пʼятниця, 31 серпня 2018 р.

Цьогоріч свято першого дзвоника відбудеться у школах Буського району в понеділок, 3 вересня.

   За інформацією відділу освіти Буської РДА, лише Ожидівська ЗОШ святкуватиме його 1 вересня одночасно з відзначенням 50-річчя з часу свого заснування.
   Нагадаємо, свято Першого дзвоника відзначать у більше 40 шкіл району. 
/У розкладі можливі зміни/

четвер, 30 серпня 2018 р.


Сьогодні слідчому Буського райвідділка, який 28 серпня у селі Жарків на Львівщині вчинив смертельну ДТП, обрали запобіжний захід. Затримали копа напередодні. Після наїзду на скутеристів чоловік намагався втекти, але селяни його наздогнали, скрутили й передали поліції. Свідки кажуть: бачили, як водій пив, а потім сів за кермо.

  Галицький районний суд Львова обрав запобіжний захід – тримання під вартою без альтернативи внесення застави терміном 60 днів.
   «Тримання під вартою терміном 60 днів без права застави – це запобіжний захід у справі слідчого Буського ВП ГУНП у Львівській області Назарія Гнатюка. Клопотання прокурора щодо запобіжного заходу підозрюваний повністю підтримав. Інтереси поліцейського представляє безоплатний державний правозахисник. З журналістами підозрюваний не спілкується, але слідчим підтвердив, що за кермо сів напідпитку», – написала із зали засідання журналістка Євгенія Полікарпова у соцмережі Facebook.
Посадовці побажали водіям «Школяриків» безпечної дороги, менше ремонтів та вдячних юних пасажирів. У Буському районі усі десять шкільних автобусів району готові до початку нового навчального року. Про це повідомили у Буській РДА.

  Як зазначається у повідомленні,  29 серпня, на подвір’ї Буської гімназії-інтернату було проведено традиційний серпневий технічний огляд шкільних автобусів.
   На службу проводжати «Школяриків» прийшли голова Буської РДА Петро Мороз, його заступник Тетяна Сай, заступник голови Буської райради Роман Фурда, керівник відділу освіти Галина Олійник, заступник головного лікаря Буської ЦРЛ Мар’ян Запоточний, журналісти місцевих ЗМІ.
Посадовці побажали водіям «Школяриків» щасливої та безпечної дороги, менше ремонтів та вдячних юних пасажирів.
   Освятив автобуси настоятель місцевого храму св.Петра і Павла о.Іван Салабай.    На завершення керівники поспілкувалися з водіями та оглянули новий шкільний автобус, який цьогоріч був придбаний завдяки РДА і районній раді при співфінансуванні, за 1 млн. 850 тис.грн.
   Ключі від нього голова райдержадміністрації Петро Мороз вручив водієві з багаторічним стажем Михайлу Семеніву, який довозитиме дітей з віддалених вулиць Буська та навколишніх сіл до міських навчальних закладів.

вівторок, 28 серпня 2018 р.

Біля автодороги за 1 км на північ від центральної частини села Задвір’я знаходиться мурований костел з дзвіницею, який називають каплицею Матері Божої Королеви Польщі 1907-1908 рр. (Kaplica Matki Bozej Krolowej Polski 1907-1908)

   В рамках фестивалю «За двором» сільський голова села Задвір’я Павло Юрдига мав нагоду поспілкуватись та розповісти про цей костел представникам Генерального консульства Республіки Польща у Львові, які завітали на святкування фесту. Зокрема, війт села запропонував спільно вирішити долю костелу. Представники консульства пообіцяли обговорити питання із вищим керівництвом.
  Нагадаємо, що костел збудований за проектом Т. Обмінського завдяки коштам Іполита Богдана. Від 1925р. Задвір`я стало окремою парафією. У 1937р. святиня відремонтована. У той час над входом здіймалася чотирибічна вежа зі шпилем. У 1950-х рр. її зруйнували і перетворили будівлю під колгоспний склад. З початку 1990-х рр. будівля залишається покинутою.
Текст і фото Роман МАТВІЮК

понеділок, 27 серпня 2018 р.


Невідомі особи із неділі (26 серпня) на понеділок (27 серпня) незаконно проникли у приміщення Народного дому села Кути і вчинили безлад. Про це стало відомо із допису місцевих мешканців у соцмережі.

   Як вдалось з'ясувати «Буському медіа порталу», це вже непоодинокий випадок. Цього разу невідомі особи знову розбили колодку на вхідних дверях народного дому, а у середині будівлі вчинили безлад,  понищили інвентар та викрали прапор і тризуб.
  Наразі вирішується питання про звернення у правоохоронні органи для встановлення винних.
  Нагадаємо, у селі Кути Народний дім два роки тому був частково відновлено, а сьогодні потерпає від вандальських знущань.
світлини Романа Свередюка


Під таким гаслом сьогодні на базі «НВК Буська ЗОШ І ст.-гімназія-інтернат ім.Є. Петрушевича при ЛНУ ім. І.Франка»  відбулася святкова нарада керівників ЗЗСО Буського району  та голів первинних профспілкових організацій.

    Із початком нового навчального року педагогів привітали Сай Т.П,, заступник голови Буської РДА, і Фурда Р.Я., заступник голови Буської районної ради, які зазначили, що основою освітньої програми Нової української школи є дитиноцентризм, а вчителі сьогодні залишаються найважливішими координаторами освітнього процесу і покликані забезпечити учням належні умови для здобування знань. Представники влади  висловили подяку керівникам шкіл за результативно реалізовані освітні мікропроекти, заявили про свою готовність підтримувати і допомагати педколективам у всіх починаннях, спрямованих на впровадження в життя освітньої реформи.
   Начальник відділу освіти Олійник Г.М. проаналізувала роботу освітньої галузі району, що налічує 776 педагогів, які навчають 5314 учнів та 1146 дошкільників, відзначила успіхи та слабкі сторони у роботі педагогів щодо роботи з обдарованими дітьми. В районі добре налагоджена і надалі пріоритетною залишається робота з дітьми з особливими освітніми потребами. Саме з цією метою на базі Буської гімназії перед початком нового навчального року відкрито Інклюзивно-ресурсний  центр. 
    Актуальним сьогодні є військово-патріотичне виховання учнівської молоді, знання військової справи, володіння навчальною зброєю, готовність стати в ряди борців за територіальну цілісність України. Силами педагогічних і учнівських колективів, працівниками РІМЦ відділу освіти  зібрано чимало інформації про учасників бойових дій у зоні АТО, які є випускниками шкіл чи проживають на прилеглій території. У видавництві «Растр» готується до друку перша частина книги «Воїни миру». Планується відкриття приміщення військово-патріотичного центру і тиру.
    З метою формування в дітей партнерських стосунків, лідерських якостей та основ підприємницької діяльності, протягом літа в НВК «Соколівська ЗОШ І-ІІ ст. ім. В.Кальби» (директор Ксьондзик М.Г.)  «Галицька фундація» проводила літній табір, де учні мали можливість презентувати  і захищати різноманітні власні проекти. Педагоги пересвідчилися, що діти творчі, винахідливі, їм потрібен лише поштовх і допомога. За сприяння у роботі «Галицькій школі лідерства» та за дорученням  п. Валентини Ведровської начальнику відділу освіти Олійник Г.М. вручено Подяку.
    Учителі – агенти змін. Це наскрізна ідея, на якій тримається запровадження реформи Нова українська школа, і гасло для вчителів, що пілотуватимуть новий Держстандарт для початкової школи вже з 1 вересня. Про це йшлося у виступі Пацалон Г.М., вчителя початкових класів НВК «Чанизька ЗОШ І-ІІ ст..», тренера НУШ. А Ткачук О.Я., вчитель зарубіжної літератури Заводської ЗОШ І-ІІІ ст., ознайомила керівників шкіл із сучасними освітніми трендами.
 За якісну підготовку переможців ІІІ (обласного) етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, підготовку випускників до ДПА та ЗНО, за  об’єктивність оцінювання знань учнів, участь у різноманітних конкурсах педагогам вручено грамоти  і подяки районної адміністрації, відділу освіти і департаменту освіти і науки Львівської ОДА.
 Учасників наради привітали Сень Г.І., голова Буської РОППОіН України, та  учні Буського ОЗЗСО .
       Лабінська С.С., методист РІМЦ відділу освіти Буської РДА 
До початку нового навчального року залишилися лічені дні. У більшості шкіл і садочків Бущини вже завершують поточні та капітальні ремонти, тож навчальні заклади будуть готові з 1 вересня приймати дітей. Нещодавно журналіст «Буського медіа порталу» завітав до Буської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2, де завершується капітальний ремонт західного корпусу школи. За останні місяці ремонту ця школа із директором через, мовляв, неякісний ремонт, з боку певних батьків та активістів, піддались нищівній критиці у соціальній мережі. Чи дійсно 1 вересня школярі цієї школи не розпочнуть навчання?

  Розпочну з того, що історія заснування цієї школи починається у 1903 році. Тоді у спеціально збудованому приміщенні, де було 6 класних кімнат, 1 квартира для директора і 1 квартира для обслуги, почали навчатись діти жителів міста. У ній навчались лише дівчатка, а хлопці біля костелу святого Станіслава, де сьогодні знаходиться райвідділ поліції.
   До 1939 р. школа мала статус початкової неповно середньої. З 1939 р. по 1960 рік школа працювала як середня. З 1940 року значні зміни відбулися в системі освіти. Припинилося роздільне навчання хлопців і дівчат. Польська школа залишилася в приміщенні колишньої хлоп'ячої, а українська, яка поступово переросла у середню, розмістилася в будинку колишньої жіночої біля церкви св. Миколая. Згодом в період з 1963 по 1965 рр. пройшла перша добудова школи (ще 6 класних кімнат), а у 1972 р. школа добудована вдруге (ще 12 класних кімнат, їдальня, 2 майстерні, спортзал). У 2012 році школа втретє на 180 учнів була добудована. Вартість добудови склала 1,5 млн грн. Це були кошти державного та місцевого бюджетів.
    З 2006 року директором Буської ЗОШ №2 працює Богдан Басараб, який у ній вчителює з 1995 року. Чоловік на наше спонтанне прохання показати, як проходить ремонт в школі, через який розгорівся так званий скандал у соцмережі, люб’язно погоджується нас провести.
   Підходимо до головного входу в школу. Директор показує нам вгору, де видніється обвалений карниз (на фото).
 Все через те, що ринва не підвісна, а накладна, - пояснює директор школи Богдан Басараб. - Коли будівельники робили добудову 2012 року, то зробили ринву не підвісну, а накладну, чим порушили технічні вимоги. Тому через це вода підтікає під ринву і карниз трохи обвалився, а відповідні світлини оприлюднили батьки та активісти звинувативши мене у цьому. Але там найбільша проблема, що туди немає ніякого доступу: машина не під’їде, а потрібно пожежну, але, то є висотні роботи і я не можу заставити когось із своїх працівників лізти туди і зробити, бо у разі якогось нещасного випадку мені загрожуватиме тюрма. Зараз ми проблему стараємось вирішити.
   Заходимо у приміщення школи. Освітянин розповідає, що це корпус 1903 року. На першому поверсі є їдальня та майстерня, на другому навчаються молодші класи, а на третьому –  основна, базова школа.
    Далі прямуємо у добудову 1962 року.
  – На першому поверсі добудови є три класні кімнати, так само й на другому, - розповідає директор школи. - Найбільше було сперечань за одну із класних кімнат, в якій навчатиметься 8 клас, бо тут не було підлоги. Зараз підлогу підняли, залишилось лише відремонтувати систему опалення, бо через те, що підлогу підняли, потрібно підрізати трохи труби. Як повідомило керівництво будівельної фірми, проблема була в тому, що підлогу, згідно кошторису, не міняли вчасно, бо фірмі не були перераховані кошти. Зараз вже повністю замінені двері на дерев’яні, занесені карнизи, дошки для навчання, тож діти з 1 вересня вже спокійно будуть тут навчатись. Між поверхами поміняли вікна. 
 На другому поверсі в трьох класах також замінено підлогу, де навчатиметься 9 і 6-А класи. Щодо туалетів, то ми відновили їх власними силами. На першому поверсі розташовується туалет для хлопців, а на другому – для дівчат. Також на останньому поверсі ми повністю поміняли покрівлю: замінили частину кроку, частину балок, зараз маємо металеве перекриття. 
Також окремі батьки скаржились через те, що коли будівельна фірма робила ремонт підлоги, то добре не закріпила лігари і вона трохи підсіла. Вже потім будівельники змушені були зривали дошки і повністю лігари закріпити. Зараз усі недоліки усунуті.
   На горищі добудови повністю замінено перекриття: із шиферного на металеве. Через шиферне покриття багато разів вода затікала, що доводилось ставити відра та миски.
  Разом із директором виходимо із приміщення добудови на подвір’я школи.
  - Бачите, зараз вже завершуються фасадні роботи, - показує на роботу будівельників директор школи Богдан Басараб. - Повністю зроблене перекриття і вже сьогодні (наш візит був 23 серпня - Авт.) хлопці знімуть будівельні риштовки, тобто зовнішні роботи вже завершені. Залишиться зробити тільки набризк на фундамент і відмостку. Трохи може не встигнуть будівельники із відмосткою, але з 1 вересня діти 100% приступлять до навчання і це ніяк не заважатиме їхній праці.
   Варто нагадати, що ремонт цієї добудови розпочався ще наприкінці минулого року. Від самого початку проблема була в тому, що коли проводився тендер на роботи не можна було визначити переможця. Тендер відбувався два рази, через це кошти були виділені наприкінці осені, що спричинило затягування ремонтних робіт.        
  Запитую у директора про суму коштів виділених на ремонт.
   - На реконструкція західного корпусу та проведення енергозберігаючих заходів у Буській школі №2 спочатку була заявлена вартість первинної кошторисної документації у сумі 3 млн 277 тис грн, але потім якось знімали державну субвенцію і сума склала 2 млн 849 тис грн., а остаточна сума нам вийшла так: у минулому році було освоєно 2 млн 938 тисяч 121 грн, а для завершення та здачі даного об’єкта у 2018 році потреба у коштів становила 326 тис 548 грн. Це були кошти державного фонду регіонального розвитку. Кошти ДФР були розподілені таким чином, що повністю мали бути зроблені ремонт західного корпусу і замінено покриття у спортзалі, проведення утеплення спортзалу, поміняні вікна і проведення зовнішніх робіт. А в цьому році ми вигравши мікропроект ще й почали робити у спортзалі внутрішні роботи: оздоблення і ремонт підлоги.
   За словами директора школи, скандал в соцмережі розгорівся із нібито неякісним ремонтом, через те, що він не пішов на угоду певних батьків, які хотіли, щоб він поставив потрібного їм класного керівника. І саме вони мотивують і виписують у соцмережі, що це поганий директор і що за час його роботи в цій школі нічого не було зроблено.
   - Навіть попередні директори не зробили 10% того, що зроблено від часу мого перебування на посаді директора, - відзначає Богдан Басараб. -  Я така людина, що якщо щось потрібно в школу, я візьму із дому, як-от останню банку фарби. Батьки не розуміють, що я не підписую акти робіт, я лише можу контролювати роботу, тим самим просити будівельників, щоб якісь недоліки ліквідували, але я не маю безпосереднього прямого впливу, я можу лише просити допомоги у районного керівництва. Я писав звернення до керівництва району з проханням посприяти у виділені коштів західного корпусу і нас почули, нам допомагають, але інші натомість шкодять.
  Спілкуючись із директором спостерігаю його змарніле лице, питаю, чи бував цьогоріч у відпустці.
   – Пане, я не був у школі лише 5 днів. Це така моя відпустка. Я кожного літнього дня у школі.
  Далі директор веде мене до добудови 2012 року через нове асфальтове покриття волейбольного майданчику, де часто проходять різні шкільні заходи. Поруч із майданчиком – спортивний зал. Тут якраз будівельники монтують захисні решітки на вікна, незабаром мінятимуть двері. З 1 вересня ще спортзал не буде функціонувати, але самі будівельники обіцяють до кінця жовтня завершити внутрішні роботи.
  У добудові 2012 року навчаються в основному школярі молодших класів. Тут розташовані 6 кімнатних класів, які утеплені, є окремі туалети, холодна та тепла вода. Є й актова зала для проведення урочистостей.
   - Цього року у актовій залі  зробили побілку, вчепили багети і помалювали підлогу. Це було зроблено завдяки спонсорським коштам, - мовить освітянин.
  Під час розмови питаю у директора, чи існує у школі «шкільний фонд», куди батьки здають гроші. Директор відповідає, що створено благодійний фонд «Шкільна перспектива». Всіма батьківським коштами розпоряджається фонд. Він, як директор, до цього фонду і його коштів доступу не має. Керівником фонду є мама двох дітей. За ремонт батьківських коштів було зроблено ремонт холу.
   - Вдячний, що батьки допомагають, бо коли у Києві міністерка освіти каже, що держава повністю освіту фінансово підтримує, то на практиці виглядає зовсім інакше, допомагають батьки.
   З оглядин актової зали спускаємось у їдальню. Богдан Басараба відзначає, що це перша школа в районі, яка знайшла орендатора, який орендує їдальню, що дає змогу забезпечити гаряче харчування для всіх бажаючих. У їдальні готують смачні гарячі обіди.
   - У нас забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням діти учасників АТО, а також учні молодших класів за рахунок міського бюджету. Всі решта за помірні ціни можуть придбати смачні страви. До нас навіть діти із музичної школи приходять зі своїми батьками на обід. Та й самі скандальні батьки, які виписують про мене у соцмережі, неодноразово підходили і дякували за харчування.
   А тим часом гряде «нова українська школа» – це ключова реформа Міністерства освіти і науки. Головна мета – створити школу, у якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, як це відбувається зараз, а й вміння застосовувати їх у житті.
  Реформа НУШ розрахована на роки, адже неможливо швидко змінити освітню традицію, що плекалася в Україні протягом десятків років. Проте зміни вже розпочались, і Міністерство освіти і науки робить усе, аби вони були невідворотними. Зокрема, у вересні 2017 року було ухвалено новий закон “Про освіту”, який регулює основні засади нової освітньої системи. На черзі – ухвалення нового закону “Про загальну середню освіту”, в якому буде більш детально розкрито зміни, та затвердження нового Державного стандарту початкової освіти.
   З 2018/2019 навчального року по-новому вчитимуться всі першокласники України. 
  Так, до прикладу згідно програми «Нова українська школа» Буська ЗОШ №2 вже отримала ігрові набори «Lego» для майбутніх першокласників. А ще школа отримала два ноутбука, принтер, два глобуса, мікроскопи, лупи, канцелярське обладнання тощо.
  Зайшовши у кабінет директора помічаю на стіні український тризуб, який зроблений із відстріляних гільз. Його подарували випускники цієї школи із зони АТО. Буська школа №2 базова по військово-патріотичному вихованню в районі і лише за чотири роки у ній було троє випускників, які поступили у вищі навчальні заклади, щоб здобути навички і знання кадрових офіцерів.
   На завершення нашої зустрічі, питаю директора про звинувачення, які пишуть у соцмережі, що, мовляв, освітянин Богдан Басараба, за часи свого директорства, вже має будинок із європейським виглядом, євроремонтом та кованими воротами. Зі спокійним виразом на змарнілому лиці 57-річний чоловік відповідає:
  - Прикро те, що мене деякі батьки зробили злодієм, що я ніби краду/вимагаю від своїх техпрацівників гроші. Те, що вони понаписували всілякого бруду на мене у соцмережі, це прояв неповаги і невихованості.  Погляньте у мою декларацію: живу як проста людина, яка має на це законне право. 
   Коментар голови Буської РДА Петра Мороза:
 - У Буській школі №2 створилась так звана ініціативна група під назвою «Баба Яга проти». Тільки не фахівці можуть робити висновок, що заклад готовий, чи не готовий. Заклад до 1 вересня буде готовий. Скажіть, як може коментувати вчителька молодших класів, чи прибиральниця другої школи про якість виконання будівельних робіт? Ну як? Для цього є кваліфікований та ліцензований підрядник, технічний нагляд. Не може коментувати людина того, в чому вона не розбирається.
  В даному випадку, керівник відділу освіти і директор школи робить все можливе в тих умовах, що опинились. А ініціативна група «Баба Яга проти» бачить у всьому крадіжки, корупцію...
   Тут зібрались люди, які хочуть після себе залишити слід, а не наслідити. А сліди видно, як приклад, відремонтована Буська ЗОШ №1, яка має зараз красивий вигляд, у районній лікарні поміняно вікна і опалення, у гімназії провели роботи. Де тут видно корупцію? 
   Це був хороший намір дати відродитись Буській школі №2. Я мав розмову із батьками цієї школи лише один раз і я відразу зрозумів їх некомпетентність. Якщо вони взагалі проти всього, то мені нема про що говорити із такими людьми. Я працюю із людьми, які хочуть щось змінити, а не заважають. Скажу, що ця так звана ініціативна група багато в чому завадила, до прикладу, можна було не робити тих робіт, на які вони вказували, як-от, по стелі: ми поміняли стару стелю, де була згнила одна лише балочка, яку можна було замінити, чи реставрувати і вчепити підвісну стелю, то будівельники змушені були знімати все добре дерево, і поміняти на те дерево, на якому ще вчора сидів жайворонок і співав. Ми нічого доброго не зробили, ми просто витратили державні кошти на вимогу тих самих представників ініціативної групи. Тобто в справу втрутились ті люди, які взагалі не мають поняття в будівництві.
   Щодо всіляких звинувачень, що фірма, яка проводила ремонт у школі є наближеною до мене, то скажу, що якщо б ця фірма дійсно мала б до мене якесь відношення, я б тоді її з першого разу привів на будівництво і вона б працювала із серпня, а не з листопада місяця. Сталась така ситуація, що на ту суму коштів не було відважних, які б бралися і робили, а тільки по прямій угоді (після двох тендерів, які прогоріли) з’явились фірма, яка почала робити ремонт наприкінці осені. І він би вже давно завершився, якби не втручання некваліфікованих людей!
Роман МАТВІЮК, фото автора
/Буський медіа портал/

субота, 25 серпня 2018 р.


Сьогодні, вже втретє в селі Задвір’я проводиться благодійний фестиваль військово-патріотичної та сучасної пісні і танцю «За двором».  Щороку дійство збирає гостей. Цьогоріч на свято завітали керівник апарату Львівської ОДА Маріанна Вільшинська, голова Буської райдержадміністрації Петро Мороз, його заступники Олег Ільків і Тетяна Сай, заступник голови районної ради Роман Фурда, депутат Львівської обласної ради Петро Жукровський, начальник відділу культури та туризму РДА Людмила Ціхоцька та керівництво Генерального Консульства Республіки Польща у Львові.

  На сцені фестивалю свою мистецьку програму презентували Заслужений вокально-хореографічний ансамбль України «Галичина» та Вокально-хореографічний ансамбль «Викрутасики», тріо «Крайня хата», гурт «Шосте чуття», гурт «Rock-H» та інші.
  Також присутні вже мали змогу спостерігати за виступами колективів з Бузеччини та інших районів Львівщини.
  Заступники голови райдержадміністрації Олег Ільків і Тетяна Сай, заступник начальника управління соціального захисту населення РДА Наталія Кошарецька зустрілися з Оксаною Колтун - дружиною загиблого під Зеленопіллям у липні 2014 року захисника України Володимира Колтуна з с.Полоничі.
   Посадовці передали сім'ї героя від голови Львівської ОДА Олега Синютки ікону Божої Матері, синьо-жовтий прапор та матеріальну допомогу з нагоди Дня незалежності.
   Під час фестивалю діють локації зі смачною українською кухнею, стрільба з гармат і лука та різноманітні розваги для діточок.
фото Сергій ПЕНЦАКА та Романа МАТВІЮКА

пʼятниця, 24 серпня 2018 р.


Сьогодні, 24 серпня, у Львові відзначають 27-му річницю Дня Незалежності України. Окрім урочистостей, які відбулися в центрі міста, львів’яни та гості міста мали нагоду побачити виступи представників з 20 районів області, які продемонстрували унікальні ремесла, звичаї та традиції.

  Так, представники Буського району влаштували справжнє весілля з музиками, забавами, танцями та короваєм. Усі охочі мали нагоду не лише послухати народних пісень, а й дізнатися тамтешні весільні обряди й традиції.



четвер, 23 серпня 2018 р.

Сьогодні, 23 серпня, в переддень найважливішого свята нашої країни - Дня незалежності, у великій глядацькій залі Буського РНД відбулися урочиста академія та святковий концерт, який приніс для багатьох чимало приємних сюрпризів.

   Привітали надбужанців зі святами голова Буської РДА Петро Мороз та заступник голови Буської районної ради Роман Фурда. 
   В рамках святкового концерту керівники вручили подяки кращим місцевим головам за їх чітку громадянську позицію, вагомий вклад в розвиток соціально-економічного та культурного розвитку району, а ще передали бузецьким волонтерам Роману Гаєвському та Михайлу Костю грамоти Міністерства Оборони України за підписом міністра Степана Полторака. В свою чергу Буський військовий комісар, підполковник Ігор Томачук разом з Петром Морозом і Романом Фурдою вручив відзнаку «Учасник АТО» учаснику бойових дій в зоні проведенння ООС (АТО)  Петру Гузару.
   Приємна новина очікувала в переддень незалежності на юну мешканку Буська, яка позбавлена батьківського піклування, Лілію Синишин. Їй голова РДА Петро Мороз передав ключі від квартири, яку придбали за кошти обласного та міського бюджетів. Окрім цього, дівчину цього дня очікували численні подарунки від РДА, районної ради, Буської міської ради.

Сьогодні, 23 серпня, Україна відзначає День Державного Прапора України. З нагоди відзначення цього державного свята сотні бущан зібралися о 9 годині ранку на майдані Незалежності, де відбулася офіційна церемонія підняття Державного стягу нашої країни. Її виконали голова райдержадміністрації Петро Мороз, заступник голови районної ради Роман Фурда, заступник Буського міського голови Володимир Зеленюх та учасник бойових дій на сході Андрій Коваль.

   Надалі відбулося покладання квітів керівниками району та міста до пам'ятника Незалежності, який було споруджено першим в Україні на честь здобуття  незалежності у 1992 році.    
  З промовами до учасників заходу звернулися секретар Буської міської ради Людмила Рудіон та голова районної державної адміністрації Петро Мороз. У своїх виступах вони наголосили, що саме під синьо-жовтим прапором український народ утвердив свою віковічну мрію про державність, соборність і самостійність, саме з ним йдуть в бій українські захисники на сході, а відзначення Дня Державного Прапора - це свято усіх українців та данина поваги символу держави, що пройшов довгий, героїчний, часом трагічний шлях. 
   Після завершення виступів учасники церемонії разом з настоятелем місцевого храму св.Апостолів Петра і Павла отцем Іваном Салабаєм помолилися за Україну, за її майбутнє, за мир і єдність нашого народу, його кращу долю.
   Завершився захід спільним виконанням церковного гімну України "Боже єдиний, великий..." та загальною світлиною на згадку.
   Ведучою заходу була Любов Огороднік.
Текст: Сергій Пенцак
Фото: Роман Матвіюк/Буський медіа портал

Сьогодні 23 серпня минає 94-роки від дня народження видатної української художниці – графіка — Софії Петрівни Караффи-Корбут. Свої дитячі роки художниця провела в селі Куткір Буського району. Проілюструвала близько 60 творів українських письменників, які вийшли тиражем понад 6 мільйонів примірників). 

  Шедеврами графічної творчості Софії Караффи-Корбут вважаються її інтерпретації до «Кобзаря» Т. Шевченка, поеми «Іван Вишенський» І. Франка та драми-феєрії «Лісова пісня» Лесі Українки. «Кобзар», що вийшов друком 1967 р. (ввійшло понад 30 ілюстрацій), здобув перемогу на міжнародній книжковій виставці в Канаді у 1968.
   Вчора працівники бібліотек Бущини побували в рідному селі Софії Петрівни, Куткорі. В оновленому приміщенні сільської бібліотеки переглянули фільм «Очима серця» про видатну мисткиню. Бібліотекар, Галина Ковальчук провела екскурсію в музеї творчості нашої славетної землячки. Присутні мали можливість оглянути експонати – оригінальні малюнки художниці, репродукції її ілюстрацій, книги та авторську кераміку , стіл за яким творила… По завершенні усі відвідали могилу Софії Караффи – Корбут та вклонилися світлій пам'яті видатної українки.
Буська ЦРБ імені І.Котляревського

середа, 22 серпня 2018 р.


Національна служба здоров’я України (НСЗУ) оприлюднила список медичних закладів Львівщини, з якими підписано договори і які з вже з 1 жовтня 2018 року будуть фінансуватисяза новим принципом. Тобто, НСЗУ буде платити цим медзакладам гроші за надані послуги конкретним пацієнтам. У списку – Буська центральна районна лікарня.

   Серед 38 медичних закладів, що надають первинну медичну допомогу, і які підписали договори з НСЗУ, є 29 комунальних неприбуткових медичних закладів, шість лікарів-ФОПів і три приватних медичних заклади.
   Три медичні заклади, а саме: комунальні неприбуткові підприємства Гніздичівська амбулаторія ЗПСМ Жидачівського району, Моршинська міська лікарня і Центр ПМСД м.Червонограда, а також лікар-ФОП зі Стрия Олександра Рондяк отримують фінансування за новими підходами вже з липня, бо вони підписали договори з НСЗУ ще у червні. Фінансування цих медзакладів значно збільшилося.
  З жовтня до них приєднаються такі обласні комунальні некомерційні підприємства: Центр ПМСД Кам'янка-Бузької міської ради, Бісковицька амбулаторія ЗПСМ, Центральна міська лікарня м.Борислава, Буська ЦРЛ, Центр ПМСД Жовтанецької сільської ради (Кам'янка-Бузький район), Кам'янка-Бузька ЦРЛ, Новояричівська районна лікарня (Кам'янка-Бузький район), Добротвірська міська лікарня, Миколаївська ЦРЛ, Новострілищанська амбулаторія ЗПСМ (Самбірський район), Перемишлянська ЦРЛ, Центр ПМСД Розвадівської сільської ради Миколаївського району, Самбірський районний центр ПМСД, Славська міська лікарня, Трускавецька міська лікарня.
   Серед медичних закладів, які підписали договори з НСЗУ, є і 11 медичних закладів Львова, які надають перивнну медичну допомогу.
  Яку первинну медичну допомогу надаватимуть у медзакладах, які підписали договір з НСЗУ?
   До кінця року всі медичні заклади, які надають первинну медичну допомогу, мають укласти договори з НСЗУ, бо з нового року НСЗУ буде платити лікарям «первинки» лише за конкретних пацієнтів.
   Нагадаємо, медзакладам первинки, які уклали угоди з НСЗУ, з жовтня гроші за одного пацієнта виплачують за такими тарифами:
- Базова ставка за пацієнта віком від 18 до 39 років – 370 грн/рік.
- Від 40 до 64 років – коефіцієнт 1,2, тобто 444 грн/рік.
- Діти до 5 років – коефіцієнт 4, тариф становитиме 1480 грн/рік.
- Діти 6-18 років – коефіцієнт 2,2, тариф – 814 грн/рік.
- Для людей віком від 65 років – коефіцієнт 2 і тариф становитиме 740 грн/рік.

МИ У FACEBOOK

АРХІВ

© 2019. На платформі Blogger.

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ