неділя, 31 березня 2019 р.

Сьогодні, 31 березня, у Буському району станом на 15.00 проголосувало 16 тисяч виборців.

  Про це повідомив представник ОВК №119
  На усіх виборчих дільницях голосування на виборах Президента України розпочалося вчасно.


Сьогодні, 31 березня, у день виборів Президента України, у Буському районі вчасно відкрилися всі 62 дільниці.

   Про це «Буському порталу» повідомили в ОВК №119.
  Станом на 8 годину ранку:
–  кількість виборців, включених до уточненого списку на 62 дільницях – 35 777;
–  кількість виборців, внесених до витягів із списку виборців для голосування за місцем перебування  – 1649;


субота, 30 березня 2019 р.


Двадцять екзотичних дерев, придбаних за кошти комунального підприємства Буської міської ради висадили біля пам'ятника Незалежності.

    Як розповів у коментарі Буському медіа порталі міський голова Буська Ростислав Сліпець, саджанці купували в садовому центрі, що у місті Городок на Львівщині. 
  Двадцять дерев висотою в 4 метри були придбані за 56 тис. грн коштами міської ради. 
  Очікується, що перший цвіт з'явиться ще цього року, а повноцінно сакури зацвітуть через рік, адже саджанці повинні прийнятися. 
  Дерева садити працівники місцевого комунального підприємства.

пʼятниця, 29 березня 2019 р.


Публікуємо дослівно текст заяви керівників фракцій у Буській районній раді.

   Ми, керівники фракцій політичних партій у Буській районній раді висловлюємо своє обурення маніпулятивними діями голів декількох районних рад Львівської області, які оприлюднили заяву про підтримку одного з кандидатів в Президенти України.
   Стаття 55 Закону України "Про місцеве самоврядування" передбачає перелік виключених (загалом 18 пунктів) повноважень голів районних рад. Зокрема голова райради підписує рішення ради, чи виконує доручення відповідної ради. У випадку з підписанням вказаної заяви відповідних рішень сесій чи доручень районних рад не було.
   Враховуючи, що підписи на зверненні, а також відповідні коментарі в ЗМІ голови райрад здійснили в якості керівників відповідних органів, то у їх діях вбачається порушення статті 64 Закону України "Про вибори президента України", що накладає обмеження на агітацію зі сторони керівників місцевого самоврядування.
  Хочемо наголосити, що в районних радах Львівщини представлено багато політичних сил, які мають кандидатів в Президенти. Львівщина завжди відрізнялася демократичністю політичних процесів. Мешканці області ніколи не толерували використання адмінресурсу чи інших брудних технологій під час виборів. Обов'язок влади - як державної, так і місцевого самоврядування, забезпечити чесні та прозорі вибори, а не займатися проштовхуванням того чи іншого кандидата. 
   Звертаємось до наших колег в районних радах Львівської області з пропозицією дати свою оцінку фактам викладеними у цій заяві.
    Під заявою підписались керівники фракцій:
ВО "Батьківщина" - Михайло Гаєвський;
ВО "Свобода - Богдан Гринишин;
"Самопоміч" - Роман Фурда;
УКРОП - Ігор Мураль;
Народний рух України - Василь Левко;
Українська республіканська партія - Василь Кашуба.
  Варто відзначити, текст звернення про підтримку одного з кандидатів незаконно підписали такі голови районних рад:
1.Галина Гичка, голова Пустомитівської райради.
2. Микола Пасько, голова Сокальської райради.
3. Микола Романишин, голова Сколівської райради.
4. Тарас Зубрицький, голова Миколаївської райради.
5. Євген Швед, голова Бродівської райради.
6. Володимир Більовський, голова Городоцької райради.
7. Роман Горбань, голова Жовківської райради.
8. Тарас Келеберда, голова Кам’янка-Бузької районної ради.
9. Марія Климочко, голова Радехівської райради.
10. Мирон Войтович, заступник голови Стрийської райради.
11. Віталій Кімак, голова Самбірської райради.
12. Тетяна Терлецька, голова Старосамбірської райради.
13. Роман Андрусишин, голова Перемишлянської райради.

   Інші голови районних рад, включно з головою Буської райради не погодились таке підписувати, оскільки вважали це порушенням закону. Богдан Глова взагалі заявив, що не працює на жоден виборчий штаб і не виконуватиме вказівок жодної політичної партії щодо агітації за кого б то не було, бо як голова райради не може нав'язувати свою думку за кого голосувати.

четвер, 28 березня 2019 р.


На засіданні постійної комісії з питань молодіжної політики, фізичної культури та спорту Львівської обласної ради було погоджено місця розташування спортивних майданчиків у Львівській області.

   Зокрема у Буському районі заплановані чотири:
- м.Буськ, вул. Шкільна, 15
майданчик зі штучним (трав’яним) покриттям;
- смт Красне, вул. Заводська, 12
майданчик зі штучним (трав’яним) покриттям;
- с.Топорів, вул. Шкільна, 6
майданчик з тренажерним обладнанням;
- с. Заводське, вул. Центральна, 5
майданчик з тренажерним обладнанням.

27 березня, в Міжнародний день театру, учасники аматорського театрального колективу «Свічадо»  Буського РНД зустрілися в театральному кафе. Із святом привітала акторів – аматорів  начальник відділу культури та туризму Л.Ціхоцька. 

   Щиро побажала колективу творчого натхнення, яскравих постановок, нових досягнень, любові і визнання глядачів. За філіжанкою ароматної кави та смачними тістечками свічадівці із великою приємністю, і хвилюючим трепетом в душі переглянули відео таких постановок: «Маруся Чурай» за твором Л.Костенко, «Ніч перед Різдвом» М.Гоголя, інсценізації творів Т. Шевченка «Марина», «Тополя» та проморолик - вітання  колективу «Свічадо». 
  До речі, п.Богдан Литвин просвітив, що видавництво, яке видало першу краєзнавчу книгу про Буськ теж називалось «Свічадо».
  Справді, саме слово застаріле і маловживане, та значення його подвійне та глибоке. Свічадо – дзеркало, свічадо- великий підвісний свічник для багатьох свічок. Театр також дзеркало душі, мистецтво відтворення, віддзеркалення. А ще, як горять безліч свічей на великому свічадо, так і горять серця наших акторів- аматорів, даруючи глядачам ясне світло любові до театральної гри, до театру!
   Думаю, що такі цікаві зустрічі в театральному кафе потрібні не тільки в День театру. Адже актори мають можливість побачити, проаналізувати, свою гру на сцені, похвалити один одного, а іноді й вислухати доброзичливу критику керівника та колег і  дружній, невимушеній атмосфері обговорити плани на  майбутнє.

середа, 27 березня 2019 р.


З початку 2019 року у Буському районі зареєстровано 10 випадків ТБ (9 легень, 1 – туб.менінгіт) захворювання на туберкульоз серед  дорослого населення (1 пацієнт помер), а за минулий 2018 рік  - 33 випадки, з яких   діти до 17 років – 1.  Загалом торік від туберкульозу померло 5 осіб.

   Найчастіше захворіти на недугу можуть особи зі слабким імунітетом, з ендокринними порушеннями, особи з ураженням легеневої системи (пневмонії, бронхіти), діти (особливо раннього віку) та люди похилого віку. Стрес та виснаження дієтами, а також шкідливі звички руйнують імунну систему, що може призвести до захворювання!
  Туберкульо́з, який раніше називали сухоти – поширене та нерідко смертельне інфекційне захворювання Найчастіше уражає легені, також може розвиватися патологічний процес на шкірі, в лімфатичних вузлах, кістках, нирках, кишечнику та інших органах і тканинах. Його спричинюють різноманітні види мікобактерій, частіше за все Mycobacterium tuberculosis – в 92% випадків, в інших випадках – М. bovis (вид, який викликає туберкульоз у людини та у великої рогатої худоби).
  Існує кілька шляхів передачі інфекції. Повітряно-крапельний – найпоширеніший шлях зараження. Хворий туберкульозом виділяє мікобактерії в навколишнє середовище при кашлі, диханні та розмові. Контактний шлях зараження можливий, якщо у людини є пошкодження на шкірі. Через ранки мікобактерія може проникнути в організм людини. Через травний тракт можна заразитися при вживанні в їжу заражених продуктів тваринного походження. Внутрішньоутробний шлях зараження - передача інфекції від матері дитині.
Один хворий на туберкульоз може інфікувати в середньому 10–15 здорових осіб, а якщо він знаходитиметься в організованому колективі чи в громадському транспорті, то значно більше.
   Основні симптоми захворювання:
 - кашель понад 2 тижні;
 - підвищена температура тіла понад 7 днів;
-  утруднене дихання;
- біль у грудях;
- поганий апетит, постійна слабкість;
- безпричинна втрата ваги;
-  підвищена пітливість, особливо вночі;
- кровохаркання (наявність крові у мокротинні, що виділяється при кашлі) 
Хто може захворіти на туберкульоз?
  На туберкульоз може захворіти кожен, проте деякі мають більший ризик виникнення захворювання, а саме:
- особи, які знаходяться у постійному контакті з хворим на туберкульоз;
- ВІЛ-інфіковані і хворі на СНІД;
- особи, які страждають на алкоголізм, палять, вживають наркотики;
- особи з послабленим імунітетом внаслідок неправильного харчування, поганих умов життя або хронічних хвороб (цукровий діабет);
- діти, оскільки їх імунна система не сформована;
- літні люди через послаблення їх імунної системи. 

Що робити, якщо ви помітили схожі симптоми у себе чи своїх близьких?
Відповідь єдина – якомога швидше зверніться до лікаря! Не затягуйте час і не займайтеся самолікуванням. Чим раніше було розпочате лікування, тим більше шансів на його успіх.
   Що буде, якщо не лікуватися?
  У певних випадках хворі без лікування помирають впродовж одного-двох років. В інших випадках туберкульоз переходить у хронічну або резистентну форму. Без лікування хворий на хронічний туберкульоз впродовж багатьох років виділяє МБТ та заражає оточуючих. Загострення туберкульозу проходить з високою температурою та болісним кашлем з кровохарканням. Якість життя таких осіб стрімко погіршується.
   Для попередження цього захворювання важливе значення має : 
- вакцинопрофілактика дітей на 60-90 % захищає від важких форм туберкульозу. Якщо в окремих випадках в щеплених виникає туберкульоз, то він ,як правило, протікає у легкій формі і не дає важких ускладень.
- рентгенологічне дослідження органів грудної клітки проводять усім дорослим і дітям з 15 років, що дозволяє  діагностувати не ускладнені форми туберкульозу та дає чітке уявлення яка легеня і як уражена.
- туберкулінодіагностика дітей до 18 років. Наприклад - у дитини позитивна реакція Манту і спеціалісти встановили «віраж» туберкулінової проби, це свідчить про зараження організму туберкульозною паличкою. Щоб не дати збуднику розмножуватися в організмі і попередити розвиток хвороби дитині призначають профілактичне лікування спеціальними препаратами.
 - хіміопрофілактика, метою якої є попередження переходу інфекції в захворювання.
    Чим раніше хворий звернеться до лікаря, тим ймовірно:
-   туберкульоз буде вилікуваний;
-   не треба буде проводити хірургічного лікування;
-   менше здорових осіб він заразить;
-   тривалість лікування буде 6-8 місяців;
-   смертність 0-0,5%.
    І на закінчення слід зазначити, що обов`язок кожної людини уважно слідкувати за своїм здоров'ям, постійно укріплювати і загартовувати свій організм, додержуватися термінів щеплень проти туберкульозу та попередження захворювання для себе та членів сім»ї, в робочому колективі своєчасно проходити профілактичні огляди, чим вносити посильний вклад в справу боротьби з туберкульозом. Вчасно звертатися до лікаря і ніколи не займатися самолікуванням.
  Не залишайтесь байдужими до проблеми туберкульозу – робіть все, щоб зупинити туберкульоз сьогодні!
Буське районне лабораторне відділення Бродівського МРВ

понеділок, 25 березня 2019 р.


23 березня 2019 р. у м. Дубляни відбувся V Всеукраїнський фестиваль-конкурс  «Весняний первоцвіт».

  Зразковий ансамбль народного танцю «Нові Зірки» Буського РНД (кер. М.Зеленська та М.Цюпка) взяли участь у конкурсі та вибороли почесне 1-ше місце у своїй віковій категорії.
Вітаємо!


24 березня 2019 року близько 21:20 на трасі “Київ-Чоп” поблизу с.Йосипівка Буського району водій автомобіля Мерседес Віто за межами населеного пункту, поза пішохідним переходом, на неосвітлюваній ділянці дороги, здійснив наїзд на пішохода – хлопця 2001 р.н., жителя с.Йосипівка, котрий від отриманих травм загинув на місці пригоди.

   Як повідомив водій Мерседес Віто, потерпілий різко вибіг на проїжджу частину дороги та уникнути наїзду не вдалось.
Власне це заголовок поста, який я прочитала на сторінці «Буськ онлайн» у Facebook. Не можу не відреагувати на нього. Це саме той випадок, коли написано «ні про що і про все»...


    Виглядає так, що автор поста точно «не в тренді», якщо пише так беззмістовно, так беззубо і так розпливчасто...
     Прочитане спонукало мене поцікавитись спектром новин, формою їх подачі, змістом дискусій в спільноті, зініційованій паном Типилом. Ні, не скажу, що тут нема позитиву, насамперед це стосується підтримки палацу Бадені.
   Але...  Але маю серйозні побоювання, що модератор цієї спільноти (а це, очевидно, пан Типило) «нагороджує» себе повноваженнями, не властивими координатору такої спільноти. Насамперед це стосується надто численних напучувань із претензією на винятковість своєї позицїї, найбільше це простежується саме у постах. Так виглядає – не перестаю дивуватись – пан Типило уявив  себе таким собі «народним прокурором». З тієї причини йому дозволено, як мовиться, без суду-слідства, і до того ж з відстані, винести «народний вирок» винуватцеві ДТП, звинувачуючи його у «хмільному» погляді...
Складається враження, що пан Типило отримує насолоду, коли робить поспішні висновки та «призначає» винних... Що це – дешевий піар чи повна профанація?     Дивує, чому досі начальство Буської поліції не зробило публічного застереження щодо не втручання сторонніх осіб у царину правоохоронної  діяльності.
   Вирішила,  уже  не з цікавості, заглибитись у «нетрі» життя цієї  спільноти – відкрутила  сторінку назад.
Зустріла явне хамство:
     – Судячи  з Ваших коментарів, у Вас нестиковка в голові...
   Поважний галичанин на це би відповів так: – Перепрошую, це образа мого гонору...
  І ще одна «родзинка» від пана координатора:
     – Від  Ваших коментарів «смердить» радянщиною...
    Як кажуть, ні додати, ні відняти ...
  Шановні читачі, у Вас після цього виникне бажання вступати у ці пустопорожні «передирання» на людях, аби отримати «благословення» від п. Типила? У мене такого бажання не було і ніколи не буде  – це нижче моєї гідності.
  Неприємно вражає сила-силенна світлин із «непослухами» – авто, які неправильно паркуються. Навіщо зациклюватись на них, якщо ефект від цього нульовий, нехай цим переймається патрульна служба. Надто багато світлин із пресловутими вибоїнами, ми бачимо їх наживо щодня, а начальство на світлини не реагує. Це просто констатація фактів чи заповнення інформаційного простору непотребом. 
   Гадаю, координатору варто подавати новини, без нав`язливого їх коментування,  викладати оголошення  типу  «Пропала собака» чи «Хто загубив ключі». Можна і надалі «підловлювати» сусідів, коли вчасно не приберуть купку шлаку, чи... шпетити голубів...
   Можна продовжувати викладати старі світлини під рубрикою «Нумо відгадай!». 
   Тоді ви точно –  «в тренді».
  А «глибоко філософські» пости залишіть комусь інакшому...
  Маю свою думку стосовно координаторів подібних спільнот. Якщо в особи, на жаль, не вистачає почуття такту, якщо нема гнучкого розуму, то, аби не стати співучасниками інцидентів, інсинуацій, домислів, пліток, свій вибір мають насамперед зробити саме члени спільноти і відмежуватися від цього.
  Зрештою, творити добро для своєї родини,  свого села чи міста можна по-різному і роботи вистачить усім, аби було натхнення.
   Світлана Новосад
P/S. Редакція готова опублікувати відповідь пана Типила, якого згадують у публікації листа, який надійшов на редакційну скриньку, або особи, яка координує роботу згаданої вищевказаної інтернет-сторінки у Facebook.

неділя, 24 березня 2019 р.


У неділю, 24 березня наше місто відвідала Оксана Білозір – народний депутат від партії президента, кандидата на пост Президента України Петра Порошенка. На зустріч «під наказ» у вихідний день зігнали декілька працівників бюджетної сфери району: від працівників райдержадміністрації, соціального захисту – до вчителів та медичного персоналу.

   Програма була коротка – зустріч з виборцями у місцевому будинку культури, в холі якому роздавались агітаційні плакати та листівки на підтримку Петра Порошенка. 
   Оксана Білозір під час агітація робила акцент на отриманні Томосу та спротиву президентом російській військовій агресії, а також чому варто голосувати за Порошенка.
    Вже на 10 хвилині політагітації Оксани Білозір люди почали покидати зал, оскільки зрозуміли, що співачка приїхала не давати сольний концерт, а лише агітувати виборців.
   На зустрічі також були присутній голова Буської РДА Петро Мороз.
Фото з інтернет-сторінки у Facebook Буськ.онлайн

субота, 23 березня 2019 р.


22 березня о 21:22 рятувальники отримали повідомлення пре те, що внаслідок ДТП в авітвці затиснуло водія "Audi A 4". Про це повідомили у прес-службі ДСНС Львівщини.

   На автодорозі Буськ-Берестечко поблизу с. Ниви Буського району відбулось зіткнення автомобіля "Audi A 4", з автомобілем "Opel Zafira".
    На місце ДТП було відправлено рятувальників з 14 ДПРЧ м. Буськ.
   Прибувши на місце, працівники ДСНС провели роботу по відключенню акумуляторних батарей обох автомобілів, паралельно за допомогою гідравлічного обладнання, були вигнути деформовані частини кузова автомобіля Audi, та було деблоковано потерпілого, якого з різними ступенями важкості рятувальники передали медикам.
   На місці події було залучені 3 рятувальника та 1 одиниця спецтехніки.
 Обставини ДТП наразі встановлюють правоохоронці.

Кількість населення Львівської області на 1 лютого 2019 року становила 2520,3 тис. осіб, у тому числі населення обласного центру – 755,5 тис. осіб. Про це повідомило Головне управління статистики у Львівській області. 

    Від початку року населення області зменшилось на 1 709 осіб, у тому числі Львова – на 344 особи. 
    Упродовж січня 2019 року в області народилось 1 937 немовлят, що на 5,1% менше порівняно з січнем 2018 року. Найвищий рівень народжуваності у Буському, Яворівському та Жовківському районах, найнижчий – у Моршині та Трускавці. 
   Кількість померлих в області порівняно з січнем 2018 року збільшилась на 16,1% і становила 3544 особи. Найвищий рівень смертності у Перемишлянському та Жидачівському районах, найнижчий – у Новому Роздолі. 
    За причинами смерті перше місце посідають хвороби системи кровообігу, друге – новоутворення, третє – зовнішні причини захворюваності та смерті. 
   Природне скорочення населення (внаслідок переважання кількості померлих над кількістю живонароджених) у січні 2019 року становило 1607 осіб (у січні 2018 року – 1012 осіб).
   Упродовж січня 2019 року зареєстровано 664 одруження, що на 16,7% менше відносно січня 2018 року. 

пʼятниця, 22 березня 2019 р.


Зразкова хореографічна студія "Арніка" у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії "Галицькі вакації" м.Червоноград виборола 2-ге місце у 3-й віковій категорії. 

 У фестивалі приймало участь близько 40 колективів з Львівської, Івано-Франківської області та Польщі.





З ініціативи учасника ООС (АТО), голови РО Спілки політичних в'язнів та репресованих Сергія Бондаренка 22 березня у його рідному селі Заводське з'явилася алея з 80 саджанців горіха -  дерева, яке є символом достатку та довголіття, має унікальні та винятково цінні властивості.

   Перші 30 саджанців, які висадили дорослі активісти зі школярами минулої п'ятниці вздовж центральної дороги, надав місцевий житель Володимир Щерба, а от цього разу висадили 50 дерев, 40 з яких приніс сам С.Бондаренко, ще 10 - виходець з села, а зараз мешканець Буська, краєзнавець Іван Нагорний.
   Не залишились осторонь благородної справи працівники Заводської сільської ради (голова - Олег Коваль), які розчистили територію обабіч дороги для висаджування саджанців, дирекція місцевої школи, а ДП "Буський лісгосп" (директор - Микола Яворський) допомогло спеціальним бензиновим буром, який значно полегшив роботу активістам. Ним професійно вправлявся інженер з охорони і захисту лісу підприємства Тарас Феденишин.
   Допомогли закласти горіхову алею в с.Заводське й керівники органів влади району, які на чолі з головою райдержадміністрації Петром Морозом долучилися до цієї важливої патріотично-екологічної акції.  Активісти також вдячні за допомогу місцевомупідприємцю Миколі Бровку, який з власної ініціативи вже не вперше виготовляє безкоштовно кілки для обгородження молодих деревець. Після завершення робіт Сергій Бондаренко запевнив, що вже восени продовжать висаджувати далі нові дерева, що продовжать алею, яку створили в пам'ять про Українську Повстанську Армію, що почала свій звитяжний шлях у боротьбі за незалежність у 1942 році.
   "УПА боролась за відновлення української державності, насамперед, проти СРСР, як держави, що завдала українському народові найжахливіших втрат – масові політичні репресії, голодомори, депортації населення. Тому на сьогодні є важливим збереження історичної пам'яті про легендарний шлях УПА, про українських борців-героїв, а нашу молодь, дітей маємо виховувати на прикладах нескорених патріотів, які все своє життя віддали боротьбі і служінню Україні", - зазначив він.

18 березня у конференц-залі готелю «BANKHOTEL» відбулося офіційне нагородження найвпливовіших та найуспішніших жінок м. Львова та Львівської області, що увійшли до національного рейтингу ТОП-100 жінок Львівщини.

   Щороку Клуб успішних жінок України відзначає українок, які досягли чималих успіхів у бізнесі, політиці, освіті, науці, суспільному житті та в інших значущих сферах. Серед тих, хто увійшов у «ТОП 100 жінок Львівщини» в номінації "Державне управління" у Всеукраїнському рейтингу Успішних жінок України - заступник голови Буської РДА Тетяна Сай.

четвер, 21 березня 2019 р.


До «Буського медіа порталу» звернулися бущани, які стверджують: уже вдруге отримують запрошення на померлого члена сім’ї. Звернення з цього приводу до ДВК перед попередніми виборами — безрезультатні. Батько бущанки загинув 1981 року. Проте, і на попередніх виборах сім’я отримувала запрошення на покійного.

    Із 2007 року веденням державного реєстру виборців займаються відповідні відділи, створені при місцевих районних державних адміністраціях чи міськвиконкомах. По Україні таких — близько 760. Перед президентськими виборами 2010 року, а саме — у червні-вересні 2009 року відбулося первинне накопичення бази даних Державного реєстру Кожен виборець, включений до Реєстру, отримав письмове повідомлення. З того часу проконтролювати правильність своїх даних у Державному реєстрі виборців можна, особисто звернувшись до відповідного відділу або під час уточнення попередніх списків виборців. Проте, працівники відділу Реєстру запевняють: усіляко намагаються звести кількість неточностей у виборчих списках до мінімуму. Попередні списки виборців уже передали до виборчих дільниць, і зараз всі виборці мають отримати запрошення на голосування. Якщо запрошення не прийшло або прізвище, ім’я, по батькові чи адреса вказані з неточностями, це є приводом для того, щоб звернутися до дільничної виборчої комісії чи органу ведення реєстру виборців щодо внесення змін у списки.
    — Жінка повідомила членам ДВК, що людини уже давно немає,  як тільки ми отримали запрошення на попередні вибори. Її запевнили, що у списку загиблого більше не буде. Однак, цього разу нам знову прийшло запрошення на покійного батька. Чому за стільки років не можна нормально уточнити список, і чому ім’я людини, яка померла 38 років тому, тільки останнім часом з’явилося у виборчих списках — невідомо, — обурюється мешканка Буська.
   Аналогічна ситуація з «мертвими душами» у селищі Красне та інших населених пунктів.
   У відділі ведення Державного реєстру виборців Буської РДА запевняють, що потрібно звернутись до них один раз і неточність у списках більше не повториться. Разом із тим, у принципі неможливо стовідсотково точно сформувати списки виборців.
— Відділ ведення Державного реєстру виборців працює у постійному режимі. Накопичення первинних даних, які склали основу для подальшого формування Державного реєстру виборців, нам надали із паспортних столів. Вочевидь, звідти перейшли і «мертві душі». На підставі списків, переданих нам із паспортного столу, і  почалося формування реєстру. Проте, ми можемо діяти тільки у межах, визначених чинним законодавством. І, щоб унести зміни до списку виборців, ми мусимо мати документи чи копії, які є підставою для внесення змін. Тому ми почали надсилати запити до РАЦСів. І нині постійно отримуємо звідти інформацію, — пояснила нам телефоном працівниця відділу ведення Державного реєстру виборців Буської РДА, яка чомусь відмовилась називатись. — Проте, трапляється, що ми просто фізично не можемо виявити помилки у списку. Наприклад, коли людина померла в іншому місті, і свідоцтво про смерть видано не місцевим РАЦСом. Як тоді можна знати, до якого РАЦСу слід надсилати запит? 
  Нині відділ ведення Державного реєстру виборців займається уточненням списків. Уже до 27 березня списки мають передати до дільничних виборчих комісій. Працівники відділу відзначають, що на цих виборах кількість звернень громадян — збільшилася.

середа, 20 березня 2019 р.


Сьогодні, 20 березня, голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка зустрівся із з керівниками/методистами народних домів Львівщини, аби поспілкуватися із фахівцями галузі щодо розвитку мережі.

    «Народні доми відіграють важливу роль, адже люди живуть двома речами: роботою і особистим, що включає перш за все сім'ю, традиції, відпочинок. До цього треба додати якісну родзинку, аби життя в громадах вирувало. Колись наші пращурі, як було важко, створили Просвіту і та втримала націю. Зараз ми спільними зусиллями маємо продовжити розвиток держави, в тому числі шляхом розвитку народних домів», - зазначив Олег Синютка.
   В межах наради перезентували роботу департаменту з питань культури щодо тенденції розвитку та роботи народних домів Львівської області.
   "На тлі інших областей Львівщина лідирує за кількістю народних домів. У нас є 1399, а також є райони, які лідирують за мережею. Торік ми відкрили 2 нових народних доми, 229 ремонтували, а 15 відреставрували. До найкращого стандарту доведено 106 домів, де є відповідні приміщення, мультимедійне забезпечення, костюми тощо. Рівень проектів, які представляють народні доми, теж став вищим. Народні доми визначені як стратегічний напрям, адже зі 116 млн грн фінансування на культуру, 103 скерували на народні доми. В межах конкурсу мікропроектів торік майже 400 заявок було скеровано на отримання фінансування», - розповіла директор департаменту з питань культури Львівської ОДА Мирослава Туркало.
  Під час зустрічі за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України» присвоїли художньому керівникові Палацу культури "Кристал" м. Новояворівськ Наталії Коваль, звання «Заслужений працівник освіти України» присвоїли директорові Жовківського районного центру дитячої та юнацької творчості, Львівська область Ірині Чурій, звання «Заслужений працівник культури України» - диригентові-хормейстеру, керівникові Народного самодіяльного хору «Нескорені» при Українській академії друкарства Сімович Богдані-Олександрі.
  Окрім того, за плідну працю, високий професіоналізм, активну роботу з організації заходів, виїздів та промоції культури Львівщини вісьмом фахівцям галузі оголосили Подяку голови облдержадміністрації. Серед них Оксана Шквір - методист Буського районного народного дому.
За інформацією Буської РДА

У вівторок, 19 березня, голова райдержадміністрації Петро Мороз провів робочу нараду з керівниками/представниками національної поліції, прокуратури, державної служби з надзвичайних ситуацій, цеху електрозв’язку щодо забезпечення належного проведення в районі виборів Президента України.

   Під час наради очільник району повідомив, що в Буському районі створено 62 виборчі дільниці. З них: 61 звичайна (нумерація дільниць № 460087 - 460147) та 1 спеціальна у Буській центральній районній лікарні (№460148 ), в т.ч. 6 великих виборчих дільниць, 20 середніх і 36 малих. Дільничні виборчі комісії звичайних та спеціальної виборчих дільниць приступили до роботи та провели перші засідання. 
   Вчора, 19 березня, ДВК отримали попередній список виборців та запрошення на голосування. Окрім цього, Петро Мороз зазначив, що райдержадміністрацією розроблено розпорядження «Про робочу групу з підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року» із врахуванням розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації від 18 березня 2019 року № 197/0/5-19 «Про робочу групу з підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року» з метою забезпечення дотримання конституційних виборчих прав громадян, здійснення необхідних і своєчасних заходів з підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року, оперативного вирішення питань у межах повноважень, визначених чинним законодавством, керуючись статтями 2,6, 25, 35, 39, 41, Закону України «Про місцеві державні адміністрації».
   В межах наради Петро Мороз дав ряд доручень керівникам щодо:
- забезпечення функціонування мережі передач даних автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи «Державний реєстр виборців» та стабільним, високошвидкісним зв’язком у цій системі, забезпечення у повному обсязі потреб в наданні послуг зв’язку територіальних і дільничних виборчих комісій;
- забезпечення безперебійного електропостачання приміщень територіальних і дільничних виборчих комісій та приміщення відділу ведення Державного реєстру виборців;
- забезпечення охорони громадського порядку і безпеки громадян під час підготовки та проведення виборів, охорони виборчих бюлетенів, іншої виборчої документації та приміщень, що надаються виборчим комісіям, супроводу при транспортуванні виборчих бюлетенів, інших виборчих документів тощо.

понеділок, 18 березня 2019 р.


У селищі Красне правоохоронці затримали 35-річного чоловіка, котрий погрожував перехожим гранатою біля магазину. Про це повідомили у Нацполіції у Львівській області.

   Зазначається, що чоловік перебував у стані алкогольного сп’яніння. На місце події прибули поліцейські та вибухотехніки. Вони вилучили у місцевого чоловіка небезпечну вибухівку.
    З його слів, гранату йому передав місцевий житель, котрий виявив її у лісі.
   Вибухотехніки знешкодили зброю. Триває слідство.


З метою перевірки готовності територіальної системи централізованого оповіщення 20 березня 2019 року в період з 14:50 год. до 15:00 год. департаментом з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації проводитиметься навчальне оповіщення населення м. Львова та області сигналами цивільного захисту. Будуть увімкнені електросирени. 

   Уривчасте звучання електричних сирен означає "УВАГА ВСІМ!". Почувши звучання електросирен негайно увімкніть радіоточки проводового радіомовлення, налаштуйте радіоприймачі в ФМ діапазоні на частоту 103,3 МГц, а телеприймачі перемкніть на канали:
- ефірного аналогового телебачення "Перший Західний" (57 канал);
- ефірного цифрового телебачення "UA: Львів",
та прослухайте подальше повідомлення департаменту з питань цивільного захисту облдержадміністрації. 
    Для визначення рівня озвучення електросиренами території міст обласного значення та районних центрів проводитиметься електронне опитування мешканців області: достатньо з комп’ютера, ноутбука, планшета або смартфона перейти в мережі Інтернет за посиланням на опитування: https://goo.gl/forms/amDCm9jhi2xJCyv62 та відповісти на декілька нескладних запитань. 
    Звертаємо увагу, що доступ за посиланням для опитування буде актуальним у період з 15:00 год. 20 березня до 24:00 год. 25 березня поточного року.
    Запрошуємо усіх долучитись до перевірки!

неділя, 17 березня 2019 р.


У суботу, 16 березня, у Буську громадська організація "Всеукраїнська спілка учасників бойових дій в АТО "Побратими України" нагородили двох надбужанських волонтерок медаллю "За взаємодію". 

  Їх отримали – волонтерки Марія Кіндратів з Ожидова (заступник директора по господарській частині Ожидівської ЗОШ та Марія Морда з села Петричі.
 Варто відзначити, що ці жінки з часів подій на Майдані допомагали мітингуючим, а згодом активно долучаються допомогою українським військовим.


Не на жарт стурбували мене коментарі читачок на мою публікацію «Святкувати чи возити пасажирів».

  Такий собі добродій Василь, якого особисто не знаю, – дозволяє собі через надумані причини пропускати рейси, хуліганить і відкрито заявляє, що у нього «десь там» є «широкі плечі», маючи на увазі надійне заступництво. Фактично водій, не криючись, стверджує, що у нього на руках є...«індульгенція на хамство».
   Хто винен у цьому?
 Насамперед винні ми самі... Так-так, не дивуйтеся, шановні читачі. "Проковтнемо" раз-другий хуліганство, брехню, нестриманість у стосунках з пасажирами – і для водія така поведінка стає нормою.
   Шановні читачі, нині, в часи всеохоплюючого інтернету, поставити водія у, так би мовити, статутні рамки – дуже просто. Треба переслати дві-три електронні скарги від різних людей чи груп людей начальнику АТП, котре обслуговує даний маршрут. Повірте, що після належної реакції на скаргу з боку начальства (а реакція буде обов`язково), міф про "широкі плечі" пана Василя розвіється як туман на сонці... Пан Василь одразу ж "присмирніє" і цінуватиме можливість заробити копійчину для своєї сім`ї. Спробуйте! Воно вартує цього!
Марія РОМАНЮК

МИ У FACEBOOK

АРХІВ

© 2019. На платформі Blogger.

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ