четвер, 3 березня 2016 р.

Вчора, 2 березня, в приміщенні селищної ради відбулося засідання 4 сесії Красненської селищної ради 7 скликання. На сесії вперше було запроваджено поіменне голосування, як це вимагає нововведення згідно Закону України «Про внесення зміни до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо поіменних голосувань. Відтепер по закінченню кожної сесії на сайті селищної ради, будуть оприлюднюватись результати поіменного голосування. Отже кожен матиме змогу переглянути результати голосування на вчорашній сесії. На порядок денний було винесено 23 питання, та ще більше 10 питань земельного характеру. Сесія селищної ради, яку проводив голова ради Микола Чучман, тривала 5 годин!

   Забігаючи наперед зазначимо, що сесія проходила надзвичайно продуктивно – депутати були активними та не пропустили жодного питання без обговорення. Ми побували на більше 50 сесій різних рівнів – районного, міського, селищного, сільського, – і на жодній не бачили такої активності народних обранців. Але чи така активність стала ефективною,  читайте далі.

Селище цукровиків може опинитися у фекаліях
    Найважливіших питань на порядку денному було чимало. Одним із основних було питання виділення коштів для Буського ПВКГ (водоканал) для погашення різниці в тарифах на послуги водовідведення для населення. На сесії був присутній начальник Буського ПВКГ Володимир Бучко, який пояснив, що у чинному ЗУ «Про житлово-комунальні послуги» є закріплена норма, яка зобов’язує органи місцевого самоврядування відшкодовувати кошти в різниці в тарифах комунальних підприємствах. На сьогоднішній день Красненська селищна рада по різниці тарифах винна Буському ПВКГ 113 тис. 291 грн. Депутати почали обурюватися звідки взявся цей борг, оскільки за попередньою інформацією, нібито ніяких укладених договорів селищна рада з Буським ПВКГ не має. 
   Начальник структури пояснив, що борг тягнеться ще з 2003 року, лише три роки тому певну частину було погашено, а ще частина залишається. Тому він звернувся до селищної ради за коштами, оскільки ще на сьогоднішній день каналізаційно-насосна станція, яка знаходиться по вулиці Івана Франка, нещодавно працівники РЕМу була відрізана від кабелю, у зв’язку з тим, що там не виготовлена кошторисна документація. Через те, що каналізаційно-насосна станція не качає, всі стоки які знаходяться в селищі цукровиків (Красне-2) при певному періоді часу будуть плавати по дорогах, що може призвести до захворювань дітей в дитячих садочках (як це було раніше у ДНЗ «Калинонька», де було зафіксовано гепатит) та самих мешканців. 
   За словами Володимира Бучка, потрібно негайно виділити кошти для виготовлення потрібної документації, запустити світло і перекачувати стоки на очисні споруди міста Буськ. Раніше Буське ПВКГ просило у селищної ради 30 тис, але нещодавно в додачу щей згорів двигун, тому потрібно його або відремонтувати, або купити новий, на це ще потрібні додаткові кошти. Приблизна загальна сума складає до 60 тис гривень.
  Та попри почуті пояснення начальника Буського ПВКГ, депутати все ж не змогли зрозуміти звідки взявся цей борг. Тому народні обранці вирішили більш детальніше вивчити це питання та запропонували перенести його з бюджетної комісії на житлово-комунальну. На завершення Володимир Бучко додав, що поки комісії будуть вирішувати, це займе чимало часу, адже каналізація тече – вона не чекає. Цукровий може опинитися у фекаліях.

Чи простягнуть красненці руку допомоги 
кримсько-татарському народу?
   На сесії розглядаючи пакет земельних питань стало відомо, що 25 осіб кримських татар, які є переселенцями з півострову, звернулися до голови ради Миколи Чучмана з проханням посприяти у будівництві їхнього індивідуального житлового кварталу у смт.Красне. Для цього вони написали відповідні заяви, де вже вказали конкретне місце для виділення ділянок. Очевидно у цьому питанні їм допомогли деякі провідні спеціалісти, бо ніхто попередньо їм не надавав інформації про вільні ділянки у селищі.
    За словами голови Красненської селищної ради Миколи Чучмана, він мав зустріч з ними, на якій вони повідомили, що співпрацюють з обласною радою, певними європейськими фондами, які готові їх фінансувати. Але ці фонди просять, якщо місцева влада надає їм 25 ділянок в одному місці (рахуватиметься маленька місцева громада кримських татар), то вони повністю за кошти європейців проводять в тому місці всі комунікації, дороги, світло, газ тощо.
  Це питання викликало чималу дискусію у сесійному залі. Депутати висловлювали різні думки і пропозиції. Тому попередньо прийняли рішення прийняти заяви переселенців і поставити їх на загальний список очікуючих на виділення ділянок, тобто землю їм ще не виділили, оскільки вирішили це питання винести на загальне громадське слухання.

На воду для дітей шкодують грошей 
   А от питання про виділення коштів ДНЗ «Калинонька» для закуплівлі і встановлення системи очищення води викликало ще більш гарячу дискусію. На сесію завітав керівник ДНЗ «Калинонька» Вікторія Ситник, працівники, батьки – всіх їх цікавило одне: чи виділить кошти селищна рада на чисту воду для дітей. 
   За словами голови батьківського комітету Володимира Юхими, вони вже зверталися з листом до голови районної ради про потребу в коштах для закупівлі і встановлення системи очищення води в ДНЗ «Калинонька», яка буде надходити з Львівської дистанції водопостачання ДТГО «Львівська залізниця». 
    Голова Буської районної ради з приводу цього направив лист від 24 лютого 2015 року №03/03-110 селищному голові смт.Красне Чучману М.І., де чітко зазначив, що ситуація з фінансуванням дошкільних закладів району складається непроста, оскільки дошкільні заклади фінансуються з районного бюджету в межах загальної цифри, затвердженої районною радою на галузь освіти і державна субвенція на зазначені заклади не поширюється.
    «Згідно кошторису на ДНЗ «Калинонька» на 2016 рік, з районного бюджету виділено 1 627300 грн. З них: 1324500 – на виоплату праці з нарахуваннями, 302800 – на оплату товарів та послуг. Проте цієї суми недостатньо, щоб вирішити питання встановлення системи з очищення води, враховуючи і нещодавні проблеми з теплотрасою на вирішення яких також потрібно вишукати додаткові кошти.
   В Буському районі є числені приклади виділення місцевими радами цільової субвенції районному бюджету для дошкільних навчальних закладів, які розташовані на територіях цих місцевих рад.
   Враховуючи вищевикладе, прошу розглянути можливість виділення цільової субвенції районному бюджету для дошкільних навчальних закладів, які розташовані на території Красненської селищної ради на оплату за харчування дітей-сиріт, дітей позбавлення батьківського піклування, дітей, батьки яких залучені до проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганських областей або брали участь у її проведенні, а також на встановлення системи з очищення води для ДНЗ «Калинонька. Наперед вдячний за розуміння», - йдеться у листі за підписом голови районної ради Богдана Глови, який Буський портал має у своєму розпорядженні.
    Як бачимо, ситуація зрозуміла: район свою лепту вніс, далі слово мало бути за депутатами Красненської селищної ради. Але деякі народні обранці у своїй злобі договорилися до того, що, мовляв, район має кошти, адже виділив 700 тис гривень на зарплати працівникам райдержадміністрації. Про це ЗМІ району вже писали і пояснювали, що кошти були виділені для всіх органів державної влади, щоб не прирівнювати спеціалістів з вищою освітою до прибиральниць, які мають однакову зарплату. Цікаво, чи ті красненські депутати, які так впевнено виступали і переконували інших, що так не правильно, спроможні прожити за місяць на 1 378 гривень? Ні! Бо, дехто з них за місцем основної роботи, як нам відомо, заробляє до 4 тисяч гривень. Просто візьміть і проживіть на таку зарплату, ще й за дорогу на роботу заплатіть. 
    Отака ситуація призвела до того, що народні обранці довго дискутували. «Ми готові бути у співфінансуванні з районною радою, тобто ми виділяємо 30% коштів, решта нехай райрада» заявив голова Красненської селищної ради Микола Чучман.
    Та батьки у залі почали обурюватися, мовляв, райрада чітко дала зрозуміти, що вже виділила чимало грошей, нехай тепер допоможе селищна рада. В результаті голова Красненської селищної ради запропонував разом з завідувачем ДНЗ «Калинонька», батьками та місцевими депутатами завітати ще раз в кабінети до очільників району, щоб все ж зуміли допомогти. Загалом Красненська селищна рада так і не виділила кошти для встановлення та очищення води для ДНЗ «Калинонька», чим від батьків почула вигуки: «Ганьба!».

Про позитив та інші проблеми
 Окрім всього депутати розглянули чимало земельних питань, зокрема розглянули заяви мешканців на виділення ділянок під забудову, розглянули заяви щодо зменшення орендної плати деяким СПД та громадянам тощо.
  Розглянули депутати і про виділення коштів Народному дому (рішення не прийняли), виділення коштів для учасників АТО (по 1 тис грн виділили, тим, хто раніше ще не отримував), виділення коштів для ЛОФКК (осередок на базі Красненської ЗОШ №1), де школярі навчаються карате-кіокушинкай (просили виділити понад 70 тис грн, депутати виділити 5 тис грн.), виділення коштів ГО Боксерський клуб «Самсон» (просили 10 тис грн на розвиток, депутати виділили 3 тис грн) та багато інших питань.
   У ході цієї сесії депутати не прийняли Програму технічного і фінансового забезпечення, удосконалення та розвитку системи централізованого оповіщення і зв’язку Буського району на 2016-2017 роки (програма потребує 185 тис. грн.) та Програму створення резерву матеріально-технічних ресурсів для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру Красненської селищної ради Буського району на 2016-2020 роки (потрібно 60 тис. грн).
   В результаті своєї роботи депутати місцевого представницького органу чимало не ухвалили проектів рішень з більшості питань порядку денного.
/Буський медіа портал/

0 коментарі:

Дописати коментар

МИ У FACEBOOK

АРХІВ

© 2019. На платформі Blogger.

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ