середа, 31 травня 2017 р.

У Музеї  народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького (Шевче́нківський гай) 27-28 травня відбувся XIV всеукраїнський театральний фестиваль дитячих та юнацьких колективів «Казка у гаю», і добра фея (ведуча свята) з чарівниками(організатори) наклала спеціальні чари, щоб погода була якнайкращою. Цьогорічний фестиваль дозволили відкривати  аматорському юнацькому колективу с. Ракобовти «Перлинки»: Кіра Олег, Царук Ірина, Петришин Христина, Приставська Юлія, Камінська Марія, Петришин Назар, Мороз Софія, Кочмар Захар, Босак Діана, Чорна Зоряна, Кондюх Святослав, Карпа Анастасія.

  Діти презентували казку-п’єсу «Над часом»(автор Анна Багряна та режисер постановник Ірина Приставська). Виступаючи на одній галявині із досвідченими театралами, з різних областей України, гордо можу заявити, що недавно утворений колектив не розгубився, і достойно показав постановку, а діти років 8-10 років наче справжні перлинки вибігли на галявину і розповіли про швидкоплинність часу. Колектив отримав Диплом за перемогу у номінації «Творчий пошук», відмітили і головного героя казки (Годинникаря) Олега Кіру за акторську майстерність.  журі фестивалю підійшли до учасників запропонували свою допомогу у подальшій нашій театральній праці. Обмінявшись візитками з акторкою Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької  Наталією Лісовою, ми дальше продовжимо плідну працю у розвиток театральної справи.
  Отже, казка, фестиваль приніс море задоволення та позитивних емоцій, різні майстер класи, розваги призи та конкурси. Кульмінацією стала розмальовка пазлів - областей та складання у суцільну карту  України. Приєднали і наш Крим, адже серцем і душею він з нами. Дякую організаторам та всім хто допомагав у створені чудового дійства. Ви справжні чарівники, бо створюєте такі гарні фестивалі. Дякую засновниці казки, пані Надії Дзвоник, яка повірила в нас і дозволила бути учасниками мега крутої казки.

   Не можу не подякувати учасникам та їхнім батькам, а також людям які виручили мене  у хвилини відчаю та безнадії. Звичайно, у кожній казці є злі сили які намагаються перешкодити чомусь хорошому, у моєму випадку ще поломка машини, яка повинна була везти діток, брак автобусів, нестача коштів та ін.. дякую водіям, які відклали свої справи і допомогли завести діток хоч на відкриття, а саме: Кочмар Петру, Григоришину Юрію та Лозі Миколі. Мені було дуже прикро, коли на завершення фестивалю не попали мої учасники, бо вони молодці, прагнуть зробити світ кращим і я керівник Народного дому с. Ракобовти пишаюся ними і бажаю успіху та подальших нагород.
Ірина ПРИСТАВСЬКА, фото автора

вівторок, 30 травня 2017 р.

Фото В.Діжака із соцмережі Facebook
Історія з фактом поставок виробництва неякісної продукції Буським консервним заводом військовим підрозділам, які перебувають у зоні АТО набула значного резонансу у межах держави.  Лист від учасника бойових дій, полковника резерву ЗСУ Андрія Куліша щодо поставок м’ясних консервів «Свинина тушкована» неналежної якості надрукували районні ЗМІ – Буський медіа портал та газета «Воля народу». Ми не раз намагались отримати коментарі від керівництва заводу телефонуючи до них (про це ми інформували читачів) щодо даної ситуації, але ніхто на звернення не реагував. Сьогоднішній випадок засвідчив, що керівництво заводу ніж вирішувати проблему, намагається її ще більше роздути, звинувачуючи та закриваючи рот журналістам.

   Родич директора заводу, який представився чомусь заступником директора, (хоча насправді заступник директора зовсім інша особа), при знайомстві з журналістом нашого видання почав погрожувати йому та журналістам газети «Воля народу». Чоловік міцної статури поводився агресивно і зухвало. На прохання прокоментувати ситуацію, почав сипати погрозами на усіх журналістів району.
   Як вдалось з’ясувати, це родич директора заводу – Діжак Володимир Володимирович (на фото), який не є ніяким заступником директора заводу. У 2015 році на місцевих виборах цей агресивний чоловік намагався потрапити в депутати Буської районної ради... від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність».  Ми спеціально опублікували на загал його світлину з соцмереж, щоб «героя» усі знали в обличчя. І додамо, що в його діях до журналістів містяться ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статтею 171 Кримінального Кодексу України «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів», що буде нескладно довести, оскільки в описаних діях Діжака очевидним є умисел – не погоджені матеріали про неякісну продукцію на підприємстві, яке очолює його родичка.
  На сторінці соцмережі Facebook Діжак В.В. виклав листа №23 від 29 травня 2017 року від директора Буського консервного заводу до редактора часопису «Воля народу» у якому, йдуть звинувачення, що статті журналістів мають корумпований та замовний характер.  Виходячи з цьому напрошується висновок: а скільки бійці АТО на передовій заплатили журналістам за те, щоб опублікували їхнє звернення до керівництва Буського консервного заводу щодо неналежної якості продукції? Можливо пан Володимир має інформацію про це? З даного листа також не зрозуміло, як проходять усі сім етапів дослідження продукції, якщо до цього листа навіть примірник останньої партії проходження перевірки не було надано. Висновки робіть самі. Ми подаємо текст згідно оригіналу:
«Редактору районної газети Д.Іванціву
   ТОВ «Буський консервний завод» хоче подякувати за приділену увагу до нашого підприємства, яке залишилось одне у Львівській області з 23 харчових підприємств та на даний час успішно працює, своєчасно сплачує податки та збори у державний та місцевий бюджети.
  Увесь колектив ТОВ «Буського консервного заводу», який вкладає свою працю у виробництво м’ясної консерви «Свинини тушкованої» дуже обурений за статтю, в якій мають місце факти, котрі не відповідають дійсності.
  Над виготовленням консерв «Свинина тушкована» в нашому колективі працюють мами, сестри та члени родин воїнів, які перебували та перебувають в зоні АТО, спілкуючись з ними кожен день, і таке щире відношення до продукції яку ми виготовляємо є в кожної галицької жінки. Покласти в продукт, те про що пише дописувач, ніколи не зможе жодна материнська рука.
  Пройшовши багато, а це шість етапів дослідження на якість та безпеку консерви відправляються згідно виграного тендеру та укладених угод у військові частини України. При отриманні продукції ще раз додатково у сьомий раз відбираються зразки, які передаються на аналіз в незалежні лабораторії для дослідження на відповідальність стандарту. Протоколи досліджень уже одержують військові підрозділи.
  Окрім м’ясних консерв, завод постачає також і рибні консерви. На протязі тривалого часу, від початку дій в зоні АТО, колектив допомагає консервами волонтерам і іншим організаціям та отримує лише подяки, нарікань не було. Ми будемо раді зустрітись з полковником запасу Андрієм Кулішем, щоб він поспілкувався з нашим жіночим колективом і йому розкажуть і навіть покажуть як виготовляються консерви.
  Дуже шкода, що таку увагу до нашого підприємства привернула неправдива та не перевірена інформація. Хочемо наголосити, що перш ніж оприлюднити інформацію, потрібно переконатись у її достовірності адже наше підприємство та його продукція контролюється компетентними державними органами.
  І доводимо до Вашого відома, що жодних звернень від журналістів та інших організацій крім районної ради ми не отримували. Посилення охорони та нічного вивезення продукції з території підприємства ми не отримували.  Читаючи подану на загал неправдиву та дискримінаційну інформацію, можна зробити лише один висновок, що ці статті мають корумпований та замовний характер. 
Директор та трудовий колектив Діжак М.В.».
Чим сьогодні для мешканців села є бібліотека та чи потрібна вона взагалі? Однозначної відповіді, напевно, немає. Для кожного села – по- різному. Так от у Ракобовтах – це центр інформації, осередок духовності, культури й дозвілля. І не сумнівайтесь! У бібліотеку приходять і старі, і малі. Тому, що їм тут  цікаво. А ще тут можна зустрітися та поспілкуватися  з відомими людьми. Наприклад, з паралімпійським чемпіоном світу Антоном Дацком. 

  Така зустріч відбулася минулого тижня у світле свято Христового Вознесіння. Спочатку  ракобовтівці  поспішили до церкви на службу Божу, після обіду – до бібліотеки. Нас зустріла оновлена та причепурена, затишна сільська книгозбірня, а повний читальний зал засвідчив, що у селі люди добре знають дорогу до неї. Дійство, яке відбулося цього дня, було присвячене дням Європи в Україні та мало за мету  поінформувати мешканців села про євроінтеграційні процеси в Україні та роль у цьому публічних бібліотек, зокрема, відкриття та діяльність ПЄІ (пунктів європейської інформації) при бібліотеках. На цьому наголошували у своїх виступах завідувачка методичного відділу Буської ЦРБ Леся Вовк та заступник директора Буської ЦБС Галина Гораль. 
  «Родзинкою» заходу став Антон Дацко, відомий бущанин, багаторазовий призер і переможець паралімпійських змагань, чемпіон Європи та світу. Він розповів про свою пристрасть до спорту, здобутки та плани на майбутнє. «Для мене спорт – це можливість самореалізуватися. Якщо є мета, життя сприймається інакше, незважаючи на перешкоди. Отже, коли є проблема, її треба вирішувати, а не шукати винного і «стогнати», - це не по–європейськи. Це пережитки соціалізму», - резюмував Антон. Не оминув він в розмові і враження  від поїздок по світу – мальовничу Італію, вражаючий Лондон і дуже красиве зелене місто – сад Гонконг. То ж сельчани залишилися дуже задоволені тим, що такий іменитий земляк приїхав поспілкуватися з ними. 
  На завершення заходу найменші учасники привітали чемпіона з уродинами та побажали йому нових перемог, а сільський голова Богдан Смолінський подарував на згадку книжку про стигматика Степана Навроцького, могила якого знаходиться в Ракобовтах. Уже багато літ очолює Ракобовтівську бібліотеку Марія Смолінська. Вона є прекрасним фахівцем та має підтримку громади. Окрім того, Марія Іванівна не боїться змін та активно впроваджує в діяльність нові цікаві форми роботи. Минулого року вона стала переможцем від Буського району  в обласному конкурсі на технічне оснащення бібліотек, який проводив департамент культури, національностей та релігій ЛОДА. Технічне обладнання, яке отримала в подарунок, дасть змогу їй вдосконалюватися та надавати мешканцям якісні сучасні бібліотечні послуги з використанням Інтернету. То ж хочеться побажати пані Марії також нових перемог та творчих звершень!
Леся Вовк, зав. методичного відділу Буської ЦРБ
Нагадаємо, кілька тижнів тому військові виклали у соцмережі фотодокази тушонків, де м’яса не виявлено, після виплавки жиру одні шкурки. Волонтери підтвердили інформацію і додали, що тушонки цього виробника навіть собаки не їдять. Факти поставок цим виробником неякісної продукції військовим підрозділам, які перебувають у зоні АТО, набули значного резонансу у межах держави. 
  
  Керівництво району скликало постійну комісію  Буської районної ради з питань праці, соціального захисту, охорони здоров’я населення, захисту прав учасників АТО, яка прийняла негайне звернення до військового прокурора Західного регіону України Сенюка О.В та до начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Баркиту Є.Є. щодо проведення перевірки.   Голова Буської районної ради Богдан Глова надіслав директору ТзОВ «Буський консервний завод» Діжак М.В. лист щодо надання інформації. Подаємо текст:
      «Шановна Маріє Володимирівно!

   На розгляді у постійній депутатській комісії районної ради з питань праці, соціального захисту, охорони здоров’я населення, захисту прав учасників АТО перебуває звернення учасника бойових дій, полковника резерву ЗСУ Андрія Куліша щодо поставок очолюваним Вами підприємством для потреб Міністерства оборони України м’ясних консервів «Свинина тушкована» неналежної якості.
  Тому, за дорученням постійної комісії, з метою належного опрацювання звернення, просимо у найкоротші терміни надати у районну раду наступну письмову інформацію:
* Чи виготовляє ТОВ «Буський консервний завод» м’ясних консервів «Свинина тушкована»,  якщо так, то якими технічними регламентами (ДСТУ, ТУ) регулюється  виготовлення цієї продукції;
* Який компонентний склад, відповідно до технічних регламентів, має бути у м’ясних консервах «Свинина тушкована»;
* Чи передбачено у складі консерви наявність шкір чи інших субпродуктів, якщо так, то який відсоток?;
* Хто контролює якість та безпеку продукції, яку виготовляє підприємство, зокрема м’ясних консервів «Свинина тушкована»?;
* Чи укладав ТОВ «Буський консервний завод» будь-які контракти (договори, угоди, тощо) з Міністерством оборони України (окремими військовими підрозділами) на поставку за бюджетні кошти м’ясних консервів «Свинина тушкована»?;
* Чи поставляв ТОВ «Буський консервний завод» Міністерству оборони України (окремими військовим підрозділами) м’ясні консерви «Свинина тушкована»?;
* Чи поставляються на даний час м’ясні консерви «Свинина тушкована» Міністерству оборони України (окремими військовим підрозділами)?».
  На даний момент саме керівництво заводу відмовляється від коментарів для журналістів, подейкують, що з підприємства на минулому тижні уночі вивезли усю непридатну партію тушонок. На заводі також посилили охорону та ігнорують усі звернення влади та громадськості.

понеділок, 29 травня 2017 р.

На Львівщині розшукують мешканця Буського району, що підозрюється  у вчиненні чисельних злочинів. Про це повідомили у відділі комунікації поліції Львівської області.

    Буським відділенням поліції Кам’янка-Бузького ВП ГУНП у Львівській області розшукується підозрюваний у вчиненні злочинів, передбачених ст.187 ч.4 (розбій), ст.186 ч.3 (грабіж), ст.289 ч.2 (незаконне заволодіння транспортним засобом), ст.185 ч.4 (крадіжка) КК України, Гинджало Юрій Ярославович, 1982 р.н. житель с. Заводське Буського району, Львівської області.
    Прикмети: зріст 172-178 см, середньої тілобудови, волосся темно-русе, коротка стрижка.
   Прохання до всіх, хто володіє інформацією про місцеперебування розшукуваного або може допомогти у його розшуку, звертатись на оперативну лінію 102.
Чотири мікропроекти поданих громадами Буського району, перемогли у конкурсі Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР) та фінансуються за його кошти. Загальна сума коштів виграних у конкурсі проектів становить 9 млн грн 267 тис 343 грн.

Отже, за кошти ДФРР, до яких у співфінансування ще долучаються місцеві бюджети, буде здійснено протягом 2017-2018 рр ремонт чотирьох об'єктів.
1.     Реконструкція Народного дому з заміною несучих конструкцій даху у с. Ріпнів Буського району Львівської області. Загальна сума виграшних коштів: 2 млн 414 тис 13 грн. (до цієї суми ще додаються кошти співфінансування з місцевого бюджету у розмірі 299 тис 392 грн). У підсумку вартість проекту становитиме: 2 млн 713 тис 405 грн.
2.     Реконструкція нежитлової будівлі під амбулаторію сімейної медицини в с.Ожидів Буського району Львівської області. Загальна сума виграшних коштів: 1 млн 140 тис 785 грн (до цієї суми ще додаються кошти співфінансування з місцевого бюджету у розмірі 300 тис грн). У підсумку вартість проекту становитиме: 1 млн 440 тис 785 грн.
3.  Реконструкція Красненської міської лікарні в смт.Красне, вул.Золочівська,10 Буського району Львівської області. Загальна сума виграшних коштів: 4 млн 568 тис 858 грн (до цієї суми ще додаються кошти співфінансування з місцевого бюджету у розмірі 507 тис 651 грн). У підсумку вартість проекту становитиме: 5 млн 76 тис 509 грн.
4.     Реконструкція західного корпусу та проведення енергозберігаючих заходів Буської ЗОШ І-ІІІ ст. №2 в м.Буськ по вул.Шкільна,15 Львівської області. Загальна виграшних коштів: 1 млн 143 тис 687 грн (до цієї суми ще додаються кошти співфінансування з місцевого бюджету у розмірі 327 тис 700 грн і 1 млн 805 тис 700 грн – кошти партнерів). У підсумку вартість проекту становитиме: 3 млн 277 тис 87 грн.
/Буський медіа портал/

неділя, 28 травня 2017 р.

25 травня в Олеському професійному ліцеї відбулася презентація книги історика та краєзнавця, нашого земляка Тараса Шаха «Народжений для подвигу». Книга присвячена 100-річчю від дня народження національного героя Миколи Лемика, який 1933 року за наказом Проводу ОУН  в знак протесту проти штучного Голодомору в Україні вчинив атентат на начальника канцелярії (і одночасно високопоставленого агента НКВД) консульства СРСР у Львові Олексія Майлова. Вивчаючи історію  України в архівах, львівський краєзнавець Тарас Шах натрапив на ім'я Миколи Лемика. 

   Вчинок 18-річного юнака не залишив його байдужим. Так народилася документальна розповідь «Народжений для подвигу». Захід спільними зусиллями організували працівники Олеської  та Теребежівської бібліотек Марія Карпій та Галина Борщ разом із  колегами з Олеського ліцею – директором Мирославою Сосновською, вчителем історії Іриною Шунь, бібліотекарем Мирославою Вернюк. 

субота, 27 травня 2017 р.

Днями у місті Самбір відбулась відкрита першість з боксу серед юніорів. Кращі спортсмени Львівщини прибули на змагання, щоб продемонструвати всю свою майстерність.

  Наш бузецький край на цих змагах представили спортсмени боксерського клубу «Самсон». Наші мужні хлопці продемонстрували справжню волю до перемоги та бійцівський вишкіл, який роками відточують у тренувальному залі.
   У більшості категорій надбужанські юнаки здобули призові місця, а саме: друге місце вибороли Максим Станішевський, Денис Шабат, Максим Шавала, Владислав Кондієвський та Павло Яворський, а у фінальних боях змогли відзначитися та завоювати почесне перше місце: Юрій Чучман, Ілля Горин, Максим Якимович, Марк Калініченко, Захар Олійник та Ігор Іванишин.
   Варто відзначити, що всі учасники турніру отримали грамоти та пам’ятні нагороди за призові місця, а ще багато позитивних емоцій і наснагу до нових звершень. 
Роман ФУРДА, заступник голови Буської районної ради

пʼятниця, 26 травня 2017 р.

   За  4 місяці  2017 року захворюваність на гострі кишкові інфекції у Буському районі зросла у 1,6 рази в порівнянні з аналогічним періодом 2016 року. Так,сума ГКІ становить 40 випадків захворювання з інтенсивним показником на 100 тисяч населення 86,2  проти 25 випадків захворювання з інтенсивним показником на 100 тисяч населення 53,9 в 2016 році. В сумі гострих кишкових інфекцій гастроентероколіти встановленої етіології складають 70%, гастроентероколіти невстановленої етіології – 22,5%,  сальмонельоз -  7,5%. Зареєстровано високі показники захворюваності на ротавірусну інфекцію - 13 випадків проти 3 випадків за аналогічний період минулого року. Найвища ураженість спостерігається у віковій групі 1-4 роки – 53,8%. Перебіг епідпроцесу з групи кишкових інфекцій характеризується спорадичною захворюваністю, відсутністю спалахів і групових вогнищ, в т.ч. в лікувально - профілактичних закладах району і організованих колективах.

          Захворюваність на вірусний гепатит «А» за аналогічний період 2017 року не  реєструвалась, а у 2016 році – 2 випадки, з інтенсивним показником на 100 тисяч населення 4,3, з них 1 дитина вікової категорії  5-9 років, які між собою не пов’язані.
         Аналіз показників захворюваності на гастроентероколіти в розрізі вікових груп вказує на те,що найбільш ураженим з року в рік є дитяче населення району. Питома вага захворілих дітей у віковій групі до 17  років склала 77,5% (31 дитина) від загальної кількості захворілих проти 60% (15 дітей ) у 2016 році. Однією із  причин захворюваності у віковій групі до 1 року є порушення гігієни при догляді за дітьми.
        Серед чинників інфікування  домінують м’ясна кулінарія  домашнього приготування; молоко та молокопродукти як домашні так і ринкові; салати домашнього приготування ;фрукти та овочі,  тощо.  
         Збудники кишкових інфекцій та вірус гепатиту А виділяється із фекаліями хворих та передається від людини до людини (після контакту з хворим), через воду та харчові продукти, забруднені випорожненнями хворої людини, предмети побуту та брудні руки, недотриманням правил особистої гігієни.
                          Основні ознаки захворювання на вірусний гепатит А:
1.   У більшості випадків хвороба починається гостро. Підвищення температури тіла до 38,50С спостерігається протягом перших 2-3 днів, грипоподібний стан з короткочасною ломотою у тілі, першінням у горлі.
2.     Загальна слабість, погіршення апетиту, нудота, іноді блювота.
3.     Біль або відчуття важкості у правому  підребер’ї  та надчеревній ділянці.
4.     На третій день захворювання сеча набуває темного кольору (міцного  чаю або пива), кал-білого кольору. Можливе свербіння шкіри.
       Основні ознаки захворювання на кишкові інфекції:
1.     Загальна слабість, погіршення апетиту, нудота, блювота.
2.     Біль у животі, пронос.
3.     Підвищення температури тіла.
  Як уникнути зараження вірусом гепатиту А та кишковими інфекціями?
1.     Використовувати для пиття лише перекип’ячену воду.
2.     Дотримуватись правил особистої гігієни: часте миття рук з милом, перед вживанням їжі та після відвідування туалету.
3.     Перед споживанням овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою та обдати кип’ятком.
4.     Не вживайте продукти після завершення терміну їх  придатності.
5.     При неорганізованому відпочинку для пиття та приготування їжі мати з собою запас питної води; для миття посуду і рук використовувати тільки питну воду.
6.     Не використовувати  воду з незнайомих джерел .
У випадку виявлення перших ознак захворювання терміново звернутись до лікаря!
НЕ ЗАЙМАЙТИСЬ САМОЛІКУВАННЯМ!
Буське районне лабораторне відділення
         Бродівського МРВ ДУ «ЛОЛЦ МОЗ України»

четвер, 25 травня 2017 р.

Наші бійці АТО на передовій, яким підсунули непридатні для використання тушонки, які, як вказується на етикетці, виготовлені на Буському консервному заводі, не покладають надії на покарання винних.

   Нагадаємо, військові виклали фотодокази тушонків, де м’яса не виявлено, після виплавки жиру одні шкурки. Волонтери підтвердили інформацію і додали, що тушонки цього виробника навіть собаки не їдять.
   Публікація у нашому виданні зацікавила львівські та столичні ЗМІ. Наша редакція отримала ще чимало дзвінків від військових з передової Мар’їнки, Красногорівски, Станиці-Луганської, які теж підтверджували дані факти. Один із військових у Мар’їнці каже, що, мовляв, після вживання цієї тушонки два дні провів на лікарняному ліжку.
   Наше видання надрукувало відкритий лист-звернення військових до керівництва Буського консервного заводу. Однак керівництво чомусь вирішило ігнорувати бійців АТО. Натомість даним фактом виробництва тушонок вже зацікавилась військова прокуратура, керівництво району та області.
   Очевидець на правах анонімності, який працює на Буському консервному заводі, розповів, що, мовляв, після резонансу цієї події, на Буському консервному заводу вчора уночі вивезли зі складу майже всю партію непридатної продукції, щоб, таким чином, при перевірці відповідних органів їх не було знайдено.
   Журналісти нашого видання разом з львівськими колегами спробували завітати на Буський консервний завод. Однак охорону там посилили і нікого не пропускають, що вважається згідно Закону ПОРУШЕННЯМ.
  Юрист Іван Короляк наголошує, що Законом встановлено, що споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товари (роботи, послуги), що забезпечує можливість їх свідомого і компетентного вибору. Така інформація повинна бути надана споживачеві до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги).
22 травня у Львівському університеті ім. Івана Франка відбулася зустріч переможців і призерів Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів, Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, Міжнародних олімпіад та конкурсів із  керівництвом облдержадміністрації та обласної ради.

Серед учасників зустрічі – учні  Буського району:
 Горбач Христина, учениця НВК «Топорівська ЗОШ І-ІІІст.», за зайняте ІІІ місце у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт із загальної біології;
 Крушельницький Андрій, учень 11 класу НВК «Топорівська ЗОШ І-ІІІ ст..», за зайняте ІІ місце з геології, геохімії та мінералогії і ІІ місце з валеології у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт;
 Лісовець Віталій, учень 11 класу Буської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2, за зайняте ІІ місце у ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт із всесвітньої історії;
Оксана Дрозд, учениця 8 класу Ожидівської ЗОШ І-ІІІ ст., за зайняте ІІ місце у VII Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді  імені Тараса Шевченка;
Олеся Зохнюк, учениця 6 класу НВК « Буська ЗОШ І ст.- гімназія імені Є.Петрушевича при ЛНУ ім. І.Франка», за зайняте ІІІ місце у VII Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
   Всіх учасників зустрічі було нагороджено подяками департаменту освіти і вручено грошові премії.
   Велика подяка вчителям-наставникам Коваль С.П., Покінській М.І та Ковальчук Г.С. за творчий підхід у викладанні предмета і підготовку переможця.
Світлана Лабінська, методист РІМЦ 
відділу освіти Буської РДА
Вчора, 24 травня о 14:58, у Львові по вул. Б. Хмельницькогона будівництві впав з висоти 6 поверху та загинув працівник 1977 року народження, мешканець села Полоничі Буського району. Про це повідомили в департаменті цивільного захисту Львівської ОДА.


  Смерть наступила до прибуття карети ШМД. Тіло загиблого доправлено в морг. Причини події зʼясовуються. Проводиться дослідча перевірка.
У рамках відзначення Року Японії в Україні, у Буській районній бібліотеці для дітей було проведено географічний калейдоскоп «Країна сакури та вранішнього сонця», учасниками якого були учні 7-а класу середньої школи №2.

   Під час заходу учні дізналися про особливості географічного розташування Японії, її політичний устрій, потужну економіку та багатогранну й своєрідну культуру, а також про основні символи країни. Японія – одна з найпотужніших держав, що входить до Великої сімки (третє місце у світі за показниками ВВП - понад $4 трильйони). Загальновідомі працелюбність, сумлінність і слухняність японців – риси, які стали запорукою цього феномену.
   Надзвичайно захопливим і пізнавальним для учнів був фільм «Цікаві факти про Японію», у якому розповідалося про життя у великих японських мегаполісах, своєрідні звички та особливості навчання, спілкування, взаємовідносин, діловий етикет та інше.
   Про маловідомі факт японської історії, культури й мистецтва діти довідалися під час огляду книжкової виставки «Японія – маленька держава великих чудес», яку провела заступник директора ЦБС Галина Гораль. Бібліотекар читального залу Іванна Якимишин підготувала для присутніх вікторину «Що ти знаєш про Японію». Уважно прослухавши розповіді бібліотекарів та переглянувши фільм, присвячений цій країні, семикласники легко впоралися із складними завданнями. Найактивніші школярі: Давидко Марта, Хацаюк Софія, Гартман Дмитро, Макар Андрій та Пінтоха Андрій одержали у подарунок саморобні паперові журавлики, які в японській культурі символізують дружбу, щастя та любов. Вважається, якщо створити тисячу таких птахів, обов’язково збудеться найзаповітніша мрія. 
 Хоч вже давно крокує світом і  владарює  красива й ніжна, чарівна і зваблива, вродлива дівчина весна, та для людей мистецтва, як не дивно, -  період жнив.

  В неділю до Ожидова весь свій багатий  мистецький ужиток привезли аматорські театральні колективи Народних домів сіл Цикова,  Йосипівки, Закомар’я, Ракобовтів, Топорова  та смт. Красне на I-ші районні театральні фестини  «Дивосвіт Мельпомени».
Вже продзвенів дзвінок і затихає сміх,
Глядач звертає погляд у бік сцени,
Що таємничо відкриває занавісу
В чарівне царство Мельпомени!
Затихнув гомін.  В залі згасло світло,
і, враз заполонивши всі чуття,
розсунулась завіса… І розквітло
життя — мов казка,
й казка — мов життя.
  Глядачі  майже на три години поринули у   дивосвіт покровительки театрального мистецтва – Мельпомени,  у фантастичний світ казки, зворушливий світ драми, комедії.
    Привітав усіх учасників театральних фестин заступник голови Буської райдержадміністрації Олег Ільків. Він побажав усім акторам – аматорам  успіху на сцені, а глядачам - гарного приємного відпочинку.
    Розпочали захід господарі - аматорський театральний колектив «Дозвілля» Ожидівського Народного дому, керівник Марія Коза із гумористичною постановкою «Україна має таланти». Вони підзарядили зал могутньою енергією добра, краси і любові.
            Не так давно над нашим краєм злітало до небес
            «Христос Воскрес! Воістину Воскрес!»
Залишились у пам’яті приємні й теплі спогади та не такий уже й  далекий відгомін Великодня. Саме тому учасники аматорського театрального колективу «Фортуна» Народного дому с. Закомар’я  та їх керівник Катерина Чуприк привезли на фестини смачний – пресмачний «Великодній кошик».
      Гарним дарунком для усіх Жінок – Матерів прозвучала в цей день зворушлива пісня «Мамина порада»  у виконанні  директора НД с. Куткір  та ведучої фестин  Марії Майби, а   театральний  колектив «Євшан» Народного дому селища Красне, керівник Марія Глова   привітав матусь театралізованою постановкою «Зоряний хлопчик» за твором Оскара Уайльда.
     Потім сцену заполонили учасники аматорського театрального колективу «Берегиня» Народного дому с. Топорів ( керівник Оксана Таланчук) із гумористичною сценкою «Гарні Свахи» та драмгуртківців Народного дому
 с. Йосипівка, кер. Олена Ковальчук із сценкою «Дохтор». Марта Литвин виконала пісню «Веснянка».
       Учасники аматорського театрального колективу «МирКо» Народного дому  
с.Циків, керівник Мирослава Нестер, вплели свій творчий доробок  - театралізовану постановку драми – феєрії   Л. Українки «Лісова пісня». Цей  чудовий мистецький витвір драмгуртківці подарували усім мужнім захисникам нашої держави, усім славним Героям України!
«Театр, театр – це вічна гра,
Де долі переплетені героїв,
В комедії,  у сміху, у спокої.
Тут радість й щастя нас переповняє,
Бо без  театру нам життя не має!»
   Так стверджують учасники аматорського театрального колективу «Перлина» Народного дому с. Ракобовти, керівник Ірина Приставська. На фестинах вони презентували фантастичну драматичну поему Анни Багряної  «Над часом».
  Час невблаганно біжить. І ніхто над ним не владний.  Секунда переганяє секунду, хвилина – хвилину, злітає за годиною година. І все зроблене нами залишається в минулому, але у нас є майбутнє із новими цікавими ідеями, проектами, театралізованими постановками та виставами.
  Як казав  Вольтер: «Розум людський ніколи не винаходив нічого шляхетнішого за театральні дійства як для вдосконалення, так і для очищення людської натури»                                                                                
  Тож сумно вам чи радісно, чи є у вашому житті на даний час успіхи або невдачі –мистецтво театру завжди збалансує Ваші почуття та емоції, допоможе зрозуміти реальність і оцінити себе.
  На завершення фестин відбулась церемонія нагородження.  Заступник голови Буської райдержадміністрації Олег Ільків та головний спеціаліст відділу культури та туризму Буської РДА Надія Стахів висловили щирі слова подяки та вручили керівникам колективів  дипломи учасників I-х  районних театральних фестин «Дивосвіт Мельпомени».
   Хочеться низько схилити голову перед талановитими людьми нашого району, творчість яких вимережує із вистав фантастичну канву . Сердечна вдячність усім добрим, красивим та надзвичайно талановитим акторам – аматорам, які, залишаючи усі буденні клопоти,  жертвуючи своїм часом, вчать ролі, шиють костюми, самі виготовляють декорації  та спішать, щоб з маленької іскринки  розпалити у глядача той великий вогонь любові до прекрасного, чистого, світлого – аматорського театрального мистецтва.

Оксана Шквір, методист Буського РНД
За ініціативою відділу освіти Буської РДА 19-20 травня на стадіоні Буської ДЮСШ відбувся районний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). У ці травневі дні на спорткомплексі було гамірно, лунали звитяжні мелодії. Сюди з різних куточків району з’їхалися 132 юні спадкоємці козацьких соколів/джур з 15 загальноосвітніх закладів та 30 учителів-наставників.

    На урочистому відкритті до учасників гри з вітальними словами звернулися: Ільків О.І.–перший заступник голови Буської РДА, Глова Б.В.–голова Буської районної ради, Томачук І.О.–військовий комісар Буського РВК, Рак С.О -депутат Львівської обласної ради, учасник АТО, начальник відділу освіти Глуховецький Б.Л. Цього року змагання складалися з 11 конкурсів, що включили в себе фізичну і стройову  підготовку, знання основ медицини, історії України, УПА, визвольних рухів та їх героїв і багато іншого. За результатами змагань переможцями визнано:
  НВК «Андріївська ЗОШ І-ІІІ ступенів»-І місце; НВК «Буська ЗОШ І ступеня – гімназія-інтернат ім.Є.Петрушевича при ЛНУ імІ.Франка» - ІІ місце; Буська ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 - ІІІ місце.
  Голова Буської  районної ради Глова Б.В. вручив переможцям іменні грамоти  райдержадміністрації, районної ради та грошову винагороду. Команду НВК «Андріївська ЗОШ І-ІІІ ступенів» нагороджено  ще й перехідним кубком. Вона й буде представляти район в обласному етапі.

   Патріотична гра об’єднала юних звитяжців, випробувала на відвагу, оперативність й сміливість, надихнула на нові  зустрічі й товариські змагання.
  Барвисте свято вишиванки у Кізлівській школі традиційно відзначається проведенням флешмобу. Організовуючи це неординарно вражаюче дійство, і взявши до уваги те, що наша школа знаходиться при міжнародній трасі Київ-Чоп, цьогорічне святкування пройшло під назвою «Одягнімо, друже, вишиванки, хай побачить Україну світ!».  

  Дружня шкільна родина у вишиванковому розмаї із прапорцями та вишитими рушниками вітали проїзджий транспорт, підтверджуючи та заявляючи всьому світу свою любов до України та її національних традицій. 

МИ У FACEBOOK

АРХІВ

© 2019. На платформі Blogger.

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ