субота, 29 квітня 2017 р.

Споживачам Буського району все ж нарахують субсидії на газ за квітень у зв’язку із відновленням опалювального сезону через значне зниження температури повітря в області. Про це журналістці «Буському порталу» повідомили у відділу житлових субсидій, соціальних виплат та допомог департаменту соціального захисту ЛОДА. 

   Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається окремо на опалювальний період і окремо на не опалювальний. Тобто, призначені з 1 жовтня 2016 року житлові субсидії діятимуть до 30 квітня 2017 року включно. Якщо опалювальний період закінчився, до прикладу, 2 квітня – то норма газу, тепла або електрики, залежно від виду опалення, буде перерахована пропорційно кількості днів, а не за повний «опалювальний» місяць. Проте, громадяни, що мають зекономлені кошти субсидії, зможуть їх використати, оскільки опалювальний період у нас зафіксовано до 30 квітня 2017 року.
  Нагадаємо, рішення про завершення опалювального сезону приймається місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування. У зв’язку з потеплінням в області було завершено опалювальний сезон вкінці березня. Однак, враховуючи значне зниження температури повітря в окремих районах та містах області прийнято рішення про відновлення опалювального сезону.
   Таким чином, розмір призначеної субсидії за квітень перераховано з урахуванням кількості днів опалювального сезону у місяці.  Повідомлення про розмір перерахованої субсидії за квітень 2017 року одержувачі субсидії Буського району отримають до 10 травня 2017 року.
Інна ГОНЧАРУК
На презентації книги про історію Польщі начальник відділу культури та туризму Буської РДА Людмила Ціхоцька поділилась з присутніми враженнями від перегляду документального фільму «Залізнична станція Красне-Буськ. Розповіді переселених жінок», який знімали у Красному та в Буську протягом двох тижнів у 2012 році в рамках міжнародного дослідницького проекту «Красне – вузлова станція переселень». 

    Даний проект присвячений документуванню, вивченню та збереженню усних свідчень жінок про пережите: примусові переселення, міжнаціональні відносини, повсякденне життя під час ІІ Світової війни та в післявоєнні роки. Результатом цього проекту став освітній фільм, орієнтований перш за все на сучасну молодь.
   У фільмі висвітлюється переселення не лише українців, а й поляків, німці, євреїв. Наприклад, у Буську, де тривали зйомки, під час війни було гетто.
    Невелике селище міського типу Красне лежить за 40 км на схід від Львова та за 5 км від міста Буська (адміністративного центру Буського району). Залізнична станція в Красному була вузловою для переселень – депортації проводилися переважно за допомогою залізничного транспорту. Через Красне проходили потяги в напрямку Львів, Золочів–Вінниця і Броди–Київ. Сотні людей у холоді та голоді в товарних вагонах через станцію Красне їхали в невідоме.
  Протягом двох тижнів міжнародна команда, до складу якої входило 12 молодих жінок з Польщі, України та Німеччини, вивчала історію примусових повоєнних переселень у Красному, Буську та околицях. Проведено відеоінтерв’ю з 19 жінками, у яких намагалися отримати відповіді на низку важливих запитань: «Як складалася доля українських жінок, переселених із Закерзоння?», «Як жили українці на тих теренах в радянські часи?», «Чи місцеві жінки пам’ятають колишніх жителів і їхнє переселення?», «Як багато ще збереглося слідів поліетнічного і багатокультурного минулого тієї місцевості?». Кожне інтерв’ю розпочиналося проханням: «Розкажіть про своє життя». Це дало змогу виявити найбільш болісні моменти з життя оповідачок, те, що їх найміцніше боліло і про що вони хотіли розповісти. Учасниці проекту прослухали розповіді про різні переселення: найбільше про виїзд з сучасної східної Польщі в Україну, але також про працю в Німеччині в роки війни, депортацію в Сибір. Не менш драматичними були й розповіді місцевих жителів, які не мали досвіду переселення (поляків, які не виїхали в повоєнні роки до Польщі або місцевих українців), але були очевидцями виселення близької родини, сусідів українців та поляків, убивства євреїв.
   Кожна з жінок у своїй розповіді поверталася в минуле і знову переживала складні події життя, пов’язані з болем утрати дітей і близьких (матері, батька, сестер, братів), рідної домівки; страх дороги в невідоме, голод та холод під час переселення, матеріальні труднощі повоєнного життя. Кожна з учасниць проекту (навіть попри складнощі мовного порозуміння) переживала життя оповідачки разом з нею, що було психологічно і морально дуже важко. Ми, українські учасниці проекту, бачили, як німкені та польки допитувалися детальніше про той чи інший фраґмент інтерв’ю, у якому йшлося про польсько-українські, німецько-українські відносини, а їхнє сприйняття минулого змінювалося – отримали змогу подивитися на міжнаціональні конфлікти очима українських жертв. Учасниці проекту взяли для себе багато як з історії примусових переселень, так і з життєвого досвіду опитаних людей.
   Не можна не згадати про труднощі такого міжнародного проекту з огляду не лише на проблему мовного порозуміння, а й через те, що учасниці є представницями націй, які в передвоєнні й воєнні роки ворогували між собою, і тому сприйняття й інтерпретація ними подій минулого є різною.
   На жаль документального фільму «Залізнична станція Красне-Буськ. Розповіді переселених жінок» в мережі Інтернет немає. Фільм презентують на екранах по містах України безкоштовно. 
У п’ятницю, 28 квітня під керівництвом голови РДА Петра Мороза відбулося засідання оперативного штабу. Йшлося про забезпечення стабільної роботи об’єктів життєдіяльності Бущини на період травневих свят і безпеку громадян, - повідомляють у прес-службі Буської РДА.

   У першу декаду травня буде посилено нагляд за пам’ятниками, пам’ятними знаками, братськими могилами героїв національно-визвольної боротьби, учасників Другої світової війни, за збірними похованнями іноземних вояків.
  Водночас посилиться контроль за об’єктами інфраструктури.
27 квітня в Ожидівській ЗОШ І-ІІІ ст. відбувся семінар начальників цивільного захисту шкіл І-ІІІ ступенів «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху».

          Метою проведення семінару  були обмін досвідом щодо планування, організації та проведення заходів з цивільної оборони в школах району, показ майстерності вчителів по закріпленню в учнів комплексу знань з цивільного захисту, який має забезпечити знання, вміння, переконання, необхідні кожній людині для збереження її життя та здоров’я.
        У семінарі взяли участь: головного спеціаліста відділу освіти Буської РДА Николайчук І. Т., методисти  районного  інформаційного центру  Ціхоцький Л. Л., Лабінська С. С., директор Буського БДЮТу  Рутецька О. Б. та керівники навчальних закладів І-ІІІ ступенів.
   Щоб більш наочно продемонструвати цивільний захист школи, учителями були проведені відкриті уроки з основ здоров’я:
 - 4 клас, учитель Гудима  Лідія Миколаївна, «Безпека на дорозі – безпека життя»
-  6 клас, учитель Сулипа Галина Якимівна, «Правила дорожнього руху  правила життя».
       Виховні години:
-  2 клас, класний керівник Лебедь Марія  Орестівна, «Будь уважним на дорозі»;
- 3  клас, класний керівник Задолинна Марія Євгенівна, «Мій друг - велосипед»;
- 5 клас, класний керівник Шмигельська Галина Анатоліївна, «Азбука пішохода»;
- 7  клас, класний керівник Сень Ольга Денисівна,  «Правила дорожнього руху знай – життя та здоров'я оберігай»;
- 8 клас, класний керівник Пилипчук Галина Володимирівна, «Безпека велосипедиста»;
- 9 клас, класний керівник Лущанець Марія Богданівна, «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху».
      Вдало була  здійснена  евакуація  учасників навчально- виховного процесу, після якої учні 10-11 класів провели навчальну естафету з відпрацюванням елементів цивільного захисту (учитель Батюк Роман Володимирович).
  Цікавим і змістовним був загальношкільний виховний захід з елементами КВК «Живи цікаво та безпечно» (педагог-організатор Дрозд Г.Р., заступник директора з ВР Руда Н.Т.), під час якого  діти акцентували увагу присутніх на тому, що їх  виступ – це просто гра, це  жарти, сміх, але перш за все це повага до правил дорожнього руху і до тих, хто охороняє усіх  на дорогах.
      Директор школи Топорівська С.Л. провела екскурсію у музеї народної атрибутики, ознайомила з предметами побуту, які передали односельчани та випускники для музею.
   Підводячи підсумки семінару, головний спеціаліст відділу освіти  Николайчук І. Т., відзначив високий рівень проведених заходів цивільного захисту в школі, сумлінне ставлення керівництва школи, педагогічних працівників та технічного і обслуговуючого персоналу навчального закладу до підготовки та проведення семінару.  Методист  районного  інформаційного центру Ціхоцький Л.Л. зауважив, що під час проведення таких заходів персонал школи й учні навчаються  грамотно і чітко діяти в різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров’я та життя, вміють правильно користуватися та виготовляти найпростіші засоби захисту органів дихання, надавати першу медичну допомогу тощо.
Відділ освіти Буської РДА

пʼятниця, 28 квітня 2017 р.

27 квітня у Львівській обласній бібліотеці для дітей стартував заключний етап конкурсу «Книгоманія-2017», у якому  взяли участь  49 переможців відбіркових районних турів серед читачів 6-7 класів. Учасники обласного етапу повинні були на вибір журі представити книгу з позашкільної програми, (а їх треба було прочитати  не менше десяти), продемонструвавши знання тексту, вміння дати оцінку прочитаному. Наш  район  презентували  шестикласниця Буської ЗОШІ-ІІІст. №2 Саша Семенович та семикласниця Побужанської ЗОШ І-ІІІст. Наталя Дітчук. 

   Незважаючи на те, що наші діти виступали достойно, перемогу здобули читачі  з Борислава та Старого Самбора. Доцільно відзначити, що рівень виступів майже усіх конкурсантів був досить високим, але  формат визначення переможця, мабуть, необхідно в майбутньому обирати інший, аби учасники змогли всесторонньо продемонструвати знання  не лише з української чи зарубіжної літератури, але й свою ерудицію в цілому. 
   В перерві дітей розважав музичний гурт  «Bandit», котрий очолює Давид Меладзе. Музиканти виконали хіти 70-90 років. Всі учасники отримали грамоти та книги у подарунок, а також запрошення на Дитячий форум  та фестиваль дитячого читання «Книгоманія 2017», що проходитимуть у червні. Ми бажаємо нашим конкурсанткам віри, оптимізму, наполегливості у досягненні мети, а також міцного здоров`я та відмінних успіхів у навчанні.  А саме головне – нехай книга залишається постійним супутником їхнього життя.
Галина Гораль, заступник директора 
Буської ЦБС по роботі з дітьми
Львівська обласна рада в межах програми зовнішнього освітлення населених пунктів Львівської області на 2017-2020 роки виділила близько 1 млн гривень на освітлення Буського району, зокрема на селище Красне 460 тис 221 грн та на село Задвір'я 434 тис 183 грн. В межах цієї програми передбачається реконструкція, будівництво та капітальний ремонт об’єктів зовнішнього освітлення, а також встановлення автономних світлодіодних джерел освітлення.

  Також обласна рада виділила більше 3 млн грн Буському району для придбання сміттєзбиральних машин для м.Буська та селища Красне. Буський районний бюджет отримає субвенцію у сумі 1 млн 700 тис грн на придбання сміттєзбиральної машини для м.Буська і 1 млн 500 тис на придбання сміттєвоза для селища Красне. 
 Голова Красненської селищної ради Микола Чучман зазначив, що цей сміттєвоз вони отримають завдяки зусиллям депутата Львівської обласної ради Олега Панькевича та фракції «Свобода» в обласній раді.
  «Саме Олег Панькевич і минулого, і цього року допомагав мені в отриманні фінансування з обласного бюджету по лінії екологічних проектів. Нагадаю, минулого року ми отримали кошти на облаштування майданчиків для роздільного збору сміття. Наші старенькі трактори «втомлюються» щодня долати відстань до Буського сміттєзвалища, часто ломляться. Новий сміттєвоз – це для нас реальне вирішення дуже гострої проблеми!», - розповів Микола Чучман.
Інна ГОНЧАРУК
/Буський медіа портал/
33 річний мешканець села Либохора Турківського району Гнилянський Микола Миколайович перебуваючи в гостях у селі Журатин Буського району вийшов з дому 20 квітня без жодних документів і зник безвісти. На пошуки безвісти зниклого чоловіка орієнтовані всі наряди патрульної служби як по районі, так і по всій області. 

   Сьогодні у складі працівників районного відділу поліції, лісівників, мисливців району та небайдужих громадян у селі Журатин слідчо-оперативна група обстежує лісові насадження, водойма, спілкуються з мешканцями щодо встановлення можливих свідків. На місці пошуку території побував начальник Буського відділу поліції Олександр Марушкевич та голова Буської районної ради Богдан Глова.
   Упродовж сьогоднішнього дня на території села Журатина і до селища Красне триватимуть пошуки зниклого чоловіка, який перед зникненням повернувся із заробіток з Чехії.
   Як розповів працівник Буського відділу поліції Іван Дмитраш, поліція активно з перших днів включилась до пошуків, розповсюджуючи фото та прикмети безвісти зниклого чоловіка.
  Як стверджують родичі зниклого, чоловік вийшов з дому уночі в одних лише трусах. Ймовірно чоловік міг втратити пам’ять.
   Довідка: 20 квітня 2017 року пропав безвісти Гнилянський Микола Миколайович, 1984 року народження. Його зріст 176-178 см. Останній раз його бачили в с.Журатин, з собою немає жодних документів. Будемо вдячні за будь-яку інформацію. Прохання телефонувати на номер 102.
Роман МАТВІЮК, фото автора
Вчора, для мешканців Бущини відбулась презентація першої україномовної книжки про історію Польщі «Польща. Нарис історії». Її підготував Інститут національної пам’яті Республіки Польща (Варшава), а переклад здійснив український історик, директор ЛОУНБ Іван Сварник, який й завітав до Буська  До 70-річниці від операції «Вісла» на презентації також були присутні ті, хто пережив депортацію. 

   Книга «Польща – нарис історії» – це цікава ілюстрована розповідь від часів перших королів до сучасності, як для поляків, так і для українців. Факти спільної польсько-української історії тут описані ширше, ніж в типових історичних книгах Польщі. А видання приурочили до 15-річчя з дня заснування Польського Інституту національної пам’яті. Книга видрукувана на папері високого гатунку, містить чимало рідкісних світлин, ілюстрована картами різних періодів Польщі.
Вперше книгу презентували для українських студентів у Варшаві, потім в Острозі а вже після в українських містах. За словами історика Івана Сварника, книжка є черговим доказом того, що поляки готові до діалогу з українцями.
  Як вказує науковий редактор історії Влодзімєрж Менджецький, ця праця готувалася з думкою «… про реалізацію двох найважливіших цілей. Першою є ознайомлення українського читача з основними знаннями з ділянки історії важливого сусіда незалежної України. Другою є представлення польської перспективи бачення власної історії. Показ у ній місця українців і України». І тут же пан редактор зазначає, що «… не йдеться про спробу накинути польську точку зору читачеві з України».  Адже книжка з’явилася як реалізація ініціативи під час зустрічі представників польського Інституту національної пам’яті і його українського відповідника, яка відбувалася в Києві в листопаді 2009 р. Ця ідея здобула підтримку Міжнародної польсько-української комісії.
    Наукова праця має 10 розділів. При цьому слід відзначити, що кожен із них має свого автора, який презентує власний, індивідуальний погляд на ту чи іншу історичну подію, що дискутується в польському історичному середовищі.
   Книга видана польським Інститутом національної пам’яті та комісією переслідування злочинів проти польського народу.
   «Сподіваюся, що ця книжка зустріне зацікавлення українських читачів і сприятиме кращому розумінню історії Польщі, в тому числі стосунків, які єднають наші народи. Тут якраз теж описуються події операції «Вісла», яка була здійснена у 1947 році», - підсумував на зустрічі львівський історик Іван Сварник.
   Варто відзначити, що бібліотеки Бущини отримали  в дарунок від Інституту національної пам’яті Польщі через Львівські обласну наукову бібліотеку 47 примірників книги «Польща. Нарис історії». Всього Львівщина ж отримала 1330 примірників для публічних бібліотек області. 
Фото Роман МАТВІЮК
Навчально-виховний комплекс
«Буська ЗОШ І ступеня – ГІМНАЗІЯ-інтернат ім. Є.Петрушевича
при Львівському національному університеті ім. І.Франка»
м.Буськ, вул. Є.Петрушевича, 4 ліцензія №140008

ЗАПРОШУЄ
на навчання тих, хто бажає здобути ґрунтовну освіту і розвинути свої  творчі здібності. Академічні знання, одержані в нашому закладі, забезпечать вам
якісний доступ до вищої освіти в обраній сфері.

 ГІМНАЗІЯ ПРОПОНУЄ:
      якісне навчання, яке здійснюється висококваліфікованими  педагогами;
      навчання за універсальним профілем у 6(10)-7(11)-их класах;
      спецкурси з навчальних предметів (за вибором);
      гуртки естетичного напрямку (танцювальний, вокально-хоровий, «Народні ремесла»);
      спортивні секції (футбол, волейбол, карате);
      заняття в Науковому товаристві гімназистів;
      вивчення комп’ютера;
      консультації психолога;
      гаряче харчування;
      гуртожиток з комфортними умовами проживання.
   День відкритих дверей та олімпіада для випускників початкової школи відбудеться  4 травня 2017р.
   Початок - 10.00 год.              Телефон для довідок: (264) 2-12-01

четвер, 27 квітня 2017 р.

   Вчора, 26 квітня на автодорозі сполученням Берестечко – Буськ – Перемишляни у ДТП постраждали троє людей, з них двоє діти.
   
  Аварія трапилася о 12:45 між м. Буськ та смт. Красне, інформує департамент з питань цивільного захисту ЛОДА. На перехресті нерівнозначних доріг зіткнулися два автомобілі ― Fiat Doblo та Great Wall Voleex.
   В результаті троє людей з Fiat Doblo отримали травми різного ступеню важкості. Немовля 2016 року народження шпиталізоване в реанімаційне відділення Львівської міської дитячої клінічної лікарні у стані середньої важкості. Шестирічна дівчинка перебуває у нейрохірургічному відділенні Львівської міської дитячої клінічної лікарні у стані середньої важкості. 31-річна жінка ― у реанімації лікарні швидкої медичної допомоги Львова. Її стан важкий.    Правоохоронці з’ясовують причини аварії.

Вчора, 26 квітня, представники районної влади, голови місцевих рад, представники районної громадської організації ветеранів, учасники ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції, у сквері селища Олесько висадили саджанці липи в пам’ять про загиблих ліквідаторів.

   Як розповів голова Буської районної Ради ветеранів війни та праці, полковник Володимир Луженцов, аби вшанувати тих, хто 31 рік тому назад зустрівся з атомом, виникла ідея посадити липову алею у селищі Олесько, щоб вона нагадувала усім про подвиг простих людей, які ціною власного здоров’я та життя намаглись зменшити негативні наслідки найбільшої в історії ядерної енергетики катастрофи. Символічно те, що найбільше ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції саме з населених пунктів – Ожидів, Олесько, Переволочне, Тур’я.
   До посадки липової алеї долучились перший заступник голови Буської РДА Олег Ільків, голова Буської районної ради Богдан Глова, керівник апарату Буської РДА Євген Кичурчак, заступник голови райради Роман Фурда, голова Буської районної Ради ветеранів війни та праці, полковник Володимир Луженцов,  селищний голова Олеська Анатолій Триндюк, ліквідатори аварії на ЧАЕС з Буського району та гості із Львова.
    Далі заходи відбулись на базі Олеського професійного ліцею, там у приміщенні актового залу відбувся районний захід із вшанування пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи. Перед присутніми виступили: перший заступник голови РДА Олег Ільків, голова районної ради Богдан Глова, Олеський селищний голова Анатолій Триндюк, голова районної організації ветеранів Володимир Луженцов, ліквідатор аварії на ЧАЕС Андрій Гайвась, директор ліцею Мирослава Сосновська.
   Щирою молитвою та хвилиною мовчання вшанували учасники заходу пам'ять про тих, хто ціною свого здоров’я та життя запобіг ще більшим масштабам трагедії, хто був у перших рядах ліквідаторів. Ліквідаторів аварії на ЧАЕС та тим, хто їм допомагає з Буського району нагородили Грамотами та медалями.
   На стадіоні ліцею також був розгорнутий наметовий цент від нацгвардійціа Центру Національної Гвардії України з м.Золочів та рятувальників 14 Державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Львівській області з Олеська. Вони продемонстрували техніку та засоби захисту, які використовувалися під час аварії на ЧАЕС в 1986 році, а також сучасні, які використовують на сьогодні.
   Кожен з присутніх мав нагоду приміряти протигаз, чи вдягти спеціальний захисний костюм, накласти джгут у місці можливої кровотечі, отримати фахові відповіді на усі свої запитання. 
   Користуючись нагодою, голова ветеранів Буського району Володимир Луженцов висловлює подяку усім, хто доклав зусилля до проведення заходу це  місцеві фермери: Євген Підвальний, Ігор Репа, директор «Галіція Грінері» Сергій Ленчук. Велика подяка головам сільських рад, Дмитру Папроцькому, директору ДП «Сторонибабський спиртзавод», екс-депутату обласної ради Богдану Козаку, а також ліцеїстам, які підготували невеличку концертну програму. 
   Нагадаємо, організатор заходу – рада ветеранів Буського району (голова Володимир Луженцов). 
Фото Роман МАТВІЮК/Буський медіа портал
Ввечері 26 квітня у Буську маршрутка збила пішохода. Чоловіка шпиталізували в реанімацію.

   За інформацією департаменту з питань цивільного захисту ЛОДА, на вул. Січових Стрільців у Буську близько 22:20 водій маршрутного автобуса БАЗ сполученням «Львів-Дуб’є» збив людину.
    58-річного пішохода, жителя с. Грабова Буського району, госпіталізовано до реанімаційного відділення Буської ЦРЛ.
   В маршрутці в той час пасажирів не було. Автобус саме повертався на стоянку.

   У департаменті уточнили, що незадовільні дорожні умови, що могли стати причиною скоєння дорожньо-транспортної пригоди, не виявлені. Причини ДТП з'ясовують.
23 квітня 1995 р. Генеральна конференція ЮНЕСКО заснувала Всесвітній день книги і авторського права, який щорічно відзначається  з 1996 року. Це данина поваги до книг та авторів. Головна мета свята – привернути увагу державних органів і читачів до книг як джерела отримання знань, мати доступ до духовних і матеріальних цінностей, розуміння краси і творчих досягнень людини. Адже книги – це вікно у світ культурного розмаїття, це міст, що з'єднує різні цивілізації у часі й просторі. 

    Цього дня проводяться зустрічі з авторами, читання уривків із улюблених книг, різноманітні конкурси, акції на захист книги, фестивалі читання.
   В цей день у Красненській бібліотеці ім. І. Тиктора відбулася презентація-полілог рукопису книги «Літопис парафії села Гумниська» історика-краєзнавця Василя Лаби. Присутніми були голова товариства «Бужани» Михайло Зозуля, голова Красненської селищної ради Микола Чучман, голова братства ОУН-УПА Мар'ян Длугош, мешканці сіл Гумниська і Чучмани, а також користувачі бібліотеки. 
    У ході заходу автор презентував присутнім варіант рукопису своєї книги у електронному форматі, розповів про велику пошукову роботу, пов'язану із пошуком історичного матеріалу, а також про інші аспекти роботи над написанням книги, ознайомив із її орієнтовною структурою. 
  Громада радо підтримала ідею про випуск даної праці й погодилась як інформативно, так і фінансово підтримати книгу. Віримо, що найближчим часом дане видання буде опубліковане й бажаємо авторові успіхів, натхнення і видання нових праць з історії нашого краю!
Олексій Мировський, бібліотекар 
Красненської селищної бібліотеки ім.І.Тиктора

Інформація по аптеках Буського району, які беруть участь у програмі «Доступні ліки» 










п/п
Суб’єкт господарювання
Місцезнаходження аптек
1.
ТзОВ «Лідер-Захід»

м. Буськ, вул. Львівська, 4
(аптека «Довіра»)
2.
ПП виробничо-комерційна фірма «Скайінвест»


м. Буськ, вул. Львівська, 77
(лікарня)
м. Буськ, вул. Петрушевича, 25
смт. Красне, вул. Золочівська, 8а
смт. Олесько, вул. Шевченка, 57
3.
ТОВ «Декада 2000»
м. Буськ, вул. Львівська, 77
(аптека «Пульс»)
4.
ФОП Почапська Г.П.
м. Буськ, вул. Львівська, 77 (поліклініка)
м. Буськ, вул. Площа Ринок, 21
5.
КПЛОР «Роздрібно-гуртова аптека №100»
смт. Красне, вул. Грушевського, 8

Головне Управління Держпраці наголошує, що лише офіційно працевлаштований працівник має право на усі гарантії, які передбачені Кодексом законів про працю України.

  Погоджуючись працювати неоформленими, працівники до кінця не усвідомлюють, що вони залишаються соціально незахищеними.
   Неоформлені працівники  втрачають право на соціальне страхування, оскільки з їхньої зарплати не сплачуються страхові внески. У випадку хвороби такі працівники  втрачають право на отримання допомоги у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності.  Також слід зазначити, що неоформленим працівникам  робота не зараховується в стаж для отримання пенсії, вони позбавляються права на пільгову пенсію.
Неоформлені працівники  втрачають право на щорічну оплачувану відпустку та додаткову відпустку для працівників зі шкідливими та небезпечними умовами праці.
   Окрім цього, роботодавець може у будь-який момент безпідставно звільнити працівника або не розрахуватися з ним.  Більше того, у випадку травмування або смерті працівника, потерпілий, чи  його сім’я, залишаються наодинці із  усіма проблемами. Тобто, відповідно до чинного законодавства, вони не мають права на виплати з фонду соціального страхування, а також на  решту соціальних гарантій, які пов’язані з отриманням травми на виробництві. 
   ГУ Держпраці наголошує, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору. Трудовий договір повинен бути оформлений наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.
Для належного укладення трудового договору, потенційний працівник повинен звернутися до роботодавця з пропозицією або письмовою заявою про укладення трудового договору. При цьому роботодавець розглядає заяву та  приймає рішення. Згодом, якщо роботодавець вирішив взяти  його на роботу, то видає наказ або розпорядження про зарахування працівника на роботу та повідомляє органи ДФС про прийняття на роботу.
   Звертаємо увагу, що до допуску працівника до виконання робіт за укладеним трудовим договором роботодавець зобов'язаний: роз'яснити працівникові його права і обов'язки, проінформувати під розписку про умови праці, наявність на робочому місці, де він буде працювати,  небезпечних та шкідливих виробничих факторів, які ще не усунуто, та можливі  наслідки  їх  впливу  на здоров'я. Ознайомити  з правами  на  пільги і компенсації за роботу в таких умовах. Також  роботодавець повинен ознайомити працівника з правилами внутрішнього трудового розпорядку та колективним договором та проінструктувати з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни  праці і протипожежної охорони. Останнім етапом у процедурі належного оформлення трудових відносин є внесення відповідного запису про прийняття до трудової книжки працівника.
   Слід зазначити, що з метою перевірки професійних якостей працівника при прийнятті на роботу роботодавець може встановлювати випробування (а не стажування). Строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати трьох (в окремих випадках – шести) місяців. Для робітників випробувальний термін  не може перевищувати одного місяця. Втім звертаємо увагу, що під час випробувального терміну працівник отримує заробітну плату та користується усіма гарантіями, які передбачені у Кодексі законів про працю України.
   Отримати  фахові  консультації з питань застосування законодавства про працю, зокрема щодо належного оформлення трудових відносин, можна звернувшись у Громадську приймальню ГУ Держпраці у Львівській області за адресою м. Львів, вул. Валова, 31, або зателефонувавши на гарячу лінію Держпраці Львівщини за номером  (032) 235-48-42.
Сектор взаємодії зі ЗМІ, міжнародних зв’язків 
та з питань Євроінтеграції

середа, 26 квітня 2017 р.

Самотність. Тиша. Чорне небо. Пустеля. Вічність. Смерть і жах. Недоля. Зло. В житті потреба. Аварія. Біда. Удар. 26 квітня 1986 року… Ця дата надовго залишиться в пам’яті людській. Аварія на Чорнобильській АЕС стала новою віхою відліку в історії, показавши, якою небезпечною є сила атома, і як неймовірно важко її вгамувати. 

   Учні 5-А та 7-А класів Красненської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 підготували лінійку, щоб вшанувати пам’ять тих людей, які загинули під час техногенної аварії на Чорнобильській АЕС. Діти розповіли цікаві та незнані факти про трагедію, яка забрала сотні людських життів і принесла вслід за собою страшні невиліковні хвороби, яка зруйнувала долі багатьох українських сімей і безповоротно змінила їхні життя. Ця трагедія розлучила багато людей і порозкидала їх по всьому світу. Закінчилась лінійка хвилиною мовчання, на якій учні та педагоги школи вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя, рятуючи життя інших. 
   Найбільше, чого нам хочеться сьогодні, – це бачити світ таким, яким він був колись, жити у безпеці, дихати чистим повітрям і не боятися щохвилини ще одного такого вибуху. 
Юлія Роман-Ярошевська, вчитель-словесник
21 квітня, Львівська облдержадміністрація, Львівська міська рада, Львівська облрада та органи місцевого самоврядування Львівщини (серед них Буська міська рада) підписали Меморандум щодо поводження з твердими побутовими відходами, що утворюються у м.Львові.  Справжнім здивуванням стало те, що місто Буськ входить у число тих, хто підписав меморандум, таким чином без думки громади погодився протягом двох років приймати на свої полігони львівське сміття.

  Мешканці Бущини обурились діями міського голови, бо Буська міська рада мала б для початку провести громадські слухання про обговорення меморандуму з забезпечення належного захоронення твердих побутових відходів, що утворюються у місті Львові. Але ні громадських слухань, ні жодної інформації про підписання такого рішення – ніде міський голова не проінформував своїх виборців.
  Чи не наплював міський голова на думку громадян? 
   До речі, сьогодні на 11.00 годину відбудеться 11-сесія Буської міської ради.
Вчора. 25 квітня, невідомий подзвонив на номер поліції і повідомив про закладену на мості у Буську вибухівку. Оскільки не було уточнено на якій саме дорозі, а у Буську є два мости, то слідчо-оперативні групи працювали на обох. Рух транспорту було перекрито та відновлено о 13:15 після перевірки МНСниками та правоохоронцями.

  Нагадаємо, що 31 травня 2016 року вперше невідомий замінував торговий центр «Рукавичка» у місті Буську. Тоді до торговельного закладу одразу прибули екстрені служби: поліція, районні рятувальники, медики медицини катастроф, газівники… Усіх відвідувачів супермаркету було екстрено евакуйовано, припинено рух транспорту та пішоходів, прилегла територія була обгороджена стрічкою.
 Вчора невідомий по телефону вимог, виконання яких могло б відвернути вибух, не висував.  На місці події працювали основні підрозділи сил ЦЗ Буського району згідно з «Планом дій …» у складі 46 осіб та 14 од. техніки (з них 6 осіб та 1 од. техніки від ГУ ДСНС України у Львівській області).
   Місця можливих подій (обстежено шість мостів, в тому числі на автодорозі Київ-Чоп, та прилеглу до них територію) було огороджено, виставлено охорону та припинено доступ сторонніх осіб. Працівниками Буського відділення Кам’янка-Бузького відділу поліції, спеціалістами вибухово-технічного відділу Львівського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України разом з кінологом проведено обстеження мостів.
  Варто відзначити, що згідно зі ст. 259 Кримінального кодексу України, для телефонних "мінерів-жартівників" передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 6 років. Якщо такі дії призвели до тяжких наслідків або скоєні вдруге – порушникам загрожує від 4 до 8 років ув’язнення.
  За необдумані «жарти» дітей адміністративну відповідальність нестимуть їх батьки.
   Відповідно до ст. 183 «Завідомо неправдивий виклик спеціальних служб» та ст. 184 «Невиконання батьками або особами, що їх заміняють, обов’язків щодо виховання дітей» КУпАП дорослим доведеться сплатити різного розміру штраф.

вівторок, 25 квітня 2017 р.

МИ У FACEBOOK

АРХІВ

© 2019. На платформі Blogger.

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ