пʼятниця, 12 січня 2018 р.

Команда Буського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги традиційно прозвітувала про підсумки своєї діяльності. Головним завданням залишається забезпечення на території, що перебуває під юрисдикцією місцевого центру, доступу кожної людини до правової інформації та правосуддя, захист прав людини та основоположних свобод, обізнаність наших громадян про свої права і свободи, а також уміння захищати їх. Керівник Буського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги Іван Скочко зустрівся з районними журналістами на круглому столі за підсумками роботи центру у 2017 році.

   Як відзначив на початку нашої розмови директор Буського МЦ Іван Скочко, довіра громадян до системи безоплатної правої вторинної допомоги постійно зростає, що свідчить про високі показники ефективності роботи системи. Серед найважливіших досягнень року — розширення доступу до безоплатної вторинної правової допомоги для більшої кількості найбільш вразливих категорій. Так, в порівнянні з 2016 роком, кількість громадян, які мали змогу скористатися послугами держави у вирішенні правових питань, зросла. 
  За результатами роботи Буського місцевого центру, упродовж 2017 року прийнято загальну кількість звернення громадян – 5686 (місцевий центр+бюро правової допомоги)
   По основних показниках по Буському районі, то кількість звернень клієнтів складає 1012 осіб, надано консультації, роз’яснень з правових питань – 835, прийнято письмових звернень про надання БВПД – 177, кількість рішень про надання БВПД – 163 в тому числі в розрізі вразливих категорій громадян: ветеранам війни (учасникам АТО) – 78, особам з малозабезпечених сімей – 56, інвалідам – 25, дітям, які опинились в складних життєвих обставинах – 3, особам, які звернулись для отримання статусу ветерана війни – 1, кількість виданих доручень адвокатам – 81, кількість виданих довіреностей представникам центру – 91. Найбільш поширені питання, з якими звертаються клієнти: соціальне забезпечення (перерахунок пенсії, державної соціальної допомоги, оформлення пільг); спадкове (визначення додаткового строку для прийняття спадщини, визнання права власності на спадкове майно); сімейне (розірвання шлюбу, стягнення аліментів, поділ спільного майна подружжя) та цивільне (встановлення факту належності правовстановлюючих документів тощо). 
   Про успішні справи Буського МЦ із захисту прав громадян розповів начальник відділу представництва Володимир Романко. Деякі із них, ми уже раніше висвітлювали на сайті Буського медіа порталу.
   Високої результативності досягнуто завдяки тому, що впродовж року проводилася активна правопросвітницька робота, інформаційні заходи в навчально-виховних закладах, центрі зайнятості, сільських, селищних радах, надавалися безоплатні правові консультації, проведено багато робочих зустрічей та «круглих столів» щодо покращення доступу до безоплатної правової допомоги, тематичних заходів для учасників бойових дій, осіб з інвалідністю.
    За словами начальника Буського МЦ Івана Скочко, у центрі клієнтам надають допомогу професійні адвокати, які пройшли відповідні конкурси з відбору, які організовували у Міністерствці юстиції України. Є низка переваг, які адвокати отримають, якщо стають залучені до роботи в центрах широкомасштабного соціального проекту. По-перше, захищати найбільш вразливі соціальні верстви населення — це благородна справа. По-друге, адвокати матимуть гарантії постійного заробітку, можливість у місцевих центрах користуватися засобами оргтехніки, доступом до мережі «Інтернет», телефонним зв’язком, мають змогу систематично безкоштовно підвищувати фаховий рівень, беручи участь у навчальних заходах: круглих столах, робочих зустрічах, семінарах, каскадних тренінгах. Мають можливість афішувати свою діяльність в успішних справах. При цьому місцевий центр, ніяким чином не втручається в правову позицію адвоката, яку він займає під час здійснення захисту свого клієнта.
  Керівник центру Іван Скочко додає, що адвокати, які співпрацюють з Центром на основі контракту, самостійно визначають у контракті свій обсяг навантаження та територію роботи.
    З планами роботи Буського місцевого центру на 2018 рік у вигляді презентації районної програми сприяння доступу населення до безоплатної правової допомоги Буського району ознайомив інтегратор Іван Закала, який розповів, що метою даної програми є розроблення та здійснення комплексу заходів організаційного та економічного характеру, спрямованих на забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги осіб, які мають на неї конституційне право і потребують такої допомоги. Серед завдань програми – проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії серед суб’єктів права на безоплатну правову допомогу, адвокатів, органів, уповноважених здійснювати затримання, арешт чи взяття під варту осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадських організацій; забезпечення доступ до системи надання безоплатної правової допомоги для громадян віддалених населених пунктів Буського району та осіб з особливими можливостями; запровадження механізму безперервного навчання, зокрема, професійної підготовки та підвищення кваліфікації адвокатів, залучених до надання безоплатної правової допомоги, працівників органів державної влади та службовців органів місцевого самоврядування і громадських організацій.
  Розповів інтегратор Буського МЦ Іван Закала і про реалiзацiю правопросвiтницького проекту «Я маю право!». Планується, що у 2018 році Буським МЦ буде створено 100 дистанційних точок доступу до безоплатної правової допомоги, розповсюджено біля 1000 буклетів правового спрямування, надруковано в ЗМІ десятки статей з роз’яснення громадянам гарантованих їм Конституцією та законами України прав у різних сферах життя тощо.
  На завершення зустрічі директор Буського МЦ подякував за довіру й партнерство адвокатам, органам виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадським організаціям, усім іншим та запросив до подальшої співпраці. 
Роман МАТВІЮК, фото автора

  Довідка: У відповідності до частини п’ятої статті 16 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» та Положення про центр Буський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги розпочав свою роботу 1 липня 2015 р. Діяльність Буського МЦ поширюється на території Буського, Бродівського, Золочівського, Кам’янко-Бузького і Радехівсього районів Львівської області. Буський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги знаходиться у м. Буськ вул.Петрушевича №8.

0 коментарі:

Дописати коментар

МИ У FACEBOOK

АРХІВ

© 2019. На платформі Blogger.

ПОПУЛЯРНІ ПУБЛІКАЦІЇ