей до 17 років становить  65,5%. Із загального числа захворілих, в інфекційне відділення КНП «Буська ЦРЛ»  госпіталізовано 4 осіб (1,7 %), з них 3 дітей до 17 років. 

       З початку цьогорічного епідсезону   при лабораторному досліджені ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України» зразків матеріалу від хворих  із підозрою  на грип  та ГРІ  визначено в одному зразку вірус грипу А (H3), а також виявлено  риновіруси,   віруси парагрипу ІІ, ІІІ та ІV типів,  аденовірус, коронавірус. 
      У цьому сезоні в Україні  доступні дві вакцини від грипу: чотиривалентна Vaxigrip Tetra французького виробника Sanofi Pasteur і тривалентна GC Flu південнокорейської компанії Green Cross Corporation. Станом на 14.12.2018р. у районі отримали щеплення проти грипу 44 особи, в т.ч. з групи  ризику 43 осіб .
 Найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу — щорічна вакцинація. Одне щеплення захищає упродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів. Вакцинуватись бажано всім, але життєво важливо і в першу чергу треба щепитися дітям від 6 міс. до 2 років, дорослим старше 65 років, людям з хронічними захворюваннями (астма, діабет, ішемічна хвороба серця, хвороби нирок, наслідки інсульту і т.д.), всіх з імунодефіцитом,  вагітних,  мешканців з будинків престарілих.
 Нагадуємо ефективні методи щоденної профілактики, застосування яких знизить ризик захворіти:
 1. Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель.
  Якщо захворіли ви, тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби. Уникайте місць скупчення людей, масових заходів. Одягайтеся по погоді. Стежте, щоб ноги не промокали, одежа захищала від холоду і вітру, носіть теплий головний убір та рукавички.
2. Захворіли — лишайтеся вдома. Якщо можливо, візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип  та простудні інфекції швидко передаються іншим, тож  перебування хворого в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.
3. Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання  ніс та рот ліктем або серветкою  — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.
4. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.
5. Намагайтеся не торкатися руками обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та вірусів, торкаючись ними обличчя ви збільшуєте  шанси потрапляння їх в організм.
6. Привчіть себе до корисних звичок. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Регулярно провітрюйте приміщення. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою тривалістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною  вітамінізованою їжею.
7. Якщо Ви захворіли не потрібно займатись самолікуванням, а зверніться до свого сімейного лікаря. Тільки лікар зможе правильно оцінити важкість  стану, поставити діагноз та призначити правильне  лікування. 
Буське РЛВ Бродівського МРВ
ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»

На дорозі Київ-Чоп неподалік Буську зіткнулись мікроавтобуси «Мерседес Віто» та «Мерседес Спринтер».

   Про це повідомила прес-служба Головного управління Національної поліції у Львівській області.
   У четвер, 20 грудня, близько 19.05 год на дорозі Київ-Чоп неподалік міста Буськ зіткнулись мікроавтобуси «Мерседес Віто», яким керував мешканець Буського району та «Мерседес Спринтер», за кермом якого перебував мешканець Рівного.

пʼятниця, 21 грудня 2018 р.

Мешканець Буська, громадський діяч, волонтер, депутат Львівської обласної ради Степан Рак, вже декілька місяців робить об’їзд населеними пунктами проводячи прийом громадян. Вчора, він завітав у селище Красне, яке йому часто прописують, як малу Батьківщину, хоча він народився у селі Острів. З якими найчастіше питаннями звертаються люди по допомогу до депутата, що вдається вирішити, а що залишається на контролі, - розповів «Буському медіа порталу» Степан Рак:

   - Сьогоднішній мій візит у селище – це вже за ліком 24 населений пункт району, залишилось ще три сільські ради. У Буську до нас можна звернутись у громадську приймальню, яка працює з понеділка по п’ятницю. 
 В усіх сільських радах, де вже побував, найчастіше люди звертаються за матеріальною допомогою. Звичайно, хотілось б, щоб наші люди були заможні, а так змушені ходити і просити матеріальну допомогу, яка не завжди може вирішити їхню проблему. Але відзначу, що приблизно 150 людей з району отримали матеріальну допомогу. 
  Я є фактично депутатом по Буському округу, але у Буському районі є два округи, тобто два депутата, але я не розділяю людей на округи. Всі люди, які звертались з району, чи з мого округу, де я є депутатом від фракції "Батьківщина", всім намагаємось допомогти. Першочергово матеріальну допомогу надавали важкохворим людям, але виділяли і одиноким людям, які не мають рідних. Звичайно це не суттєва допомога, але принаймні хоча б якась відчутна для людей підтримка.
   Щодо проблем населених пунктів, то найболючіша проблема – це дороги, адже вони є у незадовільному стані майже усюди. Частково вдається вирішити проблеми людей, але й щось залишається ще для вирішення. Варто пам’ятати, що багато таких речей залежить не від одної людини, а від декількох, тому потрібний час і зусилля. 
  Також існує проблема транспортного сполучення із районним центром. Особливо це гостре питання для людей, що проживають у віддалених селах (Чаниж, Топорів, Заводське та інші). Людям не зручно добиратись до приміської електрички у Красному чи інших населених пунктів, де є залізничні зупинки, бо перевізники встановили так графік, що маршрутки приїздять вже після відправлення електрички, що спричиняє численні незручності. А проїзд маршруткою до Львова дорогий, тому люди хочуть економити. У такому випадку потрібно ще під час проведення тендерної процедури на маршрут прописати, в який час і в яких населених пунктах має зупинятись маршрутка. Зараз коли перевізник вже переміг в тендері, то зміни внести практично дуже складно, він діє згідно закону так, як переміг згідно прописаної угоди. Але коли будуть проводитись нові тендери, я буду лобіювати це питання, щоб людям було зручно добиратись. 
   Відзначу ще важливу проблему з якою до мене часто звертаються люди – це переїзд через залізничні колії у центрі Красного, який розділяє фактично селище на дві частини. Через простоювання вантажних потягів не може приїхати вчасно на виклик ні швидка, ні пожежна. Це велика проблема. Особисто я звертався до керівництва Львівської залізниці і Міністра транспорту з приводу цієї негативної ситуації. Нещодавно отримав відповіді від залізниці, вони пояснюють, що такі випадки зумовлені великим навантаженням на транспортне перевезення на залізниці і вважають, що такі випадки поодинокі, але запевнили, що будуть влаштовувати логістику так, щоб зменшити кількість таких випадків. Ще очікую відповідь Міністра.
 Чимало робиться, чимало ще планується. Порівняти район сьогодні і кілька років тому, то різниця відчутна. Нові відремонтовані школи, садочки, відрізки доріг. У сьогоднішній час намагаємось докладати усіх зусиль для вирішення найгостріших питань, але не завжди всім допоможеш. 
   ДОВІДКА: Степан Рак народився 5 червня 1981 року в селі Острів Буського району. Навчався у Красненській середній школі. У 2003 р. здобув вищу освіту в Одеській державній академії харчових технологій. Освоївши фах інженера-технолога, повернувся додому і пішов працювати на Буський міжгосподарський комбікормовий завод (у 2005-2007 рр.  хімік-лаборант, у 2008-2012 рр.  головний інженер). Працював на посаді державного інспектора сільського господарства відділу контролю якості та безпеки зерна і продуктів його переробки у Держінспекції сільського господарства Львівської області. Має досвід громадської роботи.  У 24 роки вступив до лав політичної партії ВО «Батьківщина», через два роки очолив місцеву громадську організацію «Батьківщина молода», згодом став заступником голови Буської районної організації ВО «Батьківщина», а зараз вже головою районної організації. У березні 2006 року молодого політика обирають депутатом Буської районної ради, де він сьогодні очолює постійну депутатську комісію з питань житлово-комунального господарства та конкурсну комісію з питань оренди комунального майна. У надзвичайно важкий для України період Майдану у лютому 2014 отримав мандат довіри від своїх колег депутатів  його обрали головою виконкому Буської районної ради (на громадських засадах). Був обраним головою ГО «Майдан Буського району», яка надавала суттєву допомогу мобілізованим землякам та учасникам АТО. За його участі спільно з громадою та мешканцями району було зібрано близько 500 тисяч гривень, на які закуплено військову амуніцію та інші необхідні для учасників АТО речі. 
  У 2015 році обраний депутатом Львівської обласної ради.
/Буський медіа портал/

четвер, 20 грудня 2018 р.


Свято Святого Миколая – дуже важливий день. Він зігрітий благословенням, добром і радістю, Адже в цей особливий день кожна дитина повинна відчути любов та опіку Святого і саме ми, дорослі, можемо подарувати радість свята кожній дитині, свою любов, тепло та ніжність. Це особливе свято вчить нас вірити в чудо, як вірять у нього діти, навчає милосердю, доброті, чуйності та любові до ближніх.

   Вчора, 19 грудня, працівники Буського ВП Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області на чолі з начальником відділення Петелицьким Б.С., привітали вихованців РДБ «Добре серце» зі святом та побажали діточкам міцного здоров'я, успіхів у всіх їхніх починаннях, радості і безхмарного щастя. Нехай Господь завжди оберігає Вас.
Буський ВП Кам’янка-Бузького ВП ГУ НП у Львівській області

середа, 19 грудня 2018 р.


Сьогодні, 19 грудня, в день Святого Миколая делегація посадовців Буського району, вже традиційно, завітала до діток Новомилятинського дитячого будинку «Добре серце». Голова районної ради Богдан Глова, заступник голови Буської РДА Тетяна Сай, заступник голови райради Роман Фурда та керівник служби у справах дітей Буської РДА Наталія Бучко прийшли привітати вихованців закладу та вручити солодкі подарунки.

  Діти радо зустрічали довгожданого Миколая і його помічників колоритним концертом-виставою. Дошкільнята щиро розповідали про свої добрі вчинки, гарну поведінку, читали вірші, співали пісеньки про Миколая. Це чарівне дійство не вдалося зіпсувати хитрим та підступним Чортикам, які завітали на дитяче свято з різками. Святий Миколай заохотив дітей до подальшого доброго життя, бажанням допомагати та творити добро, які до нас приходять.
   Як розповів директор дитячого будинку Володимир Пристач, ще напередодні дня Святого Миколая до вихованців «Доброго серця» завітали з щедрими дарунками  благодійники і меценати, як давні знайомі так і зовсім нові, але зустріч місцевих посадовців тут цінують найбільше.
    Вітаючи зі світлим святом, голова Буської районної ради Богдан Глова даруючи солодкі подарунки від себе та за сприяння постійного благодійника Богдана Козака побажав дітям міцного здоров’я, бути слухняними та старанно вчитися, аби новорічні та різдвяні свята минули для них у хорошій атмосфері.
   До чисельних слів вітань приєдналась заступник голови Буської РДА Тетяна Сай, яка відзначила, що свято відбувалося у радісній атмосфері рухливих ігор, танців та конкурсів, в яких малеча показала свою спритність, вправність, уважність та ерудованість. Від райдержадміністрації та волонтерів були передані настільні ігри.
  Вихованці дитячого будинку «Добре серце» щиро дякували всім помічникам Миколая за доброту та щедрість.
    Зазначимо, що окрім подарунків діткам дитячого будинку «Добре серце», за сприяння Президента ТзОВ «Львівхолод» Богдана Козака та голови Буської районної ради Богдана Глови, також були передані подарунки для наших бійців на передовій, які нещодавно їм повезли надбужанські волонтери, а також були передані подарунки – для проведення акції «Хатинка для Миколая» у Буську.
Текст і фото Роман МАТВІЮК
/Буський медіа портал/

МИ У FACEBOOK

АРХІВ

© 2019. На платформі Blogger.

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ